Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1044: Kurtuluş Savaşçısı

Bölüm Nasıldı ?

• İyi

Kullanılan: 278 52.8%
  • Orta

Kullanılan: 58 11.0%
  • Kötü

Kullanılan: 191 36.2%

• Kullanılan toplam oy
    527
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Joy Boy unvan.
Nika meyvesinin billur geçme gücü görüldükten sonra verilmiş bir unvan büyük ihtimalle.
Mahmut, Hüseyin, Selami gibi bir şahıs değil.
Luffy'e sen JB'sin demenin sen KK'sin demekten farkı yok.

Ama tabi herkes ekmeğinin peşinde koşsun sıkıntı yok.
Bu diyalogdan sen ne çıkarıyorsun? Ortada direkt meyveye atfedilmiş bir şey var. Bu meyveyi yiyen kişi KK'nin ete kemiğe bürünmüş hali olur deseydi, KK olmak da sadece unvan olmaktan çıkardı.

Ardından meyvenin özel olduğunu söylemiş diğer Zoanlardan farklı tutmuş. Luffy'nin normal hali orta bile yok, karakter zoan olduğunu bile bilmiyor. Paranormal bir durum olmasa çekmezsin, normal bir işleyişi olsa yine çekmezsin. Ha tabi tüm bunlar 30 sayılık bir uydurmanın eseri ama olan şey bu sonuçta.
Bunun nasıl büyük bir saçmalık olduğunu yazdık zaten de serinin başından beri gördüğümüz Nikaymış Luffy her icraatında meyve tarafından yönlendirilmiş, maniple edilmişe kadar götürmeye gerek yok olayı. Yaparsa gene söveriz, ama önce bir yapsın şimdilik böyle bir şey yok.

Oda'nın bölüm özeti: güç dengesi kurmayı beceremiyorum o yüzden 20 yıldır yazdığım serinin tüm kurgusunu çöpe atıp ana karakterime tanrısal bir güç vermeliyim.

Son düzenleme:
Bu diyalogdan sen ne çıkarıyorsun? Ortada direkt meyveye atfedilmiş bir şey var. Bu meyveyi yiyen kişi KK'nin ete kemiğe bürünmüş hali olur deseydi, KK olmak da sadece unvan olmaktan çıkardı.
Bunun nasıl büyük bir saçmalık olduğunu yazdık zaten de serinin başından beri gördüğümüz Nikaymış Luffy her icraatında meyve tarafından yönlendirilmiş, maniple edilmişe kadar götürmeye gerek yok olayı. Yaparsa gene söveriz, ama önce bir yapsın şimdilik böyle bir şey yok.
Luffy böyle bir karakterdi(@Montana'nın attığı yer) bizim bildiğimiz Luffy ama retcon yedi, Senin Luffy'i ne kadar çok sevdiğini biliyorum zaten o yüzden burada bırakalım.

Bana göre 800 yıl önceki düşmanları Magu Magu yemiş olsa Magu Magu için buna benzer bir tribe gireceklerinden çok iplemiyorum şu an. Önümüzdeki bölümleri görelim önce

Parazit gibi varlığını devam ettirdiğini düşünmüyorum. İlk andan beri etkilemiş, Nika'nın tanımı ile Luffy'nin kişiliğinin bu kadar paralel olmasındaki sebebi meyve ve meyveyi yiyen çocuğun aynı potada erimesi.
Ortada bir parazitlik durumu yok yani.
Joy Boy olmanın şartı Nika meyvesinden geçmiyor olsaydı söylediklerine katılabilirdim. Meyvenin kendi öz iradesi var, yıllarca hükumetten kaçıyor ve Luffy'i seçiyor. Luffy bu meyveyi yemeden Joy Boy olabilseydi tamam derdik ama böyle bir durum söz konusu değil. Bu noktada Luffy bir kaç karakteristik özelliği dışında tamamen devreden çıkıp, sadece meyvenin seçtiği kişi olarak kalıyor. Pastada payın büyüğü meyvenin, bunu anlamamız gerekiyor.

Arkadaşlar hükümete laf ediyorsunuz ama sonuç olarak hükümet başarılı oldu ve luffy öldü. Ajan araya girmese luffy sıyrılabilirdi. Hükümet yıllar önce de öldürse joyboy uyanacaktı. Hükümete laf etmenin manası yok. Sonuçta öldürttü. Daha önce de lucci öldürür dediler öldüremedi. Top atışına tuttular going mery geldi. Aokiji kendisi bıraktı kaldı ki joyboydan belli ki haberi yok. Sengoku yumruk attı şişince şaşırdı. Onun da akainunun da haberi yok. Akainu aslında öldürdü law kurtardı. Magellanın da haberi yok. Aslında öldürdü ama travesti kurtardı. Savaşta aokiji öldürecekti Marco kurtardı. Mihawk test etti kaderin mi kılıcım mı dedi en son araya insanlar girdi. Demek ki kader ve şans luffyden yana dedik. Peki herhangi bir yerde luffy ölse ne olacaktı? Joy boy uyanacaktı. Uyanmadı. Belki de uyanamazdı. Joyboyun meyvesinin kendi iradesi var. 800 yıl uyuyacağım. 800 yıl sonra kullanıcım ölürse uyanacağım yazmış olabilir one piece. Roger da bu nasıl bir masal deyip gülmüş olabilir. 800 yıl bu yıl doldu. Luffy de öldü. Meyve de uyanayım dedi. Diriltti luffyi.

Şunu farkettim spoiler okuyanlar bölümü beğenmedi çünkü herkes kötü yorum yaptı spoiler okumayanlar ise beğendi çünkü kötü yorum görmediler kendi özgür iradeleri ile okudular.
Bölümü beğenip beğenmeme tamamen algı meselesi bu kadar sürü olmayın
Spoilerı okudum ve beğendim.
Luffy'nin bu bölüm yaptıklarını lastik meyvesi uyanışı adı altında da yapabilirdi. Meyvesinin değişmesi gerekmiyordu, ateş meselesini de farklı şekilde açıklayabilirdi daha tatmin edici milyonlarca teori var.

Şu an hem Luffy hem Zoro hem de Sanji aldıkları güçlenmelerin sınırları yok gibi bir şey, her şey uydurabilirsin, ne lazımsa koyarsın içine, hani bi laf vardır "öyle ninem de yener" diye, şu an seri aynen bu hale geldi.

Luffy böyle bir karakterdi(@Montana'nın attığı yer) bizim bildiğimiz Luffy ama retcon yedi, Senin Luffy'i ne kadar çok sevdiğini biliyorum zaten o yüzden burada bırakalım.
Uyanışını meyvenin ruhunun gerçekleştirdiğini ve şu anda Luffy'nin tam anlamıyla kendinde olmadığını düşünüyorum ben. Bu böyle devam ederse ya da hep böyleydi derse söveriz, beklemekte fayda var.

Canavar gibi bölüm, helal olsun E.Oda. Artık daha hızlı ilerleyip soru işaretlerine cevap bulup sonuca en hızlı şekilde ilerlemesi dileğiyle. 👍

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık