Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1080: Efsanevi Kahraman

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Çok iyi

Kullanılan: 279 75.8%
  • İyi

Kullanılan: 56 15.2%
  • Orta

Kullanılan: 20 5.4%
  • Kötü

Kullanılan: 13 3.5%

• Kullanılan toplam oy
    368
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sengoku eğer bir şekilde Clover veya Olvia'ya ile konuşsaydı yapacağı şeyi sorgulardı. Adını andığın Saul'da Olvia'yı tutuklu olduğu yerde ziyaret ederek gerçeği öğreniyor. Hem o zamanlar Sengoku daha amiraldi. Yani Filo Amirali Kong'un emirleri doğrultusunda çalışıyordu. Ha sen bu bir şeyi değiştirmez dolaylı yoldan hükümetin emirlerini yerine getiriyor diyorsan o zaman bütün denizciler hükümet köpeği olmuş oluyor.
Bu arada Garp gibi birisi hükümet köpeği olan birisi ile dostluk kurar mı?
Söylediklerine katılmıyorum çünkü Saul ve Sengoku nun Ohara lı bilim insanlarına bakış açısı farklı. Saul ta en başından arkeologlara daha ılımlı yaklaşılması taraftarı ki adam onlarla çatışırken bile gemileri vuran erlere "onları illa öldürmemize gerek yok, birkaç bilim insanını kontrol altında da mı tutamıyorsunuz" diye çıkışıyor. Ayrıca bu durum Sengoku ile olan tartışmasından rahatça anlaşılabilir diye düşünüyorum ( sözü geçen manga panelini atamıyorum çünkü muhtemelen konu dışı sayılabileceğinden konu banı yiyebilirim). Saul orada açıkça "Onlar sadece bilim insanı neden bu kadar sert davranıyoruz? Eğer araştırdıkları şey tehlikeli ise neden hükümet onlarla uzlaşmıyor?" ve hatta "Onlar gerçekten kötü ise gidip ben kellelerini alayım" diyor. Sengoku da aynen böyle cevap veriyor: "Hükümetten şüphe mi ediyorsun? Sesini kes ve emirlere uy". Bunu diyen bir insan Olvia nın konuşmasına ikna olabilir mi sence? Adam kafada bitirmiş zaten hükümet suçlu diyorsa onlar suçludur diye. Zaten Sengoku hükümetin emirlerini yerine getirdiği için değil o emirleri sorgusuz sualsiz yerine getirdiği için bir hükümet köpeğidir gözümde.
Ayrıca Garp'ın arkadaş olduğu kişi mutlaka iyidir çıkarımı da yanlış bana göre zira Garp her ne kadar hükümet karşıtı söylemlerde bulunsa da hükümetin yaptığı haksızlıklara ses çıkardığını görmedik (özellikle de Ace meselesinde).

Son düzenleme:
Ne boş yaptın yav…

Anket mevzusunu geçen açıklamıştım tekrar yazacak enerjim yok.Ben yanılıyor olsam bile günübirlikçilerin oyladığı bir anketten fazlası çıkmaz.Aynı anketi Roger vs Wb bölümünden sonra yapsan hepsi bu sefer Wb derdi.Shonenden anlamayan kesim anket oylasa nolur.Bu arada haberim olmadı eskisi kadar vakit ayıramıyorum.
140 bin günübirlikçi mi?

Meyveyi yeni elde
Söylediklerine katılmıyorum çünkü Saul ve Sengoku nun Ohara lı bilim insanlarına bakış açısı farklı. Saul ta en başından arkeologlara daha ılımlı yaklaşılması taraftarı ki adam onlarla çatışırken bile gemileri vuran erlere "onları illa öldürmemize gerek yok, birkaç bilim insanını kontrol altında da mı tutamıyorsunuz" diye çıkışıyor. Ayrıca bu durum Sengoku ile olan tartışmasından rahatça anlaşılabilir diye düşünüyorum ( sözü geçen manga panelini atamıyorum çünkü muhtemelen konu dışı sayılabileceğinden konu banı yiyebilirim). Saul orada açıkça "Onlar sadece bilim insanı neden bu kadar sert davranıyoruz? Eğer araştırdıkları şey tehlikeli ise neden hükümet onlarla uzlaşmıyor?" ve hatta "Onlar gerçekten kötü ise gidip ben kellelerini alayım" diyor. Sengoku da aynen böyle cevap veriyor: "Hükümetten şüphe mi ediyorsun? Sesini kes ve emirlere uy". Bunu diyen bir insan Olvia nın konuşmasına ikna olabilir mi sence? Adam kafada bitirmiş zaten hükümet suçlu diyorsa onlar suçludur diye. Zaten Sengoku hükümetin emirlerini yerine getirdiği için değil o emirleri sorgusuz sualsiz yerine getirdiği için bir hükümet köpeğidir gözümde.
Ayrıca Garp'ın arkadaş olduğu kişi mutlaka iyidir çıkarımı da yanlış bana göre zira Garp her ne kadar hükümet karşıtı söylemlerde bulunsa da hükümetin yaptığı haksızlıklara ses çıkardığını görmedik (özellikle de Ace meselesinde).
Saul adamdır gerisi yalandır.Şu sıralar ne yaparlarsa yapsınlar isterlerse melek takılsınlar geçmişin günahını silemezler yaptıkları ufaklı çaplı bir şey değil çünkü.

Mevkiden sebep diyenlere bir şey sormak istiyorum. Ace ölünce Aka'nın üzerine Garp gitseydi ve dövüşselerdi ne olurdu?
Garp orada yine Ace için karşı çıkmış duracaktı. Eeeeeeeeeee neredeydin öncesinde demezler mi adama?
Akainu, mevkisini hatırlatıp bir korsan için mi bunları yapıyorsun demez miydi? Malum kışkırtmakta başarılı. Eeeee Ace ölünce harekete geçmek isteyen Garp'ın mevkisi nereye kayboldu. Bir anda unutuluyor mu? Yine oradaki herkes Ace için Aka'ya karşı çıktığını bilecekti. Eee eee eee eee eeee........ Bu konulara çokta girip konuşmak istemiyorum aslında. Çünkü konuştukça sinirlendiğim bir durum. Yine de belirteyim dedim.
Psikoloji nedir bilir misiniz? SODA orada psikolojisini çok iyi yansıttı. Eğer ki orada Sengoku durdurmasaydı şuan Akainu diye birşey kalmayacaktı seride ve Garp'da İmpel Down'a kapatılacaktı.

Meyveyi yeni elde

Saul adamdır gerisi yalandır.Şu sıralar ne yaparlarsa yapsınlar isterlerse melek takılsınlar geçmişin günahını silemezler yaptıkları ufaklı çaplı bir şey değil çünkü.
Yahu Akainu yu Kuzan ı bile bir noktada anlayabiliyorum çünkü bu adamlar emirleri sırf kendi adalet anlayışlarına uygun düşüyor diye uyguluyorlar. Zaten Kuzan sırf Akainu nun adalet anlayışı kendi anlayışına ters düşüyor diye istifa etti ama Sengoku öyle biri de değil. Sengoku hükümet ne diyorsa kanundur kafasında bir adam.

1064. bölüm son panelde Shaka ve Dragon konuşuyor, Vega; öleceğim sanırım diyor. Reyiz geliyor, Canavar 3lüyü Dragon ile tamamlayacak, peşpeşe 3 bölüm.:mincika:

140 bin günübirlikçi mi?
Kaç milyon takipçi var biliyorsun dimi rakamlara takılma.Çok genel bir anket mangadan anlayan korsanfan orojackson gibi spesifik forumlarda yapılan anketler değil.Sayılarına aldanma mangadan bihaberler yazar Roger’ın bile beyazsakalı yenebildiğini göstermedi peki ezicilik nereden geliyor güncel sayılardan ve popüler olmasından. :)
Beni haklı çıkardığın için teşekkür ederim.
Doğrusunu biliyorum da kabul etmiyorum işime gelmiyor diye değil.Doğrusunu destekleyen materyal görürsem atarım görmezsem atmam.Haklı olsan bu kadar saldırgan olmazdın. :D

Bende yavaştan beklentiye girmeye başladım. Umarım en sonunda kendisini bir aksiyonda görürüz.
Kuma, Ohara mevzuları ve Vega'nın ihaneti bu kadar işin içindeyken gelmemesi zaten mümkün değil gibi. Devrimcilerin; Satürn ve Denizci Filosunun Egghead'e gittiğinden haberi yoksa zaten Oda silsin bu karakteri; Dragon daha Kamabakka'daydı heralde. Uzun menzilli ışınlama veya Dragon'un deli dehşet bir meyvesi olacak ki, Egghead'a anında çıkartma yapabilsin. Umarım gelir bu sefer.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık