Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1107: Seni Arıyordum!!

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 169 83.3%
  • Orta

Kullanılan: 27 13.3%
  • Kötü

Kullanılan: 7 3.4%

• Kullanılan toplam oy
    203
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy’nin hibrit formu Gear 5 değil.Gear 5 tekniği Luffy’nin meyve uyanışıyla ilgili.

Valla ben ikisinden birini, duruma göre her ikisinin de çıkacağını düşüyorum.Gear 5’i ilk gördüğümüzde çok güçlü demiştik ancak Kizaru ve Satürn karşısındaki performansı çok da yeterli gözükmedi.Bir de bunlar asıl boss değil.

Imu ve Karasakal asıl boss olduğunu düşünürsek bu karşılaşmalarda hibrit veya tam zoan formunu görürüz.

Luffy'nin meyvesi insan meyvesi, kendisi de insan olduğu için hibrit formu yok Fakat gear 2-3-4 esnekliği ve nika moduna benzerliği giderek artan formlar. Yani eğer hibrit modu illa nedir diyecek olursan en yakın gear 2-3-4 formları gibi duruyor.

Karasakal’lar bence gereksiz güçlendi.Özellikle işe yaramaz dediğimiz tayfa üyelerinin bile bir ton gücü var.Teach, Shiryu ve Kuzan zaten çok güçlüyken diğerlerinin bu kadar güçlenmesine gerek yoktu.

Büyük bir ihtimal Karasakal’ı, birkaç oluşum yok edecek.Bu oluşumlar Garp’ın intikamını almak isteyen denizciler, Ace’in ve Beyazsakal’ın intikamını almak isteyen Beyazsakal tayfası, Ace’in intikamını almak isteyen Sabo ve tayfasını kaybeden Law.
Güçlenseler bile içlerinde ayyaş ve at gibi saçma karakterler trol olarak nami chopper ve buruna düşebilir. O zaman komedi unsuruna dönüşeceğinden güçlenmesi pek anlam ifade etmez. Ama tabiki bizim tayfa gibi dengesiz bir güç skalası olacağına shanks gibi dengeli, hepsinin birbirine yakın güçlerde olması daha iyi olur. Diğer türlü iki üç adam herkesi sırtlıyor saçma şeyler.
Diğer taraftan karasakalı bir kaç organizasyon beraber yenecekse ki o zaman karasakal tayfası aşırı güçlü olmuş gibi görünür, bunların içinde intikam isteyen bir law, ve darma duman olmuş, kimin sağ kaldığı belli olmayan eski nesil Aksakal tayfası olmaz diye düşünüyorum. Seri daha çok herkesten duyduğumuz gibi yeni nesil korsanların başarıları ve yaptıkları ile dünyayı şekillendirmelerini anlatıyor. Zaten shanks hariç eski nesil yok oldu. Shici ler dağıtıldı. Amiraller bile kizaru çıkarsa yeni üçlü olacak. Aktif olarak sadece karasakal yaş olarak yeni jenerasyona fazla büyük ama o da korsanlık hayatına geç başladı.
şu son bölümle teach çok güzel bir yere konumlandı. Küçüklükten beri birşeyi planlıyordu ama neden bu kadar büyük bir hedefi tuttu? Ne yaşadı? Nasıl dünyayı ele geçirecek? Nasıl bir dünya hayali kuruyor? İmden haberi olamaz bence. Son olarak eğer buggy samanın kan kardeşi shanksı aradan çıkaran teach olursa işte o zaman ben bir intikam hareketi beklerim. Dünya yeni kralını bekliyor.

Birde bb fanlarına bir sorum var. Meyveyi detaylı hatırlayamadığım için soruyorum; atıyorum meyve luffy içti terk etti bundan sonra luffy haki ile dövüşecek. Teach meyvesi olmayan luffyyi yanına çekse luffy iptal olur mu olmaz mı? Yani sıradan insanı çekerse o insan hala hareket edebilir mi? Sonuçta denize düşmüş gibi gücü çekilmiyor?

Birde bb fanlarına bir sorum var. Meyveyi detaylı hatırlayamadığım için soruyorum; atıyorum meyve luffy içti terk etti bundan sonra luffy haki ile dövüşecek. Teach meyvesi olmayan luffyyi yanına çekse luffy iptal olur mu olmaz mı? Yani sıradan insanı çekerse o insan hala hareket edebilir mi? Sonuçta denize düşmüş gibi gücü çekilmiyor?
Çekemez bence çekebilsede ileri derece hakisi olana o meyvede işlemez. Diyelim meyvesi yok örnek öyle durumda Silvers rayleigh da deniyebilirdi ya korktu yada hakisini hissettiğinden denemedi. Nasıl law kadın olduysa şeytan meyvesi yüzüne hakisi ile nasıl iptal ettiyse aynı konu.

Son düzenleme:
Luffy'nin meyvesi insan meyvesi, kendisi de insan olduğu için hibrit formu yok Fakat gear 2-3-4 esnekliği ve nika moduna benzerliği giderek artan formlar. Yani eğer hibrit modu illa nedir diyecek olursan en yakın gear 2-3-4 formları gibi duruyor.
Gear 4 tek başına 3 formu ile zaten zoan'ı anımsatıyordu hatta o zamanlar acaba meyve zoan mı diye çok teoriler üretiliyordu belli göndermelerden dolayı. Sonra bi uyandık luffy nika olmuş

Temas etmesi zorunlu diye biliyorum. Karanlık meyve gücü direk değil, temas ile birlikte rakibin meyve gücünü engelliyor diye biliyorum. Luffy ile vs'sinde temas ederse Nika özelliği falan kaybolur diye düşünüyorum. Yüksek haki ile durumu dengeleyebilir mi, onu bilemiyorum. Oda'yı biliyorsun, kendi koyduğu kuralları kendisi unutuyor. Sonra bir yerlerde birisi uyarında bir kulp buluyor sonra onu da unutuyor.

@Montana soru sana geldi kardeşim :p

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık