Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1066: Ohara’nın İradesi

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 168 68.9%
  • Orta

Kullanılan: 51 20.9%
  • Kötü

Kullanılan: 25 10.2%

• Kullanılan toplam oy
    244
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öte taraftan kitap ile mangayı doğrudan kıyaslamak da zor. Mangalarda hikaye yanında çizimler de çok önemli. Tolkien ile Oda'yı kıyaslamak zor.
Zaten başlı başına yanlış bir kıyas. Kendisi hayattayken yayımlanmış yapıtları dışında edebi eleştirilerni Tolkien üzerine yapabileceğimiz bir eseri yok. History of Middle Earth bu klasmana girer ancak o zaman da Oda'dan beter bir hale sokarız adamı.

Ciddiyim bunda, bölümün adına yeni dikkat ettim.

Ne iradeymiş kardeşim, herkesin iradesi yaşıyor bir şekilde. Karakterleri geçtim, iradeler bile ölmüyor seride.

Birisinin yazdığı taslakların oğlu tarafından derlenerek 60 yıl içinde yayınlanması ile diğerinin haftalık olarak halka sunduğu ve değiştiremediği bir eser olması bu durumu etkilemiş olabilir mi sence?
Aynen, Oda kesin değiştiremiyor. :)

Birçok etmen etkilemiş olabilir, başıca sebebi ise Oda'nın kötü bir yazar, kötü bir hikaye anlatıcısı olmasıdır.

Öte taraftan kitap ile mangayı doğrudan kıyaslamak da zor. Mangalarda hikaye yanında çizimler de çok önemli. Tolkien ile Oda'yı kıyaslamak zor.
Mangalardaki hikayeler zaten çizimler ve panellerle anlatılıyor. Manga'nın çıkış noktasında konuşma balonları yoktu. Hikaye yanında çizimle rönemli değil yani, hikaye anlatım yolu çizimler zaten.

Kitapta ise sen edebiyat yaparak anlatırsın hikayeni. Tolkien ve Oda'nın hikaye anlatım yeteneklerine baktığımızda da Tolkien karşılaştırma yapılmayacak şekilde çok daha iyidir. KArşılaştırma yapması da zor değildir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık