Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1055 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yav asya sinamasını seven eleman bilir zaten. Senin ne işin olur? Esinlenilen kişiyle, serideki karakterin tipi dışında hangi özelliği benzer?

Oynadıkları filmlerdeki rolleri de benzerlik gösteriyor. Yahu yıllardır dönen muhabbet bu zaten. Serinin 20. yılında mı öğrendin bunu?

Oynadıkları filmlerdeki rolleri de benzerlik gösteriyor. Yahu yıllardır dönen muhabbet bu zaten. Serinin 20. yılında mı öğrendin bunu?
La seriyle tanıştığım günden beri biliyorum ama ne öncesinde ne de sonrasında bu aktörleri ve filmlerini izlemedim. Seriyle amirallerin tipi haricinde ne bağlantıları var da bunun üzerinden övmeye çalışıyosun?

La seriyle tanıştığım günden beri biliyorum ama ne öncesinde ne de sonrasında bu aktörleri ve filmlerini izlemedim. Seriyle amirallerin tipi haricinde ne bağlantıları var da bunun üzerinden övmeye çalışıyosun?

Yahu kendimi anlatamıyor muyum? Övme yok. Bu karakterler esinlendikleri aktörler itibariyle özenle seçilmiş diyorum. Aramaki'nin konuşma tarzı, söyledikleri. Denyo tavırları ve lakayt tavırları da esinlendiği karakter ile benzerlik taşıyor. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Sen izlemediysen ne yapayım? Zaten izlemek zorunda da değilsin.

Yoksa şuna özenmiş, o yüzden Akainu süper demiyoruz. Akainu bundan esinlenmiş, kolay kolay rezil duruma düşmez diyoruz.

Ben zaten Yasunori-Shiryu karakter benzerliğini reddetmiyorum. Sadece aynı kefede değiller. Cüneyt Arkın'ın Battal Gazi'sinden esinlenmek ile Cingöz Recai serisindeki Recai'den esinlenmek aynı şey mi?
Street Fighter gibi fenomen bir Japon oyununun ana kötüsü (M.Bison) Yasunori üzerine rol model olarak kurulmuş aynı şekilde.

Dünya çapında M.Bison mı daha çok tanınır yoksa Bunta'nın oynadığı roller mi daha çok tanınır desen M.Bison açık ara farkla kazanır, Bunta kim falan derler. Bir tek Zatoichi M.Bison kadar tanınır o da zaten dediğim gibi, Shintaro'nun özelinde değil, kurgusal gözleri görmeyen bir karakter. Shintaro ile M.Bison kıyaslarsan yine Shintaro kim derler.

Yahu kendimi anlatamıyor muyum? Övme yok. Bu karakterler esinlendikleri aktörler itibariyle özenle seçilmiş diyorum. Aramaki'nin konuşma tarzı, söyledikleri. Denyo tavırları ve lakayt tavırları da esinlendiği karakter ile benzerlik taşıyor. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Sen izlemediysen ne yapayım? Zaten izlemek zorunda da değilsin.

Yoksa şuna özenmiş, o yüzden Akainu süper demiyoruz. Akainu bundan esinlenmiş, kolay kolay rezil duruma düşmez diyoruz.
Aramaki niye rezil duruma düşüyor? Akainu da yerin dibine girdi ve kötü bir karakter profili çiziyor(masumları öldürme, kendi silah arkadaşlarını öldürme vs.) ? Sırf ünlülerden esinlendi diye oda koruyacak diye bir şey yok. Adam sonuçta amiral mevkisine koymuş, daha ne yapsın? Kid, X Drake, Bege, Oruç da tarihte önemli şahsiyetler ona bakarsan. Teach zaten Oda'nın en sevdiği korsanmış ama baş villian adam, bir gün o da harcanacak.

Kral hakiyi saldıralara eklemek gibi üst düzey bir teknik olabilir Shanks'ın yaptığı,normal kral haki değil bence.

Ve hatta bile isteye Aramaki'nin üstünde daha çok yoğunlaştırmış olabilir.
Kral hakiyi saldırılara işlemek mevzusunun temeli bence şöyle:

Kral haki saldığında bin kişiyi bayıltıyorsun ya

Mevzu o hakiyi kontrol edip tek merkeze yönlendirmekten ibaret.

Bunun içinde illa yumruğunun çevresini kaplaman gerekmiyordur.

Ayrıca Shanks'in meyvesiz diğer yonkoulara yakın olduğunu biliyoruz ve bu bölümde de bunu somut olarak gördük. Meyvesizliğini diğer yonkouların ile aşık bile atamayacağı bir haki ile kapatıyor.

Peki hem çok güçlü bir meyve yeseydi

Hem de bu derece aşmış bir hakisi olsaydı.

Ne olurdu?

Cevap için bkz(Karasakal)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık