Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 744: Devrim Ordusu Kurmay Başkanı

Aokiji meyvesine çok hakim ve bu yüzden bodoslama WB gibi yaratığın üstüne gidebiliyor.K.hakisi sayesinde saldırıyı görüp kendini ayırıyor.Ama logia olduğunu için bu güven var.Eğer paramecia olsa daha dikkatli,daha mesafeli dövüşür.Misal Issho böyle bodoslama dalmaz paramecia olduğu için.WB gibi hayvanatın 2 sağlam yumruğuna dayanan Akainu bisentoyu alsa ölebilir.Ama bu onu dayanıksız yapmaz.Çünkü yumruk yemek ile koca bisentoyu içine almanın etkisi farklı.Ben burada örneklerle Vergo'nun bir amiralle kıyaslandığında dayanıklılık konusunda zayıf olduğunu anlatmaya çalışıyorum.Yoksa Vergo'ya soksan o da ölür.Ama Aokiji'ye Sanji vursa bir bok olmaz,Vergo'ya vurduğunda ise duvara giriyor.Arada çok ciddi fark var.Burada Dof'u da örnek veriyorum çünkü Dof bile tam olarak amiral seviyesi değil ve o bile çizik almıyor Sanji'den.Amirale mümkün değil çizik atamaz.Sanji'yi falan geç ya.Marco vuruyor kan bile çıkmıyor düşün.WB korsanları 1.tümen komutanı adam.Jozu gibi saf güçte parmakla göstereceğin + elmas meyveli + b.haki sahibi bir adam bile anca ağzından kan getirebiliyor.Ve ben dahil bunu başarı olarak örnek gösterenler var :D Ama Jozu Vergo'ya bir çaksa aman Allah :D Sanji'den çok daha beterini yapacağı aşikar.Amiral dediğin adam Kuzan gibi Kizaru gibi Akainu gibi dayanıklı olmalı.Hani şöyle düşün bir futbol takımı var ofansif yönden muhteşem ama defansif yönden kötü.3 atsa bile 4 yiyebilir.Ama bir takım düşün defansif yönden de çok iyi ofansif yönden de.Bu takım gol yemeden 3 tane atabilir.Vergo defansı kötü olan takım olur sağlam bir logia yese bile.

Haha adamsin ya gece gece iki dakika sesli guldum :D

Mozole

Abi sabah da yazmıştım Sabo'nun olayına çok takılmamak lazım. Sonuçta Ace Luffy ve Sabo duygusal karakter olarak tamamen farklılar. Sabo daha öncesinde Ace ile karşılaşıp "Luffy'nin öğrenmesi için henüz erken duyguları ile hareket edip amacına ara vererek benim peşime düşebilir" bile demiş olabilir.
Marineford olayında da flashbacki beklemek en mantıklısı ben eminimki Sabo o dönem kafayı yemiştir. Luffy bile oraya çokça şansı yardımıyla ulaşabildi. Amiral vs. olayları ile ilgili de arc sonunu beklemek lazım özellikle Sabo - Luffy'den çok üstün gibi yorumlar var da balıkadam adası hariç Luffy'nin hakisini bile gördük sayılmaz ki ordada bi vurdu geçti. Ben Sabo'dan çok Luffy ve Zoro acaba bu arcta tam gücünü kullanacak mı nasıl hayvani bir şey ortaya çıkaracaklar onu merakediyorum

Mera Mera no mi nin gücü Sabo'nun elinde daha güçlü olacağına eminim.Şu Dragon isimli saldırılarını ateşle birleştirip ortaya süper görseller çıkarır umarım. Akaiunun inugami gureni gibi Sabonun dragonu.Haki olayının E.Oda'nın kafasında tamamen oturmasıyla ilk defa profesyonel bir haki&logia kullanıcısı izleyeceğiz.

Meradan sonra ben rahatlıkla Sabo > Luffy diyebilirim. Üstelik hakinin değişik bir gücünüde kullanıyor(core mevzusu).Yonkou tayfasının 2. 3. kaptanına herneyse , zerre zorlanmadan ayarı verdi.

Ayrıca her ne kadar dalga geçsekte Sabonun boru kullanmasıda extra bir özellik.Luffy'nin kılıç kullanıcılarına karşı sadece yumruklarıyla karşı koyabilme zafiyeti varken Sabo hakili borusuyla en azından durumu kurtarabiliyor.

Luffy bundan sonra upgrade yemez zaten. Luffy'nin amirallerin ve yonkouların karşısına dikilmesi için bu kral hakinin artık bir anlam kazanması lazım. Bleachi fazla izlemedim fakat orada bir çakra muhabbeti vardı , eğer hakiyi kullanmanında bir sınırı varsa kral haki sahiplerinin iradesi çok güçlü olduğu için sınırsız hakki kullanması gibi birşey söz konusu olursa en azından kralın haki ölü toprağını bir üzerinden atar.Yada ne bileyim mesela tashiginin hakisi 3 ise smoker 5 desek kral hakisi açılmamışlar maksimum 7'e kadar çıkabiliyodur , Shanks , Rayleigh falan 10 dur.

Şu an aklıma uçuk bir fikir geldi.Acaba şu kızgınlık anında çıkan damarlar iplik olduğu için mi böyle sürekli gözümüze sokuluyor.İplik olduğu için daha kalındır.Bu yüzden daha belirgin gözüküyor olabilirler.Oda çok defa bu şekilde gösterdi.

Sen böyle dedikten sonra, acaba şunlarda Dof'un ipleri (ya da her neyse) olabilir mi?

Abi damarları ip olabilir onda sıkıntı yok ama ip kesilebilen bir şey.Ee adam da kafasını kesti zaten.Ne olacak anlamadım.Japon yapıştırıcısı ile geri mi yapıştıracaklar.Bakalım Oda mantıklı bir açıklama getirebilecek mi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık