Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

662: İki Güç Karşı Karşıya! Hasır Şapka ve Gök İblisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Unknown

Bölüm on numaraydı, sonraki bölümler bu tempoda devam eder artık. Bundan sonrası için çok daha iyi şeyler görebiliriz animede(aradaki bir kaç çöp bölümü saymazsak).
Hiç sanmıyorum :( 2 hafta önceki bölüm sanatsal açıdan efsaneydi mesela ama geçen haftaki değildi diye hatırlıyorum.Kralın halkı kesişi ve Dofly nin çıkısını mangadan 1o kat iyi yansıtmışlardı..

Haftaya çöp adamdan bölümler yaparlarsa şaşırmam açıkcası. :(

Hiç sanmıyorum :( 2 hafta önceki bölüm sanatsal açıdan efsaneydi mesela ama geçen haftaki değildi diye hatırlıyorum.Kralın halkı kesişi ve Dofly nin çıkısını mangadan 1o kat iyi yansıtmışlardı..

Haftaya çöp adamdan bölümler yaparlarsa şaşırmam açıkcası. :(
En azından dolu bölümler izletirler artık insanlara. Önceden 10 dk'da hiçbir şey olmadan bölüm bitiyordu.

Alpamis

w
O zaman şu şekilde ifade edeyim.. Wb dünyanın en güçlü adamıdır. Biri Wb'yi yenerse, o kişi Wb'nin unvanını elinden alır ve en güçlü o olur değil mi ? 2 yıl önce Zoro dayanıklılık konusunda Luffy'den üstün olduğuna göre ve şu an Luffy'nin dayanıklılık olarak Zoro'dan üstün olan bir sahne gösterilmediğine göre Zoro'nun dayanıklılık konusundaki üstünlüğünü devam etmekte midir ?

-Evet.

2 yıl sonra durum değişmiş olabilir tabi ama sen de ne kadar kabul etmek istesen se istemesen de şu an tayfanın en dayanıklısı hala Zoro'dur. Asıl burada anlaşılmayan ne ?

2 yıl önceki Lucci'yi, Croco ve Moria'yı gerilerde kalan bosslar olmasına ve bizim tayfayı Luffy'den yediği dayakla hatırlayacak olmalarına rağmen, amacı sürekli gelişmek ve seri boyunca da gelişmesi kaçınılmaz olan Zoro'yla kiyaslaman ne kadar doğru olmuş sence ? Bu saydığın adamların potansiyeli Zoro'nun potansiyelin yanından gecebilir mi bir düşün. (Lucci yanından gecebilir hakisi olursa. Ama o da ancak yanından gecer)
Thriller Barc olayını siz başka türlü görüyorsunuz ben başka türlü görüyorum.Bana göre hiçbir şekilde orda kıyaslama olmamıştır.Ve balık adam arcında olan kan bağışı olayını bile yanlış değerlendirmişsiniz tabi bence.Zoro için dediklerini bir de Luffy için düşün.Adam baş karakter bütün olaylar onun etrafında dönüyor.Tayfa dağıldığında bile bütün olaylar onun etrafında döndü.WB varken bile olaylar yine onun etrafında şekileniyor.Ve seride geleceği noktayı az çok biliyoruz.Neden Zoro Luffy kıyaslamasına giriyorsunuz ki ?

O zaman şu şekilde ifade edeyim.. Wb dünyanın en güçlü adamıdır. Biri Wb'yi yenerse, o kişi Wb'nin unvanını elinden alır ve en güçlü o olur değil mi ? 2 yıl önce Zoro dayanıklılık konusunda Luffy'den üstün olduğuna göre ve şu an Luffy'nin dayanıklılık olarak Zoro'dan üstün olan bir sahne gösterilmediğine göre Zoro'nun dayanıklılık konusundaki üstünlüğünü devam etmekte midir ?

-Evet.

2 yıl sonra durum değişmiş olabilir tabi ama sen de ne kadar kabul etmek istesen se istemesen de şu an tayfanın en dayanıklısı hala Zoro'dur. Asıl burada anlaşılmayan ne ?

2 yıl önceki Lucci'yi, Croco ve Moria'yı gerilerde kalan bosslar olmasına ve bizim tayfayı Luffy'den yediği dayakla hatırlayacak olmalarına rağmen, amacı sürekli gelişmek ve seri boyunca da gelişmesi kaçınılmaz olan Zoro'yla kiyaslaman ne kadar doğru olmuş sence ? Bu saydığın adamların potansiyeli Zoro'nun potansiyelin yanından gecebilir mi bir düşün. (Lucci yanından gecebilir hakisi olursa. Ama o da ancak yanından gecer)
Hayır.Ne alaka? WB üst sınırında zaten.Daha gelişecek takatı yok.Bırak gelişmeyi güç kaybediyor.Ama Luffy gelişiyor hem de çok hızlı şekilde.Bu yüzden hala gelişmekte olan adamlar arasında 2 yıl önceki olayı baz alıp seri sonuna kadar çıkarım yapamazsın.Koca seride ikisinin dayanıklılığını kıyaslayabileceğimiz tek sahne o.Başka sahne göremezsek ne diyeceğiz Zoro mu dayanıklı? Niye diyeyim yahu,görmediysem,bana öyle bir izlenim vermediyse.

Dayak yemesi Lucci'nin daha güçlü olduğu gerçeğini değiştiriyor mu? Lastik avantajına rağmen Luffy'i neredeyse pes ettirdi,Usopp gazladı.Lucci'nin kendisi gayet sağlamdı o sırada.Sonrasında imanlı gatlingi malum Luffy'nin.Bugün Dof'u da yenebilir ama Dof da ondan güçlü.

Lucci dediğin adam 28 yaşında gelişmeye açık bir adam ve Luffy'den güçlü idi.Şimdi değildir doğru burada senin de söylediğin gibi POTANSİYEL devreye giriyor.Lucci'nin potansiyeli ile Zoro'nunki bir değil güzel demişsin de Luffy ile Zoro'nunki bir mi? Hangisi daha potansiyelli söyle.Hemen herkes biliyor ki Luffy.Zoro da güçsüzdü Lucci'den ama geçmiş midir? Geçmiştir.Çünkü daha potansiyelli.Luffy de Zoro'yu geçmiş olabilir mi? Evet.Çünkü daha potansiyelli.

-Eldeki verilere bakalım: Bülent Ersoy'un yeni sevgilisi 25 yaşında ve kayınvalidesi 45 yaşında, Ersoy'da 60 yaşında olduğuna göre bir musluk havuzu kaç saate...
-Herhangi bir özelliği kaptanından daha iyi olan tayfa üyesi gördün mü (kılıç ustalığı, keskin nişancılık, aşçılık v.s şeyler konu dışıdır)?
-Mesela yaptığın gibi bir karşılaştırma da ben yapayım: Usopp bana kalırsa Zoro'dan daha dayanıklı; neden mi? Usopp'u koştur, Zoro'yu da peşine tak nasıl olsa düz yolda kaybolacağı için Usopp daha dayanıklıdır.
-Lucci örneği vermişsin de; Lucci değil miydi Luffy'ye "merak etme arkadaşlarını da senin yanına yollayacağım" diyen, Luffy değil miydi "arkadaşlarımın peşinden gitmesine izin veremem" diyen, yani Zoro istediği kadar dayanıklı olsun demek ki ikiside Lucci'nin tayfayı öttüreceğini biliyordu.
-V.s v.s son olarak yaşasın 23 Nisan...
Dayanıklılığı doğru yol bulmakla ölçmen zekayla alakalı. Kaldırsın bakayım usopp 1tonu bide Zoro 4ay elınde tutar usopp belkı kaldıramaz bıle

Roronoa Zoro

-Eldeki verilere bakalım: Bülent Ersoy'un yeni sevgilisi 25 yaşında ve kayınvalidesi 45 yaşında, Ersoy'da 60 yaşında olduğuna göre bir musluk havuzu kaç saate...
-Herhangi bir özelliği kaptanından daha iyi olan tayfa üyesi gördün mü (kılıç ustalığı, keskin nişancılık, aşçılık v.s şeyler konu dışıdır)?
-Mesela yaptığın gibi bir karşılaştırma da ben yapayım: Usopp bana kalırsa Zoro'dan daha dayanıklı; neden mi? Usopp'u koştur, Zoro'yu da peşine tak nasıl olsa düz yolda kaybolacağı için Usopp daha dayanıklıdır.
-Lucci örneği vermişsin de; Lucci değil miydi Luffy'ye "merak etme arkadaşlarını da senin yanına yollayacağım" diyen, Luffy değil miydi "arkadaşlarımın peşinden gitmesine izin veremem" diyen, yani Zoro istediği kadar dayanıklı olsun demek ki ikiside Lucci'nin tayfayı öttüreceğini biliyordu.
-V.s v.s son olarak yaşasın 23 Nisan...
Vergo'nun B. haki hakimiyeti Dof'tan daha üstün duruyor.
Jozu'nun kol kuvveti WB'den daha üstün duruyor.

Evet, zaten biri Luffy'den dayanıklı oldu mu bütün dünyayı yenebilir. Her şey dayanıklılıkla ilgilidir.

B.haki hakimiyeti ney la.Seviye olarak kim iyidir? Anket açsam Dof çıkar.

Saf güçte kim fazladır desem WB çıkar.Adamın bunu kanıtlamak için buz dağı mı kaldırması lazım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık