Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1043: Birlikte Ölelim

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 299 79.3%
  • Orta

Kullanılan: 39 10.3%
  • Kötü

Kullanılan: 39 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    377
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uzun uzun yazmak istedim ancak sonunda hep Luffy'nin kendisinin, yerini bir başka ruha bırakmış olabileceğini düşünerek vazgeçtim. OP bir krizin eşiğinde bence. BM'nin yenilmesi veya Oden'in sahtesinin dönmesinden daha büyük bir kriz bu. Umarım Oda Luffy'i öldürecekse başka bir yerde başka bir zamanda kendisi olarak yapar.

Benim fikrim şu yönde: Son zamanlarda Oda Japon mirasına atar yapıyor. Usopp üzerinden bunu çok net (haykırarak) belli etti. Ayrıca Dressrosa sonrasında Luffy'nin kendi isteklerine ne kadar önem verdiğini, kalabalık peşinde olmadığını da gördük. Luffy ile JoyBoy belki yakın mizaçlıdırlar ancak JoyBoy üzerine binmeye ve Luffy'e yön vermeye çalışırsa Luffy ağzına çakacaktır diye umuyorum. (Gerçi olaylar bu raddeye gelmeden evvel JoyBoy aferin evlat diyebilir. Mihawk'ın Luffy hakkındaki sözlerini unutmamalı - Luffy JoyBoy'u da yanına çekebilir.) Son yaşananların meyveden ve iradeden kaynaklı bir gizem olması dileğindeyim. "Sizin mirasınıza sı.ayım, et getirin bana," deyip dövüşe devam edebilir.

Ayrıca bu benim son G4'üm derken (sadece demedi/vurguladı da) de belki bir çıkış noktasına işaret etmiştir. Bırakalım Luffy biraz dinlensin. İç dünyasında bir şeyler yaşasın. Belki JoyBoy'la hayal dünyasında et filan yerler.

Özetle: Geçmişi biraz terk etmek gerek, kendi savaşımızı verebilmek için. Luffy de OP de bu çizgide şu ân. Oda'nın elinde çok büyük gizemler hâlen var, ancak her hata aynı boyutta değil maalesef; telafi edemeyebilir ve sıkı bir takipçi kitlesini küstürebilir/kaybedebilir. Eski bir dostu kaybetmenin arifesindeymişim gibi hissediyorum. Hatta dostlarımı: Zoro ve Sanji de bunlara dâhil. Geçmişten bir şeyler alsınlar; ki insanlar alır zaten. Ancak geçmiş şimdi olamaz, o hâlde onları ayırmanın mânâsı ne? Herkesin kendi macerası olmalı...

Ne drama yaptı bugün de...

Kaido'nun geçen bölümlerde Luffy'ye söylediği"Sen de Joy Boy değilsin (buna benzer bir şeydi galiba)" sözlere ne diyorsunuz? Adam belli ki Luffy'den önce de bazı kişilerin Joy Boy olacağından şüphelenmiş. Ve de şu var ki henüz bilmesekte Kaido bu Joy Boy meselesi hakkında bir şeyler biliyor. Kaido'nun şu sözleri bile Joy Boy'un reenkarne olayı değil de sıfat benzeri bir şeyler olduğunu kanıtlıyor bence. Tıpkı İm'in "Işık Saçanlar" mıhabbeti gibi.

Son düzenleme:
bu gidişle sadece karasakal meyve gücüyle luffyi indirebilir zira luffynin meyvesi karşısında pek bir şey yapabilecek insan kalmadı adam her şeyiyle luffye zıt her anlamda.
Zaten seri ona bağlamaya çalışıyor. Karasakal şu an yonkou seviyesinden de üstün bir güç bana kalırsa.Ama en zorlu rakibin gorosei ve im sama olacağını düşünüyorum. 800 yıl önce Joyboyu yenen güç sonuçta seride sır perdesi henüz çok az aralandı. Bu meyve olayı bile çok az şeyi açıklayacaktır.

Sayısal verinin olmasına gerek var mı?
Aynısını sana sorayım ölü sayısına dair veya ölen kimse var mı ?
İsimsiz kişiler ölmüş olabilir. Çünkü Aisa'nın yaptığının aynısını Marineford'da Koby de yapıyor. Marineford Savaşı'nda da hiç Denizci askeri ya da korsan ölmedi mi?

Kaido'nun geçen bölümlerde Luffy'ye söylediği"Sen de Joy Boy değilsin (buna benzer bir şeydi galiba)" sözlere ne diyorsunuz? Adam belli ki Luffy'den önce de bazı kişilerin Joy Boy olacağından şüphelenmiş. Ve de şu var ki henüz bilmesekte Kaido bu Joy Boy meselesi hakkında bir şeyler biliyor. Kaido'nun şu sözleri bile Joy Boy'un reenkarne olayı değil de sıfat benzeri bir şeyler olduğunu kanıtlıyor bence. Tıpkı İm'in "Işık Saçanlar" mıhabbeti gibi.
Bunu bazı arkadaşların ayan beyan görememesi sinir bozucu değil mi dostum ? Herkes joyboyu reenkarnasyonla gelecek diye düşünüyor çıldırıyorum.😅

Demek Luffy mesih’in reenkarnasyonuymuş hee... yani şu an öyle büyük hayal kırıklığı içerisindeyim ki one piece’den hiç böyle klişe bir bağlayış beklemiyordum.

Ana karakterime lastik meyvesini verdim çünkü komik ve sıradan diyen yaratıcı eser sahibi nerede, ana karakterini evreninin mesihinin reenkarnasyonu yapan yaratıcılıktan uzak eser sahibi nerede?

Çok büyük hayal kırıklığı çoook.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık