Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 749: İleri! Ruffian Ordusu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Full armament Vergo'ya özel değil ki.Koluna koka yapan tüm bedenine de yapabilir.Yani Smoker'da yapabilir.Bastille'nin koka seviyesi b.hakisi varsa o da yapabilir.Olay full beden yapması değil.Her full beden yapanın b.haki seviyesi aynı değil elbette.Amiral full beden yapıyordur b.hakisi 10 ise Vergo'nun atıyorum 5'tir.Seviye olarak Smoker'dan daha üstün bir haki gücüne sahip benim gördüğüm Vergo.Bunun yanında doruki/haki/dayanıklılık/hız/saldırı gücü vs total bir karşılaştırmada da Smoker'dan üstündür bence Vergo.Sanji ve Zoro'nun 'şu an' yenemeyeceği kısmına katılıyorum.

Ayrıca şu koramiralleri çerez olarak görmekten vazgeçin abi.Vergo'nun denizci olmadığını diğer üçlü gibi Dresrossa'da takıldığını düşünün ve Dof Vergo'yu PH'ye yollasın,yani Vergo'yu korsan olarak tanıyalım.Adama Sanji djli tekme çakıyor duvara falan giriyor ama tık yok resmen.Sonra kendisi 'kokasız' bir tekme çakıyor Sanji'nin 'en sağlam' yeri olan bacağını çatlatıyor.Daha sonra gidip Smoker'ı indiriyor.Biz bu adama ne derdik ? Koramiral seviyesi mi ? Yoksa vay bu adam koramiral üstü mü ? Hemen hepimiz ikincisini düşünürdük elbet.Zira Sanji gibi koramiral devirecek güçte bir adamın ayağını tek tekmede çatlatıyor,bir koramiral olan Smoker'ı indiriyor.Ama Vergo bir denizci ve denizcilerde koramiral üstü tek rütbe var o da amiral.Vergo'da da amiral olacak güç olmadığına göre 'doğal olarak' koramiral oluyor.Rütbeden ziyade adamı bireysel olarak değerlendirin.Vergo başka Smoker başka Capman bambaşka.
+1. Şu momonga'nın filan neden ezildiğini de anlamadım? Hancock'tan ayar yediği için mi eziliyor yoksa luffy'ye savaş sırasında iki kor amiral daldığı için mi eziliyor? Adamın hiç bir şeyini görmediğimiz halde ezilen bir karakter genellikle. Şu vegapunk'ın koruması olan adamda 2 yıl aradan sonra kor amiral zannedersem. Kesin bilgi değil ama apoletlerden kor amiral olduğu düşünülüyor ve 2 yıl önce luffy'yi nasıl ezdiği belli. Dalga bile geçti baltamı kullanmaya gerek bile yok diye. Bu adamın baltalı halinin yarısı güçte olsa momonga luffy'i gene alır bence (2y önceki halini).

Ayrıca, luffy'nin dengi olan smoker ve xdrake'in denizcilerde kor-amiral'in bir tık altı rütbeye sahip oldukları halde 2 yıl önce luffy kor amirallerin bir çoğunu yener demek de hayalcilik değil midir?

Full armleti geçmek o kadar zor degil Luffy'de Vergo kadar armlet yapıyordur ama daha hodi geçiyor o armleti.Cp9 bedenini çelikten sert yapabiliyordu armlet ile onun cok üzerindedir ama 2y geçti aradan öyle armlet var diye bir adamda takılcak degiller.Bak Doflamingo armlet yapıyor kalkanına ona Luffy armletle girdiginde nolucak parçalayıp geçiçek.Armlet yeni bir ğüç saglam ama öyle hayvani bir savunma beklemeyin armlet'ten Zoro'nun Sanji'nin falan takılcagı.
Hody, koka'yı geçemedi diye biliyorum ben. Normal haki savunmasını aştı ısırarak doğru (şu görünmez olan ray-san'ın bahsettiği savunmayı) ama koka'lı değildi ısırdığı yer. Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum :hmm:

Hody, koka'yı geçemedi diye biliyorum ben. Normal haki savunmasını aştı ısırarak doğru (şu görünmez olan ray-san'ın bahsettiği savunmayı) ama koka'lı değildi ısırdığı yer. Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum :hmm:
Hakim yeterli degil diyince koka'dır bende tam hatırlayamadım sahneyi ama koka yüksek ihtimal.
Birde kendi adıma konuşayım luffy orta seviye koramiralleri alırdı R.lucci'den dolayı öyle düşünüyorum,kalbur üstü koramirallere ise yenilse bile öyle kolay olmazdı.

Roronoa Zoro

+1. Şu momonga'nın filan neden ezildiğini de anlamadım? Hancock'tan ayar yediği için mi eziliyor yoksa luffy'ye savaş sırasında iki kor amiral daldığı için mi eziliyor? Adamın hiç bir şeyini görmediğimiz halde ezilen bir karakter genellikle. Şu vegapunk'ın koruması olan adamda 2 yıl aradan sonra kor amiral zannedersem. Kesin bilgi değil ama apoletlerden kor amiral olduğu düşünülüyor ve 2 yıl önce luffy'yi nasıl ezdiği belli. Dalga bile geçti baltamı kullanmaya gerek bile yok diye. Bu adamın baltalı halinin yarısı güçte olsa momonga luffy'i gene alır bence (2y önceki halini).

Ayrıca, luffy'nin dengi olan smoker ve xdrake'in denizcilerde kor-amiral'in bir tık altı rütbeye sahip oldukları halde 2 yıl önce luffy kor amirallerin bir çoğunu yener demek de hayalcilik değil midir?
X-Drake korsan olmadan önce tuğamiral, Shabody e kadar güçlenmiştir. Maynard'tan falan baya üstündür yani. Momonga, Hancock karşısında ağlıyordu mangada, ' Yok iki gün bekleyeceğim, fikrine göre seni almaya geleceğim ' falan diyor terden ölecek.

İki sene önceki Luffy'i alır abartı, Luffy orada ölü vaziyette. Keza Sentemaoru savaşındada öyle Px 4 le savaşmış yorulmuşlar. Luffy'nin o an gördüğü halini baltasıyla ezer tabi sıkıysa G2 yi ezsin. Sentemaoru ve Marigold da eziyordu hemde Dinç bir Luffy'nin g2 siz halini.

Kokalı diye hatırlıyorum, yanlış olabilir tabi bakmak gerek.

Edit : Baktımda değilmiş sanırım, Zoro zaten ' Full armament ' li Vergo'yu alamaz, güçlü bir teknikle hasar verebilir sadece. Birde kolunu koka yapmayla, full beden koka yapma arasında fark var hemde baya. Smoker vs Vergo'da , Vergo full yapsa dövüş bile olmazdı. Yani Zoro güçlü bir kesme saldırısıyla Smoker'ı alt edebilir şuan keza Sanji'de öyle ama Vergo bedenini Full Koka yaptığı için zor.

Ayrıca iki sene önce Sentemaoru ve Yılan kardeşlerin yaptığı haki savunması güçlü bir savunma tekniği idi, direk darbeleri geri sektiriyor. Ama aşmış bir kaba kuvvetli saldırıyla geçilebilir ( Luffy nin g2 li saldırıları çok güçlü misal ) .

X-Drake korsan olmadan önce tuğamiral, Shabody e kadar güçlenmiştir. Maynard'tan falan baya üstündür yani. Momonga, Hancock karşısında ağlıyordu mangada, ' Yok iki gün bekleyeceğim, fikrine göre seni almaya geleceğim ' falan diyor terden ölecek.

İki sene önceki Luffy'i alır abartı, Luffy orada ölü vaziyette. Keza Sentemaoru savaşındada öyle Px 4 le savaşmış yorulmuşlar. Luffy'nin o an gördüğü halini baltasıyla ezer tabi sıkıysa G2 yi ezsin. Sentemaoru ve Marigold da eziyordu hemde Dinç bir Luffy'nin g2 siz halini.

Kokalı diye hatırlıyorum, yanlış olabilir tabi bakmak gerek.
641. bölümü birisi açsın baksın. Foto buldum ama internet çok yavaş anlayamıyorum koka var mı yokmu. Birde sağ kamera açısı ile ama ısıral yer sol omuz. Belli değil yani koka olup olmadığı. Animatörlere güvenmek lazım sanırım bu konuda.

Momonga'nın hancock karşısında ezilme sebebi, hancock'un gücünün tersliğinden dolayıdır bence. Mal gibi taş olmamasını ben başarı olarak sayıyorum siz ezilme olarak sayıyorsunuz anlaşamadık. Zaten momonga oraya savaşmaya değil çağrı yapmaya gitmişti gel savaş bizle yoksa alırız paçanı aşağıya diye. Önceki mesajımda dediğim gibi adamın vs'sini görmeden alır veya alamaz diyemem ben açıkçası. Topu topu çıktığı sahne 3-5 manga karesi olan bir adamdan bahsediyoruz. XDrake'in yolculuğa nerede başladığı ve neler yaşadığını bilmiyoruz. Tuğ-amiral kor'un bir altı sanırım o yüzden luffy'nin seviyesi olarak etiketledim ben tuğ-amirali kafamda. Tabi hiç bir kor amiral alamaz diyemem sonuçta adama göre muamele var OP serisinde. Lord'lar ve kor-amiraller arası güç farkları var aynı isim ve rütbe altında anılsalar bile. Tam rütbe denklik olayı amiraller arası ile yonko'lar arasında var diyebiliriz sanırım. Tabi yonko vs yonko gibi şeylerde yok ama sadece bir his denktirler diye düşünüyorum.

Roronoa Zoro

641. bölümü birisi açsın baksın. Foto buldum ama internet çok yavaş anlayamıyorum koka var mı yokmu. Birde sağ kamera açısı ile ama ısıral yer sol omuz. Belli değil yani koka olup olmadığı. Animatörlere güvenmek lazım sanırım bu konuda.

Momonga'nın hancock karşısında ezilme sebebi, hancock'un gücünün tersliğinden dolayıdır bence. Mal gibi taş olmamasını ben başarı olarak sayıyorum siz ezilme olarak sayıyorsunuz anlaşamadık. Zaten momonga oraya savaşmaya değil çağrı yapmaya gitmişti gel savaş bizle yoksa alırız paçanı aşağıya diye. Önceki mesajımda dediğim gibi adamın vs'sini görmeden alır veya alamaz diyemem ben açıkçası. Topu topu çıktığı sahne 3-5 manga karesi olan bir adamdan bahsediyoruz. XDrake'in yolculuğa nerede başladığı ve neler yaşadığını bilmiyoruz. Tuğ-amiral kor'un bir altı sanırım o yüzden luffy'nin seviyesi olarak etiketledim ben tuğ-amirali kafamda. Tabi hiç bir kor amiral alamaz diyemem sonuçta adama göre muamele var OP serisinde. Lord'lar ve kor-amiraller arası güç farkları var aynı isim ve rütbe altında anılsalar bile. Tam rütbe denklik olayı amiraller arası ile yonko'lar arasında var diyebiliriz sanırım. Tabi yonko vs yonko gibi şeylerde yok ama sadece bir his denktirler diye düşünüyorum.
Rütbedede sorun var zaten, Kaptan Smoker logia avantajıyla Tuğamiral X Drake'i hatta Korsan olduktan sonra güçlenen X Drake'i bile alır :D

Momonga konusunda fikrim net, yenemez Gear Second Luffy'i.

Rütbedede sorun var zaten, Kaptan Smoker logia avantajıyla Tuğamiral X Drake'i hatta Korsan olduktan sonra güçlenen X Drake'i bile alır :D

Momonga konusunda fikrim net, yenemez Gear Second Luffy'i.
Nerde rütbe aldıklarıda önemli denizci karagahındaki bir kaptan east blue veya grand line'da dolanan bir tugamirali alabilir.
Denizci karagahındakii rütbeler 3 seviye daha yüksek.

Roronoa Zoro

Nerde rütbe aldıklarıda önemli denizci karagahındaki bir kaptan east blue veya grand line'da dolanan bir tugamirali alabilir.
Denizci karagahındakii rütbeler 3 seviye daha yüksek.
İki sene önce Zoro'nun tek attığı T-Bone ' Marine Karargahı Kaptan' ı olarak tanıtıldı, Smoker'ı yenemez o adam sırf logia olduğundan. Absürt türlü meyve güçleriyle ve ya başka bir özelliğinle kendinden üst rütbeli birini alabilirsin bence One piece'de korsanlarda olduğu gibi.

Usopp'un bile tek attığı Kaptan vardı Buster Call ile gelenlerden :ehe: Tabi Zoro nun kılıç gitti meyve yüzünden :D

Diğer tayfa üyeleride sıra sıra indiriyordu çoğunu

İki sene önce Zoro'nun tek attığı T-Bone ' Marine Karargahı Kaptan' ı olarak tanıtıldı, Smoker'ı yenemez o adam sırf logia olduğundan. Absürt türlü meyve güçleriyle ve ya başka bir özelliğinle kendinden üst rütbeli birini alabilirsin bence One piece'de korsanlarda olduğu gibi.

Usopp'un bile tek attığı Kaptan vardı Buster Call ile gelenlerden :ehe: Tabi Zoro nun kılıç gitti meyve yüzünden :D

Diğer tayfa üyeleride sıra sıra indiriyordu çoğunu
Smoker rütbe istememiş zaten Luffy olmasa grand line'da ölürdü herhalde.
E.oda öyle söylemiş krargahta rütbeler 3 seviye daha üstün diye.
Coby bu duruma güzel örnek olur herhalde seviyesi Maynard kadar vardır artık ama daha kaptanmı neydi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık