Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1080: Efsanevi Kahraman

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Çok iyi

Kullanılan: 279 75.8%
  • İyi

Kullanılan: 56 15.2%
  • Orta

Kullanılan: 20 5.4%
  • Kötü

Kullanılan: 13 3.5%

• Kullanılan toplam oy
    368
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaç milyon takipçi var biliyorsun dimi rakamlara takılma.Çok genel bir anket mangadan anlayan korsanfan orojackson gibi spesifik forumlarda yapılan anketler değil.Sayılarına aldanma mangadan bihaberler yazar Roger’ın bile beyazsakalı yenebildiğini göstermedi peki ezicilik nereden geliyor güncel sayılardan ve popüler olmasından. :)

Doğrusunu biliyorum da kabul etmiyorum işime gelmiyor diye değil.Doğrusunu destekleyen materyal görürsem atarım görmezsem atmam.Haklı olsan bu kadar saldırgan olmazdın. :D
Ben anketleri ciddiye almıyorum yahu neden saldırgan olayım.100 kişilik anketi doğru diye atıyordun adam sana 100 bin küsürlük anket attı ama o sayılmaz diyorsun.

1064. bölüm son panelde Shaka ve Dragon konuşuyor, Vega; öleceğim sanırım diyor. Reyiz geliyor, Canavar 3lüyü Dragon ile tamamlayacak, peşpeşe 3 bölüm.:mincika:
Ne Dragonu abi ya, bu nasıl bir beklentidir :) Dragon muhtemelen şuan an Kamabakkada uzaklara bakıp Kumayi düşünüyordur, niye gitti şimdi bu diyordur :) ki olaylar eş zamanli işleniyor, şuan Dragon Kamabakkada yani, gemiye atlayıp NWnin sonuna mi gidecek, Vegayla olan muhabbeti de öylesine, Vega öleceğim sanırım diyor, dragon da saçmalama diyor kapatıyorlar ahizeyi, Dragon tüm gelişmeleri yarın gazeteden okur, bu adam öyle vasifsiz ki daha Kumanin niye Px olduğunu bilmiyorduz dibindeki ortagindan haberi yoktu adamın, :)

Ne Dragonu abi ya, bu nasıl bir beklentidir :) Dragon muhtemelen şuan an Kamabakkada uzaklara bakıp Kumayi düşünüyordur, niye gitti şimdi bu diyordur :) ki olaylar eş zamanli işleniyor, şuan Dragon Kamabakkada yani, gemiye atlayıp NWnin sonuna mi gidecek, Vegayla olan muhabbeti de öylesine, Vega öleceğim sanırım diyor, dragon da saçmalama diyor kapatıyorlar ahizeyi, Dragon tüm gelişmeleri yarın gazeteden okur, bu adam öyle vasifsiz ki daha Kumanin niye Px olduğunu bilmiyorduz dibindeki ortagindan haberi yoktu adamın, :)
Normal bir seride devrimcilerin istihbaratı çok iyi olmalıydı.Aynı evrende bile ne ajanlar çıkıyor Rosi korsan tayfasına giriyor Orochi efsane ajan sokuyor Oscarlık rol kesen Kanjuro gibi adam buluyorlar bu arcta hükümet yine Vegapunk yanına ajan sokmuş… Ama devrimciler Sabo’nun öldüğünü gazeteden öğrenip ağlıyor. :D Yav gazeteden haber takip edecekseniz ne diye devrimci oldunuz.xD

Normal bir seride devrimcilerin istihbaratı çok iyi olmalıydı.Aynı evrende bile ne ajanlar çıkıyor Rosi korsan tayfasına giriyor Orochi efsane ajan sokuyor Oscarlık rol kesen Kanjuro gibi adam buluyorlar bu arcta hükümet yine Vegapunk yanına ajan sokmuş… Ama devrimciler Sabo’nun öldüğünü gazeteden öğrenip ağlıyor. :D Yav gazeteden haber takip edecekseniz ne diye devrimci oldunuz.xD
Karasakal'ın bile çoğu şeyden haberi var ama Devrimciler sözde devrimci icraatte sıfırlar.

Son düzenleme:
Benden olsa olsa Mihawk fanı olur. Garp fanı çıkmaz benden :D Garp'a Ace'i korumaması hususunda acımasız bir eleştiri var, sadece bunu anlamsız görüyorum.

Yıllar önce, Garp'ın Ace korumamasını, denizciler içerisindeki bilinmeyen misyonuna bağlardım. Zamanla kılıç timinin varlığını öğrendik, bu birliği ilk öğrendiğimizde Kılıç birliğinin marine içerisinde gizli bir örgüt ve bir şekilde hükumete karşı faliyetler yürütttüğünü savundum, çünkü hiç bir şekilde Garp'a denizciliği konduramıyordum, orada bildmediğimiz başka bir misyonu olmalıydı. Geldiğimiz noktada kılıç birliğinin, gizli, hükumete karşı bir oluşum olmadığını ancak bu adamların sadece kağıt üzerinde denizci olduğunu öğreniyoruz. Haliyle Garp'ın Ace'i korumamasının Marine içerisindeki konumuyla bir alakası olmadığını öğrenmiş olduk. Ancak aynı zamanda, Garp'ın kendi korumasındaki birini korumak için hiç bir şekilde teredddüt etmeden imparator adası bastığını da gördük.

Düğüm burada çözülüyor işte, Ace Garp'ın korumasında değildi, Wb'nin korumasındaydı. Ace'i korumak Beyazsakal'ın göreviydi, Garp neden Wb'nin sorumluluğunu yerine getirsin? Kaldı ki savaşa hiç bir şekilde müdahil olmayarak yapabileceği max yardımı yaptığını da görüyoruz.

Hala Garp gömmek bana yersiz geliyor. Tamam, bir şekilde Ace kurtarabilirdi ancak kendisi ölüme giden bir adama kim ne yapabilir?
Katıldığım ilk yorumun olabilir. Helal olsun gözlerim doldu. Bu günler nasip olduysa bize one piecein sonu yaklaşıyor demektir. :(

Sanji'yi bütün detaylarıyla işleyip; boş işlerle(Oden) uğraşacağım diye Zoro'nun Wano'dan East Blue'ya nasıl gittiğini açıklamadı bu adam. Zoro'nun geçmişini öğrenmek istediğimiz gibi Dragon için beklenti içindeyiz işte, normal değil mi yav?

Arc içinde ağzımıza bir parmak bal çaldı Oda, Ohara için yorum vs. yaptırdı, Devrim hareketini o zaman başlatmış falan, bu fırsatı kaçırırsa; şimdi değilse ne zaman sence. :bilmem:

Söylediklerine katılmıyorum çünkü Saul ve Sengoku nun Ohara lı bilim insanlarına bakış açısı farklı. Saul ta en başından arkeologlara daha ılımlı yaklaşılması taraftarı ki adam onlarla çatışırken bile gemileri vuran erlere "onları illa öldürmemize gerek yok, birkaç bilim insanını kontrol altında da mı tutamıyorsunuz" diye çıkışıyor. Ayrıca bu durum Sengoku ile olan tartışmasından rahatça anlaşılabilir diye düşünüyorum ( sözü geçen manga panelini atamıyorum çünkü muhtemelen konu dışı sayılabileceğinden konu banı yiyebilirim). Saul orada açıkça "Onlar sadece bilim insanı neden bu kadar sert davranıyoruz? Eğer araştırdıkları şey tehlikeli ise neden hükümet onlarla uzlaşmıyor?" ve hatta "Onlar gerçekten kötü ise gidip ben kellelerini alayım" diyor. Sengoku da aynen böyle cevap veriyor: "Hükümetten şüphe mi ediyorsun? Sesini kes ve emirlere uy". Bunu diyen bir insan Olvia nın konuşmasına ikna olabilir mi sence? Adam kafada bitirmiş zaten hükümet suçlu diyorsa onlar suçludur diye. Zaten Sengoku hükümetin emirlerini yerine getirdiği için değil o emirleri sorgusuz sualsiz yerine getirdiği için bir hükümet köpeğidir gözümde.
Ayrıca Garp'ın arkadaş olduğu kişi mutlaka iyidir çıkarımı da yanlış bana göre zira Garp her ne kadar hükümet karşıtı söylemlerde bulunsa da hükümetin yaptığı haksızlıklara ses çıkardığını görmedik (özellikle de Ace meselesinde).
Sengoku dönemi, Roger ve Xebec'in büyük olaylara imza attığı yıllar. Bu iki korsanın yaptıkları olaylar vesilesi ile Sengoku'da az çok kitabeler hakkında bilgi sahibidir diye düşünüyorum. Saul'e öyle demesinde bunların (özellikle Xebec'in) etkili olduğunu düşünüyorum.
Garp'ın Marineford Savaşı'nda nispeten pasif bir tutum sergilemesi zaten Ace için yapabileceği en iyi şeydi. Garp hakkında böyle bir çıkarımda bana göre yanlış.

Sengoku eğer bir şekilde Clover veya Olvia'ya ile konuşsaydı yapacağı şeyi sorgulardı. Adını andığın Saul'da Olvia'yı tutuklu olduğu yerde ziyaret ederek gerçeği öğreniyor. Hem o zamanlar Sengoku daha amiraldi. Yani Filo Amirali Kong'un emirleri doğrultusunda çalışıyordu. Ha sen bu bir şeyi değiştirmez dolaylı yoldan hükümetin emirlerini yerine getiriyor diyorsan o zaman bütün denizciler hükümet köpeği olmuş oluyor.
Bu arada Garp gibi birisi hükümet köpeği olan birisi ile dostluk kurar mı?
Aokiji amiral bile değil, koramiraldi. Saul ve Robin'i canlı bıraktı. Geç bu işleri.

Psikoloji nedir bilir misiniz? SODA orada psikolojisini çok iyi yansıttı. Eğer ki orada Sengoku durdurmasaydı şuan Akainu diye birşey kalmayacaktı seride ve Garp'da İmpel Down'a kapatılacaktı.
Başlarım o ikiyüzlünün psikolojisine. Adamın hayatı yalan be. Yatsın kalksın emekliliğini yakmasına emgel olan Sengoku'ya dua etsin

Sengoku dönemi, Roger ve Xebec'in büyük olaylara imza attığı yıllar. Bu iki korsanın yaptıkları olaylar vesilesi ile Sengoku'da az çok kitabeler hakkında bilgi sahibidir diye düşünüyorum. Saul'e öyle demesinde bunların (özellikle Xebec'in) etkili olduğunu düşünüyorum.
Garp'ın Marineford Savaşı'nda nispeten pasif bir tutum sergilemesi zaten Ace için yapabileceği en iyi şeydi. Garp hakkında böyle bir çıkarımda bana göre yanlış.
Açığa çıkacak bilgiler o kadar tehlikeliyse ve dünyayı kaosa sürükleyecekse onun yerine Oharalıların ölmesi gerçekten mantıklı bir seçim mi tartışılır orası bambaşka konu. Hatta Kuzan da bununla alakalı Saul'e "eğer dünyanın iyiliği içinse olmalı" tarzı bir şey söyleyip ardından "adalet durduğun yere şekillenir o yüzden senin adaletini eleştirmeyeceğim" diye ekliyor. Yani senin Sengoku için söylediğin durum Kuzan için aynen geçerli. Demek ki Kuzan kitabeler hakkında az çok bilgi sahibi ve tüm dünya yanacağına Ohara yansın gibi bir çıkarımda bulunmuş. Dediğim gibi bu durumun doğruluğu yanlışlığı tartışılır orası ayrı bir konu fakat o konudan bağımsız olarak en azından adam kendi kendi adalet anlayışına göre sorgulamış ve böyle bir yargıya ulaşmış diyebiliyoruz ama Sengoku da öyle bir durum söz konusu değil. Adam sorgulamayı bile suç olarak görüyor kitabe olayını bilse ne değişecek.
Ayrıca Mf de Garp ın pasif kalması bana göre sorun değil o kadar, asıl sorun Mf den önce Ace haksız yere idam yargısı almasına ses çıkarmaması idi.

Kötülüğü yapan
Ne demek istediğini tam anlamadım ama yanlış anlaşıldıysam öncelikle o yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak istiyorum. Kesinlikle Akainu ve Kuzan ın yaptığı kötülüklerin haklı çıkarılacak bir tarafı olduğunu söylemiyorum. Sadece Sengoku gibi bir koyuna kıyasla en azından bir adalet anlayışları olduğunu belirtmek istedim. :D

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık