Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1080: Efsanevi Kahraman

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Çok iyi

Kullanılan: 279 75.8%
  • İyi

Kullanılan: 56 15.2%
  • Orta

Kullanılan: 20 5.4%
  • Kötü

Kullanılan: 13 3.5%

• Kullanılan toplam oy
    368
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sebebi denizci olmamalarına bağlanıyor... Eşek gibi ikisini de alıp eğitim için koyacaktı denizci erlerinin yanına. Öyle lafta yol yordam iz göstermeden denizci olun demekle olmuyor.

Öldürmek için arıyorlardı diyoruz, eşek gibi alıp koyacaktı diyorsun yahu. Aranan çocuğu kendi elleriyle mi denizcilere götürecekti?

Çekirdekten yetişmiş Garp. Denizcilerin yapısını en iyi bilenlerden birisi. Çekincesi varsa, boş yere değildir yani.
Adam Chinjao'yu dövdükten sonra içeri bile atmıyor.
Luffy, Enies Loby'i yıktıktan sonraki lakayıt tavrı da ortada.
Roger'ı kovalamama emrini de takmadı.

Hangi çekirdekten yetişti acaba.

Adam Chinjao'yu dövdükten sonra içeri bile atmıyor.
Luffy, Enies Loby'i yıktıktan sonraki lakayıt tavrı da ortada.
Roger'ı kovalamama emrini de takmadı.

Hangi çekirdekten yetişti acaba.

Yaptığı kural tanımaz tavırlarını kahraman olmasıyla dengeliyor yahu. Ama kendisi bile Ace'i içeride koruyamam diye düşünmüş olabilir. Bu düşüncesinin nedeninin boş olmayacağını söylüyorum.

Yaptığı kural tanımaz tavırlarını kahraman olmasıyla dengeliyor yahu. Ama kendisi bile Ace'i içeride koruyamam diye düşünmüş olabilir. Bu düşüncesinin nedeninin boş olmayacağını söylüyorum.
Çekirdekten yetişmiş derken Marinenin kodlarına bağlı anlamında demiyor musun ?

Garp hiçbir şekilde Marinenin kurallarına uyan biri değil. Ace konusunda uyması yada uymaya çalışması da saçma zaten bu yüzden.

Garp'ın MF arcı içerisinde savunulacak bir tarafın yok benim için. Adam her konuda pasif kaldı. Hadi Ace konusunda bir lafım yok. Garp olmasaydı Ace doğar doğmaz ölecekti zaten. Adam zamanında Ace'e sahip çıkarak güzel bir şey yapmış. Bu durum kişinin bakış açısına göre değişebilir.

Ama gel gelelim bu adamın Luffy konusundaki tavrı net pasifliğin zirvesiydi. Ace ve diğer isimler olmasaydı Akainu Luffy'i 10 defa öldürecekti. Şimdi "Luffy de korsan olmasaydı, Garp ne yapsın? " diyen arkadaşlar olacak. Ya abi iyi de Luffy'nin öldürülmesinin sebebi korsanlık değil Dragon'un oğlu olmasıydı. Akainu savaş boyunca "Dragon'un oğlu" diye böğürerek gezdi ortalıkta. Adam WB korsanları ile olan savaşı bırakıp Luffy'nin peşinde koşturdu. Ulan çıkıp bir tepki göstersene, babası yüzünden benim torunum niye ölüyor desene.
Luffy normalde Impel Down'a atılırdı ama sırf Dragon'un oğlu diye öldürülmeye çalışıldı. Luffy'e karşı yapılan bu farklı tarifeye bir tepki gösterir la insan.

Hayır arkadaş senin Akainu kadar ağırlığın yok mu bu denizci piyasasında? Adam senin hem torununu hem de öğrencini öldürmeye çalıştı. Mesela bu konu pek gündeme gelmez ama Akainu'nun Garp'ı en ufak mabadına takmaması ayrı bi olay. Koca denizci kahramanını bir gram takmadan öğrencisini öldürmeye kalktı la adam.

Mesela ben Garp olsam kurabiyemi önüme alıp bu konuyu düşünürüm:
"Ulan ben buradayken bu Akainu nasıl öğrencimi öldürmeye cüret eder, artık bu kadar pasifiklik de fazla oğlum Garp" derim.
Shask gelmese ne Coby yaşıyordu ne de Luffy. Ama Grap reisin denizci prensipleri zarar görmedi ya önemli olan o. Kısacası Akainu'nun alfalığı altında ezilmiştir. Beni tut Sengoku demeyle olmuyor işler. Bak Akainu'ya, adam herkesin içinde denizci eri öldürmeye çalıştı, bir kişi de gıkını çıkaramadı. İsteyince oluyor demek ki.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık