Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 745: Kuş Kafesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Vay arkadeş canı sıkılan Van Pise çatıyo:(
Alabastadan farklı olma nedenlerini yazsam sayfa yetmez ama ağlayan bi prenses olsun ahanda aynı arc oluveriyor :/
La hiç mi işleniş tarzı yada karakterler önemli değil her şey mi sonuç?:D Bakam yonkou avına ne diyeceğiz:flaugh:
Ama bunlar sizin düşünceniz saygı duyarım elbette siz olmasanız kimle tartışacam dimi:cool:

Arc'ların uzunluğu benim de canımı sıkıyor aslında. Bir arca 60 küsür sayı harcayacağına 30 sayı yapıp iki arc işlese hem olaylar daha akıcı olmuş olacak hem de farklı mekanlar görmüş olacağız.

Şimdi düşünüyorum da mesela serinin 15 yıldan biteceğini düşünelim.Hadi diyelim ki her arcı 40 sayı yapsın.15 yılda aşağı yukarı 15 arc çıkacak piyasaya.Bu da 15 farklı mekan,ada demektir.Macera,keşfetme temalı bir mangada 15 yılda hepi topu 15,bilemediniz 20 farklı ada göreceğiz demek oluyor.Bu durum fazlasıyla can sıkıcı.

Ortada çok büyük bir OP dünyası var.Bu kadar büyük bir dünya tasarladıysa Oda,bunun hakkını vermeli diye düşünüyorum.Bir adaya sıkışıp kalmak yerine adadan adaya gitmek çok daha iyi olurdu açıkçası.

Arc'ların uzunluğu benim de canımı sıkıyor aslında. Bir arca 60 küsür sayı harcayacağına 30 sayı yapıp iki arc işlese hem olaylar daha akıcı olmuş olacak hem de farklı mekanlar görmüş olacağız.

Şimdi düşünüyorum da mesela serinin 15 yıldan biteceğini düşünelim.Hadi diyelim ki her arcı 40 sayı yapsın.15 yılda aşağı yukarı 15 arc çıkacak piyasaya.Bu da 15 farklı mekan,ada demektir.Macera,keşfetme temalı bir mangada 15 yılda hepi topu 15,bilemediniz 20 farklı ada göreceğiz demek oluyor.Bu durum fazlasıyla can sıkıcı.

Ortada çok büyük bir OP dünyası var.Bu kadar büyük bir dünya tasarladıysa Oda,bunun hakkını vermeli diye düşünüyorum.Bir adaya sıkışıp kalmak yerine adadan adaya gitmek çok daha iyi olurdu açıkçası.
Aslında ona da şükretmek lazım, bleach izliyor musun bilmiyorum. Orda da üç mekan arasında geçiyo seri, keza diğer çoğu seri de öyledir tahminim.

Keşke tüm arclar shabondy gibi olsa ama olmuyo tabi her şey istediğimiz gibi.

Aslında ona da şükretmek lazım, bleach izliyor musun bilmiyorum. Orda da üç mekan arasında geçiyo seri, keza diğer çoğu seri de öyledir tahminim.

Keşke tüm arclar shabondy gibi olsa ama olmuyo tabi her şey istediğimiz gibi.
Bleach'i severek izledim hocam.Dediğin gibi üç mekan arasında geçiyor ama Bleach'in teması farklı olduğu için yadırgamamak lazım bence.Birisinde amaç tüm denizleri fethetmek ama diğerinde öyle bir amaç yok o yüzden normal bir durum.

Söylediğin gibi keşke Sabaody gibi arcları daha çok görsek ama olmuyor işte.Neyse yine de OP bu,ne olursa olsun shounen kralı olarak kalmaya devam edecek benim gözümde.:ehe:

Bleach'i severek izledim hocam.Dediğin gibi üç mekan arasında geçiyor ama Bleach'in teması farklı olduğu için yadırgamamak lazım bence.Birisinde amaç tüm denizleri fethetmek ama diğerinde öyle bir amaç yok o yüzden normal bir durum.

Söylediğin gibi keşke Sabaody gibi arcları daha çok görsek ama olmuyor işte.Neyse yine de OP bu,ne olursa olsun shounen kralı olarak kalmaya devam edecek benim gözümde.:ehe:
Bleach in animesi böyleydi, mangasında tek mekanda geçiyo resmen seri. :) Bomboş çizimler, arka plansız, boş sayfalar vs. Yok yok şükredelim one piece e. :D

Ben,bu arc Alabasta çakması diyenlere karşı çıkanların başında gelenlerdenim

Ama benim eleştirdiğim nokta sadece Alabasta değil,her arc'ın aynı döngüyle devam etmesi

1.Aşama,Luffygil bir adaya varırlar,bu ada kötü adamın eline geçmiş,ya da kötü adam tarafından tehtit altında olan bir adadır,Usopp'un başını çektiği korkaklar grubu,adaya girmeyelim derken,Luffy,Zoro gibi elemanlar adaya girelim der,böylece mal ama kaptanımız muhabbetini yaparak adaya ayak basarlar

2.Aşama:Luffygil,adadan bir yerliyle karşılaşıp arkadaş olurlar,bu kişi genellikle kızdır ve adayla ilgili bilgi alırlar,ancak malum kötü adamımız,bizimkilerin varlığından haberdar olur,ve yaptığı bir saldırıyla hasırşapkaları dağıtır

3.Aşama:Oldukça zorlu bir aşamadır,tayfanın hepsi birbirinden bihaberdir ve hepsi kendilerini beladan kurtarmaya çalışır,halk genelde bizim tayfaya kötü gözle bakar.Bu sırada o kötü adamın adadan ne istediği yavaş yavaaş ortaya çıkar ve hepsi en sonunda kendilerini kurtararak bir araya gelir ve Luffy"Seni mahvediceeeem!" edasıyla karşılarına çıkar

4. Aşama: En sonunda bizimkilerle düşmanlar karşı karşıya gelmiştir ve düşmanların zibilyon tane adamı vardır ve adamalrı "bizimi yeneceksiniz?Kaç kişisiniz ehehe" derler,bunun üzerine Sanji sigarasını yakar,Zor bandanasını bağlar,Luffy şapkasını indirir ve katliam yaşanır,sonrasında herkes kendisine uygun bir rakip bulur ve savaşmaya başlarlar.Arc boss'u,başta Luffy'i etkisiz hale getirir,ancak diğerlerinin dövüşü sürer ve hepsi sırayla zafer kazanır.En sonunda bizimki çıkar,düşmanın zayıf bir yönünü bulmuştur ve hunharca saldırarak düşmanı zor da olsa yener

5. Aşama:Bu aşama da Luffy'e kötü gözle bakan halk Luffy'i kahraman ilan eder,yerler,içerler,sonunda adadan ayrılırlar veeeeee

Mutlu son

ÜbelBatt@

O Sabo olayına kesinlikle katılmıyrum,eğer databook olayı olmasaydı o olayı görememek için kör olmak gerekirdi bence
Hay ellerine sağlık :D Güldürdün cidden azcık için acıldı :) Tabii canım ona diyecek lafım yok. Yani demek istediğim farklı. Şimdi burada hunharca tartışıyoruz. Kimisine cikip troll diyoruz kimisine vaay iyi diyoruz. Ama hepsi sonucta birer öngörü. Demek istediğim ortada mantık yok. Adam yazar. Ol diyor oluyor. Burada da biz salak durumuna düşüyoruz bir nevi.

hunterrun

yarın manga varmı ? spolier göremedim ertelendi de benmi unuttum acaba beni aydınlatabilirmisiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık