Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

662: İki Güç Karşı Karşıya! Hasır Şapka ve Gök İblisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayır benim anlamadığım noktalardan biride neden devamlı Zoro'yu bir şeylerde üstün gösterme çabası var :D

Çalışmış mı oluyor? Kardeşim Shanks paso çalışmıştır,WB çalışmamıştır.Bütün güçlü adamlar çalışmıştır diye genelleme yapamazsın.Zaten yapsan da kimse inanmaz.Sanji'yi öyle komik şekilde geçiştiremezsin.Tayfanın diğer üyeleri de gelişmiştir,çalışmasalar da.Zoro da söylemiştir,farkında olmasak da güçlendik diye.Çalışmayı da geçtim.Al işte Luffy çocukluğunda çalışmış,2 yıllık arada çalıştı ee gerisi? Çalışsalar dahi Zoro gibi hep çalıştıkları anlamı çıkmıyor yani.Luffy şu saatten sonra çalışmadan yardıcak değil mi büyük ihtimalle? Evet.Zoro çalışacak mı evet.Ama Luffy gene gelişecek gene gelişecek.Sanji de gelişecek tayfa da.

Yeterli geldi mi? Dalga mı geçiyorsun? Akainu Zoro'ya dalsa Zoro'nun küçüklüğünden beri çalışması ona yetecek mi? Yoksa ölecek mi? Ace dediğin adam için Auger meyvesiz de korkunç bir güce sahip olduğunu söylemiştir.550 m'lik adamdır.2y öncesinde de Luffy'den öndedir.Ace'in eleştirilmesi haki konusundaydı.Ama eninde sonunda onu da kullanacaktı zaten ve adam h.haki sahibiydi,potansiyel yüksekti yani.Totalde ise benim görüşüm Luffy'den daha potansiyelliydi ve Luffy'nin onu geçmesi zordu.

Adam yatsa da çok güçlü özetle.

@Vaas

Seviye ile alakalı.Luffy saldırıyor,bir bakıyor kollar gitmiş.K.haki hayat kurtarır :D

Haki,doruki,hız,teknik vs bir ton etken var.Bu manada kılıç ustaları da tepede olabilir.Shanks da görünen kılıç ustası ama 100 kilo ise 90'ı billur :D
Hacı tayfa gelişti diyorsun nasıl gelişti tayfa silahlarını geliştirerek.Zoro adadam adaya giderken güçlendik diyor tabiki güçlenicekler ama Zoro kadar beden gücünü geliştirenmi oldu.Luffy naptı g2 ve g3'ü buldu öyle güçlendi bedeni güçlendimi hayır nasıl başladıysa onun üstüne zmn geçtikce dövüştükce koydu ama yeterli oldumu peki hayır.G2 ve g3'ü daha iyi kullanmak içinde bedeninin ölümüne kullandı başkada bir şey yapmadı Luffy.Bundan sonra ne olur bilmem görücez ama bugüne kadar Luffy yattı diye güç almadı yerinde saydı meyveden geçindi.Tayfa yattı diye büyük güçler almadı silahlarını geliştirip saldırı güçlerini arttırdılar.Bedenleri hepsinin bir seviye üste çıkmıştır en fazla.Zoro'nun tayfadan farkıda burada adam bedenini geliştiriyor gücünü bedeninden alıyor digerleri silahlarından.
Sanji istisna yatarak güç aldı diyebilcem tek adam Sanji'dir benim adam harbiden mutfakta çalışarak güçlendi.

Beyler şöyle ifade edeyim.. Hepinize tek tek cevap verecek kadar vaktim olsa keşke ama yok şu an.. Hele ki biri Luffy'i Zoro'yla kıyaslıyorlar demiş :) Aman Tanrım bu basıl mümkün olur Dünya'nın sonu geldi sanırım! :hoo::hhh: Dediği gibi bir şey de olsa bari.. Önce okuduğunu anlamak diye bir belirti göstermelisin arkadaşım. Burda millet güzel güzel fikirlerini belirli şeylere dayandırarak paragraflar boyu yazı yazıyor, sen gelmiş anlamadan etmeden alakasız cümle kurmuşsun. Zoro'yu sevme Luffy'i sevme mühim değil de en azından sayfalar boyu tartışılan konuya hakaret eder gibi cümleler yazma. Sugoı nickli arkadaş; ayıp yani ayıp.

Diğer konulara gelince sizin genel probleminiz şu arkadaşlar.. Nedendir bilinmez, Luffy her ne konuda olursa olsun Zoro'dan üstün olmalı gibi bir düşünce var sizde. Tamam Luffy ana karakter de işin suyunu çıkartıp da '' Luffy ana karakter, o korsanlar kralı olacak, üstelik D kendisi, korsanlar kralı olunca herkese çakıcak'' tarzındaki basit düşüncelerden bir kurtulmanız lazım. Ciddi manada söylüyorum bunu. Hakaret gibi anlamayın kesinlikle ama bu tür mesajlar, bu seri için ortaokul öğrencisinin söyleyeceği şeyler ancak. Evet Luffy korsanlar kralı olacak ama serinin ismi Naruto'da olduğu gibi sadece ''LUFFY'' değil. Bunun idrakına varıldığında hiçbir sıkıntı kalmayacak aslında ama..........

Önceki mesajlarda savunulan konu, Zoro'nun sadece dayanıklılık konusunda Luffy'den üstün olduğuydu. Ancak bunu kaldıramayan arkadaşlar var. Neden abi ? Neden bu kadar zorunuza gidiyor bu mesele ? Zoro'nun bu konuda Luffy'den iyi olması birilerini rahatsız ediyor. Çekemiyor musunuz desem ne desem bilemiyorum. Bünyeye ağır geliyor galiba :/ Zoro'nun çalışacağı şeyler belli. Luffy gibi meyvesi yok, 1 tip hakisi yok.. Bu adam kılıç tekniği ve fiziksel güç ve dayanıklılıktan başka ne kasacak ?

Gören de dünyanın en iyi kılıç ustasının, sadece kılıç tekniklerini çok iyi bilen, biraz da fiziksel gücü olsun hadi edasıyla, dalında en iyi olmuş kişi zannedecek anasını satıyım. Bu mudur o zaman sizlerin gözündeki ''dünyanın en iyi kılıç ustası'' ? Şimdi yok efendim kim böyle bir şey demiş ki diye cümleler kurmayın. Belirttiğiniz düşüncelerden bu ya da buna benzer bir sonuç çıkıyor. Bu da trajikomik bir durum ne yazık ki :/

Önceden Zoro>Luffy diyenlere tepkiliydiniz, sonra Zoro=Luffy diyenlere.. Sonra millet sesini çıkarmamaya başladı artık bu konuda.. Ardından kimileri görmek ve kabullenmek istemese de, olayları başka türlü yorumlasa da Zoro'nun Luffy'den iyi olduğu dayanıklılık konusunda bile Luffy>Zoro ya da Zoro=Luffy görüşünü savunmaya başladınız. Bu kadar da abartıya kaçılmaz yani. Zoro Allah dese, Allah yoktur diyeceksiniz artık!

Geçen sefer, Zoro'nun mu b.hakisi yoksa Luffy'nin mi b.hakisi daha iyidir konusunda tartışıyorum. Karşımdaki arkadaş bana diyor ki Luffy sadece haki konusunda eğitim aldı, Zoro kılıç ustalığı çalıştı. O yüzden Luffy'nin b.hakisi daha iyidir diyor. Şimdi konu kim daha dayanıklı...? Adamlar yine diyor ki dayanıklılık konusunda Luffy ile Zoro'yu kıyaslıyorlar bak hele hiç olacak iş mi ?

Yani yeri geldiğinde bu adam 3 tip haki üzerine çalışıyor. Diğer bir deyişle en çok haki konusunda yardırması lazım.. Ama dayanıklılık konusuna gelince Luffy, dayanıklılık konusunda 2 yıl önce üstünlüğü kesin bir şekilde kanıtlanmış Zoro'dan daha dayanıklıdır oluyor. Eee adam en çok haki konusunda yardırmıştı hani lafa gelince ? Ama olsun. Luffy 3 tip hakide eğitim alsa bile, dağlarda çiçek toplasa bile değişen bir şey yok; Zoro'yu geçmiştir geçmiştir :)

Buna gerekçe olarak da Luffy'nin potansiyeli yüksek diyorsunuz. Lan ne potansiyelmiş arkadaş yav!

-Croco'nun üstüne su döker,

-Enel'in antisidir,

-Moria'yı içine 100 gölge sokarak yener vs.vs.

Ama Luffy müthiş potansiyelli dimi ? Komik olmayın Allah aşkına! Bu adamın potansiyeliyle kazandığı tek müsabaka var o da Lucci. Başka tutunacak dalınız yok abi.

Durum böyleyken gelip de insanlar Zoro sadece dayanıklılık konusunda Luffy'den iyidir dendiğinde de ortalığı velveleye vermenin manası yok. Bu kadar da kör olmayın. Sonra biz Zoro fanı oluyoruz. Ben de derim birileri şu fanı-bu fanı.. Etiket yapıştırmak çok basit bilirsiniz. Ama insanları damgalamakla çıkılmıyor bu işlerin içinden ağalar. Bu işler de böyle gitmez. Luffy her kulvarda üstün olacak ya da ben üstün olmasını görmek istiyorum demek yanlış (ki görünen kadarıyla böyle bir tutum var). Luffy'nin iyi olduğu konuları biz nasıl kabul ediyorsak siz de bazı şeyleri kabullenin abi. Bu kadar mı zor bunu sindirmek ? Çok ciddi söylüyorum Luffy de Luffy, potansiyel de potansiyel, korsanlar kralı da korsanlar kralı diyerek bir çocuk kitlesi karşısındaymışım intibası uyandırıyorsunuz şahsen bana. Bunu kesinlikle art niyetli söylemiyorum kimse alınmasın.

Kırılacak gocunacak bir şey yok burda. İçimi bir nebze de olsa dökmüş oldum sizlere. İnsanları etiketlemekten ve bazı şeyleri kabullenmemekte ısrarcı olmayın lütfen. Olmayın ki gereksiz tartışmalara girmeyelim şu forumda. Adam akıllı tartışalım..
Okuyacağımızı felan sanıyorsan yanılıyorsun :W

Ağır Zoro fanlarının nesli tükenmedimi daha :artiz:
Sorun sadece fanlar değil,fan olmayıp da fan gibi övenler mevcut.

Zoro'yu övün ama mantıklı şekilde övün.

Issho'dan tek yemedi,karşı hamle yaptı de öv,eyvallah.Da Law'ı karıştırma.Elma ile armut.Çok çok farklı durumdalar.İlla karşılaştıracaksan şunu diyeceksin: Beyler Law %100 sağlam olsa Issho'nun Zoro'ya yaptığı saldırıda teke gider miydi? Kurtulamaz mıydı oradan? (meyvesi biçilmiş kaftan kurtulması için)

Muhtemelen hemen herkes kurtulur diyecektir.Ee o zaman neden Law bile kalkamazken Zoro karşı saldırı bile yapıldı deniyor? Birisi dayak yemiş,meyvesi enerjisini bitiriyor,diğer %100 sağlam.Adaletin a'sı yok karşılaştırmada.Böyle översen tepki alırsın.

Luffy'den daha dayanıklı olduğunu da düşünebilirsin,senin fikrindir.Ama 2 yıl önceki olay ile bugünün hatta yarının çıkarımını yapıp bunun adına da BARİZ diyemezsin.Hele ki Luffy'nin geçmiş olma ihtimalinin olduğunu kabul edip bariz demek şaka gibi oluyor.Bariz,net demektir.Net ise göster 2 yıl sonra şu sahnede gördük ki Zoro hala daha dayanıklılıkta önde,eyvallah.Var mı böyle bir sahne? Yok.Ama BARİZ daha dayanıklı deyip övmek var.Böyle översen de tepki alırsın.Ha kişisel fikrindir,hala daha dayanıklı olduğunu düşünürsün,bence daha dayanıklı Zoro hakikaten sağlam adam der översin.Ona da eyvallah.Ama millete bariz,zorunuza gitmesin diye empoze etmeye kalkarsan tepki alırsın.

Beyler şöyle ifade edeyim.. Hepinize tek tek cevap verecek kadar vaktim olsa keşke ama yok şu an.. Hele ki biri Luffy'i Zoro'yla kıyaslıyorlar demiş :) Aman Tanrım bu nasıl mümkün olur ? Dünya'nın sonu geldi sanırım! :hoo::hhh: Dediği gibi bir şey de olsa bari.. Önce okuduğunu anlamak diye bir belirti göstermelisin arkadaşım. Burda millet güzel güzel fikirlerini belirli şeylere dayandırarak paragraflar boyu yazı yazıyor, sen gelmiş anlamadan etmeden alakasız cümle kurmuşsun. Zoro'yu sevme Luffy'i sevme mühim değil de en azından sayfalar boyu tartışılan konuya hakaret eder gibi cümleler yazma. Sugoı nickli arkadaş; ayıp yani ayıp.

Diğer konulara gelince sizin genel probleminiz şu arkadaşlar.. Nedendir bilinmez, Luffy her ne konuda olursa olsun Zoro'dan üstün olmalı gibi bir düşünce var sizde. Tamam Luffy ana karakter de işin suyunu çıkartıp da '' Luffy ana karakter, o korsanlar kralı olacak, üstelik D kendisi, korsanlar kralı olunca herkese çakıcak'' tarzındaki basit düşüncelerden bir kurtulmanız lazım. Ciddi manada söylüyorum bunu. Hakaret gibi anlamayın kesinlikle ama bu tür mesajlar, bu seri için ortaokul öğrencisinin söyleyeceği şeyler ancak. Evet Luffy korsanlar kralı olacak ama serinin ismi Naruto'da olduğu gibi sadece ''LUFFY'' değil. Bunun idrakına varıldığında hiçbir sıkıntı kalmayacak aslında ama..........

Önceki mesajlarda savunulan konu, Zoro'nun sadece dayanıklılık konusunda Luffy'den üstün olduğuydu. Ancak bunu kaldıramayan arkadaşlar var. Neden abi ? Neden bu kadar zorunuza gidiyor bu mesele ? Zoro'nun bu konuda Luffy'den iyi olması birilerini rahatsız ediyor. Çekemiyor musunuz desem ne desem bilemiyorum. Bünyeye ağır geliyor galiba :/ Zoro'nun çalışacağı şeyler belli. Luffy gibi meyvesi yok, 1 tip hakisi yok.. Bu adam kılıç tekniği ve fiziksel güç ve dayanıklılıktan başka ne kasacak ?

Gören de dünyanın en iyi kılıç ustasının, sadece kılıç tekniklerini çok iyi bilen, biraz da fiziksel gücü olsun hadi edasıyla, dalında en iyi olmuş kişi zannedecek anasını satıyım. Bu mudur o zaman sizlerin gözündeki ''dünyanın en iyi kılıç ustası'' ? Şimdi yok efendim kim böyle bir şey demiş ki diye cümleler kurmayın. Belirttiğiniz düşüncelerden bu ya da buna benzer bir sonuç çıkıyor. Bu da trajikomik bir durum ne yazık ki :/

Önceden Zoro>Luffy diyenlere tepkiliydiniz, sonra Zoro=Luffy diyenlere.. Sonra millet sesini çıkarmamaya başladı artık bu konuda.. Ardından kimileri görmek ve kabullenmek istemese de, olayları başka türlü yorumlasa da Zoro'nun Luffy'den iyi olduğu dayanıklılık konusunda bile Luffy>Zoro ya da Zoro=Luffy görüşünü savunmaya başladınız. Bu kadar da abartıya kaçılmaz yani. Zoro Allah dese, Allah yoktur diyeceksiniz artık!

Geçen sefer, Zoro'nun mu b.hakisi yoksa Luffy'nin mi b.hakisi daha iyidir konusunda tartışıyorum. Karşımdaki arkadaş bana diyor ki Luffy sadece haki konusunda eğitim aldı, Zoro kılıç ustalığı çalıştı. O yüzden Luffy'nin b.hakisi daha iyidir diyor. Şimdi konu kim daha dayanıklı...? Adamlar yine diyor ki dayanıklılık konusunda Luffy ile Zoro'yu kıyaslıyorlar bak hele hiç olacak iş mi ?

Yani yeri geldiğinde bu adam 3 tip haki üzerine çalışıyor. Diğer bir deyişle en çok haki konusunda yardırması lazım.. Ama Luffy, dayanıklılık konusunda 2 yıl önce üstünlüğü kesin bir şekilde kanıtlanmış Zoro'dan daha dayanıklıdır oluyor. Eee adam en çok haki konusunda yardırmıştı hani lafa gelince ? Ama olsun. Luffy 3 tip hakide eğitim alsa bile, dağlarda çiçek toplasa bile değişen bir şey yok; Zoro'yu geçmiştir geçmiştir :)

Buna gerekçe olarak da Luffy'nin potansiyeli yüksek diyorsunuz. Lan ne potansiyelmiş arkadaş yav!

-Croco'nun üstüne su döker,

-Enel'in antisidir,

-Moria'yı içine 100 gölge sokarak yener vs.vs.

Ama Luffy müthiş potansiyelli dimi ? Komik olmayın Allah aşkına! Bu adamın potansiyeliyle kazandığı tek müsabaka var o da Lucci. Başka tutunacak dalınız yok abi.

Durum böyleyken gelip de insanlar Zoro sadece dayanıklılık konusunda Luffy'den iyidir dendiğinde de ortalığı velveleye vermenin manası yok. Bu kadar da kör olmayın. Sonra biz Zoro fanı oluyoruz. Ben de derim birileri şu fanı-bu fanı.. Etiket yapıştırmak çok basit bilirsiniz. Ama insanları damgalamakla çıkılmıyor bu işlerin içinden ağalar. Bu işler de böyle gitmez. Luffy her kulvarda üstün olacak ya da ben üstün olmasını görmek istiyorum demek yanlış (ki görünen kadarıyla böyle bir tutum var). Luffy'nin iyi olduğu konuları biz nasıl kabul ediyorsak siz de bazı şeyleri kabullenin abi. Bu kadar mı zor bunu sindirmek ? Çok ciddi söylüyorum Luffy de Luffy, potansiyel de potansiyel, korsanlar kralı da korsanlar kralı diyerek bir çocuk kitlesi karşısındaymışım intibası uyandırıyorsunuz şahsen bana. Bunu kesinlikle art niyetli söylemiyorum kimse alınmasın.

Kırılacak gocunacak bir şey yok burda. İçimi bir nebze de olsa dökmüş oldum sizlere. İnsanları etiketlemekten ve bazı şeyleri kabullenmemekten vazgeçin artık lütfen. Olmayın ki gereksiz tartışmalara girmeyelim şu forumda. Adam akıllı tartışalım..
Zoro ile ilgili hiç bir yorumunu ciddiye almıyorum.

@sword

Üşenmeden cevap vereceğim.

1-Genel düşünce kaptan olarak daha güçlü olmasıdır Luffy'nin,Zoro'nun bir kulvarda daha güçlü olma olasılığı vardır.Bu olasılıktan ibaret olduğu için herkes farklı düşünebilir.Yarın Zoro'nun hala daha dayanıklı olduğunu gösteren kanıt çıkar o zaman gelir burada konuşursun,kimse de ses edemez.Ama yok şu an.Sonrasında Luffy'nin kk olacak olması serideki en güçlü adam olacağı anlamına gelir hemen hemen.1-2 dengi olabilir ayrı.Bu manada sağ kolunda da daha güçlü olması ve olacak olması doğaldır.Bunu anormalmiş gibi görüp ehehe kk olacak Allah mı olacak edebiyatına gerek yok.

2-Luffy'den daha dayanıklı olduğunu da düşünebilirsin,senin fikrindir.Ama 2 yıl önceki olay ile bugünün hatta yarının çıkarımını yapıp bunun adına da BARİZ diyemezsin.Hele ki Luffy'nin geçmiş olma ihtimalinin olduğunu kabul edip bariz demek şaka gibi oluyor.Bariz,net demektir.Net ise göster 2 yıl sonra şu sahnede gördük ki Zoro hala daha dayanıklılıkta önde,eyvallah.Var mı böyle bir sahne? Yok.Ama BARİZ daha dayanıklı deyip övmek var.Böyle översen de tepki alırsın.Ha kişisel fikrindir,hala daha dayanıklı olduğunu düşünürsün,bence daha dayanıklı Zoro hakikaten sağlam adam der översin.Ona da eyvallah.Ama millete bariz,zorunuza gitmesin diye empoze etmeye kalkarsan tepki alırsın.2 yıl önceki olay ile iş yapamazsın.2 yıl sonra kanıt yok diye o zaman 2 yıl önceki durumu devam ediyormuş gibi kabul ettiremezsin.O halde Lucci de hala daha güçlüdür denilebilir.Sonuçta Lucci'yi 2 yıl sonra görmedik di mi,demek ki 2 yıl önceki şekilde Lucci daha güçlüdür şeklinde yorumlamalıyız.Saçma

3-Luffy'nin ünvanı ile kafa bulup,en iyi kılıç ustası bu mu demek nasıl bir kafadır? Zoro en iyi olduğunda Luffy de olmuş olacak görünen.Şöyle düşün WB kadar dayanıklılığı var mıdır Mihawk'ın? Peki WB kadar yoksa bu Mihawk'ı rezil mi yapar? Hayır.Zoro Luffy'den fazla olmasa da bu onu dayanıksız yapmaz,çok dayanıklı olduğu gerçeği değişmez.Law Dof kadar dayanıklı değildir bence,ama dayanıklı olduğu gerçeği değişiyor mu? Gördük Vergo,Dof+Issho,Dof,bir daha Dof :D Luffy kk olduğunda dünyanın belkide en dayanıklısı olacak.Luffy bu konuda 10 ise Zoro 9-9.5 olursa onun da dünyanın en dayanıklı 2-3 kişisinden birisi olduğu gerçeği değişir mi? Bu övgü sebebi midir eleştiri mi? Bence övgü.Adam dünyanın en dayanıklılarından neticede.

Zoro kılıç tekniği+saf güç+haki kasacak.1 tip hakisi yok diye ne yapak? Amirallerde de yok görünen ama hakileri zayıf mıdır sence? B.haki+k.haki eğitimle gelişen şeyler,bu manada Zoro da geliştirebilir.H.haki yok diye bunları görmezden gelip başka yerlere çekme.

Luffy=meyve+haki+doruki
Zoro=kılıç ustalığı+haki+doruki

Haki eğitimi alması saf güç kastığı gerçeğini değiştiriyor mu? 2y önceki ile sonraki Luffy arasındaki tek fark haki mi? Hayır.Doruki olarak da gelişmiş belli.Sayı ile anlatmak gerekirse 2y önce 4000 ise belki şu an 10 bin.Bunu da geç.

Croco logiadır.Hakisiz adamın başka nasıl yenmesini bekliyorsun? Ek olarak totalde Luffy'den güçlüdür.

Anti? Ne yapalım yani? Seride önemli yer tutan bir olay.

Rakibi daha güçlüydü gene.Zoro 1'lik adamları yenerken Luffy 5'lik adamları yendiği için bir takım zorlanmalar olacak herhal.Zira Luffy 5'lik adam değil.Kendisinden güçlüleri yeniyor adam.Bunlar potansiyel olarak seride zirvede olduğu gerçeğini değiştiriyor mu yani? Oldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık