Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

662: İki Güç Karşı Karşıya! Hasır Şapka ve Gök İblisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro vs. Enel.

"Nasıl bu kadar güçlü olabilir?" diyor Enel için. Burda kastı, fiziksel güç, meyve gücü değil. Çünkü çarpıldığında değil, ayağının altında ezildiğinde bunu söylüyor.

Zoro vs. Moriah

Yorumsuz.

Olası Zoro vs. Lucci

Alpamis

En büyük yanlış nerede biliyor musunuz ? Bir kişide meyve varsa bu başını alıp gider diye düşünüyordunuz ? Ama olmuyor bunun bir sürü örneği var.Enel adamda en iyi meyvelerden biri var ama gördük ki fiziksel gücün yeteri kadar olmayınca antin gelip senin komaya sokabiliyor.Ya da Jozu elmas meyvesi olmasına rağmen herhangi bir hatasında kolu gidebiliyor.

Sword Way

Luffy'nin meyvesi ne Enel'in ki gibi ne Ace'in ki gib ne de herhangi bir Logia meyve gibi güç vermiyor.Adam meyveyi yediği sırada yumruk bile atamıyordu.Ve meyve tamamen fiziksel güç odaklı + haki kombine için çok ideal bir meyve.Akainun ki gibi de değil.Ama görüyoruz ki Akainu gibi magma olan adamların bile hakileri ve fiziksel güçleri dayanıklılıkları hayvani derecede.Neymiş süper meyven olsada süper hakin olsa da bunlar tek başına bir anlam ifade etmiyor.

WB gibi bir canavarın muhteşem bir meyvesi muhteşem bir fiziksel gücü ve en üst derecelerde hakisi oluyor.Bu adam bile demiyor ki bende zaten çok iyi meyve çok süper haki ve muazzam bir dayanıklılık var.Ama buna rağmen dur ben ne yapacam fiziksel gücü demiyor di mi güzel kardeşim ?

Hem anlamadığım noktalardan diğer biri ise sizin Luffy Zoro kıyaslamanız.Bu adamın fiziksel gücü Luffy'den fazla değil diye fiziksel gücü çok mu az olması gerekiyor ? SANKİ LUFFY'NİN FİZİKSEL GÜCÜ VE DAYANIKLILIĞI SERİ SONUNDA SERİNİN BAŞINDA KURTARDIĞI COBY'E denk olucakmış gibi ...

Ayrıca TB arc'ında hiçbir şekilde kıyaslama yoktur arkadaşlar.SBS'de sorulan sorular karşısında sid..k mi yarıştırıyoruz arkadaşlar diye cevap veren bir adam bu.O arc tamamen önceden ayarlanmış.Sonuçları ta MarineFord'a hatta Zoro'nun eğitimine kadar gidiyor.

S-1)Luffy neden bayıldıktan sonra Kuma araya giriyor?
C-1)Çünkü Luffy bir tehlikenin daha olduğunu bilseydi kendini salıverecek bir adam değil.Ama bayılmasa bile bütün tayfa olarak Kuma'ya karşı savaşsalar bile fayda etmeyecekti.O yüzden en akıllı seçim olan Luffy'i bayıltmak mutlak çözümdü.

S-2)Peki Luffy'nin baygın olması neyi farkettirecekti ?
C-2)Görüyoruz ki Kuma ne hikmetse Zoro'nun kaptanına olan bağlılığını gördükten sonra hiç kimseye zarar vermeden gidiyor.

S-3)Fakat neden Zoro ?
C-3)Tek nedeni de o göreve en çok yakışacak adamın Zoro olması ve o kadar acıdan sonra da tayfa içinde ayakta kalabicek 2-3 kişiden biri olmasıdır.Ayrıca Kaptan'dan sonra tayfayı koruması gereken 2.kaptanın da Zoro olmasıdır.Yani orda Sanji'yi koysaydı.İnan ki Sanji'de ayakta kalırdı.

S-4)Zoro o kadar acıdan sonra kaç ayda kendine geldi ?
C-4)Onu da hepiniz biliyorsunuz.

Roronoa Zoro

En büyük yanlış nerede biliyor musunuz ? Bir kişide meyve varsa bu başını alıp gider diye düşünüyordunuz ? Ama olmuyor bunun bir sürü örneği var.Enel adamda en iyi meyvelerden biri var ama gördük ki fiziksel gücün yeteri kadar olmayınca antin gelip senin komaya sokabiliyor.Ya da Jozu elmas meyvesi olmasına rağmen herhangi bir hatanda kolun gidebiliyor.

Sword Way

Luffy'nin meyvesi ne Enel'İn ki gibi ne Ace'in ki gib ne de herhangi bir Logia meyve gibi güç vermiyor.Adam meyveyi yediği sırada yumruk bile atamıyordu.Ve meyve tamamen fiziksel güç odaklı + haki kombine için çok ideal bir meyve.Akainun ki gibi de değil.Ama görüyoruz ki Akainu gibi magma olan adamların bile hakileri ve fiziksel güçleri dayanıklılıkları hayvani derecede.Neymiş süper meyven olsada süper hakin olsa da bunlar tek başına bir anlam ifade etmiyor.

WB gibi bir canavarın muhteşem bir meyvesi uhteşem bir fiziksel gücü ve en üst derecelerde hakisi oluyor.Bu adam bile demiyor ki bende zaten çok iyi meyve çok süper haki ve muazzam bir dayanıklılığı olmasına rağmen dur ben ne yapacan fiziksel gücü demiyor di mi güzel kardeşim ?

Hem anlamadığı noktalardan diğer biri ise sizin Luffy Zoro kıyaslamanız.Bu adamın fiziksel gücü Luffy'den fazla değil diye fiziksel gücü çok mu az olması gerekiyor ? SANKİ LUFFY'NİN FİZİKSEL GÜCÜ VE DAYANIKLILIĞI SERİ SONUNDA SERİNİN BAŞINDA KURTARDIĞI COBY'E denk olucakmış gibi gösteriyorsunuz.
Çoğulcu cümleler kullanmayın şöyle. Ben sadece daha dayanıklı olduğunu iddia ediyorum.
İnsanlık neden hep böyle anasını satayım, 2 taraf seçip bir tarafa yerleştiriyorsunuz kafanızda, şaka gibi. Şu son yorumlara bakıyorum, şu anda tartıştığınız adam Swordway, argüman yaratınca önceki tartışmacılara da çakıyorsunuz. Halbuki benim dediğimle adamın dediği şeyde tek ortak nokta daha dayanıklı olması. Diğer argümanlarını kabul ettiğim anlamına gelmiyor seninle tartışıyor olmam.
Zoro ile ilgili tartışmayacağım ulan bunda sonra bu forumda. Fanı da düşmanı da aynı mentalitede.

Alpamis

Çoğulcu cümleler kullanmayın şöyle. Ben sadece daha dayanıklı olduğunu iddia ediyorum.
İnsanlık neden hep böyle anasını satayım, 2 taraf seçip bir tarafa yerleştiriyorsunuz kafanızda, şaka gibi. Şu son yorumlara bakıyorum, şu anda tartıştığınız adam Swordway, argüman yaratınca önceki tartışmacılara da çakıyorsunuz. Halbuki benim dediğimle adamın dediği şeyde tek ortak nokta daha dayanıklı olması. Diğer argümanlarını kabul ettiğim anlamına gelmiyor seninle tartışıyor olmam.
Zoro ile ilgili tartışmayacağım ulan bunda sonra bu forumda. Fanı da düşmanı da aynı mentalitede.
Üstüne alınma kardeşim lafın gelişi sunuz diye geldi.Yoksa hiç kimseye bir gönderme yaptığım felan da yok.O yorumda sen aklıma bile gelmemiştin.Kusura bakma...

GAMBIT

ne yazmışsınız öyle ya anime konusunda da ilk defa bu kadar yoğunluk görüyorum. normalde 2 sayfa ne kadar kötü olduğu söylenir, toei animation kötülenir, artık animeyi başkasının yapması gerekliliği savunulur kapatırdık ne güzel.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık