Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1093 Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Objektifim demiyorum ki bunun objektifle ne alakası var :/
Nika formunu sevmemiş olabilirsin ben de sevmedim. Oda başta yeni bir şey denemek istemiş. Adam 20 yıldan fazladır çiziyor elbet tarzı da değişiyordur biraz ama özüne sadık. Kizaru karşısında hiç Luffy'i görmedin yani. O yüzden Luffy gitti diyon. Kizaru'ya selam verir gibi tekme atıp biz artık 100 kat daahs güçlüyüz diyecek biri değildi Luffy.:D

Ahaha biliyordum bunun olacağını :D Aydın görürse Berserk'ten girer diye aklımdan geçti yazarken.

İçinde fantastik öğeler olmayan, sıradan insanların bulunduğu çok eser var ve bunların karakterleri gayet seviliyor. Hatta içinde fantastik öğeler olan ve orada sıradan olanlar da seviliyor.

Tayfanın hepsini sıradan yapsan birkaç senaryo değişikliğiyle hiçbir şey değişmeden seri yoluna devam eder.
Haklısın da işte Oda kendisinde öyle bir yetenek görememiş olsa gerek ki bütün tuşlara basmış. :/ O mesajımı editledim. Tekrar buraya da yazayım:
"Asıl rahatsız edici olan şey; kader temasının aşırı şekilde göze sokulması. İlahi bir güç(Plot) her şeyi ilmek ilmek tasarlamış gibi duruyor. Tesadüfe yer yok ve her şeyin bir sebebi var. Japon mangakaların kader takıntısı hiç bitmiyor."

Aslında kader temasını işlemesinde de bir sorun yok. Ama düzgün olması kaydıyla. Yazar kendisini unutturabildiği kadar başarılıdır. Doğru işlenmezse kaderden ziyade bir okuyucu olarak yazarın varlığını hissedersin sürekli. One Piece'in en göze batan zayıf yanı budur bana kalırsa.

Abi en objektif sizsiniz yav. Ne güzel elestiriyorsunuz her şeyi (acaba her şeyi mi?).
Yok kardeşim benim sensin objektif.

20 yıl birilerini beklerler, 800 yıl birilerini beklerler, meyve bilmem kaç yıl birilerini bekler ve o birilerinin ne zaman geleceği de bellidir, o birileri de luffy'dir ama Luffy çok orjinal çok bağımsız, çok müthiş bir çar xD

Uyanışın mekaniğinin bu olduğu zaten belliydi, ben foruma yazmıştım bu şekilde çalıştığını daha mangada açıklanmadan. Sonradan Kaidō da dediğim şekilde bir açıklama yaptı.
Bütün uyanış yapanlar öyle mi, başka tanrı meyvesi var mı?

Koca One Piece'de Luffy'i bulmak? Halbuki meyveyi Şanks'a kızdığı için rastgele yedi, meyve ağzına zorla girmedi.

Eleştiriyi anlıyor ve kısmen hak veriyorum, ama karakterlerin bu şekilde tasarlanması daha gerçekçi.

Her ne kadar başarı hikayeleri onları öne çıkarsa da günümüzde çok başarılı olan insanların çok azı gerçekten "sıradan" kişiler. Büyük çoğunluksa önemli network'lere, sermayeye sahip iyi ailelerden gelen kişiler.
Bu şekilde düşününce yeni korsanlar kralının tabii ki sıradan bir meyve yemiş, sıradan bir köylü çocuğu olması yerine önemli bağlantılara sahip, en güçlü meyveyi yemiş biri olması daha olası. Tayfası için de aynı şey geçerli.

Geriye böyle bir tayfanın tesadüfen nasıl bir araya geldiği kalıyor sadece.
Garp gelene kadar Luffy'nin ailesine dair bir bilgimiz yoktu. 1000. bölüme kadar da meyvesini sıradan bir meyve sanıyorduk. Bunlarda bir değişim olmasaydı bile bize normal gelirdi. Luffy'nin böyle şeyleri çıkmadan önce herhangi biri "Luffy'nin babası kesin çok güçlü biridir, dedesi ilahtır" dememiştir. Hatta Luffy yaptıklarını sıradan bir meyveyle yaptığı için övgü bile alıyordu.

Yok kardeşim benim sensin objektif.

20 yıl birilerini beklerler, 800 yıl birilerini beklerler, meyve bilmem kaç yıl birilerini bekler ve o birilerinin ne zaman geleceği de bellidir, o birileri de luffy'dir ama Luffy çok orjinal çok bağımsız, çok müthiş bir çar xD
Bu dediklerinin orjinallikle ne ilişkisi var? Nasıl etkiliyor orijinalliği?

Garp gelene kadar Luffy'nin ailesine dair bir bilgimiz yoktu. 1000. bölüme kadar da meyvesini sıradan bir meyve sanıyorduk. Bunlarda bir değişim olmasaydı bile bize normal gelirdi. Luffy'nin böyle şeyleri çıkmadan önce herhangi biri "Luffy'nin babası kesin çok güçlü biridir, dedesi ilahtır" dememiştir. Hatta Luffy yaptıklarını sıradan bir meyveyle yaptığı için övgü bile alıyordu.
O yüzden mi Enel'i Crocodile'i felan yenince torpil muhabbetleri saçmalık muhabbetleri yapılıyordu. Depremi magmayı felan bu gibi güçleri nasıl yenecek diye sorgulandığını iyi hatırlıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık