Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1124: En İyi Arkadaş

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 53 42.1%
  • Orta

Kullanılan: 40 31.7%
  • Kötü

Kullanılan: 33 26.2%

• Kullanılan toplam oy
    126
Bu dövüşün gerçekleşmesi farz zaten artık. Önce Kuzan Garp'la dövüştü sonra Borsalino Luffy ile; maymunlardan Dragon, amirallerden Sakazuki kaldı.
Kuzan - Garp usta çırak dövüşü

Kizaru - Luffy dövüşten sayılmaz, kovalamaca diyelim, o da Kizaru ve Vegapunk arkadaşlıģından kaynaklı.

Şimdi Dragon ile Akainunun nasıl bir yakınlığı var ? Bilindik bir rekabet, arkadaslik, akrabalik vs yok. Luffynin anası üstünden bir hikaye yazabilir veya Donanmadayken aralarında bir rekabet çizebilir.

Yoksa Dragon Akainu yerine Akainudan beter Kutsalci Ryokugyu ile eşleşecek benden söylemesi. Devrimcilerin derdi denizciler değil kutsallar ve kutsallara tapanlar. O yüzden Dragon tapınakçılardan Garlingle eşlesmezse Amirallerden Ryoyla kapışacak bence.

Akainu da intikam mevzusu için Saboyla eşleşir.

Tabi bu seri One Piece, herkesi Lütfünün dövmek zorunda olması gibi bir kural var, o yüzden bu eşleşmelerin hiçbiri yaşanmayadabilir :)

Kizaru'yu herkes saf kötü falan bekliyordu. Adam ters köşe yaptı hepimizi. Buna çok sevindim lan!
Kizaru, Korkusuz Korkak filmindeki Gaddar Kerim'in aynısı

Babasına iş koysalar babasını bile öldürür, mesleğin itibarını gözetir, ikisi de gözlük kullanır, prensipli, görev bilinciyle hareket eden bir kiralık katildir.

O yuzden iyiydi, griydi vs diye güzelleme yapmaya gerek yok, kiralık katil ne kadar iyiyse Kizaru o kadar iyidir. :)

Demek Luffy anasına çekmiş. Ne zeka var ne de uzaktan uzaktan bakıp harekete geçmemek. Babasına çekseydi vay halimize. Lütfü:” Zoro, ilerde bir şeyler oluyor ama hareket edecek halim yok. Sen halledersin koçum, yanına Sanji’yi de al da belki iki tekme görürüm. Senin kılıçların sarmıyo gari”

Son düzenleme:
Yoksa Dragon Akainu yerine Akainudan beter Kutsalci Ryokugyu ile eşleşecek benden söylemesi. Devrimcilerin derdi denizciler değil kutsallar ve kutsallara tapanlar. O yüzden Dragon tapınakçılardan Garlingle eşlesmezse Amirallerden Ryoyla kapışacak bence.
Burada bende aynısını düşünüyorum. Devrimcilerin derdi dediğin gibi hükümetle ve aynı zamanda denizcilerin derdi de aslında devrimcilerle değil korsanlarla.
Dragon bence Ryokugyu ile karşılaşmaz, onunla Sabo karşılaşır. Dragon kadimlerden birisi yada kutsal şövalyelerden birisiyle dövüşür. Hatta belki kendisi Saturn'ü indirip Kuma'nın intikamını alır sonunda.

Kuzan - Garp usta çırak dövüşü

Kizaru - Luffy dövüşten sayılmaz, kovalamaca diyelim, o da Kizaru ve Vegapunk arkadaşlıģından kaynaklı.
Oda basit düşünüyor dövüş yazarken. Mesela Sanji ve Zoro kimle dövüştü de yonko sağ kolu sol kolunu yenebilecekler diyorduk Wano'da ama karşılaştılar ve yendiler üstüne.
Yani bir kalıba oturuyorsa yaşanıyor o şey bu seride. Bu yüzden bence eski üçlü amiralden ikisi maymunlarla kapışmışken üçüncüsü de illa gelir.

Ha şöyle olabilir, günümüzde dövüşmezler de geçmişte dövüşmüşlerdir. Onu Flashbackle görürüz ama her türlü bu ikilinin bir sürtüşmesini görücez gibi geliyor bana.
Akainu da intikam mevzusu için Saboyla eşleşir.
Tabi bu seri One Piece, herkesi Lütfünün dövmek zorunda olması gibi bir kural var, o yüzden bu eşleşmelerin hiçbiri yaşanmayadabilir :)
Aynen intikam mevzuları Oda'nın çok umrunda olmuyor. Güya Zoro'nun memleketiydi Wano, gitti Oden'in mirasını devraldı ama intikamını alamadı. Luffy aldı onu da. Burada da Sabo'ya iş düşmez, hatta intikam mevzusu tamamen havada kalacak.

Gaban'ın Rayleigh kadar güç anlamında etki bırakmasa bile rotacı olarak bırakacağı etki Öne Piece için daha önemli. Rayleigh gemi kaplamacı biri olarak Sabondy'de olması çok daha mamtıklı. Robin güç olarak bir Zoro etmez ;ama ponegrifleri okuma konusunda da Zoro Robin'in tırnağı olamaz.

Kizaru, Korkusuz Korkak filmindeki Gaddar Kerim'in aynısı

Babasına iş koysalar babasını bile öldürür, mesleğin itibarını gözetir, ikisi de gözlük kullanır, prensipli, görev bilinciyle hareket eden bir kiralık katildir.

O yuzden iyiydi, griydi vs diye güzelleme yapmaya gerek yok, kiralık katil ne kadar iyiyse Kizaru o kadar iyidir. :)
İyi ya da kötü. Senin hangi tarafta olduğuna bağlı. Tabii en iyi ve en kötü kişiliğe sahip olmak vardır. Ama Amiraller için aynısını diyemeyiz. Yaptığı her şey kötülük adına değil de; doğru olduğuna inandığı şeyi yapıyorlar. Eskiden Sakazuki'den nefret ederdim. Sonra da bir kaç sebepten dolayı karakteri anlamaya başladım. Sempati beslemek değil de; empati yapmaktan bahsediyorum. Kizaru'ya bakınca en yakın arkadaşını ve dostlarını öldürmek zorunda kaldı. Sentamaru da dahil. Burdan yola çıktığımızda çokça masumu öldürdüğü zaten bariz. Ama bunu zevk için mi yapıyor ? Hayır. Belki bundan sonra karakter gelişimi farklı yöne evrilebilir. Ki bu animede saf kötü de var.

Kizaru, akainu gibilere denizcilerin geleceğinde yer yok. Hükümet devrildiği vakit denizcilerinde tümden değişmesi gerek. Denizcileri terketmek işlerine gelmiyor belki. Bazı şeyler hoşuna gitmiyor ama yapıyorsun, garip bir hayat onlarınkide. Kuzan o konuda dürüst en azından.

Elbaf'ta power açısında her bir karaktere sağlam şeyler vericektir oda ancak geçmiş açısından hikayeyi raftel'e bırakmak istediği için oda çok şeyler beklemiyorum. Saul'un elindeki bilgilerden ziyade devler uzun yaşamlarından dolayı çok şeyler biliyorlardır geçmişle alakalı.

Saf kötü ya da iyi kötü diye bir şey olmaz. Ya kötüsündür ya da iyi. Bu herifler görev ayağına her şeyi yapıyorlar. Yaptıkları görevlerde masumları koruyoruz ayağına masumlar ölüyor. Köle sistemi, kendinden taraf olmayan ırklara yapılan zulüm, Hükümetin yaptıkları ortaya çıkmasın diye yapılan soykırım. Amirallerin bunu görüp de ne oluyo lan dememeleri garip. Yok sistemi içerden düzelteceğiz ayaklarına yatsalar, kutsallar bi yumruk yedi diye hemen adaya gelmezlerdi. Aokiji bi anlamda diğerlerinden ayrılıyor benim gözümde. Diğerleri tırt yani. Kizaru tırtın da tırtı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık