Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1060: Luffy'nin Hayali

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 229 77.6%
  • Orta

Kullanılan: 47 15.9%
  • Kötü

Kullanılan: 19 6.4%

• Kullanılan toplam oy
    295
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölüm o kadar iyi ki çevremde op fanı olmadığı ve saatlerce bu bölüm hakkında konuşamayacağıma üzülüyorum.

Luffynin hayali Raftelden sonra da bizi büyük bir macera bekleyeceğini kesinleştirdi. Dünya Hükümetiyle ilgili olaylar Raftel öncesi mi sonrası mı olur sorusunu sildi. Tayfadaki herkes farklı bir tepki vermiş ama özellikle Choppera takıldım tayfada "imkansızlıklara" en çok inanan kişi olabilir. Eğer gerçekten bizi tatmin edecekse bu hayal varsın sansürlensin. Hiç sorun değil. Bu hayalin temelinin mangada 500lere dayandığını ve şeytan meyvesi iradesiyle alakası olmadığını da anladığınızı varsayıyorum. Uyanıştan çok daha öncesine dayanan bir mevzu bu.
Robinin bile Saboya hiç kuşkusuz güvenmesi ama Dragon ve Koala gibi karakterlerin şüphelenmesi saçma geldi. Adam sizle büyüdü hiç mi tanıyamadınız herifi?
Zoro hangi akla hizmet Ace ve Viviyi aynı kefeye koyuyor onu da anlamadım. Hadi Acein gücü vardı arkasında tayfası vardı. Vivinin neyi var? Zaten WGnin size söylediği kadar öğreniyorsunuz her şeyi. Tayfanın da Alabastadan sonra gazetelerde yalan haber dolaştığını bilmesi lazım.
Robincim siz çok ballısınız bebeyim. Siz kitabeye gitmezsiniz, kitabe size gelir. Bunu hala öğrenemedin mi?
Bir şey daha bu Sabonun konuşmalarını dinliyorlar e o zaman dinleyen denizciler de öğrenmiş olmuyor mu İmin varlığını? Onlara ne yapıldığını da göstermesini isterim Odanın. Gerçi WG temiz iş yapıyor. Kıt kıt...
Kadimlerdeki keltoş abinin Sabo için kaderi böyle demesi de gerçekten İmi bir tanrı gibi gördüklerinin kanıtı bence. İm istedi oldu. Tanrı var dedi var oldu gibi bir durum var yani.
Şeyi anlamadım Lulusia ülkesi diye bir yer var olmadı cümlesi İm tarafından mı kuruluyor? Eğer öyleyse ortada ada yok etmenin de ötesinde hipnozvari bir durum da olabilir. Adayı antik silahla yok ettiyse de o cümlelerin İmin gücüyle alakalı olduğunu düşünüyorum. 2 silah Luffyde zaten 1 tanesi de kalsın WGye. Wanoya o kadar CP ajanı sokup antik silahı bulamamaları da rezil bir durum.
Sabonun ölme ihtimali bile yok. Hiç değinmeye gerek yok oraya.
Bonneyi de gördüğümüze göre rotamız belki de Kumanın ülkesidir. Bakalm işler çok heyecanlı bir hal aldı.

Tayfa içi diyaloglar iyiydi gerisi boş yine elle tutulur bir şey yok. Seriyi 2 haftada bir takip etmek gittikçe anlamsızlaşıyor. Sonunu bekleyip Oda'nın nasıl kıvırdığını görmek daha iyi olabilir.

Bölüm o kadar iyi ki çevremde op fanı olmadığı ve saatlerce bu bölüm hakkında konuşamayacağıma üzülüyorum.

Luffynin hayali Raftelden sonra da bizi büyük bir macera bekleyeceğini kesinleştirdi. Dünya Hükümetiyle ilgili olaylar Raftel öncesi mi sonrası mı olur sorusunu sildi. Tayfadaki herkes farklı bir tepki vermiş ama özellikle Choppera takıldım tayfada "imkansızlıklara" en çok inanan kişi olabilir. Eğer gerçekten bizi tatmin edecekse bu hayal varsın sansürlensin. Hiç sorun değil. Bu hayalin temelinin mangada 500lere dayandığını ve şeytan meyvesi iradesiyle alakası olmadığını da anladığınızı varsayıyorum. Uyanıştan çok daha öncesine dayanan bir mevzu bu.
Olur mu kardeş, 3 yıla bitecek seri, hızlı hızlı atlaya atlaya gideceğiz :)

Şeytan meyvesi olayını sen tam anlamadın sanırım, Nika meyvesi sadece Uyanıştan ibaret değil, meyvenin tüm karakteristik özelliği ve iradesi Luffy'de var. Bu da Luffy meyveyi yediği anda karakteri değişti, artık Luffy değil, Nika oldu anlamına geliyor. Bahsedilen hayal Luffy'nin değil, Nika'nın yani. :)

Belki de adayı yok etmemiştir. Uzay gemisinin ışınlarıyla adayı başka bir yere belki de başka bir boyuta ışınlamıştır. Sabo'nun gözünden buraları görebiliriz. Sonuçta yok edildi demediler, hiç var olmadı dediler. Varlığını silmiş olabilirler bu yöntemle.

Olur mu kardeş, 3 yıla bitecek seri, hızlı hızlı atlaya atlaya gideceğiz :)

Şeytan meyvesi olayını sen tam anlamadın sanırım, Nika meyvesi sadece Uyanıştan ibaret değil, meyvenin tüm karakteristik özelliği ve iradesi Luffy'de var. Bu da Luffy meyveyi yediği anda karakteri değişti, artık Luffy değil, Nika oldu anlamına geliyor. Bahsedilen hayal Luffy'nin değil, Nika'nın yani. :)
Benim hikayenin başından beri gördüğüm kişi nikaysa nika fanıyım sorun yok. Önemli olan ismi değil icraatleri. Bu hayal de nikanınsa yine sorun yok ama meyvenin hayalinin olması çok uçuk bir şey bana kalırsa. Hiçbir Zoan kullanıcısının kendine özgü bir özelliği yok demek de aynı şekilde .

Benim hikayenin başından beri gördüğüm kişi nikaysa nika fanıyım sorun yok. Önemli olan ismi değil icraatleri. Bu hayal de nikanınsa yine sorun yok ama meyvenin hayalinin olması çok uçuk bir şey bana kalırsa. Hiçbir Zoan kullanıcısının kendine özgü bir özelliği yok demek de aynı şekilde .
Bu sıradan bir meyve değil, Tanrı meyvesi. :) Bir de meyvenin 800 yıldır hükümetten kaçtığına inanıyorsan hayalinin olmasına da inanırsın, mümkün bence. :) Diğer Zoanların ne zaman yendiklerine bakmak lazım. Lucci ve Kaido'yu meyve yemeden önce biliyoruz ama Luffy'i çok bilmiyoruz. Biraz daha fb gösterirse ona göre meyveden sonra değişti mi değişmedi mi değerlendirebiliriz. :)

Luffy hayalinden bahsederken bunu başarabilmesi için korsan kral olması gerektiğinden bahsediliyor.Bu da gösteriyorki serinin bitmesine birkaç sene kaldığını varsayarsak seri bitmeden çok önce korsan kral olacak.Daha sonra kral olarak o hayali gerçektleştirmesine şahit oluruz.Hayali için bu kadar güçlü bir statüye ihtiyaç duyduğuna göre hayali zaten herkesin malumu olan normal düzeni yıkmak bence.Yani babası ile aynı amaç devrim yapacak.Soylu düzenini dünya hükümetinin mevcut düzenini yıkacak çok tahmin edilmeyen birşey değil bu zaten.Ben Teach son düşman olarak düşünüyordum hayal buysa bu teori de çöker.Teach'i yener korsan kral olur sonra Akaiunu,5 kadim ve Lm yi indirmek için filosuyla ve onun yanında olacak diğer yonkolar,korsanlar,kötü nesil üyeleriyle dünya hükümetine savaş açar.Soluksuz destansı bir dünya savaşı böyle bir serinin sonuna çok yakışır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 29)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık