Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1053 Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2 yonkou'nun indiği yerde, evet ödül az duruyor. Ama bakıyorsun, Bm/Wb yıllarca hükmetmişler denizlere. Croco'nun da dediği gibi binlercesinin hayallerini parçalamışlar. O yüzden garipsemiyorum bu ödülü nedense. He oda'nın da iplediğini düşünmüyorum. Bir iki saçma salak detay/seslendirme eklediği oyuncakları işte:d

Ödül işi tamamen palavra ya. Artık bu şekilde düşünüyorum. Hiçbir şeye derman olmayacak bir birim.
Yıl olayına takılmamak lazım icraat önemli. Zaten ID + MF basmış adama 100m falan vererek müthiş bir komediye imza attılar hadi saklıyorlar göz önünde olmasını istemiyorlar diye geçiştirdik ama artık işler birilerinin saman altı edebileceği seviyeyi çoktan geçti. İnsanlar Law ve Kid BM'yi Luffy Kaido'yu indirdi diye biliyor eğer Apoo trollemediyse. Bu şartlar altında kalkıp da adama yendiği rakibinden 1.6m daha az ödül veremezsin. Aptalca durur. Law ve Kid'in alması gereken ödül bu şu anda. Hadi Luffy bu süreçte yardım aldı diye 4m versinler tamam bir sonraki ödül artışı için de çok güzel olur ama 3 mantıksız keko. Hele bu karakter Luffy hani yaptığı icraatlar onlarca yıla bedel o ayrı, tayfası dehşetül vahşet o ayrı ittifakları hayvan gibi o ayrı üstüne üstlük Dragon'un oğlu olması ve Wg'nin güya en büyük düşmanı olan meyve gücüne sahip olması da var. Şu aşamada bu ödül nedir olum :/ İnşallah Apoo veya Morgans'ın eli vardır bu işte.
Ben de kendisine ve başkalarına saygısı olmayan insanları sevmem. Ama tahammül ediyorum
Luffy'nin meyvesinin değişmesi sonrası bu kararı dünyanın en zekice hamlesiymiş gibi karşılayıp Oda'ya methiyeler düzen ve eleştiren insanlara bok atan dünya genelinde Op kitlesini gördükten sonra bir de yonko Buggy mevzusuna methiyeler dizen insanları görmeyi benim bünyem kaldırmaz. Yeteri kadar tahammül ettim. İnşallah böyle bir şeye gerek kalmaz tabi.

Zoro ile Sanji'yi yendikleri adamların altında bırakmaz bence. Yaparsa bir Luffy'de yapar bunu. Luffy, 1 milyarlık Kata'dan sonra 1.5 olmuşken 1.320'lik, 1.390'lık adamları yenen adamları senin dediğin miktarlarda bırakırsa onun kalemine tükürürüm.
Dün şöyle bir yorum yapmıştım.

Yaklaşık 9 ay önce böyle bir tahmin yapmışım.

Hemen hemen aynı düşünüyorum hala. Fakat geçen zaman diliminde yaşanan gelişmeler ışığında Luffy'nin 2.5 milyar ödül almasını ihtimal dahilinde görmüyorum. Artık minimum 3 olarak güncellemek gerek bu ödülü. Dolayısıyla tayfanın ödülleri de buna göre şekillenecek ve rakamlar ufak tefek oynayacaktır.

Ayrıca yonkou tayfalarında şöyle bir durum var gibi görünüyor. Kaptandan sonraki 3 komutanın ödülünün toplamı kaptanın ödülünün altında kalıyor. Mesela;

BM tayfasında; Kata+Smoothie+Cracker'in toplam ödülleri 2.849m iken BM'nin ödülü 4.388m.

Kaido tayfasında;
King+Queen+Jack'in toplam ödülleri 3.711m iken Kaido'nun ödülü 4.611m.

Bu mantığı bizim tayfaya uyarlayacak olursak Luffy dışında kalan 3 komutan düzeyindeki adamın ödüllerinin toplamı Luffy'yi geçmemeli. Ancak bizim tayfa özel (mi)? Kk tayfası farklı olabilir mi ? Ya da kk tayfasının bu konuda diğer tayfalardan bir farkı var mı ? Cevaplanması gereken iki soru var burda:

1- Tayfa üyelerinin ödülleri diğer tayfalardaki mevkidaşlarından daha mı yüksek ?

2- Kaptan hariç komutan konumundaki 3 adamın toplam ödülleri kaptandan mı yüksek ?

Ödülü belirleyici şeylerden biri de bu soruya verdiğimiz cevap. Eğer korsan kral tayfasının ödül açısından özel yani diğer tayfalardaki mevkidaşlarından yüksek olmasıysa yani 1 numaralı soru baz alınırsa ödül tablosu aşağı yukarı şu şekilde olmalı:

3 milyarı taban rakam olarak alırsak;

Zoro 1.110m, Sanji 990m, Jinbe 786m

3.5 milyarı taban rakam olarak alırsak;

Zoro 1.280m, Sanji 1.100m, Jinbe 876m

4 milyarı taban rakam olarak alırsak;

Zoro 1.320m, Sanji 1.277m, Jinbe 936m

4.5 milyarı taban rakam olarak alırsak;

Zoro 1.600m, Sanji 1.330m, Jinbe 1m

Yok eğer 2. soruyu baz alırsak da şöyle olmalı:

3 milyarı taban rakam olarak alırsak;

Zoro 1.320m, Sanji 1.177m, Jinbe 876m

3.5 milyarı taban olarak alırsak;

Zoro 1.550m, Sanji 1.330m, Jinbe 936m

4 milyarı taban rakam olarak alırsak;

Zoro 1.690m, Sanji 1.500m, Jinbe 1.100m

4.5 milyarı taban rakam olarak alırsak;

Zoro 1.900m, Sanji 1.600m, Jinbe 1.200m

Gibi rakamlar olur diye tahmin ediyorum.

Dikkat ettiyseniz Jinbe ve Sanji arasında Zoro ve Sanji arasında olduğundan daha fazla fark koydum hep. Bunun sebebi araya Yamato'nun gelecek olmasını düşünmem. Bir de şöyle bir durum var. Yamato'nun tayfaya ödülle birlikte gelecek olması bile Luffy'nin ödülünü etkiler. Bu da ayrı bir parametre. Yani Yamato ödüllü şekilde gelirse Luffy'nin ödülü kafadan +300m artar benden demesi. Bu sefer de kartlar yeniden dağıtılabilir.

Siz korsan kral tayfasında ödül açısından hangi sorunun gerçek olmasını isterdiniz, isterseniz belirtebilirsiniz. Tabi korsan kral tayfası diyince akla Roger ve Wb gibi adamların tayfası da geliyor. Onları da hesaba katabilirsiniz.
Bana göre kk tayfası hem mevkidaşlarına göre ödülü yüksek hem de kaptan hariç komutan düzeyindeki elemanlarının ödülü kaptandan yüksek olmalı. Ama bu zamana kadar çizilen profile baktığımız zaman bunun tam tersi bir durum var. Tayfada Luffy'ye ödül olarak en yakın kişi olan Zoro bile her daim Luffy'nin yarısından daha az bir ödül aldı. Bu durumun Wano'yla birlikte kesinlikle değişmesi gerektiğini düşünmem bir yana ödül mevzusu bu zamana kadar böyle geldiği için ben de ödülleri 1.320, 1.177 şeklinde düşündüm. Yoksa dediğin gibi Kata'yi bile kaç kere yatıp kalkıp yendikten sonra o kadar ödül alan adam nerde sağ ve sol kolları tek seferde perişan eden adamlar nerde ? Bana kalırsa yendikleri adamların en az +300m fazlasını almalılar. Hele Zoro kral haki+çatı performansıyla daha da fazlasını almalı ama sana bana kalmıyor işte bu işler.

Dün şöyle bir yorum yapmıştım.

Bana göre kk tayfası hem mevkidaşlarına göre ödülü yüksek hem de kaptan hariç komutan düzeyindeki elemanlarının ödülü kaptandan yüksek olmalı. Ama bu zamana kadar çizilen profile baktığımız zaman bunun tam tersi bir durum var. Tayfada Luffy'ye ödül olarak en yakın kişi olan Zoro bile her daim Luffy'nin yarısından daha az bir ödül aldı. Bu durumun Wano'yla birlikte kesinlikle değişmesi gerektiğini düşünmem bir yana ödül mevzusu bu zamana kadar böyle geldiği için ben de ödülleri 1.320, 1.177 şeklinde düşündüm. Yoksa dediğin gibi Kata'yi bile kaç kere yatıp kalkıp yendikten sonra o kadar ödül alan adam nerde sağ ve sol kolları tek seferde perişan eden adamlar nerde ? Bana kalırsa yendikleri adamların en az +300m fazlasını almalılar. Hele Zoro kral haki+çatı performansıyla daha da fazlasını almalı ama sana bana kalmıyor işte bu işler.
Bu kral haki bu kadar fark ettiriyor muydu yav? Luffy'de olup Zoro'da yokken hiç demiyordun bunları. :hhh:

Yıl olayına takılmamak lazım icraat önemli. Zaten ID + MF basmış adama 100m falan vererek müthiş bir komediye imza attılar hadi saklıyorlar göz önünde olmasını istemiyorlar diye geçiştirdik ama artık işler birilerinin saman altı edebileceği seviyeyi çoktan geçti. İnsanlar Law ve Kid BM'yi Luffy Kaido'yu indirdi diye biliyor eğer Apoo trollemediyse. Bu şartlar altında kalkıp da adama yendiği rakibinden 1.6m daha az ödül veremezsin. Aptalca durur. Law ve Kid'in alması gereken ödül bu şu anda. Hadi Luffy bu süreçte yardım aldı diye 4m versinler tamam bir sonraki ödül artışı için de çok güzel olur ama 3 mantıksız keko. Hele bu karakter Luffy hani yaptığı icraatlar onlarca yıla bedel o ayrı, tayfası dehşetül vahşet o ayrı ittifakları hayvan gibi o ayrı üstüne üstlük Dragon'un oğlu olması ve Wg'nin güya en büyük düşmanı olan meyve gücüne sahip olması da var. Şu aşamada bu ödül nedir olum :/ İnşallah Apoo veya Morgans'ın eli vardır bu işte.
Bizimkilerin pov'undan baktığımız için diğer arkadaşlar icraatsız gibi görünüyor normal olarak. Wb dediğin adam kumarından insan kaçakçılığına kadar bütün sisteme çökmüş neredeyse. Bm keza sahip olduğu bağlantılar ve kendisi ortada. Ki Luffy daha son adaya çıkmadı. +4'ü bu yüzden biraz fazla görüyorum. Her yaptığı icraata ödül alamamak da bizimkilere özel değil. Roger'ların mevzuları da gizleniyordu. Herif KORSAN KRAL olup ölürken KORSAN ÇAĞI başlatacak azamate sahipti. Son yolculuktan 13 yıl önce de son adaya çıkmıştı. O evrende ayak basmadık ada bırakmamış adam. Ama ödülü 5.5b idi :/

Bizimkilerin pov'undan baktığımız için diğer arkadaşlar icraatsız gibi görünüyor normal olarak. Wb dediğin adam kumarından insan kaçakçılığına kadar bütün sisteme çökmüş neredeyse. Bm keza sahip olduğu bağlantılar ve kendisi ortada. Ki Luffy daha son adaya çıkmadı. +4'ü bu yüzden biraz fazla görüyorum. Her yaptığı icraata ödül alamamak da bizimkilere özel değil. Roger'ların mevzuları da gizleniyordu. Herif KORSAN KRAL olup ölürken KORSAN ÇAĞI başlatacak azamate sahipti. Son yolculuktan 13 yıl önce de son adaya çıkmıştı. O evrende ayak basmadık ada bırakmamış adam. Ama ödülü 5.5b idi :/
Tamam biz o ödülü sınır olarak alıyoruz zaten ve şu an Luffy'nin o ödüle ulaşmadan önce yenmesi gereken tek bir rakibi kaldı. Yani Wb, Roger tayfasının yerine koyarsan bizimkileri, zirve dönemlerine girmek üzereler diyebilirsin. Raftel'e üç ile gidip BB'yi yendikten sonra 5.6 falan olacağına bir yonko indirdikten sonra 4m ödüle sahip olması ve o şekilde krallık için BB ile dövüşmesi çok daha mantıklı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık