Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1057 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sonunda bitti şu gubudet arc. Elimizdeki ilerleyen hikaye örgüsüne bir bakalım.

-Bomboş 10 IQ plot armor ile düşürülen 2 yonkou.
-Gerçek hayattaki mitolojilerden esinlenilmeyen bir mistik zoan meyvesi ile hikayenin mekaniklerine vurulan darbe.
-Yonkou olup Mihawk'ı emri altına alan bir Buggy.
-Reklam uğruna madara edilen amiral karizması.

Öte yandan bu arc işlenmesi gerekip işlenmeyen koskoca bir lanetli kılıçlar ve kılıç ustaları senaryosu var. Sen Mihawk'ı, Shanks'ı, Zoro'yu, lanetli kılıçların gizemini bu arc işlemeyeceksen nerede araya sıkıştıracaksın? Hikaye'ye dair çok şey öğrenilecek dendi, öğrendiğimiz tek şey Luffy'nin Joy Boy olduğu ve ne kadar mükemmel seçilmiş bir kişi olduğu.

Arc'ın özeti: Malumun İlanı.
Katılmamak elde değil.Lanetli kılıçlara,kılıç ustalarına Mihawk'ın nasıl bu seviyede kılıç ustası olduğuna wano ile bağlantısı olup olmadığına, Shanks'a hatta Ryuma'ya mümkünse Zoro'nun geçmişine bu arc girmesi gerekiyordu bu arc girmediyse,wano gibi bir yerde bu konulara girmediyse daha da girmez.

Maksimum Who is Who'yu alır denilen adam önce Kaido'ya kalıcı yara bıraktı, sonra da King'i aldı.
Kral Haki çıkmaz diyenler vardı, kral haki de çıktı, hem de ileri seviyede kullanabilmeye başladı.
Enma ve ateş kesme gibi power-up'lar da var.
Ben Zorocu değilim, ama haterlığın dozunu da kaçırmamak lazım Zoro üzerinden düşünürsek arc ile ilgili tek hayal kırıklığı Zoro'nun geçmişinin açıklanmaması.
Zoro’nun samuraylara önderlik etmesi, wanoda “kara kral” gibi lakap alması(kendi kendine uydurduğu cehennem kralı değil), geçmişinden bişeyler çıkması, wanoda büyük bi simgesi olması falan gerekirdi.

Luffy’nin sağ kolu olduğunu bile doğrulamıyor daha mangaka. Sağ kolların kapağı için açıklama yaparken “en güçlü ikinci kişileri çizdim. Zoro mesela vice-captain değil” demiş herif.

Gücünü bilmem ama karakter için güzel bi arc değildi bence. Zoro için çok daha sembolik, özel sahneler olabilirdi. Ryuuma’ya benzetilen kişi joy boy değil zoro olmalıydı. “Lan bunun da bi gözü kör” deyip bi daha bundan bahsetmemek kötü olmuş.
Tabi bu herkes için geçerli sadece zoro değil. Wanoda herkes boştu. Ama wano zoro’nun arc’ı olmalıydı. Diğerleri başka arc’larda parlayabilir.

Canavar korsanlarına ne oldu şimdi? O kadar adama ne oldu aga? Hepsi Wano'ya entegre mi oldu? Queen, King, Jack, Uçan Altılı vs noldu abi biri açıklasın bu Mangaka'ya noldu?
Hepsi havada kaldı oldu bittiye geldi o konular.Yıllar sonra pat diye birkaçı ortaya çıkabilir ama şuanda ne oldular nereye gittiler hiç gösterilmeden oldu bittiye getirip salladı.

Hepsi havada kaldı oldu bittiye geldi o konular.Yıllar sonra pat diye birkaçı ortaya çıkabilir ama şuanda ne oldular nereye gittiler hiç gösterilmeden oldu bittiye getirip salladı.
O kadar savaşçı vardı Tamanın kölesi olanların haricinde bir sürü adam var Wano'da şuan. Ne yaptı bu adamlar kimse bilmiyor. Bir sürü komutan seviyesinde adamlar ne yaptılar hala belirsiz. BM'nin tayfayı bile çizmedi adam hahaha yeminle kafayı yersin

Zoro’nun samuraylara önderlik etmesi, wanoda “kara kral” gibi lakap alması(kendi kendine uydurduğu cehennem kralı değil), geçmişinden bişeyler çıkması, wanoda büyük bi simgesi olması falan gerekirdi.

Luffy’nin sağ kolu olduğunu bile doğrulamıyor daha mangaka. Sağ kolların kapağı için açıklama yaparken “en güçlü ikinci kişileri çizdim. Zoro mesela vice-captain değil” demiş herif.

Gücünü bilmem ama karakter için güzel bi arc değildi bence. Zoro için çok daha sembolik, özel sahneler olabilirdi. Ryuuma’ya benzetilen kişi joy boy değil zoro olmalıydı. “Lan bunun da bi gözü kör” deyip bi daha bundan bahsetmemek kötü olmuş.
Ryuuma kısmını kabul ediyorum, ama Zoro okuyucunun beklentisini karşılamadığı için arc Zoro için kötü olmuş olmamalı bence.
Bir de hani Wano'da olmaz başka bir yerde olur, Zoro'nun geçmişi illa işlenir. O yüzden büyük bir sorun göremiyorum ben.

Ben gördüğümü söylüyorum. Silahlanma bilmesine rağmen saldırı da hiç kılıcına basmıyor. Savunma için koluna ve bacağına bastığını gördük. Luffy kral haki kullanırken sende de mi biliyordum gibi bir repliği ile imada da bulundu.
Haki biliyor tabii, ama muhtemelen hakisi epey zayıf. BM'a karşı da o kadarcık hakinin bir faydası olmayacağı için kullanmamıştır.

Liderimiz Orochi döneminde kadınlar öğretmen olabiliyordu; cinsiyetçi, seksist ataerkil sapık Momo yönetiminde ise öğretmen erkek olmuş gördüğünüz üzere.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık