Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 723 Bölüm Yorumları / 724 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hayır alakası yok.vergoya lawı öldür diyor ama diyorki,law neysede hasırsapkaya dikkat et ,o cocukta houshoku haki var diyor.sonra bu bölüm ögreniyoruzki glaidustan,adamlar tayfanın gücünü kabul ediyor,ve violet sayesinde bilgi alıp işlerini sansa bırakmamaya calısıyorlar.

ayrıca doflamingo direk kendi itiraf etti; lawdan daha cok lawın ittifakını önemsiyor,iki cümlesinden biri ittifakın söyle böyle :D ve diyor adayı karmasaya sürüklüyecek hasırsapkalar var bir an önce geri dönmeliyim.daha önce cok kişi onları kücümseyip anyayı konyayı gördü,o yüzden ben yapmıyacagım dedi...

dikkat et lawın peşine düsmüsken bile bir anda gemiye yöneldi,ve yine ittifakına gönderme yaptı lawın.lawın tüm hayatı boyunca yaptıgı 3 iyi sey var bir,doflamingonun zincirlerinden kurtulup kendi basına kaptan olmak,iki ope ope no miyi yemek,3 luffyle ittifak daha dogrusu bizimkilerin gördügü üzere arkadas olmak :flaugh:

arlong sanji ve zoroyla dalga gecti,luffy ise seytan meyvesi yedigi için kayda deger buldu ama yinede kücümsedi.

crocodile tüm tayfayı normalde tek basına alırdı cok kücümsedi.

bellamy zoro ve luffyi cok kücümsedi,sonra gördü :ehe:

enel ben tanrıyım dedi tamam zoro ve wiperıda ezdi tanrı gibi ama yine oda indirildi.

cp9 da bizim tayfayı cok kücümsedi rahatca öldürürüz moduna girip robine santaj yaptılar,robin bile buna inandı.kim beklerdi luffy lucciyi yenebilicek,aokiji bile beklemiyordu ama adam yendi.

moria elleri arkasında luffyle gölgesini dövüstürdü o kadar artistlendi,hemde sengoku kumayı moriayı uyarmak için göndermişken...

luffynin deyimiyle kac tanesini indirdi.ilk defa doflamingo direk rakibini bilip gücünü kabul edip dövüsücek,orada bile handikapı var cünkü tashiginin deyimiyle 2 senede bizim hayvanları ne kadar güclendigini biz bile bilmiyoruz :D
Katılmakla birlikte Dof dikkatli ama yinede küçük görme var. Küçük görme Arenadakilerin Luffy'i yeneceğini düşünmesi vs. Dikkatli olmasının nedeni bizim tayfanın yaptıklarından haberi olması . Diğerlerinin tayfayı dikkate almamalarının nedeni yeni tayfa olmaları vs. Croco yerinde Dof olsaydı yine aynısı son olurdu bence. Ama mangaka Dof'u ayrı bir yere oturttu.

17 sayfadır tüm yorumları okudum ama nedense kimsenin değinmediği birkaç konu var

"senriganı kullanarak hasırşapkaların geldiğini görmeliydi" diye bir cümle var yorum yazan arkadaşlarda bunu violetin meyve yeteneği olarak değerlendirmiş ben okuyunca direk aklıma sharingan geldi ve bayağı güldüm ve biliyoruz ki zoronun bir gözü hala kapalı eğer bu yetenek violetin meyvesinden gelmiyorsa bana göre zoronun kapalı gözünün sırrı çözülmüştür.

2. olarak gladius denen adam da bana kakashiyi hatırlatıyor saçları olsun maskesi olsun zaten taktığı maske ninja maskesi opwiki de yazıyor Gladius also sports a ninja mask

Zoroyla sanjinin tam gücü gösterildi de ben mi kaçırdım ? Belki zoro ve sanji amiral seviyesine gelmiştir. Yani zor bir ihtimal olsada adamların daha tam güç olarak ne yaptığını göremeden niye herkes dof kim zoro-sanji kim diyor anlamadım.

Sanji'yi küçümsememek lazım. Adam yemek tarifi kovaladı okamalardan kaçtı onlarla dövüştü ve okama-kenposunu da öğrendi belki de bişeler kattı. Fakat Sanji gibi delikanlı bir adam Okama kenposunu kullanmaz bence durup dururken. Ne zamanki çok sıkışacak işte o zaman kullanacaktır ve ayık olun diyecektir diye düşünüyorum

süpernovalar için belirli bir seviye olduğunu düşünürsek zoro ve sanji zaten bu seviyedeydi. law, kid ve diğer süpernovalarda güçlenmiştir elbet ama eğer bizimkiler hala onlarla aynı seviyede ise bu iki yıllık aranın mantığına ters olur. luffy şuan onların hepsini fiziksel ve hakisel güç olarak geçmiş olmalı. hatta bana göre zoro ve sanji bile onları geçmiş olmalı. bu benim madem 2 yıl kaybolup eğitim aldılar o zaman böyle olmalı diye düşündüğüm görüşüm. başka bir dayanağı yok. bunun dışında hepi topu bir sayfadan ve 7 ayrı resimden oluşan dof ve sanfi sanji karşılaşması ne anlatıyor acaba.

bir kere dofun son cümlesinden gereksiz bir çıkarım yaptım. ve belkide lawı önceden tanıdığındandır ama sanji ve lawı fiziksel güç olarak kıyasladım. sanjide ki haki olayına hiç girmeyeceğim çünkü bu konuda ciddi hiçbir ipucunu değerlendirmedim. fazla bir ipucu verildiğinide sanmıyorum.

ilk kareye geri dönersem şayet sanjinin dof tarafından farkedilmediğini dofu son ana kadar sadece gemiye odaklandığını söyleyebilirim. dahası buradan ve fujitora ile olan sahnelerden dofun çok üst düzey bir gözlem hakisi sahibi olmadığı kanaatindeyim. her nedense herkes dofun üç hakide maksimum seviyede olarak hayal ediyor. şayet o sevide olsa hedefi her ne ise onu almak için şuan uğraştıkları ile uğraşmazdı. bakınız bu üç hakide uzman olduğunu düşündüğüm iki kişi var WB ve Shanks. bunlarda kk olmanın peşinde değiller ve güç olarak rakipleriyle denk değiller.

ikinci karede sanji sesleniyor. dof gelen saldırıyı farkediyor. ve sizce yüzünde nasıl bir ifade var.

üçüncü karede sanji bütün niyetini ortaya koyan yüz ifadesiyle arkadaşlarını koruyacağını söylüyor ve tabii biz sanjinin kafasını içini biliyoruz. ayrıca sanjinin saldırısının ciddiyeti de anlaşılıyor. diable jamble li bir saldırı olduğu anlaşılıyor. tekmelerini başka ölçüde geliştirdiğini bilmiyoruz henüz. yeni ve daha güçlü bir saldırısı var mı yada haki ekledi belirsiz.

dördüncü karede yani saldırıyı karşıladamadan önce ki son karede dofu gösteriyor bize oda sama. dof üzerine gelen rakibinin ve saldırısının ciddiyetinin farkında. ve saldırı fazlasıyla yaklaşmış durumda tek seçeneği karşılamak. gerçi havada ipleri ile bir saldırı yada savunma yapıp yapamayacağını bilmiyoruz. dikkatimi çeken bir husus ise dofun çizimi. dof normal çizimlerde bile alnında belli olan bir damarla çizilmiş. ister şaşırdığında ister öfkelendiğinde isterse kahkaha atarken bu damar çok daha belirginleşiyor. ancak bu damar yüzün sağ tarafında çiziliyor. yüzün sol tarafında ise buna göre daha belirsiz bir damar çiziliyor. ancak bu sahnede biz dofu sol profilden görüyoruz ve çizilen damar oldukça kalın ve yukarıya doğru çatallanmış.

beşinci kare saldırıyı karşıladığı kare. hiç de öyle basit ve zayıf bir saldırıyı karşılamış gibi değil. sanjinin saldırısının gücü gösterilsede dof bundan etkilenmiş durumda değil. alnının sağ üst köşesine çizilen şey bir yara değil. çizim tekniklerini bilmesem de sanırım hafifçe zorlandığını gösteren bir durum. dof ta herhangi bir terleme izi yok. saldırı adeta bir patlama etkisi yaratmış ancak havada olmalarına rağmen saldırının etkisiyle oluşan bir hareketde yok. dof saldırıyı başarıyla karşılamış. dofun oldukça sağlam bir vücudu olduğu ortada.

sonraki sahne ise sanjiden suratında bir şaşkınlık yok ancak rakibinin gücüne karşı büyük bir ciddiyete sahip. dof onun şimdiye kadar gördüğümüz en güçlü saldırısını öylece karşıladı. eğer bir kare daha çizseydi herşey bu kadar değil demesini beklerdim. ama iş ciddi sadece oyalamaya çalışması gerektiğini anlamış olabilir.

ve son sahne dof gülümserken rakibinin güçlü gibi göründüğünü söylüyor. buradaki gülümsemesi meyve gücüne ve sahip olduğu hakiye güvendiğini gösteriyor.

bence sanji eğer gözlem hakisini geliştirmişse dofun onu doğrudan bölebileceği saldırılardan sıyrılacaktır. alacağı diğer kesikler ise onu durdurmaz ve dof u bir müddet başarı ile oyalar. birbirlerine atacakları diğer tekmeleri görebiliriz. dof görebildiğimiz kadarı ile meyce gücü sayesinde yakın dövüşe girmeden rakiplerine ölümcül saldırılar yapıyor. ancak yakın dövüşte meyve gücünü nasıl kullanacak emin değilim. bu noktada elbette devreye haki girecektir. fakat bundan önce dof yakın dövüşte ve fiziksel güç olarak kesinlikle kötü olmadığını göstermiştir. olaya law da karışırsa bu dövüş bundan fazla etkilenmez. çünkü law gücünün sınırlarında zaten. law zekasınıda kullanarak kaçmalarını sağlasa yeter. zaten planlarında dofu bu şekilde indirmek yok. ayrıca sanji orda olduğuna göre violet de orada belki yardım edebilir. ve bu kaçmalarını kolaylaştırabilir. açıkcası bu kızın tayfaya katılmasını isterim.

17 sayfadır tüm yorumları okudum ama nedense kimsenin değinmediği birkaç konu var

"senriganı kullanarak hasırşapkaların geldiğini görmeliydi" diye bir cümle var yorum yazan arkadaşlarda bunu violetin meyve yeteneği olarak değerlendirmiş ben okuyunca direk aklıma sharingan geldi ve bayağı güldüm ve biliyoruz ki zoronun bir gözü hala kapalı eğer bu yetenek violetin meyvesinden gelmiyorsa bana göre zoronun kapalı gözünün sırrı çözülmüştür.

2. olarak gladius denen adam da bana kakashiyi hatırlatıyor saçları olsun maskesi olsun zaten taktığı maske ninja maskesi opwiki de yazıyor Gladius also sports a ninja mask
ODA açıkladı Zoro'da Renneşarikugan var:hhh:

Oda o adamı büyük ihtimal hellboy'daki kroenen'deb esinlendi [ bende tam olayını bilmiyorum filmi 3 kere izlememe rağmen ]
çizgiromanı'nı okuyan varsa sülesin :D

Caribou'nun hikayesi epey ilginç oldu. Şöyle bir teorim var;

Kaido'nun o adasını kim ele geçirdi, Caribou mu?

Hayır! Gaburu ele geçirdi yani bir devrimci yani Dragon'un komutanlarından biri büyük ihtimalle.
Peki bunu duyan Kaidou ne yapar? oraya yeni adamlar gönderir adayı tekrar alsınlar diye. Büyük ihtimalle Dragon Kaido savaşında gelecek.

WB nasıl yıkıldı? Dünya Hüküme'ti ile onların sahasında savaşarak. Yani bir yonkou'nun yenilmesi ve değişmesi için muazzam bir güç gerekli. Law&Luffy ittifakı çok çok yetersiz. Dragon'nun gelip Kaido'nun tüm adalarını alması yüksek ihtimal ve böylelikle kim yonkou olacak konusuda çözüme kavuşmuş olur. Yani hiç kimse.

Law-Luffy-Devrimciler büyük ihtimalle birlikte savaşır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık