Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 747: Üst Yönetici Pica

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
karanlık meyvesi en güçlü ve eşsiz olarak geçti.eşsiz çünkü logia olmasına ragmen,logia özelligine sahip degil.en güçlü çünkü,kendi gücü yanında diğer güçlerede hükmedip,onları tamamen etkisiz kılabiliyor.

wb en güçlü parameciaya sahipti ve dünyanın en güçlü adamıydı.

kaidou en güçlü canavar geçti,muhtemelen zoan meyvelerin en dehseti,asmıs bir mistik zoan görücez.ayrıca sayborg takviyeside olabilir.

linlin en güçlü kadın ayrıca egerki asit meyvesi yemişse,acık ara en tehlikeli logialardan birine sahip oluyor.

shanks,mihawkla birlikte en güçlü kılıc ustası,üstüne dünyadaki belkide en muazzam haki kullanıcısı.ondan güçlü cıkarsa sadece d. kanıyla dragon ve luffy cıkar yada eşit olurlar shankse.

teachte en güçlü paramecia artı en güçlü seytan meyvesinin kombinesine sahip.

ayrıca shanks ve wbde oldugu gibi,linlin ve kaidoudada 3 tip haki bekliyorum.e.oda dofla bizi yonkolara ısındırıyor.çünkü amirallerin en azından greenbull hariç(malum onu bilmiyoruz) hiç birinde kralların potansiyeli yok ;)

karanlık meyvesi en güçlü ve eşsiz olarak geçti.eşsiz çünkü logia olmasına ragmen,logia özelligine sahip degil.en güçlü çünkü,kendi gücü yanında diğer güçlerede hükmedip,onları tamamen etkisiz kılabiliyor.

wb en güçlü parameciaya sahipti ve dünyanın en güçlü adamıydı.

kaidou en güçlü canavar geçti,muhtemelen zoan meyvelerin en dehseti,asmıs bir mistik zoan görücez.ayrıca sayborg takviyeside olabilir.

linlin en güçlü kadın ayrıca egerki asit meyvesi yemişse,acık ara en tehlikeli logialardan birine sahip oluyor.

shanks,mihawkla birlikte en güçlü kılıc ustası,üstüne dünyadaki belkide en muazzam haki kullanıcısı.ondan güçlü cıkarsa sadece d. kanıyla dragon ve luffy cıkar yada eşit olurlar shankse.

teachte en güçlü paramecia artı en güçlü seytan meyvesinin kombinesine sahip.

ayrıca shanks ve wbde oldugu gibi,linlin ve kaidoudada 3 tip haki bekliyorum.e.oda dofla bizi yonkolara ısındırıyor.çünkü amirallerin en azından greenbull hariç(malum onu bilmiyoruz) hiç birinde kralların potansiyeli yok ;)
Oda'nın bana göre en büyük hatalarından birisi amirallere kralların potansiyelini vermemesiydi. Adamlarda h.haki yok ama h.hakili bir çok insandan daha etkili haki kullanıyorlar.Burada biraz çelişki var bana göre.

kral hakisi olanlar daha iyi haki kullanır diye birşey yok. vergo hakisini luffyden iyi kullanıyor mesela. full beden armament yapabiliyor.
Güzel kardeşim o kadarını ben de biliyorum niye bilmişlik yapıyorsun :) H.hakili adamlar daha iyi kullanacak diye bir şey yok ama diğerlerine göre hakiye çok daha yatkın oldukları bir gerçek. Amirallerdeki hakiye sahip olmak için çok sağlam bir iradenin olması lazım.Ve gördüğüm kadarıyla da amiraller, h.hakili adamlardan irade olarak hiç de geri kalmamışlar.

Mesela yılların korsanı efsane Chinjao'nun hakisi bile amirallere kıyasla zayıf kalacaktır muhtemelen.Dof'ta da h.haki var ve o da yılların tecrübeli korsanı ama haki konusunda amiralleri geçebilir mi? Hayır,geçemez.

Madem h.hakili adamları potansiyellerini yüksek olarak gösterdi Oda,öyleyse bunu kanıtlaması lazım.Yonkou'lar haricinde amirallerden üst düzey hakisi olan bir Allahın kulu yoktur muhtemelen.

GAMBIT

kral hakinin karizmadan başka bir nanesi yok ki zaten b.haki ve k.haki yeter bence . ha ilerde kral hakinin başka güçleri çıkar bilemem.

Oda'nın bana göre en büyük hatalarından birisi amirallere kralların potansiyelini vermemesiydi. Adamlarda h.haki yok ama h.hakili bir çok insandan daha etkili haki kullanıyorlar.Burada biraz çelişki var bana göre.
aslında orda bir sıkıntı yok.rayleigh izah etti.busoshoku haki geliştirilebiliyor.busoshokunun karsılıgı beden.adı üstünde bedenini zırhlandırıyorsun.bunun içinde cok güclü bir bedenin olması lazım.amiraller denizcilere katıldıktan önce bile, özellikle akainu ve kizaru canavarmıs.üstüne o meyvelerle denizci egitimi yani,rokushiki ve haki ögrenirsen su anki duruma gelmeleri dogal.

kenbunshokuda mental bir güc.mental direncin,hassasiyetin ve dövüs deneyimin geliştiriyor bu hakide seni.luffy onca dövüsün deneyimiyle,dövüs esnasında kenbunshoku kullandı,mihawka karsı.daha öncesinde taa arabastada, crocodile la spada yaptıgında onun dogasını anlamıs ve salisede kacmıstı.sonra coby hassas olarak etkilendi ve yine savasta actı bunu.amiraller onca savas deneyimine sahip,nice durumda bulunmuslar.onlarında kenbunshokusunun asması dogal.mesela issho kenbunshokuda enelle en tepeye oynar dünyada, çünkü özel durumu var.

houshoku ekstra özellikler katsa bile aslında yakıt deposu.wb nasıl tank gibi dayandıysa,uykusunda bile kenbunshokusu aktifse,mesela satorinin hemen dagıldı.haki büyüklügün hani su bellamynin dedigi vede deneyimin cok etkin rol oynuyor.amiraller o yüzden yonkolardan güçsüzler.shanks niye geldi atarı gömdü.adam magmayı sallamıyor.çünkü haki kalkanı aktifken, magma,kılıca ısı bile aktaramıyor ve bu adamda haki okyanus gibi,hem diger 2 türüde costurmus hemde hakisi devasa,sen olsan savasırmısın ?

öte yandan chinjaoyu düşün yada su anki luffy ve dofu.issho bunları yenebilir.ama hakiyle degil,muazzam meyvesiyle indirecektir.3ününde potansiyeli haki olarak bence isshodan fazla,hatta yaslanan chinjaonun bile...ama hiçbirinde meteor,magma,ısık,buz gücü yok.dof bu gücüne ragmen aokijiyide karsısına almadı,isshoyuda en sonunda zorda olsa öldürme peşinde. elinden gelse yine karsısına almaz.

denizcilerde kralın potansiyeli bir garpta vardı.oda zaten aklını almıs piyasanın.yeni garpta coby bence.bekliyorum keratadan haki show :flaugh:

kral hakinin karizmadan başka bir nanesi yok ki zaten b.haki ve k.haki yeter bence . ha ilerde kral hakinin başka güçleri çıkar bilemem.
Henüz kanıtım yok ama yine de bu konuda yanılıyorsun.H.haki,diğer hakileri de kapsayan bir şey.H.hakin varsa diğer haki türlerini de bir o kadar iyi geliştirirsin demektir.Demek istediğim Über bir meyven yoksa h.hakisiz zirveye oynayamazsın.

aslında orda bir sıkıntı yok.rayleigh izah etti.busoshoku haki geliştirilebiliyor.busoshokunun karsılıgı beden.adı üstünde bedenini zırhlandırıyorsun.bunun içinde cok güclü bir bedenin olması lazım.amiraller denizcilere katıldıktan önce bile özellikle akainu ve kizaru canavarmıs.üstüne o meyvelerle denizci egitimi yani,rokushiki ve haki ögrenirsen su anki duruma gelmeleri dogal.

kenbunshokuda mental bir güc.mental direncin,hassasiyetin ve dövüs deneyimin geliştiriyor bu hakide seni.luffy onca dövüsün deneyimiyle,dövüs esnasında kenbunshoku kullandı,mihawka karsı.daha öncesinde taa arabastada crocodile la spada yaptıgında onun dogasını anlamıs ve salisede kacmıstı.sonra coby hassas olarak etkilendi ve yine savasta actı bunu.amiraller onca savas deneyimine sahip,nice durumda bulunmuslar.onlarında kenbunshokusunun asması dogal.mesela issho kenbunshokuda enelle en tepeye oynar dünyada çünkü özel durumu var.

houshoku ekstra özellikler katsa bile aslında yakıt deposu.wb nasıl tank gibi dayandıysa,uykusunda bile kenbunshokusu aktifse,mesela satorinin hemen dagıldı.haki büyüklügün hani su bellamynin dedigi vede deneyimin cok etkin rol oynuyor.amiraller o yüzden yonkolardan güçsüzler.shanks niye geldi atarı gömdü.adam magmayı sallamıyor.çünkü haki kalkanı aktifken magma,kılıca ısı bile aktaramıyor.

öte yandan chinjaoyu düşün yada su anki luffy ve dofu.issho bunları yenebilir.ama hakiyle degil,muazzam meyvesiyle indirecektir.3ününde potansiyeli haki olarak bence isshodan fazla,hatta yaslanan chinjaonun bile...ama hiçbirinde meteor,magma,ısık,buz gücü yok.dof bu gücüne ragmen aokijiyide karsısına almadı,isshoyuda en sonunda zorda olsa öldürme peşinde elinden gelse yine karsısına almaz.

denizcilerde kralın potansiyeli bir garpta vardı.oda zaten aklını almıs piyasanın.yeni garpta coby bence.bekliyorum keratadan haki show :flaugh:
Hocam bence Chinjao'yu hakiyle de yenebilir bu amiralller,en azından bana öyle geliyor.Yine de benim gibi düşünmene sevindim yalnız değilmişim bu konuda. H.hakinin sırf bayıltmak için var olduğunu sananlar büyük yanılgıya düşüyor bence. Küme gibi düşünürsek;h.haki,diğer hakileri de kapsayan bir şey benim gözümde.Belki de yanılıyorumdur ama nedense kesinlikle doğru olduğunu düşünüyorum.

Hocam bence Chinjao'yu hakiyle de yenebilir bu amiralller,en azından bana öyle geliyor.Yine de benim gibi düşünmene sevindim yalnız değilmişim bu konuda. H.hakinin sırf bayıltmak için var olduğunu sananlar büyük yanılgıya düşüyor bence.
yahu hakinin oldugu tüm yerleri defalarca okudum,hatta konum var houshoku haki ile ilgili.senelerdir tartısıyorum.özellikle marco vardı,houshoku sadece bayıltır diyen :D

houshoku bir paye ve iradenin yani ruhunun direk yansıması.bellamy daha gecen ögrenmiş kenbunshokuyu,böyle devasa haki diyor,görüyor haki gücünü luffynin.daha ortada hakisi yok luffynin,marigold böyle devasa hakisi olsada kullanamadıktan sonra nane olmaz bundan diyor.

doflamingo law bizim law,ama hasırsapkaya dikkat et onda houshoku var diyor.tabi ya zaten vergoda bayılırdı houshokuylan.bu su demek adamın haki gücü senden fazla vergo dikkatli ol,bakma vergo busoshokuya iyi calısmıs.ama luffy onla potansiyeliyle asık atar sonunda yamulturdu,luccidede öyle oldu en sonunda bir patladı,tam patladı.

chinjao bosuna kralları yen muhabbeti yapmıyor.houshoku sahipleri etraflarını etkileyen iradeleri cansız nesnelere bile gecen,gökyüzünü bile degiştiren asmıs haki sahipleri.sen ace gibi houshoku varken busoshoku,kenbunshoku kasmazsan geberir gidersin tabiki.ama shanks gibi yaparsan ne olur,acee iki atan akainu,shankste dut yemiş bülbüle döner.

konumun linkinide atayım okumamıs arkadaslar baksın.

http://www.korsanfan.com/forum/konu/13438-houshoku-haki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık