Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1033 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Enma yalnız kararmış olabilir. Çünkü Zoronun elinde değilken de duman çıkarmış. O sırada eğer enma siyah ise, zoro eline aldığında da siyah ise zoronun kolu eski haline geldiğinde enma kararmış demektir.

Yeni lakap açıldı: Zoro The King of Underworld

Son düzenleme:
Enma yalnız kararmış olabilir. Çünkü Zoronun elinde değilken de duman çıkarmış. O sırada eğer enma siyah ise, zoro eline aldığında da siyah ise zoronun kolu eski haline geldiğinde enma kararmış demektir.
Bak ben yukarda yazdım ama uzun yazıydı arada kaynamış, okumamış olabilirsiniz tekrar yazayım.

Ben Enma'nın karardığını düşünüyorum çünkü kılıç karartma mevzusunun kılıca haki basmayla kılıcı kullanmayla alakalı olmadığını düşünüyorum, ki eğer enma kararmışsa bu ihtimalden başka bir ihtimal olması imkansız. Bence kılıç sahibini sınıyor ve sahibini seçtiğinde kendisi kararıyor, aitlik hissediyor yani. Kılıç karartmak diye bir şey yok, kılıç kendisi sahini için kararıyor. Oden gücü dolayısıyla yıllarca enmayı sonuna kadar kontrol edip kullanmış ama kılıç şimdi sahibini seçtiğini için karardı.

Bu sahip seçme mevzusu hep boyun eğmek olarak algılandı ama o güçle alakalı belliki. Eğer kılıcın karartılması güçle alakalı olsaydı bu kadar kısa sürede enmanın kararması mümkün olmazdı, üstelik güçlü her adamın eline değen her kılıcın kararması gerekirdi.

Bak ben yukarda yazdım ama uzun yazıydı arada kaynamış, okumamış olabilirsiniz tekrar yazayım.

Ben Enma'nın karardığını düşünüyorum çünkü kılıç karartma mevzusunun kılıca haki basmayla kılıcı kullanmayla alakalı olmadığını düşünüyorum, ki eğer enma kararmışsa bu ihtimalden başka bir ihtimal olması imkansız. Bence kılıç sahibini sınıyor ve sahibini seçtiğinde kendisi kararıyor, aitlik hissediyor yani. Kılıç karartmak diye bir şey yok, kılıç kendisi sahini için kararıyor. Oden gücü dolayısıyla yıllarca enmayı sonuna kadar kontrol edip kullanmış ama kılıç şimdi sahibini seçtiğini için karardı.

Bu sahip seçme mevzusu hep boyun eğmek olarak algılandı ama o güçle alakalı belliki. Eğer kılıcın karartılması güçle alakalı olsaydı bu kadar kısa sürede enmanın kararması mümkün olmazdı, üstelik güçlü her adamın eline değen her kılıcın kararması gerekirdi.
Ryuma shusuiyi karartmış. Ama uzun yıllar sonra karardı. Uzun yıllar test mi etti.

Ryuma shusuiyi karartmış. Ama uzun yıllar sonra karardı. Uzun yıllar test mi etti.
Olabilir neden olmasın. Ryuma çok eskide yaşamış, bir efsane haline gelmiş artık, yani onun kılıcını nasıl kararttığına dair halk arasında anlatılan şeylerin böyle genel kural olarak kabul edilebilecek şeyler olduğunu düşünmüyorum. Ayrıyetten "eğer enme karardıysa" dediğim çelişkili durumların ortaya çıkmamasının tek yolu bu. Enma kararmadıysa zaten konuşacak bir şey yok, tüm konuyu bu varsayım üzerine konuşuyoruz, ama eğer kararmışsa benim dediğim yoldan başka bir yol yok. Yani mesele güç olsa Oden Zoro kadar güçlü değil miymiş ki bu kılıç kararmamış? Mesele kılıçla birlikte dövüşmekse eğer Oden'in yıllarca dövüşüp karartamadığı kılıcı Zoro naptı da karartacak? Seriyi çöp edecek düzeyde tezat durumlar bunlar bence.

Roger, WB ve Shanks'ın kılıçlarının neden kararmadığı da netlik kazanmış oldu. Kılıç karartmak için Haoshoku gerekiyor aynı zamanda da kılıcın sahibini seçmesi gerekiyormuş. Bu bilgiyi öğrendik bir bilinmezlikten daha kurtulduk.

Bence üçü de karardı çünkü kılıçların her birini yerden alırken o kılıçlarla ilgili yaşadıklarını hatırlıyor ve o kılıç satıcısının kılıç sahibini seçer sözünü hatırlıyor. Kılıçların üçü de karardı. Önce Sandai'yi yerden alıyor sonra Wado'yu sonra Enma'yı ve Haoshoku ile Busoshoku'yu basıyor ve kılıçların üçü de karardı. Çok süper bölüm. Zoro'ya zaman atlaması sonrası ilk defa ısındım işte şimdi oldu Zoro.
Zoro muhteşem karakter ya.. Bu arc son bölümle de benimde kanım Sanji’ye ısınmıştı. Garip bir arc oluyor… :D

Zoro muhteşem karakter ya.. Bu arc son bölümle de benimde kanım Sanji’ye ısınmıştı. Garip bir arc oluyor… :D
Milletin aksine ben Wano'nun en iyi arc olduğunu düşünüyorum. Wano'nun en büyük sıkıntısı çok uzun sürmesi onun dışında bence bir sıkıntısı yok ha bir de Gifters'ler ve Shinuchiler'in hilkat garibesi birer ucube oluşları çok kötüydü geri kalan her şey bence gayet iyiydi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık