Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 747: Üst Yönetici Pica

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yakışmadı sana :/
Ve evet Mihawk da kralın hakisi yoktur ama olabilirde lakin çok büyük ihtimal yok.
Ilgaza malzeme vermek istemedim :/
Şöyle demem gerekirse , çok takılmamak lazım o konuya :T
Genelde Survivor kişilerde çıkmıyor mu ? Her konuda sağlam inançları olan kişilerde yok mu ?
Usoppuda çıksa felan tamam derim de , Mihawk marjinal adam ne istediğini bilmiyor bence :/
Gündemin nabzına göre hareket ediyor :/
Ama çıksın isterim , bir Mihawk kolay yetişmiyor :W

Döndüm bir daha okudum:cool:
Ama aynı soruyu tekrar sorayım neden Mihawk değil de hancock?
Hancock da çıkmasını sağlayan sebep neden diğerlerinde yok?
Mesela D.'ler için gen deriz anlarız ama Hancock?:(

@Hawk
Ray baba basıyor hakiyi kılıca Kizaruda logia olmasına rağmen uzun menzilli bir saldırı yapmadığı için ışın kılıcına haki yükleyebiliyor, yoksa Ray baba o kılıcı keser geçerdi
ya Hancock,gönlümüzün prensesi, daha küçük yaşlarda kız kardeşleri ile birlikte köle yapılmış,orada neler neler çekmiş,dünya soylularının nefesine maruz kalmış..Kölelikten Amazon Lilynin kraliçeliği+Kuja korsanlığı kaptanlığı+Schibukai olmuş.Bu güzeller güzeli insanda irade gücü olmaz da kimde olur? Hancock San a laf yok lütfen :D

ya Hancock,gönlümüzün prensesi, daha küçük yaşlarda kız kardeşleri ile birlikte köle yapılmış,orada neler neler çekmiş,dünya soylularının nefesine maruz kalmış..Kölelikten Amazon Lilynin kraliçeliği+Kuja korsanlığı kaptanlığı+Schibukai olmuş.Bu güzeller güzeli insanda irade gücü olmaz da kimde olur? Hancock San a laf yok lütfen :D
Sapık vicdansız düşüncesiz umursamaz .............................. ve güzel:D

Elestirebilirsin tabi . Sorun yok .
Dün geceki 1.5 Akainu mevzusunu unut hadi . Wb'nin Roger doneminde 2 amiral alması gercekten sana ütopik ya da hayal ürünü birşey olarak mı geliyor ben bunu öğrenmek istiyorum senden ?
Söylüyorum ya işte. Efsanelere bak serideki. Roger-WB 2 kral olarak korsanların zirvesinde. Garp-Sengoku efsanevi denizciler olarak denizcilerin zirvesinde. Bu ikisini de amiral olarak görüyorum (Garp'ın k.amiral olmasına girmeden). WB kendisi Shanks'e roger, garp, sengoku... Bu denizleri bilen eskilerden kim kaldı diyor dimi? Bu ne demek sence. Bu adamlar birbirlerine hemen hemen denk adamlar demek. Demekki Dünyanın En güçlü Adamı kendi dengi olarak zamanında yaşıyan amirallerden bahsediyor olarak algılıyorum ben. Şimdi Garp efsanevi marine/marine kahramanı olaylarına girmeden kişisel görüş olarak girersen adam bir amiral gücünde. Sengoku ise zaten o dönemin amirali geleceğin kor amirali WB ile aşık atabilecek adamlar. Ha kim yener dersen tamamen kişisel görüşe kalmış. Sen WB'in 22 yıl önce gerçekten gönül ferahlığı ile garp+sengoku'yu alır diyebilir misin peki onu söyle bana. Ben alamaz derim. Ha şimdiki amirallerden kastın dönemin değilde şimdinin amiralleri ise o nasıl bir mantıktır 22yıl önceki adam ile 22 yıl sonraki adamları karşılaştırıyorsun. Bu vs'nin cevabını öğrenmenin hiç bir yolu yok ortada. Hiç bir mantık çerçevesinde de bunu tartışamam ben. Kendi dönemleri için dersen, Garp+Sengoku>WB 22 yıl önce, Akainu+Kizaru>WB 2 yıl önce.

Dof bana görede amiral seviyesi analaşamayacağımız nokta şu
sana göre amiralleri amiral yapan şey o muazam meyveleri doğru değil mi? hakileri o kadar önemli değil dostum bu yazdığın yazı serinin özüne ters.
Sana göre bb direk kk o zaman herşey meyve değil akaiunu da sağlam bi haki olmazsa teke gider ilk darbede ölür.
Garba kk seviyesi deniyor bana göre bi tık altıdır ama öyle diyelim bu adamda meyvemi var? hikaye ilerledikçe meyve gücün kadar değil hakin kadar güçlü olacan meyve gücünü tamamen soyutlamıyorum oda önemli ama haki başka bişey olmazsa olmaz birşey.
önemli olan haki evet.ama farkındaysan hakisinin çok güçlü olmadığını düşündüğümüz her adamda muazzam meyveler var.amiraller başta olmak üzere bb de bile bu geçerli.odanın yaptığı şeyi kendimce yorumlamam gerekirse amiral olacaksan ve hakin çok güçlü değilse al sana en sağlamından bir logia yok yonkou olacaksan al sana bir sağlam logia bir sağlam paramecia.yoksa seni o mevkide tutmazlar.oda bu şekilde bir denge oturtmuş.bana göre gayet mantıklı olmuş.aslında bende başta yadırgıyordum amiraller de h.haki var mıdır ya da neden yok ki acaba diye.ama meyvelerinin güçlerini tam olarak ele alınca amirallik mevkisi için bu kadar güçü yeterli görmeye başladım bende.

aaron hotchner

shiki gibi bir adama o dönemin en iyi iki amirali(garp ve sengoku,garp yine koramiraldir büyük ihtimal) filo amirali kong sayarsak shiki wb yi yadan öteki yonkou ları küçümseyemeyiz.

Yok hayır bilmişlik taslamıyorum. Ek olarak kral haki shiplerinin hakiye daha yatkın oldukları da ispatlanmış açıklanmış bir şey olmayıp aynı zaman da böyle bir çıkarım yapamayız. Örnek: Ace = 1 kral haki, diğer 2 hakisi yok. Kral hakin olması irade gücünü yansıtmanı sağlar haki seviyeni arttırmaz. Örnek: luffy yılan kardeşlere kendi iradesini kabul ettirmiştir ve heykel olan kızları bırakmalarını sağlamıştır. Acede olduğu gibi kral hakisi olan herkes aşırı haki sahii yada tüm hakilere yatkın yada belli haki grubuna yatkın diyemeyiz. Elimizde ace gibi bir örnek var. D olmasına rağmen hakisiz teach varken de D olanlar da aşırı haki vardır diyemeyiz. D olmayan shanks muhtemelen garptan da dragondan da yüksek hakiye sahip. Bu kısmı ileride biri D farkı falan derse birisi diye ekledim ana bir cevap olarak algılama.

amiralleri amiral yapan hakileri değil ki. meyveleri fizik güçleri. hangi amiralin haki kullndığını kaç kere gördük? 3 amiral aynı anda wbnin deprem dalgasını durdurdu ben başka da haki kullandıkları anı hatırlamıyorum. Bence hiç bir amiralin haki seviyesi dof kadar yoktur. Dofun bir amiralden aşağı kalır yanı da yok. 3 haki sahibi dof, çok ters bir meyveye sahip amiral olması için ne yapması lazım? aokijinin buzundan jozu gibi adam kurtulamamışken doflamingo wb gibi kurtulabiliyor. Aokiji ne yapabilir dofa? donduramıyor bile dofu. Tekme tokatla mı dövecek aokiji dofu mesela. Ama mesela akainu pek ala dofu yakabilir.

Dofun paramercia olduğunu varsayıp yorum yapıyorum: dof logia olmadığı için hakiye abanmış ve armament yapabiliyor. ama zaten aşırı yıkıcı güç olan lazer ve lav kullanmak varken hangi amiral armament ile sert yumruk atar ki? lazerle vurmak varken ben niye ayağımı armament yapayım? zira armament kullanırsam lazer özelliğimi kulllanmıyorum. Smokada gördük bunu. Elini armament yapınca elinin duman özelliği yok oluyor. Yani amirallerin haki kasmasını gerektiren bir durum olmadığı için (fujitora hariç) doflamingonun hakisinin logia olan tüm amirallerden yüksek olduğunu düşünüyorum. Fujitora ile dofu kıyaslamak için henüz yeterli bir verimiz yok. greenbullu da es geçiyorum. eğer greenbull zoan ise ki bence öyle, çok fena haki kullanıcısı çıkabilir. Zira hakiye abanmış tek bir amiral yok şuan. Sadece fujinin gözlem hakisi çok ileri seviyede

Ben böyle düşünüyorum. Doflamingonun da amiral seviyesinde olduğunu düşünüyorum.
H.haki sahiplerinin hakiye daha yatkın olmaları kesin değil haklısın.Bu benim düşüncemdi.Fakat Luffy ve Chinjao'dan da gördüğümüz üzere h.haki sadece bayıltmaya yaramıyor armamente de katkısı var.Ace'de h.haki vardı ama diğer haki türlerini kasmazsa h.haki de bir işe yaramıyor doğal olarak.

Amiralleri amiral yapan hakileri dersen eğer ona bir şey demem.Dof'un falan hakisinin amirallerden üstün olduğunu düşünüyorsan bir nevi benim sitem ettiğim konuya da katılmış oluyorsun aslında.Dolayısıyla bu tartışma da yanlış anlaşılmadan çıkmış gibi duruyor:D

Not: Dof eğer amiral gücünde bir adamsa Luffy tek başına deviremez onu.

lucci schibukai seviyesindeydi. Lucci bir mihawk yada dof değil schibukai seviyesi olarak baktığımızda. Doflamingoyu da amiral seviyesi olarak amirallerin luccisi gibi düşün. lucci ne kadar schibukai oluyorsa dof da o kadar amiraldir. Bir kizaru yada bir akainu belki değildir ama aokijiye karşı avantajlı olduğunu göstermiştir. Yani genel bir sıralamada 5 amiral var desek 4. yada 5. amiral olur doflamingo. O yüzden luffy dofu indirincee amiral seviyesinde ama zayıf bir amiral seviyesinde olacaktır. Luffy şuan schibukai olsa mihawk dof luffy diye sıralarım. luffy crocoyu indirdiğinde schibukai seviyene çıkmadı. lucciyi indirince bana göre schibukai seviyesine çıktı. 2 yıl aradan sonra da kumanın üzerine çıktı. Yani luffy amiral seviyesine gelecek ve o seviye içinde de kendine bir yer edinerek ilerleyecek.

ek olarak tabiki amirallerin hakisi çok önemli. Ama dediğim gibi zaten aşırı yıkıcı güçleri olan amirallerin armament yapması çok saçma olur. Niye lavla yakarak vurmak varken armament yapmayı denesinki. Neden armamentle savunacağına logia formuna dönmesin ki? 3 logia amiralin gördüğümüz gibi armament saldırısı yok tercih etmiyorlar, armament savunması yerine de logia formuna dönmeyi tercih ediyorlar. Bu yüzden hakiyi sadece temas etmek ve meyve gücünü ortadan kaldırmak için kullandıklarını düşünüyorum. Gösterilen bu zaten. onun dışında amirallerden hakiye dair birşey görmedik. misal aokiji jozuyu hakisi ile değil meyvesi ile indirdi. dofu hakisi ile değil meyvesi ile indirmeyi denedi olmadı. kizaru wbnin bisentosunda elemente dönüştü armament yapmadı. logia savunması varken armament yapmak saçmalıktır. armamentin kırılabilir ama logia savunması en iyisidir. temas edilemiyorsun bir kere.
Diğer yazdıklarına bir şey demiyorum çünkü çok emin olmadığım şeyler ama şundan eminim ki Luffy,Dof'u yendiğinde zayıf bir amiral seviyesinde dahi olmayacak:)

Tartışmanın kaynağı Akainu'dan çıktığı için ben eski amiral 3 lüsünü Wb ile karşılaştırdım tabi . Yoksa tutup da bilmem kaç yıl önceki durumla şimdiyi neden karşılaştırayım ?
O zamanki Wb, Garp+Sengoku'yu tabi ki alamaz . Zaten bu senin örnek verdiğin 2 adam, özellikle de Garp amiral değil amiral üstü adamlar . Yanlış anlaşılma olmuş sanırım . Ama dersen ki ; "fark etmez, şimdiki 2 amirali de o zaman alamazdı "... O zaman zaten tartışılacak birşey kalmamıştır benim açımdan .
Alamazdı. Wb bizim de sevdiğimiz karakterdir de abartmanın da lüzumu yok. Ne Roger ne Wb en iyi dönemlerinde bile aynı anda 2 amirali alamaz. Hayalperest olmaya gerek yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık