Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 712 Bölüm Yorumu / 713 Teori

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Serinin tümüne baktığımızda luffy yaptığı ilk vslerin çoğunu kaybetti.
Crocodile tarafından 2 kez öldürüldü.
Enel tarafından koluna koca bir altın külçe koyuldu.
Lucci tarafından bir binaya kadar fırlatıldı.
Gecko moria tarafından gölgesi alındı.
Magellan tarafından zehirlendi.
Cc tarafından nefesi kesildi.

Bu mangada genelde olan bir şey rakibin gücünü ve ciddiyetini tam anlamıyla gösterip yüceltmek sonrasında iyi bir dövdürmek.

İş Law ve Luffyi karşılaştırmaya gelirse law hem zeka hemde meyve olarak luffyi şuan gördüğümüz kadarıyla kolay saf dışı bırakır.

Dofa gelirsek Jozu gibi bir hayvanı durdurmuş Oz gibi bir canavarın bacaklarını kitleyip kesen birine ne kadar saf güçle dalacaksın ki. Luffynin sınırını görmedik diyenler var evet bu sınırı halen göremedik 100 bölüm geçti yeni dünyada. Büyük ihtimal Jesus ve diamante ile luffy power up alıcak. Dofu Fujitora halledebilir o kadar yol gelip boş göndermez amirali.

Luffy'nin sınırını zaten 700 bölümdür görmedik , nasıl bir sınırsa.

Burda herkes aynı şeyi söyler Luffy ana karakterdir herkesi yener felan fistan , zaten arc sonu bosslarının kaderi tüm shounenlerde aynıdır ama , kabul görünmeyen şey olan ve anlatılanlar.

Mangada 2 arctır gördük ki Luffy daha yetersiz, Hordy karşısında CC karşısında bildiğin tecrübe eksikliği yaşadı, buradan biri şuna inanıyor mu Dof ile CC savaşacak ve Dof zorlanacak?(bırak zorlanmayı CC savaşmayıp kendini boğarak öldürür korkusundan)

CC savaşının 2.sini izlemediniz mi Luffy yine ıksırıp tıksınarak nefesini tutuyordu, daha Smoker için Luffy ile savaşırken zorlanırlar başa baş gider diyenler , şimdi Smoker'e tek atan adamı yada Law'ı Luffy döver o kral olacak diyor , şu seride Luffy dışında önce dayak yeyip sonra atan başka karakter yok , Luffy'nin cilvesi bu ama buna torpil yadda başka birşey diyenede birşey denilmez adamlar haklı , sen 3 kez yenil sonra gel adamı yen hemen üzerine damga yapışsın Luffy güçlüdür o adamdan , bunlar hep şans işte Roger'de olupta Luffy'de olan şey.

Doflamingo'nun seviyesi gayet yerinde, Luffy 2 yıl içinde gücünü inanılmaz derecede arttırdı. Artık karşısına Crocodile, Rob Lucci seviyesinde adamlar çıkmayacak tabi ki. 2 yıl önce tayfasıyla beraber anca bir Pacifista alan bir Luffy vardı, şimdi ise Pacifista'ya tek atan Sanji'nin kaptanı olan bir Luffy var. Doflamingo köklü bir adam, bağlantısı çok falan ama bunlar Luffy ile olan dövüşünde ona fayda etmeyecek. Oda'nın Doflamingo'yu her tarafa bağlamasının nedeni arc sonunda dünyada daha büyük sansasyona sebep olmak. Yani Luffy'nin ve Law'ın yapacaklarından sonra Yeni Dünya'da yer yerinden oynayacak, Law zaten Yeni Çağ'ı getirip eski düzeni yıkacaklarını söylerken bunun sinyallerini verdi. Fakat dediğim gibi bunun 'Luffy vs Doflamingo' ile alakası yok, bunlar bu dövüşün sonucu olarak gündeme gelecek meseleler. Demek istediğim Dof'u ilahlaştırmanın anlamı yok, sonuçta Kaido'dan korkan (korkmadı demeyin artık) ve Kuzan ile dövüşmek istemeyen (herhalde Kuzan'ı yenerdi de demezsiniz =) bir adam olarak seviyesi aşağı yukarı belli. Burada kendimce One Piece'deki tüm karakterlerin seviyelendirmiştim, bana kalırsa Luffy de Doflamingo'da hikaye için şu anda tam ideal yerdeler.
Kardeşim korkması çok doğal en güçlü 4 korsandan birisi Kaido.Ama önceki sayfalarda söyledim Dof 2 yonkoya birden kuyu kazıyor.Planlı ilerliyor şu an Law'ın Kaido için yaptığı gibi.Plan aksayınca Law nasıl tırstıysa Dof'ta öyle tırsıyor.Kuzan ile dövüşmedi madem Kuzan niye devam etmedi ? Dof'a saldırmaya devam edip yeseydi orada hükümetin en tehlikeli düşmanı dediği adamı.Tek taraflı bakmamak lazım olaya.

Dof bence Luffy'nin bır tık üstünde. Oda Dof'u harcatırsa illaki Luffy'ye (Ki bence böyle olmayacak olaylar daha karışık orada. Daha çok bizimkilerin kaçabilmeleri üzerinde durulacak gibime geliyor. Ölümüne kapışmalar olmayacak. Hayırlısı...) Oda bu bir şeyler bulur. Croco'nun tarafından ölüme gönderilip sonra Robin tarafından kurtarttı Luffy'yi Oda. İleride dediki mizu Luffy cart curt yine olmadı. Ha dedi kan var bu da su abi vurdumu işler... Enel... Oda-sama dediki lastik la bu işler mi bilmem kaç milyon volt elektrik buna. Siz hangi kafadasınız? Enel'de gitti... Ee haliyle Dof'tada bir şeyler çıkar. İple ilgili bir meyveyse der Red Hawk'ta ateş var yakıyor bu ipi. Eee ne diyeceğiz? Hiçbir şey diyemeyeceğiz tabi. :D Luffy kendinden üstün olan Dof'u yener ve 2 yılda aldığı eğitim sayesinde kendini bir tık arttırdıktan sonra böylelikle bir kademe daha arttırmış olur.

Luffy'nin sınırını zaten 700 bölümdür görmedik , nasıl bir sınırsa.

Burda herkes aynı şeyi söyler Luffy ana karakterdir herkesi yener felan fistan , zaten arc sonu bosslarının kaderi tüm shounenlerde aynıdır ama , kabul görünmeyen şey olan ve anlatılanlar.

Mangada 2 arctır gördük ki Luffy daha yetersiz, Hordy karşısında CC karşısında bildiğin tecrübe eksikliği yaşadı, buradan biri şuna inanıyor mu Dof ile CC savaşacak ve Dof zorlanacak?(bırak zorlanmayı CC savaşmayıp kendini boğarak öldürür korkusundan)

CC savaşının 2.sini izlemediniz mi Luffy yine ıksırıp tıksınarak nefesini tutuyordu, daha Smoker için Luffy ile savaşırken zorlanırlar başa baş gider diyenler , şimdi Smoker'e tek atan adamı yada Law'ı Luffy döver o kral olacak diyor , şu seride Luffy dışında önce dayak yeyip sonra atan başka karakter yok , Luffy'nin cilvesi bu ama buna torpil yadda başka birşey diyenede birşey denilmez adamlar haklı , sen 3 kez yenil sonra gel adamı yen hemen üzerine damga yapışsın Luffy güçlüdür o adamdan , bunlar hep şans işte Roger'de olupta Luffy'de olan şey.
Ozan Luffy şifre yazmış kanka.Sınırı yok :D Her yenilmesi muhtemel vs öncesi Luffy'nin sınırını görmedik daha deniyor.Kral hakisi var daha özelliklerini görmedik deniyordu çok şükür ondan bari kurtulduk bu arc.Sebebi malum Dof'ta da var bu meret.Dof'ta büyük ihtimal D.çıkacak Luffy'de D.iradesi var herşeyi yapar muhabbetinden de kurtulacağız inşallah :D

1. Law ın nerde sınırını gördük abi ? sadece Kesme sınırını gördük. Ope Ope meyvesinin daha neleri çıkıcak belkide. Luffy nin ise saldırıları her zaman belli. İlk başta normal saldırılardı sonra G2 ve G3 lü halini yaptı 2 sene sonra ise B. Koka lı halini yaptı. İlk defa bunalrın dışına çıkarak bi saldırı yaptı oda Red Hawk (ateş çıkardı herif) o da bi tane. Yani Luffy nin en güçlü saldırısını biz bile tamin edebiliriz. Ben hatta ediyim Yonkou yada KK seviyesine gelince Luffy "Gigant Red Haw Gattlingun" kullanabilecek.

2. En büyük yanlışlık Luffy = Ana karakter olayında zaten. oda bize göstermedi mi kaç kere "Ben sorf ana karakter diye önüne geleni ana karaktere harcatan bi adam değilim" diye. Ha oda bunu yaptı ama 1 kere oda Enel vakası. Kami dedi sonra çaylağa yendirtti ama ondada bi Kulp buldu yani sineye çekebildik. Dof tada yenmesinin tek nedeni ya biri vs ye dışardan yardım edicek yada Dof a bi kulp bulucak (hasta vb.) gibi. Eminim Oda anca Dofu teke tek te anca böyle yendirtir.
law vergo ve smoker karsısında olabilecek herseyini gösterdi.luffy ise daha bastan ceasarı, hiç ciddiye almadı,bakma nefesi kesildi ama, o yetenegi bilmeden,o saldırıya karsı koyabilicek tek bir kişi var bildigimiz, oda enel.yani oksijeni kesmek, mutlak bir güc.adam savascı olmayabilir ama, yetenegi korkunc ve mutlak.

luffy her zaman, novaların hepsinden bir adım önde oldu,hala öyle.law-luffy-kidd özellikle 3ü ayrıldı. bunlar birbirlerine denk adamlar, ama luffy hep bir adım önde olucak.

one piecete güc kıstasları belli, daha önce bunu cok actım.bunlar meyve gücü,douriki ve haki.

kk olan adam,bunların hepsinde en üst sınırda olucak.ama yeni dünyada mutlak güc haki,yani meyven olmasa bile sadece üstün bir haki ve dourikiyle kk olabilirsin.yada teach gibi önüne gelirse yiceksin ;)

law bir kere bu yüzden, hiç bir zaman luffyi gecemiyecek.lawın varlıgının ana nedeni,zekası,dövüs yetenegi ve analiz kabiliyetiyle, tayfaya dayanak olması,dikkat et; lawla diaolog kuran tiplere... robin ve sanji.tayfanın zor zamanlarında, her zaman zekayla işin içinden cıkan tipler.e.oda hiçbirseyi bosa çizmez.

law beyin olacak,luffy kas ve ruh.cidden söylüyorum.dofun luffy ve lawdan cok üstün oldugunu düsünüyorsun, senin fikrin. ama bence yanılıyorsun,lawdan üstün çünkü lawın hakisi asla dofa yetmez.ama luffynin hakisinden, daha üstün bir haki olmıyacak bu serinin sonunda ve dofu asabilir.adamın kenbunshokusu herseyin sesini duyacak.busoshokusu her vurdugunu yamultucak.houshokusunuda saldımı en kralı bile, bir an tereddüt edicek.gomu gomu no mi ve canavarımsı dourikisi olayın bonusları.

bence su an o adadaki en güclü adam fujitora. akainu,haberi olmadan dofu almaya gönderdi onu.yani fujitora 10 sa,dof 9,luffy 8, lawda en az 8 veya ona yakındır.ama luffy 9 u asıcak bu arc;) luffy rayleighle zaten bir temel yaptı, bundan sonrası pratik.e.oda hepsini kulpuna uydurdu.chinjao ve diamanteyle luffyi ısındıracak,dofada allah ne verdiyse girdirecek.

reiperle cok iddaalastık,ona dresrosa arc olucak dedim,o dofun harcanmayacagını düsündü,hala herkez öyle düsünüyor ama ben seriyi skypiedan beri takip ediyorum,enelede harcanamaz dedim,adam altın topla dayak yedi :ehe: ve emin ol,luffynin su an ki seviyesinde, amiral bile alsa oha nasıl olur demem,çünkü alt limiti belli, üst sınırı yok.sadece yonkolar kalın gelir,hep diyorum onlarda tescilli dünyadaki en güclü 4 korsanlar bu 4ünden daha güçlüsü yok,ki yinede ben böyle dememe ragmen mangaka luffye hepsini indiricem dedirtti ;)

Kardeşim korkması çok doğal en güçlü 4 korsandan birisi Kaido.Ama önceki sayfalarda söyledim Dof 2 yonkoya birden kuyu kazıyor.Planlı ilerliyor şu an Law'ın Kaido için yaptığı gibi.Plan aksayınca Law nasıl tırstıysa Dof'ta öyle tırsıyor.Kuzan ile dövüşmedi madem Kuzan niye devam etmedi ? Dof'a saldırmaya devam edip yeseydi orada hükümetin en tehlikeli düşmanı dediği adamı.Tek taraflı bakmamak lazım olaya.
Luffy D. olduğu için iman power dediğimiz şey işte D.nin iradesi , D.lerde genelde çıldırma gibi deli kuvvet kazandıran olaylar olduğunu düşünüyorum bu yüzden korkuluyorlar belki , ama vs kıyaslamalarında sınırını tam gücünü görmedik dersek ucu çok açık kalıyor olayın çünkü kıyaslama yaparken gördüklerimiz üzerine yapıyoruz olmadık şey çıkarıp daha tüm gücünü görmedik dersek diğer tüm karakterler için aynı şey geçerli , Luffy ona bakarsak amiralede gider yonkouyada çünkü ana karakterin E.oda gözünde değeri herkesten yüksek.

Zaman herşeyi gösterecek Luffy arc sonu yine Dof'u indirsede(varsayım) ben o savaşın nasıl geçeceğini çok merak ediyorum.:)

Bu arada yanlış alıntı yaptım diğer mesajına yapacaktım :p

Mingo haki konusunda bir basamak sadece. Luffy'nin onu yenmesi imkansız diyenlere "Sizin gibi kaç tanesini benzettiğimden haberiniz yok" diyerek gerekli cevabı verdi zaten Luffy. Yonkou öncesi G4 olarak Full Beden Haki savunması görebiliriz ve Minbo rolünü oynamış olur. Mingo boş beleş birisi değil ama yinede uçmayı seven bir abimiz, Gomu Gomu no Red Hawk Gatling ve by by Mingo... Adamın dibi Sanji reyize ise tam destek, o kız buraya(tayfaya) gelecek.

Luffy= Çocuk + toy + tecrübe ve deneyim eksikliği var (D. olması v.s v.s avantaj, buraları salla)
Doflamingo= Yetişkin, yılların tecrübesi var, Roger döneminden bu yana piyasada olanlar hakkında fikir sahibi, oluşumu da muazzam falan filan v.s v.s

Şimdi bu iki uç ismi ne diye kıyaslıyoruz?

Doflamingo dediğin adam korsanken Luffy daha doğmamıştı.
Çocuğun birisi geliyor ve çok kısa bir zamanda olağanüstü bir atılım sergiliyor.
Bazı kardeşlerimiz bunu es geçiyor, yerden yere vuruyor...

Ufak bir örnekle söylemek istediğim şeyi izah edeyim;
CC'nin meyvesini ve özelliğini bilen birisi varmıydı orada?
Yoktu...
"Luffy, CC'ye yenildi sonra yendi" ???
İyi de aynı şekilde Doflamingo'da CC'nin meyvesinde ki bu oksijeni emme özelliğini bilmese aynı duruma düşmeyecekmiydi sanki.
"Doflamingo'da haki var, tecrübe var kesin bilirdi" gibi bir kaçış/cevap şeklinde olmasın.
Bilmediğin bir rakibe karşı kazanma şansın yok denecek kadar az

Luffy hala bir çocuk ve Roger hariç hiç bir korsanda Luffy'de ki kadar potansiyel yok(tu).
Bu genç yaşında bunları yapabilen birisi, diğer korsan ve elit isimlerin tecrübe edindiği kadar ilerlediğinde, Luffy'ye Korsanlar Kralı bile rakip olamaz:D(abartacak olursak)...
Zaten seri bu luffynin hikayesi lawın değil ancak bakarsak şu durumda law daha iyi ve luffynin tecrübe ve zeka eksikliği ilerde cidden can sıkıcı olucak. Bak impeldownda magellan banyo ettirdi kalktı herif hani iman power da cidden artık sıktı. Adam akıllı tek seferde yensin şu rakiplerinide b.k atmayalım :D

Monkey :D Luffy

Luffy dofu pataklar bir şekilde luffy croconun karşısına çıktığında şu andan daha kötü bir haldeydi ne haki ne g2 crocoda aksine her anlamda dofun şuanda olduğu durumdan(güç bakımından değil demek istediğim)daha iyiydi luffy burnunu sokmasa zor dururdu croco çöldeki kum logiasıydı herif.
Ayrıca luffy ccyi açık ara tokatladı resmen show yaptı belki cc savaşçı değil ama seride güç bakımından gayet iyi bir yerde meyvesi ve zekasıyla gücü herkese işler adam nerdeyse luffy gibi kullanıyodu meyvesini ayrıca luffy elit bir balık adam savaşçısını gücünü katlayan yüzlerce hap içmesine rağmen denizin altında tokatladı ki luffy law gibi tek atmaya müsait bir meyvesi yok illaki vura vura yenecek kısaca luffy adaya daha önce olduğu gibi imkansızı yapmaya ya da adını daha çok az kişinin bildiği çaylak olarak gitmiyor adam orda herkes tarafından korkulan bir korsan ve yanında law var asıl lufy gücünün küçük bir trailerini arenada görücez ki oradada karşısına 500 m yi geçik adam geldi gen bir 2 tokatlanıp efsane patlama yapabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık