Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1043 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ID'de zorla uyandırılmış zoan kullanıcıları vardı hatırlarsınız. İnsanlıkları yok olmuş gibiydi tamamen. Zorla uyandırıldığı için meyvenin ruhu şeytanı her neyse artık kullanıcısının bilincini bastırmış belli ki. Olur da bir ihtimal Luffy farklı bir yapıda karşımıza çıkarsa diye hatırlattım bunu. Luffy ölmüş gibi resmen. Bilinci kapalı haliyle. Belki bu süreçte meyvesinin etkisinde kalabilir. Farklı bir kişilik ancak böyle olabilir, ki o da geçici olur zaten. Luffy kendine gelip meyveyi ehlileştirir her türlü.

Fakat daha önceden de söylediğim gibi...Olayların bu tarzda gelişeceğini sanmıyorum.

Çok net Luffy'nin dönüşüne ayak yapıyor gibi gözüküyor. Olayları herkes görmüş olacak. Gerçi uyanan kişi Luffy mi onu da bilmiyoruz :(
Görsünler de tepki vermesinler. Birbirlerini öyle ya da böyle rakip gören insanlar sonuçta. Şimdi tepki almayayım hemen. Biz ne kadar Luffy'e olamazlar desekte bilsekte seri içinde bu onlar için geçerli değil. Onlar görüyor.

Law zayıf gözüktü ama Kid bence zayıf gösterilmedi.
De git. Ses kayboldu diyen Law. Kid ne demiş. :dd.d

ID'de zorla uyandırılmış zoan kullanıcıları vardı hatırlarsınız. İnsanlıkları yok olmuş gibiydi tamamen. Zorla uyandırıldığı için meyvenin ruhu şeytanı her neyse artık kullanıcısının bilincini bastırmış belli ki. Olur da bir ihtimal Luffy farklı bir yapıda karşımıza çıkarsa diye hatırlattım bunu. Luffy ölmüş gibi resmen. Bilinci kapalı haliyle. Belki bu süreçte meyvesinin etkisinde kalabilir. Farklı bir kişilik ancak böyle olabilir, ki o da geçici olur zaten. Luffy kendine gelip meyveyi ehlileştirir her türlü.

Fakat daha önceden de söylediğim gibi...Olayların bu tarzda gelişeceğini sanmıyorum.
Luffy'nin aynı Luffy olup Berserk moda girmesine de yine razıyız ama başka biri gelip içine kaçmasın anasını satayım.

Çoğu kişi de yazmış bu meyveyi kullanıp uyanış modunu açan kişi joyboy oluyor büyük ihtimalle luffy’nin de benliği gitmez meyvesini uyandırıp yerine başkası gelmez yine luffy’dir diye düşünmek istiyorum. Yoksa bu kadar sene çiz luffy ölsün yerine başkası gelsin saçmalık.

Hollow çükügo senaryosu olmasın ya... Her meyve uyandırdığında JB başa mı geçecek yani ya da gerçekten öldü ama o seçilmiş kişiydi o zaman naruto ya bağlar. Olmadı hancoc da gelsin matrix çekelim neo=luffy alnı geniş de trinity falan. Kendi serisi ile dalga geçer çizer...
Bunlar kötü tabi reyiz ama Oda denilen çalal işin kolayına kaçıp… olayı salmış gibi maalesef… :/
Reenkarnasyonlarda ana karakter ölür yada koma haline geçer. Bu Naruto'da da böyleydi, Matrix'te de böyleydi. Karakter yine aynı tıpkı Naruto ve Neo gibi Luffy halen Luffy. Sadece reenkarnasyonu uyandı. Naruto'da Ashura uyandığı zaman kimse ona Ashura diye seslenmedi hatta Rikudou Senin bile. Ya da Neo, Mesih olduğu zaman kimse ona Mesih demedi. Neo yine Neo'ydu. Zoro'da da Ryuma'nın ruhu reenkarne olacak Zoro'ya da kimse Ryuuma diye seslenmeyecek.
Bence de sürekli kalıp artık bu Joy Boy… Bu da Ryuma… bundan sonra öyle seslenelim olmaz… Olursa yeni bir seriye başlamış oluruz çünkü…:ehe:
Büyük Zoro vs Luffy fanları savaşı sona mı eriyor :hmm:
Arada böyle sevgi yumağı oluşuyor işte… :D
Serinin sonuna geldik demek ki. Robin ilk olarak Joy Boy'dan bahsettiğinde Balık Adam Adasındaydık. Şimdi Wano'dayız ve Joy Boy, Bizim Luffy'miş meğerse!

Azrail'in pençesinde kıvranan Zoro'da muhtemelen "Kılıç Tanrısı" lakaplı Ryuma'ya dönüşecek.

Hepsi bir yana günlerdir Luffy/Joyboy ilişkisinden dolayı her türlü paraodiyi çeviren Redterör/Mr.Bushido/Yontoryu üçlüsü Zoro/Ryuma ilişkisinde kafalarını hangi kuma gömecekler merak ediyorum.
Hiçbir kuma gömmeyeceğiz… çünkü şahsen ben… Zoro’nun, Ryuma’nın soyundan çıkmasını istiyorum ama Reenkarnesi olma olayına aşırı şekilde karşıyım ki… bu olayı da biz dile getirdik zaten reyiz… yani Luffy çıkarsa… Zoro da çıkar diye… ve bu açıklamayı da kaç kere yaptık yani… :d

Ay Teach'i temsil ediyor bence.Teach için bir çok ay ve gece göndermesi yapıldı seride.Davul sesi de ya iradeye gönderme ya da son savaşın yaklaştığını söyleyen bir metefordur.Maddesel bir şeyi temsil ettiğini sanmam.
Ama şiirde ayın yükselecek olmasını pozitif bir anlamla aktarıyor okuyucuya. Güneş-Ay tezatı daha önce birçok yerde kullanıldı. Roger-Norland gibi ve bu örnekler de ay da güneş de pozitif anlamlı ancak farklı yollardan ilerleyerek bunu gösteriyorlar. Teach'in pozitif bir karaktere dönmesini hiç istemiyorum. Seride en çok sevdiğim 3 karakterden biridir. Korsan gibi korsandır

Son panelle ilgili birçok olasılık var olsa da ben luffy’nin kendisi olarak yola devam edeceğini düşünüyorum. Aksi durumda tayfa ve serüven anlamını yitirir. Tayfanın tamamı luffy ile bağa sahip, luffy bedeninde başka birinin peşinden gitmeleri bana pek mantıklı gelmiyor. Tüm tayfanın organik bağını yıkmak olur bu.

Bir meyvenin ismi değiştirildi deniliyor ama daha garip bir durumda var: Tanrı’lar olarak isimlendirilen bir grup varken bu meyvelere şeytan meyvesi isminin verilmesinin nedeni ne olabilir?

Birde marco karasakal ikinci meyveyi yiyince normal insanlar ancak bir tane yiyebilir aksi halde şeytanların savaşından dolayı kişi ölür gibi bir şeyler demişti sanki. Yani meyve aslında yaşayan bir güç. Ama normal kullanıcılar sadece onun gücünden faydalanıyorken onu uyandıranlar o güçle bütünleşiyor. Joyboy’un geldiğini düşünmesi bence bu bütünleşmeden kaynaklı. Meyve uyandığı için aurası da uyanıyor. Şeytan dedikleri şey belki ilk meyveyi yiyen kişinin ruhuyla bütünleşen kısımdır. Yani ilk yiyen ölmüyor o meyve içinde bir şekilde yaşıyor, aura olarak.

Enma gibi düşünürsek, Zoro enmayı kullanıyor diye nasıl oden olmadıysa luffy de meyveyi uyandırdı diye başka bir olmayacak. Sadece Joyboy’un aurası ortaya çıkmış olacak. Luffy her şeyin sesini duyabiliyordu uyanan meyvenin de sesini duyup onunla bütünleşmiş Joyboy’u duyduğundan nika demiş olabilir. Tabi bunlar sadece varsayımlar, herşey Oda’nın kaleminin ucuna bakar. Ama ben bu seriyi batıracağını sanmıyorum.

Son olarak bugünün millat olarak işlenmesi kısmı bana bir denk geliş gibi geliyor. Uranüs ve diğer silahlar daha önce de doğdu ama D’nin iradesini taşıyan bir güç ile denk gelmesi bu zamana denk geldi. nasıl Shanks kolunu Luffy’ye yatırdı Oden de 20 yıl sonraya yatırdı eğer o irade yani Luffy olmasaydı sadece efsane olarak kalacaktı. Kim bilir belki Oda ileride 800 yıl boyunca kaç kes bu silahların uyandığını ama bir şekilde İm tarafından imha edildiğini son savaşta dile getirir... bla bla bla :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık