Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 717 Bölüm Yorumu / 718 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bir adamla eşit olsan bile, ölme ihtimalin varsa dövüsmen yersizdir.üstelik shiliew sucunu bilen cocuklar gibi.ve ayrıca bir ayrıntıyı daha gözden kacırıyorsun ;

http://www.mangareader.net/103-2656-4/one-piece/chapter-549.html

bu sayfada kurdugu cümle bu; burada kalmakla bir gelecegim oldugunu düsünmüyorum.senin gibi bir adamla karsılasmak istiyordum ;)

yani eger teach oraya gelmese,bir yerden sonra pişman olup görevine geride dönebilirdi,pasa pasa oturmaya devamda edebilirdi.yani belli ölcüde görevini kabullenmiş.

ha bana sorsan tabiki eşit veya denk anlamları aynı anda equal kelimesini karsıladıgı için... ben dengi kabul edip,bende magellanın daha güclü oldugunu savunurum.yinede söylenen söz kesin bir kanıt olarak orda bu adma en kötü magellana denk.
Orada Teach e burada kalırsam başıma gelecekler belli diyor. Sen gibi biri de geldi madem ben yoluma bakıyım diyor gibi. Magellan daha güçlüdür ama bu adamın gücünü de hafife almamak gerekir.

Orada Teach e burada kalırsam başıma gelecekler belli diyor. Sen gibi biri de geldi madem ben yoluma bakıyım diyor gibi. Magellan daha güçlüdür ama bu adamın gücünü de hafife almamak gerekir.
ben o vurguyu senin dedigin sekilde yorumlamadım.çünkü bastan gelen cümlelerde özellikle e.oda kaderi vurguluyor.tüm teach ve tayfası yukarıdaki sayesinde yırttık,cennet ölmemizi istemiyor gibi cümleler kuruyor.ve arkasından teklif yinelenince shiliew öyle cevap veriyor.

yani hepsini ortalarsak,senin gibi bir adamı bekliyordum,kaderim burada degil anlamını cıkardım.sonucta biliyorsun her biri kişisel görüs.ama öncesinde kurulan cümleleri hesaba katınca ve de zaten magellanın sonradan öldüresiye dövülmüş olmasını, bence kadere vurgu yapıldı orada ;)

ben o vurguyu senin dedigin sekilde yorumlamadım.çünkü bastan gelen cümlelerde özellikle e.oda kaderi vurguluyor.tüm teach ve tayfası yukarıdaki sayesinde yırttık,cennet ölmemizi istemiyor gibi cümleler kuruyor.ve arkasından teklif yinelenince shiliew öyle cevap veriyor.

yani hepsini ortalarsak,senin gibi bir adamı bekliyordum,kaderim burada degil anlamını cıkardım.sonucta biliyorsun her biri kişisel görüs.ama öncesinde kurulan cümleleri hesaba katınca ve de zaten magellanın sonradan öldüresiye dövülmüş olmasını, bence kadere vurgu yapıldı orada ;)
Ben tam tersine düşünüyorum. Burada kalırsam kaderim çok açık diyor. Ben de başıma gelecekler belli diye algılıyorum. :D Ayrıca Teach bir kez daha davet ediyorum seni diyor. Bu demek ki şartlar değişti ve Shiliew kalırsa memnun olmayacak. Senin dediğin baktığımızda ilk daveti niye kabul etmedi diye sorabiliriz. Tabi şimdi şartlar değişmese niye kabul etsin de derim yine.

Yaw arkadaşlar anlamıyorum sizi serinin yaratıcısı güçleri eşit demiş ama karşı ses olabilmek adına bu meseleyi de kendi bakış açınızla değerlendiriyorsunuz diyecek laf bulamıyorum.
@Daha da Davos'a gelmem.:mincika:
Oda, Shiliew Magellan kadar güçlü demiş Bentham ın ağzından. Bizde bu durumu değerlendiriyoruz. Çok da anlaşılmayacak bir durum göremiyorum.

magellan,teachin tüm tayfasına tek attımı ? attı.shiliew magellanı cok kücümsemişiniz ben olmasam ölmüştünüz dedi mi ? dedi.

ace kurouzuyla cekilirken alev mızragını yapıstırdımı yapıstırdı.arkasından 3 tane hydra yapabilen adam teach kendini ona cekerken,sagdan soldan zehiri yerleştirebilirmi ? yerleştirir.

shiliewin e.oda tarafından tanıtımı yapılırken ne dendi ? hapishanedeki iyi bir döneme denk geldiniz.eger daha önce gelmiş olsaydınız shiliewle karsılascaktınız.gücü magellana denk ve ondan daha fazla süre aktif oldugu için,daha tehlikeli olanda o(malum ishal sorunu magellanın :ehe: )

yani shiliewin,eger basarısız olursa dagılacazmı lafı,bence yüzde 80 bu tursu fıcısı meyveyi alamazsa,ben yoluma giderim demek...

ha eger shiliewin karakteri,ben merkezli ve egoist olmasa diger teoriyi kabul edebilirdim ama o adamın o tayfada kalma nedeni hatta diger mahkumlarında, teachin planı.tutmasaydı, teach ölmese bile o gücüyle yonko olamazdı.teachi yonko yapan o mahkumlar ve gura gura no mi oldu ;)

yok daha neler diyorsanız,bir düsünün...teach yami yami nomiyle sengoku ve garpa diklenebilirmiydi ? :D düsünün garpı kendine cekiyor,meyve gücün bana karsı işe yaramaz garp diyor :ehe: aynı sey shanksı gördümü, topuklamasından belli degilmi ? acıkca daha zamanı gelmedi,yani yemiyor dedi :rolleyes:
Bu konuda vereceğim tek örnek Luffy vs CC olur. CC Luffy'i yendi mi yendi hem de 2-3 kere tokat yiyerek. Bence zerre kadar farkı yok Karasakal tayfası olayı ile.

Ben tam tersine düşünüyorum. Burada kalırsam kaderim çok açık diyor. Ben de başıma gelecekler belli diye algılıyorum. :D Ayrıca Teach bir kez daha davet ediyorum seni diyor. Bu demek ki şartlar değişti ve Shiliew kalırsa memnun olmayacak. Senin dediğin baktığımızda ilk daveti niye kabul etmedi diye sorabiliriz. Tabi şimdi şartlar değişmese niye kabul etsin de derim yine.

Oda, Shiliew Magellan kadar güçlü demiş Bentham ın ağzından. Bizde bu durumu değerlendiriyoruz. Çok da anlaşılmayacak bir durum göremiyorum.
ilk teklifte kabul etmese,teache saldırırdı.adam gidiyor impel downun dünyayla baglantısını kesip oraya geliyor üstelik,antidot getirmiş yardım ediyor.teachin teklifi yinelemesi yaptıklarına karsılık ona ısrarı bu,luffy jinbeiye gel dedikten sonra,tüm tayfanın gel jinbei demesiyle aynı sey.teklif yineleniyor,shiliew ise zaten teach gibi bir adamı bekliyor.eger teachi ve kaderi vurgulamasalar o konusmada, bencede senin dedigin daha agır basardı.ama ben şimdi hem animeden, hem mangadan tekrar baktım,bence kaderine vurgu yapıyor.yinede herkezin kendi fikri.ve fikrine saygı duyuyorum.

ha birde bentham söylemiyor,ivankov anlatıyor bu durumu yani daha güçlü bir karakter övüyor shiliewi ;)

Bu konuda vereceğim tek örnek Luffy vs CC olur. CC Luffy'i yendi mi yendi hem de 2-3 kere tokat yiyerek. Bence zerre kadar farkı yok Karasakal tayfası olayı ile.
birseyi degiştirmez,magellan niye geldigini soracak vaktim yok,öl orada deyip terlemeden gecti.ceasar konusunda haklısın oda buna yakın bir örnek. yinede,luffy ceasara en azından vurdu,o saldırırken arkasına gecip, havaya bakıp ,dalga gecti,zehirini içine cekip kaale almadı.yani ikisi yüzde yüz biribirini karsılayan örnekler degil.sonuc olaraksa dogru.teachte magellan istese ölmüştü.luffyde cc istese ölmüştü.

gelgelelim serinin kk adayı en büyük iki d. sinin ölmesi ı ıh imkansız şimdilik :ehe:

birseyi degiştirmez,magellan niye geldigini soracak vaktim yok,öl orada deyip terlemeden gecti.ceasar konusunda haklısın oda buna yakın bir örnek yinede,luffy ceasara en azından vurdu,o saldırırken arkasından gecip havaya bakıp dalga gecti,zehirini içine cekip kaale almadı.yani ikisi yüzde yüz biribirini karsılayan örnekler degil.sonuc olaraksa dogru.teachte magellan istese ölmüştü.luffyde cc istese ölmüştü.

gelgelelim serinin kk adayı en büyük iki d. sinin ölmesi ı ıh imkansız şimdilik :ehe:
Sonuç olarak Magellan Teach'ten güçlü diye birşey savunulamaz. Üstüne Luffy'nin o kadar kalması zehire olan bağışıklığından gelmektedir. Yoksa o da bir anda yere yığılıp kalacaktı. Hatta olanlar karşısında tepkileri de aynı "Herşey olacağına varır."

ilk teklifte kabul etmese,teache saldırırdı.adam gidiyor impel downun dünyayla baglantısını kesip oraya geliyor üstelik,antidot getirmiş yardım ediyor.teachin teklifi yinelemesi yaptıklarına karsılık ona ısrarı bu,luffy jinbeiye gel dedikten sonra,tüm tayfanın gel jinbei demesiyle aynı sey.teklif yineleniyor,shiliew ise zaten teach gibi bir adamı bekliyor.eget teachi vurgulamasa bence senin dedigin daha agır basardı.ama ben şimdi hem animeden hem mangadan tekrar baktım bence kaderine vurgu yapıyor.yinede herkezin kendi fikri.ve fikrine saygı duyuyorum.

ha bişrde bentham söylemiyor,ivankov anlatıyor bu durumu yani daha güçlü bir karakter övüyor shiliewi ;)
birseyi degiştirmez,magellan niye geldigini soracak vaktim yok,öl orada deyip terlemeden gecti.ceasar konusunda haklısın oda buna yakın bir örnek yinede,luffy ceasara en azından vurdu,o saldırırken arkasından gecip havaya bakıp dalga gecti,zehirini içine cekip kaale almadı.yani ikisi yüzde yüz biribirini karsılayan örnekler degil.sonuc olaraksa dogru.teachte magellan istese ölmüştü.luffyde cc istese ölmüştü.

Kaderine vurgu yapıyor zaten. Op nin ne kadar kaderci bir seri olduğunu biliyoruz. Orada kaderim burada iyi olmayacak beri size katılıyım diyor. Magellan yardım etsin diye çıkardı onu, o da çıkaranları doğradı. Ne bekliyor karşılık olara Magellan dan. Madalya vermez heralde. Bir de Teach ve tayfasını kurtardı. Kalmasın bi zahmet id de Magellan ın yanında. Ayrıca orada Betham Ivankov bunları anlatırken şaşırıp dmek Magellan kadar güçlü ha diyor. Oda niye o paneli çizdi sence. :D

Sonuç olarak Magellan Teach'ten güçlü diye birşey savunulamaz. Üstüne Luffy'nin o kadar kalması zehire olan bağışıklığından gelmektedir. Yoksa o da bir anda yere yığılıp kalacaktı. Hatta olanlar karşısında tepkileri de aynı "Herşey olacağına varır."
magellan teachten güclüdür, diye bir cümle bulursan yazımda,su attıgın mesaja anlam vericem.:D benim yazdıgımda düsündügüm sey, magellan teach için cok tehlikeli, hatta gücüyle tüm tayfasına, hemde en üstün haliyle bile degil... tek atıp gecti,ve eger shiliew bu adama denkse ,en az teach kadar güclüdürdü.

yani shiliewin, bu tursu fıcısı basarısız olursa dagılıcazmı lafını, bu argümanla destekledim.magellan, teachten güclü demedim...

gelgelelim fikrimi sorarsan, bence yetenegi, teachten daha tehlikeli. fiziksel ebatlarınıda düsünürsek,tutup yere vurulucak veya acee oldugu gibi bir harekette ucurulucak biride degil.hydranın ve venomun formsal üstünlükleri,yani susanoo gibi savunma yapma özelligini hesaba katıp,yine bedeninden teachin karsı koyamıyacagı bir sey üreten, akainudadan nasıl topukladıkları... hemde gücü en az 2 kat artmısken hesaba katarsak, 2 yıl önce magellan teachi 10 dövüste en az 7 kere yenerdi bence.

Kaderine vurgu yapıyor zaten. Op nin ne kadar kaderci bir seri olduğunu biliyoruz. Orada kaderim burada iyi olmayacak beri size katılıyım diyor. Magellan yardım etsin diye çıkardı onu, o da çıkaranları doğradı. Ne bekliyor karşılık olara Magellan dan. Madalya lamaz heralde. Bir de Teach ve tayfasını kurtardı. Klamsın bi zahmet id de Magellan ın yanında. Ayrıca orada Betham Ivankov bunları anlatırken şaşırıp dmek Magellan kadar güçlü ha diyor. Oda niye o paneli çizdi sence. :D
anlatan ivankov,shiliewi bilen ivankov,gören ivankov,onun sözünden anlam cıkaran bentham. mühim olan ivankovun anlatımı.şimdi luffy mi birine güclü dese kaale alırsın,usoppmu ? o yüzden öyle yazdım.yoksa sadece mangaya degil animeyede baktım ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık