Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] 2004 Yılının En İyi Oyunu

2004 yılının en iyi oyunu sizce hangisidir?

• Grand Theft Auto: San Andreas

Kullanılan: 49 48.5%
  • Half-Life 2

Kullanılan: 23 22.8%
  • Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Kullanılan: 5 5.0%
  • World of Warcraft

Kullanılan: 6 5.9%
  • Rome: Total War

Kullanılan: 8 7.9%
  • Halo 2

Kullanılan: 2 2.0%
  • Burnout 3: Takedown

Kullanılan: 0 0.0%
  • Dragon Quest VIII

Kullanılan: 1 1.0%
  • Katamari Damacy

• Unreal Tournament 2004

• Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow

• Ninja Gaiden

Kullanılan: 1 1.0%
  • Metroid Prime 2: Echoes

• Far Cry

Kullanılan: 4 4.0%
  • Diğer

Kullanılan: 2 2.0%

• Kullanılan toplam oy
    101
Pokémon yayından kalktığında sen doğmamıştın bile. 2004 yılında o çizgi filmin evrenine girme fırsatı bulup tadını çıkarmak büyük olaydı. Size özel hissettirmemesi doğal. Emulatörle açıp boşluk tuşuna basılı tuta tuta hızlıca bitirince tadı çıkmaz bence de. Ha tabii 2000'de çıkan Pokémon Crystal her zaman favorim olarak kalacaktır.
He ondandı demek. Baştan belirtseydin ya.

@MRTFR Şimdi kaynaklara bakıyordum da Gran Turismo 4'ü 2005 anketine alacak mısın? Sanırım Japonya'da 28 Aralık 2004'te çıkmış ama Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerine bir iki ay sonra giriş yapmış. Yarış türünde yeni bir standart belirlemiş bir oyundur, kesinlikle es geçilmemeli.

Ayrıca Jak 3 ve Ratchet & Clank 3 hatta Sly 2 de 2004 yılında çıkmış, büyük toplar her taraftan gelince bu yıl için zirveye oynayacak oyunlar değil belki ama yine bunlar da PlayStation 2 neslinin imza oyunlarından. Özellikle Jak 3 ve Ratchet & Clank 3 oyun mekaniği çeşitliliği konusunda arşa çıkmış yapımlardır.

@MRTFR Şimdi kaynaklara bakıyordum da Gran Turismo 4'ü 2005 anketine alacak mısın? Sanırım Japonya'da 28 Aralık 2004'te çıkmış ama Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerine bir iki ay sonra giriş yapmış. Yarış türünde yeni bir standart belirlemiş bir oyundur, kesinlikle es geçilmemeli.

Ayrıca Jak 3 ve Ratchet & Clank 3 hatta Sly 2 de 2004 yılında çıkmış, büyük toplar her taraftan gelince bu yıl için zirveye oynayacak oyunlar değil belki ama yine bunlar da PlayStation 2 neslinin imza oyunlarından. Özellikle Jak 3 ve Ratchet & Clank 3 oyun mekaniği çeşitliliği konusunda arşa çıkmış yapımlardır.
İlk çıkış tarihine bakıyorum eklerken. Valla eklenebilecek çok oyun var maalesef. Seçim yapmak da zor oluyor o yüzden :(

İlk çıkış tarihine bakıyorum eklerken. Valla eklenebilecek çok oyun var maalesef. Seçim yapmak da zor oluyor :/
Doğrusu Gran Turismo 4 o yıllardaki etkisiyle, araba modelleriyle insanların çenesini düşürmesiyle ve Türkiye'de PlayStation kafelere de sıçramış büyük popülaritesiyle nasıl bir yılda çıkmış olursa olsun 10-15 parçalık bir listeye girmekte sıkıntı yaşamaması gereken bir oyun bence.

Oyun dünyasının en efsane yıllarından biri gelmiş. Şu efsane sayının çoğu sayfasını hala hatırlarım.

2005'in ilk aylarında eve PlayStation 2 alınmıştı. Metal Gear Solid 3: Snake Eater, Grand Theft Auto: San Andreas, Burnout 3: Takedown falan o dönemlerde çok uzun saatler verdiğim efsane oyunlardandır. San Andreas'ın PC'ye çıkmasına hala birkaç ay vardı, PC oyuncularından önce oynayabilmek de ayrı güzel bir histi :ehe: 2001 anketinde tüm zamanların en sevdiğim oyunu için MGS 2: Sons of Liberty demiştim, Snake Eater ve San Andreas da kişisel olarak en iddialı ikincilik adaylarımdır. Her ikisini de yıllar içinde daha da fazla özümseyerek tekrar tekrar bitirdim.

San Andreas'ın o muazzam Amerikan mizahı, radyoları, efsane karakterleri, üç şehir, bir kırsal ve bir çölden oluşan haritasında çok farklı atmosferler yaşatabilmesi, Hip hop kültürü ve sonunda bağlandığı 92 LA olayları... Oyunu hafızalara kazıtan pek çok yönü var. Steam'de bile 100'den fazla saatimin olduğu bir oyun :D

Tabii bunların yanında daha sonraki yıllarda tanıştığım Half-Life 2 var, onu da geç oynamama rağmen bu efsanelerin yanına yazarım. Yine ilk 10'uma girecek bir oyundur.

Yine de Kojima üstadıma yaşattığı tüm o anlar varken ihanet edemem, çocuk yaşta konuyu yarım yamalak anlayarak bile inanılmaz etkilemişti. O dönem dergilerde ve internette MGS serisiyle ilgili ne gördüysem sömürmeye çalışıyordum. MGS 2'ye kıyasla da devrim niteliğinde yenilikleri vardı.

Mg3 ü arkadaşın ps2de günde 1 saat-yarım saat falan oynaya oynaya bitirdim.Bir insan yatmadan önce o gün oynadığı bölümü tekrar tekrar hatırlayıp oynar mı kendi beyninde.Başka da bir oyun yok öyle.Biraz da Total War.Taktik kurardım kafamda.Çok etkisi oldu bu oyunların bana.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık