Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1090: Kizaru

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 75 54.0%
  • Orta

Kullanılan: 44 31.7%
  • Kötü

Kullanılan: 20 14.4%

• Kullanılan toplam oy
    139
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Garp'ı haz etmem ama gücüne de asla ses etmem. Oda, böyle performans sergilettirerek ağızlarına laf verdi öyle düşünenlerin işte. .///
Rayleigh'in genç olsam deyip Karasakal ve Kizaru'yu gözünün kestirdiği yerde. Prime Garp, şuanki Teach ve Kizaru'yu maymun eder bunu anlamak için çok bir şey görmeye gerek yok.

Ama şu da bir gerçek Şuan Prime Garp, Kaido'dan kesin güçlüdür diyemiyorum. Garp'ı gözüm kapalı ilk 4e yazıyordum şuan emin değilim.

Denizcilerin kafasına göre iş yaptığını sadece Garp'ta gördük. Bununda potansiyelle bir alakası yok mentalitesini gösteriyor adamın. Ve ayrıca Garp'a denizcilerin kahraman statüsünden dolayı çok karışamadıklarını da söylediler kaç kere, bunu da mı görmezden geliyoruz? Burada açık açık Garp'ın denizciler içinde bir anomali olduğunu anlayabiliyoruz.
Denizciler özellikle yonkolara dokunmasın diye kanun çıkartmışlar ve bu daha maksimum 15 bölüm falan önce işlendi nasıl unuttun anlamadım. Hala Shanks'ı niye kovalamıyorlar çünkü yapamazlar heheehe falan diyorsun abi. Ayrıca Kizaru Wano'ya Bm ve Kaido ittifakına kafa atmaya gidecek billurları göstermişken bu sön dediğin olmuyor.

Yıl 2023 hala denizciler bu kadar güçlüyse yonkolar niye var gibi yıllardır cevaplanan argümanlar söyleniyor ya deliriyorum. Bu son sözüm sana değil, senden böyle bir şey okuduğumu hatırlamıyorum ama ara ara görüyorum bunu genede, burada da twitter redditte falan da.
Denizciler, Yonkou'lara saldırmasın diye bir kanun mu? Hiç duymadım. Öyle bir kanun varsa niye Ace'yi kullanarak WB'yi savaşa çektiler? Madem Yonkou'lara dokunulmayacak niye Ryokugyu, Luffy'nin kellesini almak için yola çıktı? Yonkou'lara karışılmayacaktı madem o halde niye Kizaru, Wano'ya gitmek istediğini söyledi?

Garp'ın umarsız tavrı olduğu doğru fakat onun üstü olan amiraller hiçbir yerden emir almadan da istedigi yere gidebilir ve mücadele edebilir. Bu Garp'a özgü bir şey değil istediği takdirde en üst merci olan amirallerde istediğini yepmakta özgür.

Ryokugyu, Kaido'nun varlığı caydırıcı olduğu için saldıramadıklarını söylüyor ama Kizaru, Kaido - Big Mom ittifakını dağıtmak için Wano'ya gidecek öyle mi? Garp, bu ikisinin ittifakını donanma tarihindeki en büyük tehdit olarak görüyor ama Kizaru tek başına bu ikisini mi alacak? Kizaru'nun yalancı bir şebek olduğunu da öğrenmiş olduk.

WB'ye karşı birleşen donanma güçlerine ve Shichibukai'lere bak, bir Yonkou ile bir amiral arasındaki güç farkını anla.

Kendi kanaatimce Shanks için Garp yeterli. Hadi gönlünüz olsun yanına baba bir isim Sengoku'yu da verelim.

Bu durumda Beckman vs. Akainu
Lucky vs. Kizaru
3. en güçlü adam kimse onu da Kuzan alırdı.

Mihawk harici shichilerde var. Daha Tsuru, Hinata, Kong gibi diğer denizcilerde var. Kalanlarını bir zahmet halletsinler. Ben savaşsalardı denizcilerin yeneceğini düşünüyorum. Büyük zaaiyatlar verilmiş olurdu orası ayrı. Temiz bir dövüş olmazdı yani. Bana Shanks'ı abartıyorsunuz gibi geliyor. Yerinde övmüyorsunuz. Yoksa Shanks'ta çok güçlü. Haksız çıkarsam da yutturursunuz bana bunları.
Shanks için Garp yeterli mi? 10 yıl daha genç olsaydı evet bu dediğin söz konusu olurdu. Fakat şu andaki Garp ile Shanks arasında bariz bir güç farkı vardır. Yaşlı bunaklar, Shanks'ı sadece eğlendirirdi.

Beckman, Lucky Roux ve Yasopp'a Akainu, Aokiji, Kizaru'yu karşılaştırıyorsun. Sence böyle bir mücadelede Mihawk donanma saflarında durmaya devam eder miydi? Kaldı ki donanma savaş yorgunuydu o anda, WB Korsanları'nın da desteğiyle savaşın seyri Kızıl Saç Korsanları'nın lehine dönerdi.

Öyle bir kanun var hatta denizciler karasakal'a saldıramadıkları için esir düşmüşlerdi ve resmi olarak denizci olmayan Koby kendini pazarlık malzemesi olarak sundu, ve şu da var ryokugyu'nun luffy'e saldıracağından akainu'nun haberi yoktu gizlice saldırdı ace konusuna gelecek olursak, denizcilerin ace'i kullanarak beyazsakalı marineford'a çekmek gibi bir amacı yoktu karasakal shicibukai olabilmek için ace'i denizcilere teslim etti ve uzun zamandır beyazsakal korsanlarında korsanlık yaptığı için ace'in roger'ın oğlu olduğunu biliyordu muhtemelen ve sengoku'da bunu öğrenince bir idam yapmanın denizcilerin imajı için ve roger'ın oğlunun ace olması gibi bir sansasyonel durumdan faydalanmak istediler durum bu umarım anlamışsındır
Denizciler, Yonkou'lara saldırmasın diye bir kanun mu? Hiç duymadım. Öyle bir kanun varsa niye Ace'yi kullanarak WB'yi savaşa çektiler? Madem Yonkou'lara dokunulmayacak niye Ryokugyu, Luffy'nin kellesini almak için yola çıktı? Yonkou'lara karışılmayacaktı madem o halde niye Kizaru, Wano'ya gitmek istediğini söyledi?

Garp'ın umarsız tavrı olduğu doğru fakat onun üstü olan amiraller hiçbir yerden emir almadan da istedigi yere gidebilir ve mücadele edebilir. Bu Garp'a özgü bir şey değil istediği takdirde en üst merci olan amirallerde istediğini yepmakta özgür.

Ryokugyu, Kaido'nun varlığı caydırıcı olduğu için saldıramadıklarını söylüyor ama Kizaru, Kaido - Big Mom ittifakını dağıtmak için Wano'ya gidecek öyle mi? Garp, bu ikisinin ittifakını donanma tarihindeki en büyük tehdit olarak görüyor ama Kizaru tek başına bu ikisini mi alacak? Kizaru'nun yalancı bir şebek olduğunu da öğrenmiş olduk.

WB'ye karşı birleşen donanma güçlerine ve Shichibukai'lere bak, bir Yonkou ile bir amiral arasındaki güç farkını anla.

Shanks için Garp yeterli mi? 10 yıl daha genç olsaydı evet bu dediğin söz konusu olurdu. Fakat şu andaki Garp ile Shanks arasında bariz bir güç farkı vardır. Yaşlı bunaklar, Shanks'ı sadece eğlendirirdi.

Beckman, Lucky Roux ve Yasopp'a Akainu, Aokiji, Kizaru'yu karşılaştırıyorsun. Sence böyle bir mücadelede Mihawk donanma saflarında durmaya devam eder miydi? Kaldı ki donanma savaş yorgunuydu o anda, WB Korsanları'nın da desteğiyle savaşın seyri Kızıl Saç Korsanları'nın lehine dönerdi.
garp dediğimiz adam seride gördüğümüz en iyi kral hakisi saldırılarını yaptı ve garp belki de yonkou level bir amiralı hem hız hem fiziksel güç konusunda çok fazla aşıyor bunu aokiji'nin garp'a tepki verememesinden gördük ve galaxy impact galaxy divide gibi saldırılarının da ne kadar yıkıcı bir etkisi olduğunu biliyoruz bana sorcak olursan shanks şuan daha güçlü ama anca eğlendirirdi gibi itamlar çocukça kalıyor

ya bir de kullandığın üslup birini ikna etmeye değil de sanki daha çok sinir etmeye odaklı gibi çok toxic

Her amiral Kaptansız Yonko Tayfasını yener.
Hayal görüyorsun başka bir şey değil. WB'nin o hasta halinde tayfanın iki numarası olmayan Jozu, Kuzan tutuyordu. Kizaru, Marco'yu kelepçe yardımıyla durdurabiliyordu.

Aramaki için yazılan sahneye bakıp da böyle bir düşünceye kapıldıysan hata edersin. King ve Queen'in nasıl yenildiğine dair net bir bilgi sahibi değiliz. King ve Queen, Udon mahkûm madenlerindeler ve ağır yaralı durumdalar. Mahkûm madenlerinde olanlara Kairoseki'li kelepçeler takılıyor ve muhtemelen ikisi de kelepçeliydi.

King ve Queen'in en rahat yeneceği amiral Ryokugyu. Çünkü birisi kanatlarıyla çok yüksek seviyeli kesikler atabiliyorken diğerinin lazerleri Ryokugyu'ya çok rahat hasar atması gerekir.

En önemlisi bu ikisinin ağır yaralı olması. Shanks, Kid ile dövüştüğü bölümde onun halen savaş yorgunu olduğunu düşünüyor çünkü büyük bir savaş verdiler. King ve Queen'in durumu bundan çok daha vahim. Birinin kolu koptu diğerinin kanadı koptu ve ikisi de silahlarını kaybetti. Normal şartlarda Ryokugyu'nun oradan leşinin çıkması gerekirdi. Fakat ağır yaralı iki Yonkou komutanını dövünce kendisini dev aynasında görüyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık