Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1106: Senin Safında

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 117 64.3%
  • Orta

Kullanılan: 35 19.2%
  • Kötü

Kullanılan: 30 16.5%

• Kullanılan toplam oy
    182
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tamam Zoro olsaydı Kizaru bu kadar rahat takılabilir miydi? Luffy olmasa alayına low diff atacak.
Odaya göre öyle olmalı. Çünkü marco kizarunun ışınlarını tek başına tanklıyordu. (Yorgun) ve sanji (transforme olmayan) king ve queen karşısında eş şekilde resmedildi. Mantıksal çizgide sanji de daha iyi performans göstermeliydi, Perorin Queene karşı döner tabağı saldırısı gibi...
Demek ki zoro da olsa bir şekilde maymun olurlardı ve yine luffy kurtarırdı.
Bana kalsa kral hakiden dolayı satürne karşı koz olmalıydı Zoro.

Tamam da adam çıkmış, kardeşim bak bu Joy Boy dediğim adam var ya, işte o kişi Luffy diyor. Bunu da meyve veraseti yolu ile olduğunu söylüyor. Zaten meyvelerin, eşyaların iradesi vardır muhabbetini yapıyordu eskiden de.
Joy Boy'un Luffy olmasında bir problem yok, fakat Nika'yı ve özelliklerini bilenlerin Luffy'yi gördükleri anda akıllarından "acaba" diye geçirmiyor olmalarında problem var. Beş Kadim diyor ki; "Nika Meyvesi'nin adını değiştirdik, Lastik Meyvesi yaptık." Bakıyorsun ortada Lastik Meyvesi yemiş, adında D olan ve her bir hareketi Dünya Hükümeti'ne zarar veren biri var. Beş Kadim hiçbir tepki vermiyor, herhangi bir yakalama ya da durdurma girişiminde bulunmuyor. Başka karakterleri sallayalım onlar bu kadar detay bilmiyor diyelim, bilenler de bir bok yapmıyor. Hikaye de burada patlıyor. Sen de gelmiş "Joy Boy demişler" diyorsun.

Joy Boy - Nika bağlantısı bile bu saçma retconu hikayeye bağlamak için uydurulmuş bir şey. Sırf bunu söylemesi için Joy Boy'u bizzat tanıyan Zunesha Wano'ya getirildi ve bu laf ona söyletildikten sonra geri gönderildi.

Joy Boy'un Luffy olmasında bir problem yok, fakat Nika'yı ve özelliklerini bilenlerin Luffy'yi gördükleri anda akıllarından "acaba" diye geçirmiyor olmalarında problem var. Beş Kadim diyor ki; "Nika Meyvesi'nin adını değiştirdik, Lastik Meyvesi yaptık." Bakıyorsun ortada Lastik Meyvesi yemiş, adında D olan ve her bir hareketi Dünya Hükümeti'ne zarar veren biri var. Beş Kadim hiçbir tepki vermiyor, herhangi bir yakalama ya da durdurma girişiminde bulunmuyor. Başka karakterleri sallayalım onlar bu kadar detay bilmiyor diyelim, bilenler de bir bok yapmıyor. Hikaye de burada patlıyor. Sen de gelmiş "Joy Boy demişler" diyorsun.

Joy Boy - Nika bağlantısı bile bu saçma retconu hikayeye bağlamak için uydurulmuş bir şey. Sırf bunu söylemesi için Joy Boy'u bizzat tanıyan Zunesha Wano'ya getirildi ve bu laf ona söyletildikten sonra geri gönderildi.
Nika’yı resmen bilen bir tek Gorosei ve Im var. Belki Gorosei için bile efsane bir karakter. Gorosei’nin bile bilememesine eyvallah derim. Im de bir zahmet bilsin. Nika’nın bilinmemesi gayet doğal, çünkü adam 1000 yıllık efsane. Bizim dünyamızdaki efsanelerden farksız. Gorosei mevzusunu ileride nasıl açıklar, bilmiyorum ama onu da rayına oturtsan tutarsız diyemeyiz.

Joy Boy diyorlardı işte. O kişi falan diyorlardı. belliydi kurtarıcı hikayesine evrileceği, şaşırtmadı.
İyi de sıkıntı joyboy veya kurtarıcı hikayesi değil ki? Shounen olupta ona evrilmeyen seri yok. Sıkıntı nika diye bir şey bilmemek? MF de gorsei konuşuyor önlerinde canlı yayında luffy var kimse nika demiyor bilmiyor. Luffy 20 yıl wano da kalsa dünyaya kapalı alanda olsa kimse bilmese anlarım ama adam 2 senede öyle bir sükse yaptı ki duymayan görmeyen kalmadı ama nika diyen bir kişi olmadı.

Nika’yı resmen bilen bir tek Gorosei ve Im var. Belki Gorosei için bile efsane bir karakter. Gorosei’nin bile bilememesine eyvallah derim. Im de bir zahmet bilsin. Nika’nın bilinmemesi gayet doğal, çünkü adam 1000 yıllık efsane. Bizim dünyamızdaki efsanelerden farksız. Gorosei mevzusunu ileride nasıl açıklar, bilmiyorum ama onu da rayına oturtsan tutarsız diyemeyiz.
Nika'yı bilen bir tek Beş Kadim ve Imu yok, tüm dünya yüzyıllardır onun gelmesini bekliyormuş daha bu bölümde söyledi. Kuma'nın babası falan da hikayelerini anlatıyor.

Beş Kadim mevzusunu açıklayamaz, o yüzden bilmiyorsun. Çünkü Luffy'yi gördükleri onca zaman hiçbir tepki vermemeleri gibi bir durum söz konusu, o sahnelerin retcon yemesi gerekiyor.

İlk başta ;

1 Nikamız 1 devimiz vardı.

Şimdi;

2 Nikamız 3 devimiz oldu.

Allah bereket versin.

Son düzenleme:
Nika'yı bilen bir tek Beş Kadim ve Imu yok, tüm dünya yüzyıllardır onun gelmesini bekliyormuş daha bu bölümde söyledi. Kuma'nın babası falan da hikayelerini anlatıyor.

Beş Kadim mevzusunu açıklayamaz, o yüzden bilmiyorsun. Çünkü Luffy'yi gördükleri onca zaman hiçbir tepki vermemeleri gibi bir durum söz konusu, o sahnelerin retcon yemesi gerekiyor.
Bunu da Shanks ile bir yere bağlayacaktır (gerçi ben de ağır retcon olduğunu düşünüyorum)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık