Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1080: Efsanevi Kahraman

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Çok iyi

Kullanılan: 279 75.8%
  • İyi

Kullanılan: 56 15.2%
  • Orta

Kullanılan: 20 5.4%
  • Kötü

Kullanılan: 13 3.5%

• Kullanılan toplam oy
    368
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teach çok büyük adımlar attı.(Law, Coby, Hancock, Puding)
Shanks yeni adımlar attı (Elbaf, Kid)
Luffy belki de en büyük adımı atan kişi (Vegapunk)

3 yonkou resmen One Piece savaşına girdiler lakin Çapraz Lonca henüz bir şey yapmadı. Crocodile kesinlikle boş durmaz büyük bir adım atar. Benim beklentim Morgans-Vivi tarafı ile bir kontakları olacağı yönünde. Medya gücü ve Vivi sayesinde 1 antik silah ile dengeyi kurarlar gibi geliyor bakalım.
Mümkünse Vivi, ülkesini terörize eden adamla işbirliği yapmasın lütfen.

Mümkünse Vivi, ülkesini terörize eden adamla işbirliği yapmasın lütfen.
Vivi sırf Viski Tepe'sine geri dönebilmek için Hasır Şapkaları adaya götürüp tuzağa çekti. Sonra da Lufi'nin başındaki ödül için onları denizcilere canlı teslim etme planı yapıldı. Bu arada canlı teslim edilme nedenleri de denizcilerin diriye ölüden daha çok para vermesi. Sonra Zoro örgütü fark edince de onu öldürelim diye karar alındı. Bu açıdan bakınca Hasır Şapkaların Vivi'yi denize atması gerekirdi ama adamlar ülkesini kurtardı.

Şimdi sıra Vivi'de. Ülkesindeki milyonlara acı çektirmiş olsa da Kurokodile ile birlik olup eyleme geçecek. Çünkü GODA çok geniş bir adam. Lufi, Lucci ile daha yeni sırt sıra verdi, bu adam Hasır Şapka tayfasını komple yok ediyordu. Oda bu, yapar. Tiç ile Lufi el ele verip Hükümeti devirirse şaşırmam. Tiç Dünyanın Kralı olur, Lufi korsanlar kralı olur.

10. kaptan şu çamur adam olmasın sakın
vasıfsızın teki la o. karasakalın 10. kaptanı olsa oda o karakteri bu kadar rezil rüsva etmezdi bence. meyvesi sayesinde en fazla ayakçısı falan olabilir. karasakal sever böyle bir yerlere gizli saklı girip çıkabilen karakterleri işine gelir. ben urouge diye düşünüyordum ama burgessın meyvesinden ötürü ona da pek ihtimal vermiyorum artık.

Vivi sırf Viski Tepe'sine geri dönebilmek için Hasır Şapkaları adaya götürüp tuzağa çekti. Sonra da Lufi'nin başındaki ödül için onları denizcilere canlı teslim etme planı yapıldı. Bu arada canlı teslim edilme nedenleri de denizcilerin diriye ölüden daha çok para vermesi. Sonra Zoro örgütü fark edince de onu öldürelim diye karar alındı. Bu açıdan bakınca Hasır Şapkaların Vivi'yi denize atması gerekirdi ama adamlar ülkesini kurtardı.

Şimdi sıra Vivi'de. Ülkesindeki milyonlara acı çektirmiş olsa da Kurokodile ile birlik olup eyleme geçecek. Çünkü GODA çok geniş bir adam. Lufi, Lucci ile daha yeni sırt sıra verdi, bu adam Hasır Şapka tayfasını komple yok ediyordu. Oda bu, yapar. Tiç ile Lufi el ele verip Hükümeti devirirse şaşırmam. Tiç Dünyanın Kralı olur, Lufi korsanlar kralı olur.
Genelde Luffy yardım edeceği insanın daha önce ne yaptığına çok da dikkat etmiyor. Franky i, yaptığı onca şeye rağmen tayfaya aldı veya Nami kendisine açıkça ihanet etmesine rağmen gitti kızın köyünü kurtardı. Luffy, biz her ne kadar sevmesek de neredeyse herkesle işbirlik veya arkadaşlık yapma olasılığı var fakat Vivi, Luffy değil o yüzden Croco gibi bir adamı ne affetmeli ne de iş birliği yapmalı bence. Ha tabi Oda eğip büker bir şekilde Vivi yi Croco ile iş yapabilecek duruma sokar o ayrı mesele ama umarım öyle bir durumla karşılaşmayız.

Son düzenleme:
Kaido yenilgisiz biri, kimse çöpleri öldürdü diye adama unvan vermez, çöpleri öldürdü diye mi Amiral tirsiyor Kaidodan :)

Shanks olayınin ne olduğu bile muallakta, E Oda uyanış dışında Kaidoyu tamamen işledi ama Shanksla karşılaşmasına bir panel bile ayirmadi, belki de kendisi de unuttu, ne olduğu belli olmayan bir olay üzerinden yorum yapılamaz, Kaidonun lugatinda geri vites yok, Shanks taviz verip yola devam etmiş olabilir, al sana şu adayi veriyorum MFye gitme demiş olabilir, :)

Kaidonun kendisi diyor beni kimse yenemez diye, adam 50 küsur yaşında yenilgi yüzü görmemiş :) hala Odenden örnek mi, yapmayın, kaç kere anlattık, Oden hazırlıksız ve başka yöne bakan Kaidoya haki selalesiyle vuruyor Kaido hemen kalkıyor ve hakisiz ve meyve kullanmadan vurduğu tek balyoza indiriyor Ödeni, Kaidoyla Oden arasında 20 yıl önce bile çok fark var, ki suanki Kaido zirve halindeydi :)

Rogerin bir yeri fethettigi falan yok, adaya ayak basıp geçmiş, kimseye üstünlük kuramamis, Kaido da Yonko WB de Yonko demek de saçma, bugün Roger yasasa o da en fazla Yonko olurdu, Kklık zaten Rogerin uydurduğu bir kavram, güçle ilgisi yok, Roger döneminde kimse Rafteli aramıyor bir Roger arıyor bulunca da ben KK oldum diyor ne yarıştığı ne yendiği kimse yok, :)

Diğer yandan Kaido zaten savaş açacaktı dünyaya, mangaka Dofu düşürdü, bu sefer Kaido BMyle ittifak kurdu, mangaka ittire ittire bozdu planını Kaidonun, daha bağlı adaları muttefik tayfalarini falan hiç göstermedi, :)
Fanboyluk gördüm ama bu kadarına da pes doğrusu. Kaido tamamen masum insanları öldürdüğü ve tayfasındaki kişilerin yaptığı eylemler sonucu vahşet olarak anılmıştır. Başka bir şey olamaz, yok amiral dövdü yok şu oldu fasafiso.
Lakap Örnekleri:
1. Korsan Avcısı:
Zoro'nun lakabı belli; şimdi Zoro, Kaido gibi milyonluk korsanları avladığı için mi bu lakabı aldı? Hayır.
2. Kıtlık, Veba, Yangın: Kaido'nun gözde adamlarının sırasıyla lakapları kıtlık, veba ve yangındı. Bu adamlar gittikleri yerlerde gazla, kimyasal silahlarla vs. sorun çıkarıyordu. Sence bu adamlar amiral veya yonkolara bu eylemleri yaptıkları için mi o lakabı aldı?
3. Dünya'nın en güçlü adamı: Lafı fazla uzatmaya gerek yok. Herkes, buna Kaido dahil, kim olduğunu biliyor. Özellikle Kaido'nun en güçlü ve Beyazsakal'ın en güçsüz olduğu dönemde bile bu lakap hala ondaydı.
4. Korsanlar Kralı: Eğer lakaplar bu kadar önemliyse, VAHŞET Kaido'nun terör estirdiği bir zamanda Roger'ın korsan kral olması gücünün göstergesidir.

Şimdi diyorsun ki "Kaido kendisi diyor beni kimse yenemez diye, adam 50 küsür yaşında yenilgi yüzü görmemiş". Abi sen seriyi nasıl okuyorsun? Bak bu Kaido hakkında söylenen şey, ne yazıyor orada? "7 kez yenilgi tattı." Eee hani bu herif hiç yenilmemişti? Shanks ile olayı muallakta diyorsun, o zaman ben de diyorum ki Roger 7 kez, Garp 6 kez, Beyazsakal 5 kez Kaido'yu yakaladı. Kendisi teslim oldu, yakalanmak istedi demiyor. Muallakta sonuçta!

BigMom bile "Korsan kral olmanın anlamını bile bilmez" gibi bir cümle kullanırken, Kaido bile Luffy'nin bir yumruğunun kendine hasar vermesine şaşırırken senin Roger'ı bu kadar küçük görmen çok komik doğrusu 😁. Bak Kaido kimleri kimler görüyor ve ne diyor? "Yoksa kendinin de onlar kadar büyük olduğunu mu ima ediyorsun?". Sen diyorsun ki Kaido bu kişileri yendi, yenebilecek güçte, kendinden düşük görüyor. Nasıl böyle bir yorum çıkardın gerçekten anlam veremiyorum.

Son olarak, Roger One Piece'yi bulduğunda kendine "Ben korsan kralım" demedi, insanlar Roger'a korsan kral diye hitap etmeye başladı. Yani KK'lık Roger'ın uydurduğu bi kavram değil. Eğer öyleyse Kaido'nun tüm unvanları birer uydurmadan ibaret 😔.

Dipnot: Yarıştığı kimse yok falan demişsin ama sanırım Xebec'i falan adam yerine koymuyorsun. :oleyo2:

Fanboyluk gördüm ama bu kadarına da pes doğrusu. Kaido tamamen masum insanları öldürdüğü ve tayfasındaki kişilerin yaptığı eylemler sonucu vahşet olarak anılmıştır. Başka bir şey olamaz, yok amiral dövdü yok şu oldu fasafiso.
Lakap Örnekleri:
1. Korsan Avcısı:
Zoro'nun lakabı belli; şimdi Zoro, Kaido gibi milyonluk korsanları avladığı için mi bu lakabı aldı? Hayır.
2. Kıtlık, Veba, Yangın: Kaido'nun gözde adamlarının sırasıyla lakapları kıtlık, veba ve yangındı. Bu adamlar gittikleri yerlerde gazla, kimyasal silahlarla vs. sorun çıkarıyordu. Sence bu adamlar amiral veya yonkolara bu eylemleri yaptıkları için mi o lakabı aldı?
3. Dünya'nın en güçlü adamı: Lafı fazla uzatmaya gerek yok. Herkes, buna Kaido dahil, kim olduğunu biliyor. Özellikle Kaido'nun en güçlü ve Beyazsakal'ın en güçsüz olduğu dönemde bile bu lakap hala ondaydı.
4. Korsanlar Kralı: Eğer lakaplar bu kadar önemliyse, VAHŞET Kaido'nun terör estirdiği bir zamanda Roger'ın korsan kral olması gücünün göstergesidir.

Şimdi diyorsun ki "Kaido kendisi diyor beni kimse yenemez diye, adam 50 küsür yaşında yenilgi yüzü görmemiş". Abi sen seriyi nasıl okuyorsun? Bak bu Kaido hakkında söylenen şey, ne yazıyor orada? "7 kez yenilgi tattı." Eee hani bu herif hiç yenilmemişti? Shanks ile olayı muallakta diyorsun, o zaman ben de diyorum ki Roger 7 kez, Garp 6 kez, Beyazsakal 5 kez Kaido'yu yakaladı. Kendisi teslim oldu, yakalanmak istedi demiyor. Muallakta sonuçta!

BigMom bile "Korsan kral olmanın anlamını bile bilmez" gibi bir cümle kullanırken, Kaido bile Luffy'nin bir yumruğunun kendine hasar vermesine şaşırırken senin Roger'ı bu kadar küçük görmen çok komik doğrusu 😁. Bak Kaido kimleri kimler görüyor ve ne diyor? "Yoksa kendinin de onlar kadar büyük olduğunu mu ima ediyorsun?". Sen diyorsun ki Kaido bu kişileri yendi, yenebilecek güçte, kendinden düşük görüyor. Nasıl böyle bir yorum çıkardın gerçekten anlam veremiyorum.

Son olarak, Roger One Piece'yi bulduğunda kendine "Ben korsan kralım" demedi, insanlar Roger'a korsan kral diye hitap etmeye başladı. Yani KK'lık Roger'ın uydurduğu bi kavram değil. Eğer öyleyse Kaido'nun tüm unvanları birer uydurmadan ibaret 😔.

Dipnot: Yarıştığı kimse yok falan demişsin ama sanırım Xebec'i falan adam yerine koymuyorsun. :oleyo2:
@Reiper troll.Ona bu kadar mesai harcamaya değmez.Trollük yaptığında aksi çıkarsa ortadan kayboluyor.Dediğinle kalırsın.

Lakap Örnekleri:
1. Korsan Avcısı:

Burgess Garp'ı dövecek falan diyordu o arkadaş. Çok ciddiye almaya gerek yok.

Güçlü giriş, eskiye gücünün iadesini yapıyor. Fakat bb gelirse bı şekilde inecek. Yani demem o ki garpa güzel ve hakkettigi bir ölüm hazirliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 16)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık