Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1038 Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çevrende temas etmediğin bi binanın inşaat demirine haki eklemek demek bu. En azından siyah şekilde armament gösterilmeden ben inanmam haki koyduğuna.

Kolundaki hurdaya, hazırladığı zıpkın atan silaha falan koyabilir. Ama rakibi mıknatıs yaptıktan sonra hangi demirleri çekeceğini bile bilmiyor. Çevreyi, tüm binayı armamentle mi dolduracak?

Uyanışla yarattığı maddeye armament koyan dof ve kata gördük. Ama kidd metal yaratıp atmıyor. Onun yaptığı tek şey big mom’ı mıknatıs yapmak.
Demek istediğini anladım,ama bir şekilde onu düşünür Kid karşısında logia varsa.

Peki Koca Ana'nın hasar almasını neye bağlıyorsun.
Derisi çok sert sonuçta demir altında kaldı diye o kadar hasar alacak değil.
Manyetik alan ile alakalı içten de bir hasar veriyor olabilir mi ?

Kid aslında rakibinin ve kendi vücudunun manyetik kutuplarını değiştirerek yediği saldırıları zayıflatabilir yada verdiği hasarı güçlendirebilir. Saldırırken zıt kutuplara dönüştürürse verdiği hasar daha fazla olur, tam yumruk yiyecekken aynı kutuplara dönüştürürse vücudu ve yumruk birbirini iteceğinden hasarı azaltmış olur.

Ananın kanadığı saldırıdan King,Kata çizik almaz diyorsun. King ve Katanın daha güçlü saldırıları var diyorsun. Bir hayli inandırmısın kendini buna. Peki demekten başka birşey bulamadım dostum.
Karakterlerin kendine göre avantajları var. Herkes moloz yığınını direkt karşılayacak diye bir olay yok. Kata logia savunmasını kullanabilir veya direkt molozlara karşılık verebilir mesela. Başka saldırı olsa anlarım da bu moloz yığınını neden büyütüyorsun anlamadım. Üstelik bana göre Big Mom'daki kanamanın asıl sebebi Law'ın verdiği içten hasar, metallin çok bir hasar bıraktığını sanmıyorum.

Tabii ki Kata ve King'in Counter Shock'dan güçlü saldırıları var diyeceğim. Vergo'ya bile ciddi hasar veremedi o saldırı. Yoksa sen Shock Wave ile mi karıştırıyorsun?

Bence net şekilde kılıç kullanıcılarına bu etkiyi yapacağını göstermek için yapmış. Linlin indikten sonra Kid kılıç kullanıcısı birisiyle sürtüşme yada versus verebilir.

Ek olarak Wano Kid Wano'ya giriş yapan tüm hasırşapka ekibini tek başına indirirmiş. Ne Luffy gibi tek yiyor ne de Zoro gibi saçma sapan şekilde kendine zarar verdirmiyor.
Ama ne yazık ki bunu bilemeyeceğiz gibi. Tarafların kendi yorumuna kalır. Law'da Zoro'da Mihawk'ta bu gibi isimler pek ala çarpışır bence.

Demek istediğini anladım,ama bir şekilde onu düşünür Kid karşısında logia varsa.

Peki Koca Ana'nın hasar almasını neye bağlıyorsun.
Derisi çok sert sonuçta demir altında kaldı diye o kadar hasar alacak değil.
Manyetik alan ile alakalı içten de bir hasar veriyor olabilir mi ?
Çatıda kaido’ya “derin çok sert biliyorum. Ama ezilerek ölmeye dayanabilecek misin merak ediyorum” demişti.

Kidd sıkarak, ezerek hasar veriyor. Sıkıştırırken deriyi aşmana gerek yok kemikler ve iç organlar eziliyor. Mangaka böyle bi mantıkla yonkouların karşısına çıkarmış bu adamı benim anladığım kadarıyla.
Farkettiysen düz yumruk atmadı hiç. Kaidoyu iki taraftan sıkıştırdı. Daha sonra da kavrayıp yere yapıştırırken gördük.

Big mom aynı şekilde demirlerin ortasında kalınca ezilmiştir.

Karakterlerin kendine göre avantajları var. Herkes moloz yığınını direkt karşılayacak diye bir olay yok. Kata logia savunmasını kullanabilir veya direkt molozlara karşılık verebilir mesela. Başka saldırı olsa anlarım da bu moloz yığınını neden büyütüyorsun anlamadım. Üstelik bana göre Big Mom'daki kanamanın asıl sebebi Law'ın verdiği içten hasar, metallin çok bir hasar bıraktığını sanmıyorum.

Tabii ki Kata ve King'in Counter Shock'dan güçlü saldırıları var diyeceğim. Vergo'ya bile ciddi hasar veremedi o saldırı. Yoksa sen Shock Wave ile mi karıştırıyorsun?
Counter Shock Law'ın saldırısı. Mama Raid diye düzeltmiştim.

Katakuri yanılmıyorsam Black Mamba'dan kaçarken bir kez tamamen Mochi formuna geçmişti. Birde yuvarlanarak mochi formunda kalıyordu.Uzun süreli kullanımını görmedik. Tamamen bir Logia savunması değil bu. Manyetik alanı ne kadar süre kullandığını Law'a söylemiyor. Bu saldırıyı tekrar tekrar yapma şansı bile olabilir. ''Sonrasında neden aynı saldırıyı tekrarlamıyor o zaman? ''Diyeceksin. Etkisini görüp, enerjisini daha büyük bir saldırı için saklıyor olabilir. Kid'in saldırıları ezme gücüne dayalı saldırılar. Luffy gibi yumruk çıkarmasını beklemeyin. İşlev olarak Queen'in yılan formuna benziyor.

Üzerini tamamen kapatan moloz yığınından.Black Mamba'da ki sıyrılamaz. İçindende çıkamaz.

Kanamada net bir artış var. Law'ın saldırısı sonrası kafasında bir kanama yok.Ağzından kanıyor. Molozdon kalktığın kafasınında açıldığını görüyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 18)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık