Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 723 Bölüm Yorumları / 724 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Smoker en başta karşı koymak istemedi tayfasını da durdurmaya çalıştı.Ama baktı bölük katlediliyor doğal olarak dayanamadı ve kendi adamları için tepki gösterdi.Orada bir yonkoda olsa değişen birşey olmaz engellemeye çalışırdı bana kalırsa o dakikadan sonra.Engelleyemeyeceğini bilsen bile içgüdüsel olarak korumaya çalışırsın en azından bir denersin Smokerda aynen öyle yaptı.

Üstad ne yazsaydım 'havada uçuşan yumruk' mu yazsaydım.:rolleyes:Vermek istediğim mesaj daha anlaşılır olsun diye çoğul eki kullandım,yoksa daha yazarken bile 1 yumruk olduğununun bilinciydeydim.

Senin söylediklerin de bir bakış açısı ama benim yorumuma göre o yumruğu atmasındaki amacı 'Senin muhattabın benim, adamları kesmeyi bırak,' anlamına geliyor.Gerçi pek görüş ayrılığı yok ama..Akabinde de gösterildiği üzere diyaloğa giriyorlar.Devamında olanları anlatmaya gerek yok.
Ayrıca Dof'un o yumruktan rahatlıkla sıyrılması ve akabinde Smoker'ın kendi adamları için gösterdiği cesaretin devamını getirememesi aradaki seviye farkının ne denli büyük olduğunun belirtme amaçlı olduğunu düşünüyorum.
Yukarıda da söyledim, o yumruk bir saldırı değil, uyarı amacı taşıyordu. Ayrıca Smoker bildiklerini anlatmayarak resmen ölümü göze aldı, cesaret anlayışlarımız biraz farklı sanırım.

Yalnız tesadüfe bak öylesine fotoğraflara bakarken duygularıma tercüman bu gotoğrafı buldum.
Luffy yerine sanjiyi koyun öyle düşünün :D

süpermiş :D

sonra sanji ve zoro,anlık güc patlamalarıyla bencede smoker ve vergoyu asabilirler,ki hatta dresrosadan sonra asıcaklardır.

şimdi burda kurguyu hiçe sayan ve kendi karakterini, sevdigi adamı yüceltmek için, 4 takla atan adamlar var direk kurguyu anlatayım.

1 yıl öncede dof benim için önemli bir adamdı şimdide öyle,daha joker lakabı yokken adamın agırlıgını farketmiştim,ama surada anlık hikayede güncelde bu işlendigi için adam o kadar cok abartıldıki sanırsın yonko olmus...

bakın doflamingo,yonkolara giden yolda basamaktır.law ve luffy ittifakının ana amacı kaidoyu indirmektir,kaidoyu indirmek istiyorlar, o yüzden fabrikayı yok etmek istiyorlar,doflamingo deseki fabrikayı yok edin daha smiley vermiyecegim kaidoya, onu sallamazlar bile.kidd-apoo-hawkins doflamingoyu indiricem diye ittfak kurmuyor :D

onlarında amacı yonko,doflamingo yeni dünyanın en bası için, bizimkilerin gücleri gösterilsin ve tekrar ortaya cıkısları janjanlı olarak sayfaları süslesin diye ayrılmıs ve tasarlanmıs bir karakter.

gercekten mihawkla birlikte en güçlü shicbukai derim rahat, ama acıkca chinjaoya acıklattı e.oda. daha ne yapsın mangaka ? diyorki sen rogerın büyüklügünü anlamamısın,amiralleri, yonkoları yenicekmisin ?

shicbukai diyormu ? :ehe: yok öyle bir dünya,marinefordda e.oda ergenler bile anlasın diye üst üste çizdi. adamların en güçlüleri en tepedeydi,basamak basamak asagı indi güc cizelgesi.sengoku > 3 amiral > 5 shicbukai > en alttada kalan tüm koramiraller. garpıda ayırdı, marcoya yumrugu attırdıktan sonra 3 amiral koltugu bosken, tek basına oturttu oraya,sonrada dedirtti ki gelin,buradan öteye gecmek için cesedimi cignemeniz lazım :ehe:

luffynin hedefi amiraller,yonkolar.bir yonkonun emrinde amiral alabilecek adam cıkar,dofa denk ise en az 3-5 adam cıkar.yahu örgüt kurmus diyorsunuz bir tane adada takılıyor,adamlar imparatorluk kurmus yahu.

kücümsemeyin su tayfayı,yenicekler işte,siz sacma desenizde yenicekler cünkü kurgu bu..

sonra vergo önemsiz bir karakter,monet önemsiz bir karakter, tasarlandı, harcandı bitti,ama smoker önemli bir karakter,muhtemelen g-5in basına onu geciricekler,bu da e.oda bir dahaki dövüslerde onu isterse doflamingo gücüne bile cıkarır demek oluyor.

karakterleri ayırın ; doflamingonun varlıgının bir amacı yok,adam sadece malzeme yaptıgı için degerli,onuda yapamayınca... zaten dayakta yiyecek, kimse sallamıyacak.bazı arkadaslar yenilmesin istiyor,yenilsin ama kacsın,moria kacmadımı ? doflamingoda crocodile gibi takılabilir,imana gelebilir ki cok da harika bir müttefik olur.d.lerin içinden hain cıkıyorde wgden niye cıkmasın.ama her halükarda ittifaka bile katılsa luffynin gücünü kabul etmesi lazım...

sonra adadaki asıl sorun burgess ve ishho.marine 3000 adam göndermiş ne olmus ? tek houshokuya yarısından cogu gider,bastille varmıs ? luffy cok ugrasmaz bile.zoroda t-bone yaptıgını yapar.

odaklanmamız gereken adamlar güc sırasına göre issho > doflamingo - burgess > dofun 3lüsü ana savas gücleri bunlarla kapısıcak. burgessteki sıkıntı tayfasının gücü,yoksa onunda inicegine eminim.ama teach inanın, dofa denk en az 3 adam gönderebilir daha.bu kötü bir ayrıntı.yoksa karizmasına laf yok doflamingo- samanın ama, luffynin deyimiyle biz o veletin neleri indirdigini gördük.hepsini sıraya dizdi bunuda indirsinde wanoya gidelim,benim merakımı kabartan tek sey artık adaya baska kimse gelicekmi ? çünkü saflar belli adamlar belli...bundan sonrası e.odanun kurgusuna göre vsler.

mahir adamın hakkını yesem 1 yıl önceden adama konu acıp,daha kimse dof dof demezken adamı övermiydim...

niye yiyeyim hakkını ? bana ne zararı var :D bal gibide wbnin tayfasında dofa denk 5 karakter cıkar.sen denklikle eşitligi bir tuttugun için cümledeki yargıyı kacırdın.

marco,jozu,vista,ace,vistadan önde olduguna ögre thatch ve teach say bakalım kac tane cıktı.wbde bir tane vursa yeter doflamingoya,akainunun yediginin birisini yesin yeter doflamingoya ;)

siz dofu yüceltirken yonkoların büyüklügünü kavrayamıyorsunuz.adamın zaten diger shicbukailerden ayıran ve güclü olmasını saglayan bu baglantı.yani doflamingo yonkolarla iş yapmasa inan adasında hiç bir degeri yok.ha gitmiş mihawk gibi maymunlarla oynamıs.ha gitmiş oyuncaklarla dresrosada oynamıs bir fark yok.

oradaki güc degil, güclenme arzusu ve vizyon sahibi olma durumu.iki yonkoya calısıyor, çünkü onları yenicek gücü yok.inan ulasamaz bile yonkoya.ya biz bu seride kizarunun, yonkoya ulasamadıgını gördük,dof nasıl ulassın ?

ama luffy ve law,en azından luffy ulasıcak,bununda en iyi yolu doflamingonun gücünü fazlasıyla asması degilmi ? deki yanlıs cıkarım yapıyorsun:D senle hep tartıstık,bak sen dresrosa bile olmıyacak dedin,bense 1 yıl önce adama arc ayrılıcak dedim,kurguya sıgınmamın karsılıgı tutan tahminler.ben bu işten para almıyorum fikirlerimi paylasıp sizlerle beyin fırtınası yapıyorum oh mis stresim gidiyor :D

cidden kurgu herseydir.e.oda luffyi yılanın içinde bırakır,enel gibi adam onu kenbunshokuyla hissedemez,vucudu lastiktir yıldırımla etkileyemez kazanır.mantıklı degildir ama adamın kurgusu buydu.

burada doflamingo arc basına göre, luffyden güclü görünüyordu,bende öyle gördüm özellikle houshoku saldıktan sonra. ama chinjao vssinden sonra fikrim degişti,luffy yaralanmadan,zorlanmadan, kasmadan chinjaoyu alıyorsa,chinjao hakisinin büyüklügünü görüp,kimin egittigini sorup,acıkca amiralleri,yonkolarımı yenicekmisin peh diyorsa,cıkarım basittir.tamam epey güclüsün ama bu adamların altındasın.yani bence dofla su an eşittir luffy.ama hala bir amiral alamayabilir.

çünkü dofdada amiral alıcak güc görmüyorum ben... bana kalsa dayaktan sonra imana gelip ittifaka katılsın derim,ama bu kadar zulum edipte ayakta kalması, opnin genel kurgusuna ters mahir.luffy onu dövmezse,opdeki takdiri ceza vuku bulmuyacak.çünkü cellat luffy.sende biliyorsun bunu ee daha ne :D

Doflamingo'nun hedefi çok büyük. Keza gücü de öyle. Bence Doflamingo bire bir vs olarak Kaido ile dövüşecek seviyede bir adam. Yener-yenilir orası ayrı konu ama bu adamları kullanmayı göze aldıysa sadece WG'ye güvenmiyor herhalde totoyada güvenmek gerek:D

Law doflamingo ile konusurken Kaido'nun adını söylediğinde Dof tırsmış gibi göründü. Tabi haklıda. Sonuçta bir yonkou ve bu adam o adaya tek başına gelmez. As tayfası ile gelen bir yonkou'nun karşısında durması imkansız adam tüm emeklerinin gideceğinde korktu.

Yanlış anlaşılmasın Kaido'yu yener demiyorum. Ama öyle kolay yenilmez. En azından bir Akainu-WB savaşı gibi olabilir.

@Dragon

Denklik anlayışlarımız farklı biraz. Bana göre denklik güçlerin birbirine yakın olması. Bir dövüşsen 5-10 gün sürecek olan karakterler denktir. Buna göre Marco dışında Dof'a denk WB tayfası yok. En fazla Ace ve Jozu dayanır ama onlar da 1 gün sürmez bana kalırsa. Vista, Thatch ve meyvesiz BB Dof'un değil, Pica'nın Diamante'nin, Trebol'ün, Vergo'nun rakibi olabilirler. Ama dersen ki 10 dakika tutsa denk derim ben ona, tamam derim ne diyeyim. :D
hayır işte,eger adam on gün savasıyorsa biriyle zaten nerdeyse eşittirler.jinbei ve ace eşitti.akainu ve aokijide nerdeyse eşitti.denklik kavramı denk dövüsebilmek anlamında kullandım ben.vista gidip mihawkı oyalayabiliyorsa,busoshoku yüklü o kılıclar ve teknigiyle pekala dofuda oyalayabilir.

inan doflamingo jozuyu en fazla tutar,smokermı ki jozu bir kesişte gitsin,bir tane yese brilliant punk sence ne olur dofa,kuzanın bile agzından kan geldi...

acein dai enkai :enteisini dof neyle karsılayacak ? bu adam yanmaz materyaldenmi yapılmıs ? teach karanlık sayesinde kurtardı ;)

marco zaten bence dofdan daha üstün bir karakter.

teach zaten üstün bir karakter :D

ee thatcte vistadan asagı kalmaz.yani gercekten yonkoların gücü doflamingo ve organizasyonunu göre cok fazla,oda biliyorki hamle yapmıyor.sadece wbnin doflamingoyla vs yaptıgını düsün,sence dof ne kadar dayanabilir :ehe: diger 3 yonkoda bak denk degil nerdeyse eşit wbye,durum o kadar vahim.bakma konumuz doflamingo ben ondan bahsediyorum ama law ve luffy içinde vahim.ilerlemek istiyorlarsa,luffynin ishhoyu,lawın dofu yenmesi lazım bence. ;)

Doflamingo'nun hedefi çok büyük. Keza gücü de öyle. Bence Doflamingo bire bir vs olarak Kaido ile dövüşecek seviyede bir adam. Yener-yenilir orası ayrı konu ama bu adamları kullanmayı göze aldıysa sadece WG'ye güvenmiyor herhalde totoyada güvenmek gerek:D

Law doflamingo ile konusurken Kaido'nun adını söylediğinde Dof tırsmış gibi göründü. Tabi haklıda. Sonuçta bir yonkou ve bu adam o adaya tek başına gelmez. As tayfası ile gelen bir yonkou'nun karşısında durması imkansız adam tüm emeklerinin gideceğinde korktu.

Yanlış anlaşılmasın Kaido'yu yener demiyorum. Ama öyle kolay yenilmez. En azından bir Akainu-WB savaşı gibi olabilir.
franky yorumuna saygılıyım ama inan,hani diyorsun ya wb-akainu gibi olur.inan bak o yarı ölü wbyi, sadece tutabilen akainu, dresrosaya gelsin... tek basına tüm adayı alır.nerede dof, kaidouyla denk dövüsücek.

adamı wbnin yumruklarından sonra... neredeyse tüm wb korsanları + dofun bak ortagım ol dedigi, kendisiyle aynı rütbeyi almıs veya alabilecek crocodile,jinbei,ivankov gibi adamlar hep birlikte tutamadı :ehe:

@Dragon

Denklik anlayışlarımız farklı biraz. Bana göre denklik güçlerin birbirine yakın olması. Bir dövüşsen 5-10 gün sürecek olan karakterler denktir. Buna göre Marco dışında Dof'a denk WB tayfası yok. En fazla Ace ve Jozu dayanır ama onlar da 1 gün sürmez bana kalırsa. Vista, Thatch ve meyvesiz BB Dof'un değil, Pica'nın Diamante'nin, Trebol'ün, Vergo'nun rakibi olabilirler. Ama dersen ki 10 dakika tutsa denk derim ben ona, tamam derim ne diyeyim. :D
Yalnız meyvesiz BB Shanks gibi bir adamı yaralayacak güce sahip. Adam meyve yedikten sonra yonkou oluyor direk. Meyvesiz hali ile Dof'a denktir. Diameante ve diğer adamlarla meyvesiz BB'yi aynı seviyede görmek bence BB'ye büyük haksızlıktır. Dofly'i Ace'yi rahat yener. Jozu'yu durdurdu ama başka da bir şey yapamadı. Atmos'u pervane gibi oynatan adam Jozu'yu sadece durdurabiliyor. Onun dışında hiçbir şey yapamıyor. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Marco zaten Dofly'Den güçlüdür bana göre. Koskoca WG bile 2 meyveli BB'ye karşı Marco ve WB korsanları diyorsa bu adam harbi harbi çok güçlüdür.

Edit: @Dragon

Farkında olmadan aynı şeyleri yazmışız :D

Dof'un br yonko ile kafa kafaya çarpışacaǧını dűşűnűrdűm , artık ihtimal dahi vermiyorum imkanı yok yenemez hatta ezilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık