Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1038 Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kid'i şu ana kadar gördüğümüz saldırıları ile değerlendirmek bence karaktere haksızlık olur. Saldırı yaptığı üç kişi var ve sonuçta bu üçlünün ikisi Yonko.

Saldırı stilleri ve tekniklerini beğenmiyor ve zayıf görüyor olabilirsin. Oda'nın karakteri yaratırken aldığı ilhamı onların tekniklerine ve isimlerine yansıttığını biliyoruz. Kid sanırım rock müzik ile bağlantılı saldırı isimleri kullanıyor ve saldırı stilleri de güreş ile bağlantılı. Manyetizma için çok daha havalı ve etkili bir güç beklendiği için bir kesimin hayal kırıklığı olduğunu inkar etmiyorum.

Uyanış ile neler yapabileceğini daha görmedik. 5-10 bölüm sonra Kid ve Law'ın güç seviyelerini de anlarız.
Haklısın. Yeni şeyler gördüğümüzde tabii ki değişir görüşüm ama şu gördüklerimizle de sağ kol üstüne koymaya gerek yok. Sağ kola yakın bir güçtedir ama bu gördüklerimiz sağ kolu yenmesi için ikna edici gelmiyor. Ben o yüzden öyle dedim. Bir şeyini daha görmeden Kid'i sağ kol üstüne koyunca bana birazcık abes kaçıyor.

Bana göre şu an Law > Kid mesela. Millet yancı diye dalga geçiyor ama öyle bir meyve kullanıcısı varsa yanımda bende Kid gibi yalvarırım beni kurtar diye. Adam kaç kişiyi yenilmekten kurtardı. O karakterlerin o saldırıdan kurtulacak çapı olmadığı için Law imdada yetişiyor işte. :D

Bazıları Kanjuro'nun ateş iblisinin gücüne anlam veremiyor ama şurada bir şeyi unutuyorsunuz. Kanjuro'nun intikam motivesi basit bir şey değil ki; intikamı ile özdeşleşmiş iblisi basit ve güçsüz çıksın. Adamın varı yoğu intikam üzerine kurulu. Ki meyvelerin değişken güçleri kullanıcısı ile doğru orantılıdır.

Siz Kanjuro'yu çoook küçümsüyorsunuz. :sapkali:

Senin neden Sanjiyi sağ kol üstü gördüğünü şimdi anladım... Bana göre Queen'in sağ kol dengi olması imkansız :d
Karakterin dövüş kısmında işlenişi çok iyi değildi. King vs Zoro gibi araya kimsenin girmediği ve King'in dikkati dağıldığı bir dövüş izlemedik. Zoro ve King dövüşü Sanji vs Queen dövüşünden daha netti. Sanji, ezdi geçti karakteri. Ki çoğumuz bu kadar ezeceğini hiç beklemiyorduk. Bir de Queen, tayfanın en tankı olduğunu Sanji'yi sarıp sarmalarken en güçlü haki kullanıcıların kurtulamadığı saldırı gücü olduğunu belirtmişti. Ama Sanji, kurtuldu. Bir de Queen, o kadar King'in altında kalacak biri değil. Sinsi biri. Dövüş ve teknolojisini de King'e de göre yapabileceği ihtimali olduğunu da bilmeliyiz.

Hah bu dövüşteki işlenişin iyi olmadığı gerçeğini de değiştirmiyor.

Son düzenleme:
Karakterin dövüş kısmında işlenişi çok iyi değildi. King vs Zoro gibi araya kimsenin girmediği ve King'in dikkati dağılmadığı bir dövüş izlemedik. Zoro ve King dövüşü Sanji vs Queen dövüşünden daha netti. Sanji, ezdi geçti karakteri. Ki çoğumuz bu kadar ezeceğini hiç beklemiyorduk. Bir de Queen, tayfanın en tankı olduğunu Sanji'yi sarıp sarmalarken en güçlü haki kullanıcıların kurtulamadığı saldırı gücü olduğunu belirtmişti. Ama Sanji, kurtuldu. Bir de Queen, o kadar King'in altında kalacak biri değil. Sinsi biri, dövüş ve teknolojisini de King'e de göre yapabileceği ihtimali olduğunu da bilmeliyiz.

Hah bu dövüşteki işlenişin iyi olmadığı gerçeğini de değiştirmiyor.
2 yıldır diyorum bu arc Enieslobi arcının büyük hali diye. Orada da Sanji'nin rakibi Zoro'nunkinden sadece sadece bir tık aşağıda ve neredeyse aynı dorikideydi. Ancak Zoro'nun rakibi efektif yetenekler kullanarak ve kesilemediği için daha zor yenilirken Sanji'nin rakibi aptal ve trol hareketler yapan biri olduğu için kolayca yeniliyordu.

2 yıldır diyorum bu arc Enieslobi arcının büyük hali diye. Orada da Sanji'nin rakibi Zoro'nunkinden sadece sadece bir tık aşağıda ve neredeyse aynı dorikideydi. Ancak Zoro'nun rakibi efektif yetenekler kullanarak ve kesilemediği için daha zor yenilirken Sanji'nin rakibi aptal ve trol hareketler yapan biri olduğu için kolayca yeniliyordu.
Bu durum yazısız kural olmaya başladı. O yüzden Zoro'cuların Sanji'yi küçümsemeleri ya da hiç ilgilerini çekmemelerini gayet iyi anlayabiliyorum. Bu tarz tekrarlar karaktere bakılan bakış açısını çok etkiliyor. Zoro'da dövüşün ve ölüm kalımın ağırlığını hissedebiliyoruz. Ha bu arada Timeskip'ten sonra Zoro'nun ilk tipik bilindik dövüşüydü; King ve Kaido ile olan dövüşü. Killer falan pek etki etmedi bana. Sanji de bu durumun tam ters. Güçlü ve ağır abiler ve ablalar ile karşılaştı; Doffy, Katakuri, Big Mom, Oven, Daifuku ve kardeşleri. Tabii burada bitmiş bir dövüşten bahsetmiyorum ama ağırlığı olan karakterlere karşılık vermişti. Tabii, bu Oda'nın kuralı değişmiyor, Queen ile troll bir dövüş yazıyor. Bu Oda'nın seçimi. Benim için sorun değil ben zaten Sanji'yi seviyorum ve hakkını vermeye çalışıyorum.

Bu arada Queen çok iyi işleniyordu dövüşe kadar. Zaten hibrit tasarımını en beğendiğim Zoan'dır. Ki kişiliği de öyle. Cani, sinsi, ölümcül silahlar yapan bilim dehası ve karaktersiz bir pislik.
Oda ise bu özelliği bir anda sildi attı yerine troll, sinsi, cani ve karaktersiz kaldı. Bilim dehası olmasından gelen kibirlilik mi bilmem ama karakter aptallaştı. Ben bu adamın pislik olmasını elde edemediği geyşaya kötülük yapmasıyla gösterilmemesini isterdim. Ciddi bir pislik olmasını isterdim...

Bu durum yazısız kural olmaya başladı. O yüzden Zoro'cuların Sanji'yi küçümsemeleri ya da hiç ilgilerini çekmemelerini gayet iyi anlayabiliyorum. Bu tarz tekrarlar karaktere bakılan bakış açısını çok etkiliyor. Zoro'da dövüşün ve ölüm kalımın ağırlığını hissedebiliyoruz. Ha bu arada Timeskip'ten sonra Zoro'nun ilk tipik bilindik dövüşüydü; King ve Kaido ile olan dövüşü. Killer falan pek etki etmedi bana. Sanji de bu durumun tam tersi; güçlü ve ağır abiler ve ablalar ile karşılaştı Doffy, Katakuri, Big Mom, Oven, Daifuku ve kardeşleri. Tabii burada bitmiş bir dövüşten bahsetmiyorum ama ağırlığı olan karakterlere karşılık vermişti. Tabii, bu Oda'nın kuralı değişmiyor, Queen ile troll bir dövüş yazıyor. Bu Oda'nın seçimi. Benim için sorun değil ben zaten Sanji'yi seviyorum ve hakkını vermeye çalışıyorum.

Bu arada Queen çok iyi işleniyordu dövüşe kadar. Zaten hibrit tasarımını en beğendiğim Zoan'dır. Ki kişiliği de öyle. Cani, sinsi, ölümcül silahlar yapan bilim dehası ve karaktersiz.
Oda ise bu özelliği bir anda sildi attı yerine troll, sinsi, cani ve karaktersiz kaldı. Bilim dehası olmasından gelen kibirlilik mi bilmem ama karakter aptallaştı. Ben bu adamın pislik olmasını elde edemediği geyşaya kötülük yapmasıyla gösterilmemesini isterdim. Ciddi bir pislik olmasını isterdim...
Alt kısma sonuna kadar katılıyorum. Üst kısma da katılıyorum ama şunu da eklemek isterim ki ts den sonra böyle olmasının sebebi Zoro'nun gereğinden güçlü dönmüş olmasıdır. Bunun sebebi de hikayenin kısa sürede gelişiyor olması ve Zoro'nun pupları tamamen fiziksel olması. Teknikleri zaten olan şeyler genel olarak. Sağ kol almak için tek bir kral haki pupının yetmiş bundan diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık