Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1027: İnanılmaz Bir Felaket

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 152 65.5%
  • Orta

Kullanılan: 60 25.9%
  • Kötü

Kullanılan: 20 8.6%

• Kullanılan toplam oy
    232
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Rika Onu demek istemedim. Aslında sana tamı tamına zıt bir şey söylemedim. Sadece Luffy'nin yenildiği anlarda bu yenilginin belli süre ayağa kalkmasıyla olduğu ama örneğin Lucci'nin ya da diğer boslarının yenildiği anda kalkmasının çok daha uzun sürdüğünü söylemek istedim.

Luffy tabii yenildi ama demek istiyorum ki Kaido yenildiğinde bu Luffy'nin düşüşlerine benzemez.

Bak Zoro burada ne diyor.
One Piece - Bölüm 1023 Bir Elmanın İki Yarısı Oku (sadscans.com)

''Bir kılıç ustası olduğunu söylemedin, istediğin gibi olsun'' yani adamın bu şekilde dövüşmesini sorun etmeden dövüşe başlıyor.
Onunla beraber adam tekme atıyor, yumruk atıyor bunların hepsini görüyor ve kabul ediyor.

Bu gördüğümüz bölümde de adam diğer yeteneklerini kullanıyor ve Zoro'ya fiziksel olarak üstünlüğünü gösterip onu adadan aşağıya gönderiyor. Düşse dövüşü kazanan King olacaktı. Çünkü bu bir ''Kılıç düellosu'' değil kurallara bağlı olsun. Adam istediği şekilde rakibi alt etmeye çalışabilir, istediği sinsiliği yapabilir. Zoro da bunun farkında olarak başlıyor zaten ''İstediğin gibi olsun'' diyerek.

Mızmızcılık mı dersin ne dersin ama Zoro dememesi gerek bir şey diyor o noktada. Sen kurallara bağlı bir düelloda değilsin şuan, adamın da dövüş stilini gördün ve sana daha öncesinde ''Dövüşlerde neden geleneksel tekniklerin ve formların dışına çıkılmadığını hiç anlayamadım'' diyen biri ile karşılaşıyorsun. Umarım olayı anlamışsındır.
Bana bu sayfayı atmana gerek yoktu çok iyi hatırlıyorum istediğin gibi dövüşelim diyor sorun da orada King dövüşmüyor
Bunu dediği şeyde King'in kendi gücü yine. Uçarakta hamle yapabiliyor. Ne yapsın uçmasın mı?
Uçsun uçsun da Zoroyu uçurmasın bütün hızıyla bütün gücüyle saldırsın

King'in hızına yetişemiyor gibi gözüküyor Zoro.
Sanji King'e yetişir tahminen.
Sanji ile Zoro arasında bi rakip takası gerçekleşmesi muhtemel derdim ama, mekan değişikliği oldu.
Zoro yeni bir şey göstermek zorunda şuan.
Merak etme tam ayak uyduracak hem şimdiye kadar gücüne karşı koyamadı o da bu kadar darbeyi beklemediği için öyle oldu bana hızına yetişiyormuş gibi geldi

Bana bu sayfayı atmana gerek yoktu çok iyi hatırlıyorum istediğin gibi dövüşelim diyor sorun da orada King dövüşmüyor

Niye dövüşmüyor? Adam vurup Zoro'yu aşağıya göndermeyecek miydi? Gücün varsa bu saldırıya dayanırsın yoksa yenilirsin bu kadar basit.
Dediğim gibi bu kurallara bağlı bir düello değil ilk önce bunu anlamanız gerekli bunu Zoro da biliyor.

Hızıyla yapmış zaten yapacağını. Dövüşte rakibe bir şey diyemezsin. Öldürmek istiyorsa istediği gibi öldürür. Öldürmez işkence çektirir. Kendi keyfine kalmış. Taraflar istediğini yapar yani -yapabildiği müddetçe-.
Buggy'nin adamıyla yaptığı vs. en adice olanıydı mesela. Kandırıp kandırıp vuruyordu Zoro'yu. Ama o adamda onu yapabiliyordu. Yapma diyemezsin. Kılıçla ölmek istiyorsa ya da dövüşmek istiyorsa saf kılıç ustası birini bulsun Zoro kendine.

Savaş durumda 1vs1 olayları bu şekilde oluyor. Hani bu ring değil luffy ile kaido çıksın millet izleye dursun savaş sırasında olabilecek en iyi 1vs1i şuan luffy çıkarıyor diğer karakterlerin dövüştüğü kişiler kaidodan daha fazla kişi ile dövüşüp karşılarına çıkıyor. Ayrıca bana sorarsan gayet adil bir dövüş luffy 2-3 defa bayıldı uyanıp biraz yemek yedi kaidoda çatıya luffy düştükten sonra dinlendi. Eğer adil bir savaş olsa bu şuan için luffy içinde daha iyi olur kezza tek hasar alan kaido değil luffy daha çok hasar alan tarafta bile olabilir. Kaidoya hasar veren kişiler luffye göre bayağı bir gerideler güç olarak ama luffye vuran kişi kaidonun ta kendisi oldu.
İşte demek istediğim bu. Luffy handikaplı ise Kaido bileğinin hakkıyla Luffy'i handikaplı etti. Tersi geçerli değil.
Bırak şimdi Zoro resmen adama kendini kısıtlayarak gel demenin başka bir dilini kullanmış.
Eğri otur doğru konuş Zoro bildiği halde bu adam ile dövüşe girdi ve böyle bir şey deme hakkı var mı bir dövüş içinde? :D
Zoro adamdan ricada bulunmuyor. Adama kızıyor. Yalvarır bir yüz ifadesi göremedik. Adam gibi dövüş yoksa affetmem demiş. King de nolur affet Zoro falan demediğine göre sıkıntı yok :)
@Rika Onu demek istemedim. Aslında sana tamı tamına zıt bir şey söylemedim. Sadece Luffy'nin yenildiği anlarda bu yenilginin belli süre ayağa kalkmasıyla olduğu ama örneğin Lucci'nin ya da diğer boslarının yenildiği anda kalkmasının çok daha uzun sürdüğünü söylemek istedim.

Luffy tabii yenildi ama demek istiyorum ki Kaido yenildiğinde bu Luffy'nin düşüşlerine benzemez.
Oda Luffy'i o duruma düşürmeden araya bir şey sokuyor çünkü. Kaido sendelediğinde araya biri girip Kaido'yu kurtarmayacak. Dinlenme, iyileşme imkanı falan sunmayacak. Perti çıkana kadar Luffy'nin kalkıp kalkıp onu dövmesini bekleyecek orada.

Spoilerdaki Zoro kısmının sahte çıkması güzel. Zoro'ya yakışan sözler değildi zaten. Zoro ve Luffy için iyiye verdim yoksa Momo'nun olduğu kısımlar çok boştu.

Haftaya da Sanji bölümü gelir artık. 1026. Bölümde Luffy işlendi, bu bölüm Zoro işlendi, haftaya da Sanji işlenir. Aradan Raizo vs Fukurokuju ve Drake vs Apoo çıkar. Hawkins vs Killer dövüşü Kid'in yaşamına bağlı olduğu için bence uzar o dövüş daha göstermezler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık