Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1049: Arzu Ettiğin Dünya

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 232 58.6%
  • Orta

Kullanılan: 95 24.0%
  • Kötü

Kullanılan: 69 17.4%

• Kullanılan toplam oy
    396
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu arada Smoker senin çevirinden bağımsız diyorum. 1049. bölümün ilk ingilizce bölümü çıktığında ilk sayfada, Editör Notu gibi duran bir haki çarpışması mesajı vardı. Ama sonrasında MangaPlus'da yayınlanan orjinal çeviride bu kısım tamamen çıkarılmış.

Bunu niye diyorum? Çünkü manganın o bölümünü gördüğümden beri haki çarpışması gibi değil de Luffy'nin haki salınımı gibi gelmişti bana o yüzden diyorum.

Orjinal bölüm çevirisi.

Bu da o notun bulunduğu çeviri.

Bu arada Smoker senin çevirinden bağımsız diyorum. 1049. bölümün ilk ingilizce bölümü çıktığında ilk sayfada, Editör Notu gibi duran bir haki çarpışması mesajı vardı. Ama sonrasında MangaPlus'da yayınlanan orjinal çeviride bu kısım tamamen çıkarılmış.

Bunu niye diyorum? Çünkü manganın o bölümünü gördüğümden beri haki çarpışması gibi değil de Luffy'nin haki salınımı gibi gelmişti bana o yüzden diyorum.

Orjinal bölüm çevirisi.

Bu da o notun bulunduğu çeviri.
Salınımları böyle çizmiyor çarpışma efekti o.

Salınımları böyle çizmiyor çarpışma efekti o.
İlla çarpışma efekti olması gerekmiyor. Luffy hem salıyor ama hem de çarpışma var ortada Kaido'nun Ejderi ile. Bir yerde bayrak gibi dalgalanıyordu haki mesela. Kaido o modta kral haki kullanamadı gibi geldi bana. Sadece o ateşten ejder modu ile saldırdı.

Şen Çocuk'a tepki verilmesini anlarım, ama onun üzerinden "Türkçe çevirisi rezalet, sakın okumayın" deniyor.
Saçmalamışlar kim neyi nasıl der bilerek çeviriyorsun yıllardır.Şu animeyi çeviren biri varmış onun yüzünden bu tepkiler galiba.Kral kraliçe diye çeviriyormuş anime izlemiyorum ama duydum.Ondan dolayıdır.Doğru bile yapsa millet diğer türlü alışmış çok yadırganıyor.

İlla çarpışma efekti olması gerekmiyor. Luffy hem salıyor ama hem de çarpışma var ortada Kaido'nun Ejderi ile. Bir yerde bayrak gibi dalgalanıyordu haki mesela. Kaido o modta kral haki kullanamadı gibi geldi bana. Sadece o ateşten ejder modu ile saldırdı.
Buradaki çarpışma efekti gibi ama yumrukta salnım var bir önceki sayıda net görüyorsun, bence onun sebebi de kolu katladığı için yine çarpışma efekti gibi oluyor. Yani kol iç içe geçtiği için o tür bir salınım oluyor. Ama dediğinde haklısın Kaido, Kral haki kullanmıyor olabilir :good:

Şen Çocuk'a tepki verilmesini anlarım, ama onun üzerinden "Türkçe çevirisi rezalet, sakın okumayın" deniyor.
Aynı durumu Animan da yaşıyor. İsimlerin çevrilmesi pek mantıklı ve alışılmış bir durum değil. Sadece bu sebepten çevirisi rezalet diyebilirler yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık