Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 749: İleri! Ruffian Ordusu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

julesawdupin

10 kişilik tayfa konusunda, hem bende ki Türkçe çeviri, hemde mangapanda "umarım en az 10 kişi bulabilirim diyor"

eğer Law tayfaya katılacaksa şeyler olur muhakkak. Aslında Dressrosa'nın ilk bölümünde ki Law'ın "Ben ekmek sevmem" sözü buna işaret miydi diye düşünmeden edemiyorum
teori, Law Dofy'yi düşürmek için planlar yaparken CP0 ile bağlantısı olan Dofy'nin boş duracağını sanmıyorum, bi gidiyorlar Zo'ya gemi gitmiş tayfa dağılmış vs. fazla basit ama olacağı varsa bir şekilde gelir, bi yerden fena ters köşe yiyeceğiz ama hayırlısı

Corazon olayına gelirsek hiç bir fikrim yok ne çıkacağından, ama bende son sayfada kinin Corazon olduğunu düşünüyorum

- luffy umarım en az 10 kişi bulabilirim diyor.jinbeiyide sayarsak 9 kişiler.yani dresrosadan muhakkak bir kişi gelicek,bundan sonra gelen olursa ancak müttefik olur ;)

- doflamingo tüm hasırsapka tayfasını tek basına aynı anda yener.kendi tayfasındaki aslardan ikisini bile rahatca alır.azıcık su adamın gücünü idrak edin.adam tekme sallıyor,nasıl sok dalgası cıkıyor.tüm adayı kontrol edicek gücü var.kilitliyor.ekstradan kuklasıyla iki kişi dalabiliyor.adam tayfadan zoroya yakın gücteki sanjiyi maymun etti.kalan çöpleri,yardımcısının yardımcısının yardımcısı tek basına alıyordu az daha.tüm hasır sapka tayfası dofu tek basına yenemez.zoro nereye yeniyor picayı yensin,üstüne bir diamanteyi alsın yeter ona.ucmayın azıcık ayaklarınız yere bassın.

- aynısı luffy fanları içinde gecerli,görünen sey doflamingo luffyden üstün.hemde epey üstün.e.oda ilk karsılasmada sadece luffynin hızını vurguladı.ama yinede yerleştirdi yumrugu dof.luffynin deli kadir mode on acması lazım.bknz; d. kadir :D luffy cıldırdımı,dof falan dinlemez yumruklarındaki güc hani su zoronun benim kılıclarım daha agır deyişi gibi, daha agır hale geliyor ve vurdugunu inletiyor.ben luffynin dofu tek indirmesini istiyorum.

- çünkü bu saatten sonra dof ve tayfası hasırsapkaların elinde düşerse,kıcı kırık koramiral göndermezler bizim tayfaya. zoro ve sanji koramirallere yetecektir,hatta belki franky.o yüzden luffynin dofun gücüne gecemese bile, ulasması lazım.zoroda ,sanjide az bucuk evrilirlerse, ki franky epey geliştirmiş kendini,tayfa bir halta benzer hale geliyor.

- son olarak adadaki güc durumu.dofunda ifade ettigi üzerine o bile isshoyu öldürmenin ne kadar zor olacagının farkında.yani bastille veya etrafındaki çöp denizciler önemli degil,baslı basına issho,tüm dof tayfasıyla asık atabilir.herkezde dofun veya lawınki gibi uzun mesafe saldırı avantajı yok.ki onlarında meteoru görünce yüzlerinin ne hale geldigini gördük :D

sonuc itibariyle bence ;

issho 10
sabo 9.5
doflamingo 9
luffy 8
diamante-pica-trebol 7.5
zoro-kyros-yaslı olmasına ragmen chinjao-bastille 7
sanji 6.5
franky 6

gibi duruyor.zoro 8 e upgrade etse kendini,luffyde dofa eşit veya ondan az güclü olsa.sanjide en az dofun 3 lüsü kadar güclü olsa,frankyde şimdiki zoroya yaklassa tayfa iyi power-up almıs olur.

normalde dengeli gidiyordu hersey ama luffy su an cok fark yaptı. yani zoro fanı olarak cidden gıcık bir durum. önce zarakiyi yerde gördüm,ichigo geldi kurtardı. zaten vegetadan hiç yüzüm gülmedi :D ama shounenlerde böyle ana karakter farkı koyuyor kardeşim kabul ettinmi sıkıntı yok :flaugh:

Mr.Han

Franky fabrikaya tek atınca fanları cosacak lazeri tam güç görücez. Zoro bile kairoseki kesemezken Franky eritcek tüm fabrikayı.

Son bölümde Luffy'nin Ucy'i kaldırıp kılıçtan kurtarmasi olayı hoş bir sahne olmuş. Ancak Zoro'nun Luffy'i överek Pica'ya lafı gommesi de ayrı güzel. Gün gelecek şu an zorlandığı Fujiye karşı aynı lafı gomerse ne mutlu olurum, 'çekil yoldan kaptanımız senin gibi amiral çöpü ile ugrasmasin' falan. :D

Geçmişte bazı sahneleri izlerken one piece'i bir o kadar daha çok seviyorsam(misal dün gece izlediğim Rayleigh'in, tayfaya Roger'in ölüme gidişini anlatması), gelecekte de buna benzer sahnelerin gelecek olması da ayrı güzel duruyor.

Luffy son bölümlerde baya güldürüyor şu Abdullah ve Jet'le olan sahnesine bakıp bakıp gülüyorum.
Franky Krairoseki alamaz saçmalamak olur bu.Wb daha sağlam bir çelik duvarı geçemezken Franky Kairoseki aldırmanın mantıgı yok o kadar güçlü saldırısı varsa gitsin Dof'a tayfasıyla birlikte tek atsın.
Zoro'nun şu an Koramiral seviyesi olması imkansız 25 tane Bastille getirsen belki bir amiral alamaz.Serinin %90'nına geldiginde Zoro dünyanın en iyi kılıç ustası olarak anılmaya başlıyacaktır.Serinin %70'inde daha koramiral seviyesi olmasının bir mantığı yok.

Roronoa Zoro

Zoro ve Sanji Bastille'yi orta süreli bir dövüşte yenerler. Koramiral falan hafif kaçıyor artık tayfaya ( Vergo hariç ) . Biz fazla küçümsemişiz diye düşünüyorum tayfayı.

Not : Bastille, Franky'nin normal halini alır, ama Shogun'u alamayabilir.

Monster Trio ise şuan uçmuş durumda Yonkou'ya doğru gidiyoruz çok kalmadı.

Görmemize gerek yok Momonga ayarı birşey, Vergo'ya Oda Full armament vererek Ayrıcalık yaptı. Ne Zoro ne de Sanji o adamı yenemez şuan.
Full haki diye yenemez diyorsunuz ya bir tane adam gibi vs sini gördün mü ZORO ya da SANJİ'nin ondan sonra yener yenemez diyin kaldı ki adamlar bu arctan sonra kaidoya doğru yol alacak hayla koramiral alamaz muhabbet dönüyor :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık