Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

638: Tek Vuruşta Nakavt! İnanılmaz 'Kralın Yumruğu'!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bartolomeo'nun bariyeri önceden görünmezdi de sonradan mı görünür oldu yoksa odaklanmadıkça görülmesi zor bişey mi?
Bildiğin manga/anime klişesi, merak pompalamak için karakterin gücünün/saldırısının detayları tam gösterilmezki izleyici/okuyucu merak etsin. Altında bir şey aranıcak bir şey değil yani.

Muhtemelen ayna gibi olduğu için dandik saldırılarda ince bariyer koyuyor gözükmüyor.Fakat kralın yumruğu gibi saldırılarda korunmak için bariyerin boyutunu,dayanıklılığını ve kalınlığını arttırıyordur.Bu şekilde yorumladım.Mangada zaten kralın yumruğuyla bariyeri görebilmiştik.El kol hareketini de yapıyordu.Gerisi için adam uğraşmıyor işerken bile hallediyor :D
Güzel yorumlamışsın, şimdi bende öyle düşünmeye başladım. Bariyerin kalınlığını değiştirebilmesi mantıklı..

Bildiğin manga/anime klişesi, merak pompalamak için karakterin gücünün/saldırısının detayları tam gösterilmezki izleyici/okuyucu merak etsin. Altında bir şey aranıcak bir şey değil yani.
Olabilir ama üstteki yorum daha mantıklı geldi bana :d

Güzel yorumlamışsın, şimdi bende öyle düşünmeye başladım. Bariyerin kalınlığını değiştirebilmesi mantıklı..

Olabilir ama üstteki yorum daha mantıklı geldi bana :d
Yok be hocam bildiğin japon klişesi işte:D Tabi istediğinize inanmakta özgürsünüz ona karışamam.

Ha ama kalın bariyer ince bariyer yapabiliyordur, hatta belki ikili üçlü bariyerde yapabiliyordur o başka. Ama bundan sonra izlerken okurken dikkat et hep çizilecek o bariyer.

Şöyle düşün ilk anda o bariyer çizilseydi "ya bu adamın nasıl bir gücü var, balıkadam vurdu kendi zarar gördü, ayna gücümü var , yansıtma gücü mü var vs vs" diye meraklanıcak forumlarda konuşacakmıydık. Barto bariyer meyvesi yemiş diycek geçicektik.

Ha ama kalın bariyer ince bariyer yapabiliyordur, hatta belki ikili üçlü bariyerde yapabiliyordur o başka. Ama bundan sonra izlerken okurken dikkat et hep çizilecek o bariyer.
Meraklandırmak için yapıldığına katılıyorum ama bundan sonra her seferinde çizilecekse tamamen sen haklısın demektir. Yalnız her koşulda görünür olsaydı pekte iyi bir meyve gücü sayılmazdı bence. Sonuçta çaylak olmasına rağmen bu adamı belirli bir yere getirmiş bu meyve :D

Meraklandırmak için yapıldığına katılıyorum ama bundan sonra her seferinde çizilecekse tamamen sen haklısın demektir. Yalnız her koşulda görünür olsaydı pekte iyi bir meyve gücü sayılmazdı bence. Sonuçta çaylak olmasına rağmen bu adamı belirli bir yere getirmiş bu meyve :D
Gücünü bilmeyenler üstüne saldırdığında tam vurucakken bariyeri açıp kapadığından düşmanları görmüyor olabilir, bu da ona avantaj sağlar.Sonuçta oluşturduğu bariyer şeffaf, cam gibi kolay kolay görmek mümkün değil Oda okuyucu anlasın diye belli şekilde çiziyor. Meyvesine hakim birisi bence. Nasıl kullanıcağını, taktiklerini vs çözmüştür.

Mangadan spoiler içerir

Bu klişeye en önemli örnek mesela doflamingo. Yakın tarihe kadar adamın iplerini hiç birşekilde görmemiştik. Şimdi görmeye başladık. Ordada ince ip kalın ip diyceksin ama bak görürsün dof artık tamamen çözüldüğünde (mesela luffy ile dövüşünde) o kontrol ettiği ince ipleri bile çizecek oda. Tipik japon kafası, manga kültürü vs vs ne dersen de işte :D

Başka bir örnekte cüceler. Güya çok kücük olduklarından ve çook hızlı hareket ettiklerinden kimse göremiyordu. Ama limanda yalan oldu görünmezlik. Bir dahada kolay kolay bahsi geçmiycek çünkü o peri olayı tamamen merak pompalamak içindi.

Parmak bağlamakla bariyer yapmanın ne bağlantısı var? Çocuklar bile parmaklarını bağlayınca bariyer yapabilir gibisinden bir şey diyordu. Bu Japonlarda var galiba böyle bir şey.

@sin goat
Yazdığın son 2 paragraf mangadan spoiler içeriyor dostum. Anime konusunda yazılmaması gereken şeyler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık