Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1090: Kizaru

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 75 54.0%
  • Orta

Kullanılan: 44 31.7%
  • Kötü

Kullanılan: 20 14.4%

• Kullanılan toplam oy
    139
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Amazon Lily'i denizciler bastığında Karasakala karşı savaşamamışlardı. Merkezden emir gelmeden bir şey yapamayız diyorlardı. Sword organizasyonun numarası da bu zaten. Adamlar yonkolara bağlı korsanlara müdahale edebilmek için istifa dilekçelirinin hazır tutulduğu bir birliğe katılıyorlar. Aynı şeyi şuan EggHead'de de görüyoruz. Merkezden net emir gelmeden yonko olan korsan tafafına saldıramıyor denizciler.
Çok çok yüksek ihtimalle o net saldır emrinin 5 kadimin onayından geçip gelmesi lazım. Yani denizciler Wg istemeden dengeleri bozacak hareketler yapıp yonkoları indiremez.
Acaba Yonkolar kendilerine saldıran kılıç üyeleri için bunlar denizci değil şimdi hükümetle savaş çıkarmanın alemi yok diyor mudur?

İkinci paragrafta Kizaru henüz yola cikmadan önce CP0 Akadan emir almadan Luffyyle savaşıyor, Kizaru bundan sonra yola çıkıyor ve filo toplanıyor, sen eksik hatirliyorsun bence.
Evet az önce baktım 1060'lı sayılara. Kizaru Luffy'lerin orada olduğu belli olmadan önce harekete geçmiş ama yolda Luffy'lerin orada olduğunu öğrenince hazır olan bütün savaş gemilerini de yollayın demiş, Kizaru'nun önceden harekete geçtiği kalmış sadece aklımda.

Verdiğin örnekler bence hatalı, Stussy dediğin gibi ajan, WGnin ajanı oldugunu BM bilmiyor ki, bilse niye düğüne davet etsin, yer altinda zevk köşesinin kraliçesi diye geçtiği için çağırıyorlar WGnin ajani olduğu için değil.
Demeye çalıtığım şey oydu zaten. Wg öyle bir ağ kurmuş ki yonkoların düğününe çağırdığı adamın hükümet ajanı olduğundan haberi yok. Yani bu yonkolar cidden kendilerini tehdit edecek bir şey yapmaya kalksalar anında haberleri olur ve misilleme yaparlar ama öyle bir durum olmadığı için harekete geçmiyorlar.

WGnin Kaido BM ittifakından korktuğu bizzat Goruseinin ağzından dile getiriliyor. Kel Gorusei ittifaki duyunca temizlik zamanı geldi diyerek savaş açma isteğini dile getiriyor. Akainunun defalarca demeci var, ittifaka müdahale soruluyor kaynak yok, adam yok, zaman yok diye şikayet ediyor. Kaido BM ittifakı basbayağı tehditti hem WG hem denizciler için.
Gorosei'nin bir reaksiyonunu gerçekten hatırlamıyorum. İnternette yazınca da bulamadım, manga sayfası yada bir youtube linki falan atabilir misin.
Denizcilerin ittifakla alakalı bir sürü hareketini gördük evet ama adamların işi zaten korsanlarla haşır neşir olmak. 2 yonko ittifakı Wg'yi cidden tehdit edecek bir oluşum olmayabilir ama denizcilerin korumasındaki halka tehditi çok büyük olduğu için onların endişelenmesi normal.

CP0in serideki rolü WGnin korsanlarla diyalog kurması, başka bir numaraları yok, WG Wanoya telefon acamaz. CP0 i gönderiyor o yüzden. Silah ticareti yapıyor olabilirler ama CP0 in çıktığı sahnelere bak hepsinde korsanların WGyi tehdidini WGye iletme rolü var. Dof lordlugu bıraktım diyor sonra vazgeçiyor CP0 gelip açıklama yapıyor, parmağında oynatiyor Dof, Oroçi desen Vegapunku verin diye tehdit ediyor, en önemlisi Kaidonun Wanoyu silah fabrikası yapma nedeni dünya savaşi çıkarmak istemesi, WGye kemik verir gibi silah satmaları Kaidonun oluşumunun tehdit olmadığını göstermiyor, Luffy bu süreci bozmasa Goruseinin teri sel olurdu :)
Oroçi'nin Vegapunk'ı verin diyip ateş etmesi tam bir küçük enişte hareketiydi bu arada, öyle ciddiye alınacak bir kısmı yok. Adam yıllardır Kaido sayesinde wano'daki aptal samurayları ve köylüleri kafasına göre terörize ettiği için aynısını Wg'ye de yaparım diye düşünüp bol keseden salladı. Bunun bir sonucunu Onigashima baskını olduğu için göremedik o yüzden yorumumuza kalmış ama bence Cp0'nun cevabı hadi oradan onun yerine şunu şunu verelim diyip anlaşmayı sağlamak olurdu.

Kaido ve Bm ittifakı denizciler için bir tehdit ben bunu inkar etmiyorum ama yok olacakları için bir tehdit değil. Adamların olayı korsanları dövüp hapse atmak ve Wg'ye bağlı adaları korumak. İki yonko ittifak kurduğu zaman bu adaların güvenliği tehdit altına girmiş oluyor çünkü kendi adalarında takılıp gitmek yerine bir aksiyon almaya karar verdiklerini ilan etmiş oluyorlar. Denizciler alacakları hasarı minimuma indirmek için aşırı önlem almak istiyorlar Marineford'da olduğu gibi ama dünyayı kapsayan bir oluşum olduklarından birden fazla adaya bu şekilde adam yerleştirecek kaynakları yok.

Acaba Yonkolar kendilerine saldıran kılıç üyeleri için bunlar denizci değil şimdi hükümetle savaş çıkarmanın alemi yok diyor mudur?
Kılıç timi zaten Denizciler aksiyon aldığı zaman Wg'den azar işitip yaptırıma uğramasınlar diye var. Gorosei bizden habersiz yonkolara niye operasyon çektiniz diyince bu erler zaten istifasını vermişti bizi ırgalamaz diyip işin içinden çıksın diye varlar. Yonko savaş açmaya karar verse de bu Denizci kurumunun suçu olmaktan çıkmış oluyor yani.

Kılıç timi zaten Denizciler aksiyon aldığı zaman Wg'den azar işitip yaptırıma uğramasınlar diye var. Gorosei bizden habersiz yonkolara niye operasyon çektiniz diyince bu erler zaten istifasını vermişti bizi ırgalamaz diyip işin içinden çıksın diye varlar. Yonko savaş açmaya karar verse de bu Denizci kurumunun suçu olmaktan çıkmış oluyor yani.
Bu sadece denizcileri kadimlere hesap verirken rahatlatacak bir şey. Sanmıyorum yonkoların bunlar istifa etmiş denizciler deyip savaştan vazgeçeceğini. Denizci gemisinde gez, rütben olsun, askerlere emir ver ama yonkoya saldırınca bu bizden değil de işten sıyrıl.

Demeye çalıtığım şey oydu zaten. Wg öyle bir ağ kurmuş ki yonkoların düğününe çağırdığı adamın hükümet ajanı olduğundan haberi yok. Yani bu yonkolar cidden kendilerini tehdit edecek bir şey yapmaya kalksalar anında haberleri olur ve misilleme yaparlar ama öyle bir durum olmadığı için harekete geçmiyorlar.
Olay WG'nin ağı değil, ajanlık konusunda hep konuştuğumuz şey, devrimciler dışında herkesin herkes içinde ajanı var, en bariz örneği Vergo. Denizciler ne yapsa Dofa söyleyip Denizcileri boşa çıkarıyordu. Yeri gelince korsanlar denizcilere, denizciler korsanlara, sword korsanlara, WG yer altına ajan sokabiliyor, plan bozma konusunda ajanlık bir faktör ama bunu salt WG'ye bağlamamak gerek. WG'nin ajanı Stussy Veganın adamı çıkıyor ve WG'nin planını bozuyor misal.

Gorosei'nin bir reaksiyonunu gerçekten hatırlamıyorum. İnternette yazınca da bulamadım, manga sayfası yada bir youtube linki falan atabilir misin.
Denizcilerin ittifakla alakalı bir sürü hareketini gördük evet ama adamların işi zaten korsanlarla haşır neşir olmak. 2 yonko ittifakı Wg'yi cidden tehdit edecek bir oluşum olmayabilir ama denizcilerin korumasındaki halka tehditi çok büyük olduğu için onların endişelenmesi normal.

Bu sadece denizcileri kadimlere hesap verirken rahatlatacak bir şey. Sanmıyorum yonkoların bunlar istifa etmiş denizciler deyip savaştan vazgeçeceğini. Denizci gemisinde gez, rütben olsun, askerlere emir ver ama yonkoya saldırınca bu bizden değil de işten sıyrıl.
Evet bence bu organizasyonun tek amacı kadimlere hesap vermek istemedikleri durumda üyeleri bahane edip kurumu korumak. CipherPol'un antisi gibi düşün. CipherPol nasıl sadece kadimlere ve kutsallara hesap veren denizcilerden bağımsız bir kuruluşsa Sword'da denizcilerin içindeki kadimlere ve kutsallara hesap vermeden denizciliğe devam etmek isteyenlerin oluşturduğu bir kurum. Aegis'in yunan mitolojisindeki bir kalkanın ismi olması ve Sword'un dümdüz kılıç anlamına gelmesindeki tezatlıkla bile aralarında böyle bir ilişki olduğunu çıkarabiliyoruz.

Olay WG'nin ağı değil, ajanlık konusunda hep konuştuğumuz şey, devrimciler dışında herkesin herkes içinde ajanı var, en bariz örneği Vergo. Denizciler ne yapsa Dofa söyleyip Denizcileri boşa çıkarıyordu. Yeri gelince korsanlar denizcilere, denizciler korsanlara, sword korsanlara, WG yer altına ajan sokabiliyor, plan bozma konusunda ajanlık bir faktör ama bunu salt WG'ye bağlamamak gerek. WG'nin ajanı Stussy Veganın adamı çıkıyor ve WG'nin planını bozuyor misal.
Bence burada Doflamingo'ya artı yazabiliriz. Yonkolarda asla böyle gizli ajanlık yapan birilerini görmedik. Dofy'nin elindeki kozlar ve bağlantıları asla bir yonkoda görmedik, yonko gücünde olsa Wg'yi tehdit edecek tek yonko olurdu kendisi bence.

Attığın panelde ben bir korku ibaresi görmedim. Daha çok kendi haline bıraktıkları çocuğu komşunun bahçesini dağıtmaya başladığı için tokatlamaya giden baba imajı aldım.

Kılıç üyeleri çok büyük sıkıntı çıkarırlarsa hükümetin bu zaten istifa etmiş denizcileri tutuklatıp sonra da savaş çıkmaması için sinirlendirdikleri yonko’ya vermemeleri için bir engel yok.

Kılıç üyeleri çok büyük sıkıntı çıkarırlarsa hükümetin bu zaten istifa etmiş denizcileri tutuklatıp sonra da savaş çıkmaması için sinirlendirdikleri yonko’ya vermemeleri için bir engel yok.
Yonkosun ve böyle bir durum oldu. Denizciler sana o askerini bu zaten istifa etmişti diyerek verdi. Sen bunu yer misin? Denizcilerin üstlerine karşı kendilerini korumalarından başka bir işe yaramıyor bu durum.

Bence burada Doflamingo'ya artı yazabiliriz. Yonkolarda asla böyle gizli ajanlık yapan birilerini görmedik. Dofy'nin elindeki kozlar ve bağlantıları asla bir yonkoda görmedik, yonko gücünde olsa Wg'yi tehdit edecek tek yonko olurdu kendisi bence.

Attığın panelde ben bir korku ibaresi görmedim. Daha çok kendi haline bıraktıkları çocuğu komşunun bahçesini dağıtmaya başladığı için tokatlamaya giden baba imajı aldım.
Dof'a artı yazarız ama ajanlık görmesek bile en güçlü istihbarat ağı BMdeydi, çay partisi olaylarını hatırlarsan davete icabet etmeyenlerin dünyada kaçacak saklanacak yerlerinin olmadığı, kendileriyle birlikte selam verenlerinin de öldürüldüğü söylendi, Baratie esir edildi ve sair. Hem kendi bölgesinde hem de dünya üzerinde BM'nin istihbarat ağı çok geniş.

Korku mevzusunda ise karşında görmesen sen de kimseden korkmazsın, Kid ömründe görmediği Shanks'ın kellesini alma planları yapıyordu, karşısında görünce terden sırılsıklam oldu. WG ittifakı tehdit olarak görmese harekete geçme kararı almazdı en basitinden. Bırak ittifakı tek başına Kaido bile WG için bir tehdit. Gorusei'nin Kaido'yu kızdırmakla ilgili demeci de var, Nika daha büyük bir tehdit olabilir ama Kaido'nun caydırıcı olduğu ve WG'nin onu kızdırmaktan çekindikleri ortada.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık