Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1107 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet, ben diyorum ki "Teach dahi böyle bir olayın varlığını bilmiyor, bir teori ortaya atıp karanlığın çekim kuvveti ile diğer meyvenin ruhunu kendi bedenine çekmeyi deniyor. Sonuçta başarısız olursa ÖLECEK. Başarılı olursa tarihte ilkkez iki meyve yiyen biri olacak".

Ve ekstra olarak diyorum ki, "Nika meyvesi, geçmişte NİKA adı kullanıldığına göre zaten VARDI. Kimsenin haberi olmaması hükümetin bu meyveye dair bilgileri silmesi ile alakalı."

Birinde teori, diğerinde gerçek.
Luffy'nin meyvesini yedin diye ölme olasılığın yok, ama Teach'in meyvesini yiyip bunu denersen ölme olasılığın var. Çünkü kimse denememiş. Teach burada riske atıp deniyor.

Şimdi burada bilimdeki teori atma, hipotez atma, bunun gerçeğe dönüşüp kanun olması veya çürütülmesi gibi konulara girmeyeyim.
Bu serinin dinamiğini değişmediği anlamına gelmiyor.

• Like
Tepkiler: Sid
Aynen. Meyvelerde gezerken ağaçtan denk geliyordu Teach'e. :ehe:

Teach geldiği seviyenin kendi çabasıyla olduğunu sağır sultan bile biliyor. Adam elinde 3 tane bıçakla Shanks'ın geceleri kabusu olmuş. Gelmiş bu seviyelere çıkmış. Tayfası yokken tayfa edinmiş. Her birine meyve vermiş ama ne hikmetse hepsi şansa olmuş. Aynenn kankaaa. Meyveleri de pazardan almış dimi. :hhh:
Kendi çabasıyla aynen gezmiş bulmuş meyveleri bak sen şu Allahın işine yav.Karanlık meyvesi ayağına gelmedi mi? Wbyi başkaları yenip çalmayı öğrenip beleşe gelmedi ha pazardan almış ha bu şekil almış ne fark var? Tayfa dediğin büyük ihtimal ilk adamlar zaten eskiden edinmiş bilmiyorum açıklandı mı diye ama arkadaşını öldürdükten sonra hemen bunlarla takılıyor diğerleri zaten Luffy sayesinde girdiği impel downdan alıyor adamları.Tayfasının meyvelerinden Shiryu meyvesi ayağına gelmedi mi? Ama pazardan alıyor yeavv diye ayak yaparsın ne olcak.

Çünkü kimse Luffy kadar eleştirilmiyor. Düşün bakalım Teach'e kadar duyulmuş mu meyvelerin calınabildigi. Shiryu habersizdi. Olup olmayacağı belli değildi mesela. Ama oldu.
Luffy ile alakası yok. Teach'in WB'nin meyveyi çaldığında herkes için saçmalık yerine büyük merak unsuru oldu. Burada dinamik değiştiren bir şey yok. Seriye eklenen bir gizem unsuru var. Teach'in meyve çalması okuyucular için bir saçmalık unsuru değil hala bir merak unsuru.

Ama sen gelip 1000 bölümü geçmiş seride lastik meyvesini bir anda Hito Hito No Mi güneş tanrısı Nika diye söylersen bu serinin dinamiklerini değiştirir ki öncesinde bir çok done var retcon olduğuna dair. Ne hikmetse Wano'da Nika gözükünce herkesin Nika'dan haberi oldu. Ne hikmetse herkes biliyormuş Nika'yı daha Luffy macerasına başlamadan. Vegapunk bile geçen bölümde söylüyor yüzyıllardır insanlar kendisini bekliyor diye.

Çünkü kimse Luffy kadar eleştirilmiyor. Düşün bakalım Teach'e kadar duyulmuş mu meyvelerin calınabildigi. Shiryu habersizdi. Olup olmayacağı belli değildi mesela. Ama oldu.
Bu konuda katılıyorum sana Luffy'e plotun istedikleri üzerinden baya gömdük değersizleştirdik ama artık Teach için de aynısı geçerli olmaya başladı.

Deus Ex Machina denilen gavur lugatının tam bir karşılığı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

BB gelmediği halde bile kârlı çıktı öyle bir büyüklük yav …

Sanji samag kyah :utan:
Jinbe halen Zoro ve Lucci kavgasını durdurmaya gidiyormuş.

Bu balığın misyonu bu işte ağız tadıyla vs de yaptırmıyor.

Arkadaşını şerefsizce (belki haince pusu kurup belki arkasından saldırıp)öldürüp meyvesini çaldı İmpel downa Luffy sayesinde girip çıktı wbyi başkaları savaşıp yendi bu sadece baba yapma etme bokun yiyem dedi ağladı meyvesini çaldı Akainu görünce topukladı denizcilerin saldırdığı amazonların adasına yine haince daldı Ray görünce topukladı ne hikmetse tüm işine yarayacak meyveler onun ve tayfasının önüne bi şekilde geliveriyor baya bi emek ve tırnaklarıyla kazımış cidden bak sen şu işe yav :hhh:
Satürn’ün görünüşünü çaldılar diye Teach tayfasına savaş açmış @Montana

Luffy ile alakası yok. Teach'in WB'nin meyveyi çaldığında herkes için saçmalık yerine büyük merak unsuru oldu. Burada dinamik değiştiren bir şey yok. Seriye eklenen bir gizem unsuru var. Teach'in meyve çalması okuyucular için bir saçmalık unsuru değil hala bir merak unsuru.

Ama sen gelip 1000 bölümü geçmiş seride lastik meyvesini bir anda Hito Hito No Mi güneş tanrısı Nika diye söylersen bu serinin dinamiklerini değiştirir ki öncesinde bir çok done var retcon olduğuna dair. Ne hikmetse Wano'da Nika gözükünce herkesin Nika'dan haberi oldu. Ne hikmetse herkes biliyormuş Nika'yı daha Luffy macerasına başlamadan. Vegapunk bile geçen bölümde söylüyor yüzyıllardır insanlar kendisini bekliyor diye.
Herkes efsane sanıyormuş . Gerçek olduğundan şüpheleniyorlar . Zamanında yaşamış ve ölmüş gözüyle bakılıyor . Yani bir efsane . Ki bu durumda kimse bir ölüden medet ummaz normalde .

Genel olarak serilerde iki şeyi sevmiyorum. ilki zaman yolculuğu, izlediklerim arasında bence bunu iyi kurgulayan hiç bir yapım yok. Diğeri ise bu başkasının kılığına girme olayı bunu da sevmiyorum gereksiz bir şey.

Kendi çabasıyla aynen gezmiş bulmuş meyveleri bak sen şu Allahın işine yav.Karanlık meyvesi ayağına gelmedi mi? Wbyi başkaları yenip çalmayı öğrenip beleşe gelmedi ha pazardan almış ha bu şekil almış ne fark var? Tayfa dediğin büyük ihtimal ilk adamlar zaten eskiden edinmiş bilmiyorum açıklandı mı diye ama arkadaşını öldürdükten sonra hemen bunlarla takılıyor diğerleri zaten Luffy sayesinde girdiği impel downdan alıyor adamları.Tayfasının meyvelerinden Shiryu meyvesi ayağına gelmedi mi? Ama pazardan alıyor yeavv diye ayak yaparsın ne olcak.
Shiryu meyvesi ayağına mı geldi ? Yanlış mı hatırlıyorum diye baktım bölüme. Öyle bir şey yok. Bilip bilmeden sallamayalım. Hatta ne diyor Gecko Moria Absalom kılığına girmiş Devon'u görünce. BB korsanları yetenek avcılarıdır. Senin gücünde bir çok insanın isteyeceği türden. Demek ki bu meyveyi Shiryu için istemişler ve Absalomu yakalayıp almışlar ama aynen Teach korsanları adada otururken Absalom Shiryu'nun olduğu bara geliyor ve meyveyi kaptırıyor. Adamlara yetenek avcıları demişler ama sen gelip meyveler önüne düşüyor diyorsun. :hhh:

Hani hatırlamıyorsan açıp okuyabilirsin bölümleri. Hemen sallamak yerine. Bak sana şimdi hatırlatma yapıyorum.
Burgess Ace meyvesi için Dressrosa'ya geldi.
Burgess devrimcilerin karargahını buldu ve onların mekanını bastılar.
Puding'i kaçırdılar.
Boa Hancock'un peşine düştüler.
Absalomun meyveyini aldılar
Egghead'e geldiler Saturn kılığına girmek için. Başarılı oldular.
Pone için Law'ı beklediler. Poneleri aldılar. Meyveyi de çalacaklardı ki Bepo kurtardı.

2 yıl öncesinde yaptıklarını saymama gerek yok. Teach için çabası yok demek, her şey şans eseri kucağına düşüyor demek en saçma yorumlardan biridir. :D Adamın istediği tek bir meyve vardı Yami Yami. Beyazsakal korsanlarını bunun için kullandı. Sadece bunun için şans diyebiliriz ama yine de beyazsakal korsanlarının sayesinde amacına ulaşmış oluyor. Elimizde bu gösterilenler varken Teach korsanlarına meyveler önüne düşüyor demek anlamsız. Adamlara yetenek avcısı denmiş. Mangada bir çok şey görmüşüz bunun içinde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 40)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık