Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 724 Bölüm Yorumları / 725 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro her türlü Sanji'den fazla dayanırdı. Zaten Zoro B.Hakiye yatkın, Sanjide K.Haki. Zoro orada her türlü Dof'u zorlardı. Hatta Doflamingo'nun iplerini bile kesebilirdi. Ama bir süre sonra Dof'un hakisi aşacağı için yenilirdi. Zaten Zoroyla vs atacak olsa öyle 1-2 sayfa olmaz. Oda boşuna koymadı heralde Zoroyu seriye Dünyanın en iyi kılıç ustası olacak diye. Zoro ile sanji eşittir ama güç konusunda değil. Zoro saldırı ise sanji savunmadır, Zoronun saldırısıyla Sanjinin savunması eşittir diyebiliriz. Zoronun B.Hakisi 80 ise Sanjinin K.Hakisi 80 olarak eşitlik düşünebiliriz. Dediğim gibi zoro ve sanji eşit, ancak dof vs sanji olayında Sanji'nin Meyve Antisi vardı. Sanjinin ayakla ipi kopartabilecek bir gücü yoktur, ancak Zoro Kılıç ile üstelik B.Hakisinin yüksek olması ile kesebilirdi. Aynı şekilde Sanjinin bedensel olarak vs attığı birine karşı Zoro dezavantajlı olur.

Luffy vs CC ( Bu karsılasma çok önemli, İlk karsılasmada yeteneğini bilmediği Cc karsısında Luffy nefessiz kaldı ve kaybetti .
Ama ikinci karsılasmada, Luffy yakın durmaz isem kazanırım dedi ve sonuc ortada. CC ilk rauntta bayıltana kadar değil de ölene kadar neffsiz bırakabilirdi...!! )
Luffy vs Crocodile = Robin, kuratamayaydı Luffny'in çölde kemikleri bulunurdu anca..!
Luffy vs Magellan = İvankov Kurtarmayaydı ölmüstü..!
.
.
.
Bi adamı ezecem deyi ucmaya gerek yok : ))
Savasın sonunu gördük mü ? Görmedik. Kaldı ki Doflamingo'nun insanların bedenini kontrol etme yeteneğinden kurtulabilen bi insan evladı da göremedik henüz. Jozu gibi bi hayvan evladı bile o tekniğe eyvallah etti... Ötesini siz düşünün. Jozu, Sanji... ve bir çok insanın bu yetenekten kurtulamadığını düşünürsek o yeteneğe yakalanan Luffy olsa o da kurtulamıcak ya da Sanji yerinde Amiral, herhangi bir Yonkou olamaz mı ? Burada önemli olan o tekniğe yakalanmayıp sağlıklı bi şekilde savasabilmek.

Sonuca gelirsek,
Vay efendim saji teke gitti..? Nerede teke gitti! Gitti de ben mi görmedim ? Gidebilirdi..!
Yukarıda Luffy ile ilgili örnekler verdim, derdimi az biraz anlatabilmisimdir heralde.
Saydığın düelloların kaçında Luffy yalnızca 1 darbe aldı? Gördüğümüz gibi Sanji 1 darbe aldı ve Law olmasa ölmüştü bu konuda itirazı olan olmaz herhalde.

Senin teke gidebilirdiden kastın tek vuruşta öldürmekse zaten daha görmedik öyle bir sahne ancak benim tek anlayışım karşılık veremeden savaş dışı olmaktır ki Sanji 2 kez Dofa dokundu 2sinde de milim etkilemedi Dofu.

Saydığın düelloların kaçında Luffy yalnızca 1 darbe aldı? Gördüğümüz gibi Sanji 1 darbe aldı ve Law olmasa ölmüştü bu konuda itirazı olan olmaz herhalde.

Senin teke gidebilirdiden kastın tek vuruşta öldürmekse zaten daha görmedik öyle bir sahne ancak benim tek anlayışım karşılık veremeden savaş dışı olmaktır ki Sanji 2 kez Dofa dokundu 2sinde de milim etkilemedi Dofu.
Ben en çok neyi merak diyorum biliyormusun dof luffy'e yenildiği zaman nasıl yorumlar yapacaksın bu yenilgiyi nerelere bağlayıp gene dofu yücelteceksin cidden çok merak ediyorum:D Haftalardır her fırsatta dofu yüceltiyorsun sürekli ön plana çıkartıyorsun bu haftaki olayda Sanji'nin tek yemesi. Tamam tek yer Sanji yiyebilir karşısındaki adam ondan çok daha güçlü kabul ama yemedi sonuçta iki kere saldırdı saldırısnı karşıladı bir şekilde mücadele etti ve Law'ın yardırmıyla birlikte amacına ulaştı tayfayı korudu.

Ben sanji ile Smoker arasında bir fark göremedim.O yüzden ikisinide ne yermeye ne de yüceltmeye lüzüm yok.Dof smokera daha öfkeli ve hiddetli saldırmıştı ve direk tepesine bindi.Ayrıca şu anki gibi havada değildi.Sanjiye ise gayriciddi bir saldırı yapıyor hepsi denk gelmesede yeteceğini düşünüyor diğerlerine odaklanıyor.Smoker gibi direk kendisine odaklanmadı.Bu yüzden sanji tekrar saldırabiliyor.Tepesine binemeyeceğinden bu sefer kilitliyor ve son darbeyi vurmak istiyor Smoker gibi.

Haftaya lawın sonunu iyi görmüyorum.Kendine çok güveniyor.Fabrika yıkılsa bile Dofun bu yüzden öleceğini sanmıyorum.Kaidounun sevdiği adada elden gitti hangi birisiyle uğraşacak.En fazla tayfası katledilir moria gibi Doflamingoda Kaidoya kin besler.

Sanji iki bacağıda diable jambe yapmıştı daha önce. Shirahoshi'yi korurken yapmıştı hatırlarsanız.

dof un saldırı alanıda baya büyükmüş... dressrosa içindeki bir binayı biçti adam... sanjiyi hangi saldırısıyla havada tuttu dof ismini verse iyiymiş ...

Law son sayfada olayı özetlemiş ,Smıle yok olursa Kaido tarafından yok edilirsin diye , bu 2 oldu Kaido çok aşırı güçlü çıkacak heralde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık