Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1020 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gerçek bir yaratık kurt tanrılarının en büyüğü olarak geçiyor
Baktım şimdi bir kaynak buldum, başta yazınca çıkmıyordu farklı isimle yazınca çıktı. Şöyle bir bilgi var. Sanırım bizim Yamato, Yamato Takeru isimli şahsiyetten esinlenme.

Ancient historic accounts from Japan report this mythical story how the wolf deity, a white wolf (白狼, shirōkami), in times of need suddenly appeared to Yamato Takeru, son of Emperor Keikko (around AD100). Takaru got lost on a road near Mitakesan (御嶽山) when a local demon shapeshifted into a white deer (白鹿) and obstructed the road. The white wolf showed him the way and let his army on the right path, "and Takeru commanded the white wolf to stay in Mitakesan as a true god, in order to slay any local demons."

Yamato dayanıklı çıktı dediniz ama nefes nefese kalmış. Ben kaidonun kendini tutmayacağını söylediği halde sanki tutuyor gibi geldi. Kızı ateş atmasa kendisi de atmayacak. Salt sopa ile vurmaya kalkıyor kaido.

Baktım şimdi bir kaynak buldum, başta yazınca çıkmıyordu farklı isimle yazınca çıktı. Şöyle bir bilgi var. Sanırım bizim Yamato, Yamato Takeru isimli şahsiyetten esinlenme.

Ancient historic accounts from Japan report this mythical story how the wolf deity, a white wolf (白狼, shirōkami), in times of need suddenly appeared to Yamato Takeru, son of Emperor Keikko (around AD100). Takaru got lost on a road near Mitakesan (御嶽山) when a local demon shapeshifted into a white deer (白鹿) and obstructed the road. The white wolf showed him the way and let his army on the right path, "and Takeru commanded the white wolf to stay in Mitakesan as a true god, in order to slay any local demons."
Ben japon hikayelerini artık takmıyorum
Çünkü binlerce mitleri, efsaneleri bilmem neleri var artık bu şeylere kafa yormak istemiyorum

Bu yüzden fazla zevk alamıyorsundur mangadan, her santimini değerlendir. Robin'in ve Black Maria'nın çizimleri, Brook'un kapışması falan değerlendir bir şekilde.
Kaido vs Yamato olayından bahsediyorum. Mantığın göz ardı edildiği, tamamen fan servis olan dövüşleri görünce ben bölümdeki diğer şeylere odaklanamıyorum malesef. Şu dövüşün hiçbir mantığı yok. Böyle olunca bölümde Luffy olsa bile bana zevk vermez. Luff olmadan da bölümden zevk alabilirim ama bölüm gibi bölüm olursa.

Yamato dayanıklı çıktı dediniz ama nefes nefese kalmış. Ben kaidonun kendini tutmayacağını söylediği halde sanki tutuyor gibi geldi. Kızı ateş atmasa kendisi de atmayacak. Salt sopa ile vurmaya kalkıyor kaido.
Bi zahmet her saldırısına da kral haki koymasın. Big mom çatıda kidd’i altına alıp o kadar dövdü. Ama kral hakili yumruğu sadece sinirlenince page one’a attı.
Kaido da thunder bagua’da falan kral haki basıyor gibiydi ama sıradan balyoz sallarken normaldi. Luffy kral hakiyi öğrenince sürekli haki çarpıştırmaya başladı.

En güçlü saldırılarını atmıyor olabilir ama “kendimi tutmayacağım” dediyse tutmuyordur. Luffy’nin f6’ya içten patlamalı haki veya kong gun atmak yerine elephant gun atması gibi. Tüm gücüyle vursa da elephant’ın üstünde bi ton saldırısı var.

Kaido vs Yamato olayından bahsediyorum. Mantığın göz ardı edildiği, tamamen fan servis olan dövüşleri görünce ben bölümdeki diğer şeylere odaklanamıyorum malesef. Şu dövüşün hiçbir mantığı yok. Böyle olunca bölümde Luffy olsa bile bana zevk vermez. Luff olmadan da bölümden zevk alabilirim ama bölüm gibi bölüm olursa.
Fan servis değil, baba kız kavga ediyorlar. Zaten belliydi kavga edecekleri, ediyorlarda. Lütfü gelene kadar tutar, sonra da salar muhtemelen. Diğer yan dövüşler bitene kadar sürmesi muhtemel.

Birisi 1 hafta önce spoiler konusunda, Yamato’nun dönüştüğü mitolojik kurt için, çevresinfekileri dondurduğu filan bir mit paylaşmıştı (hatta kötülükleri sezer kötülük yer filan da diyordu).

Hani Yamato ateş attı filan deniyor ya, ben şahsen ateş değil de bir tür soğuk saldırısı yaptığını düşünüyorum. Saldırının isminde de “Ice (buz)” kelimesi geçiyor. Şu omzundaki kuşak gibi alevimsi şey de bence soğuktan kaynaklı buhar.

Bölümler ilerledikçe çoğu şey şey netleşir bu meyve hakkında.

east blueda adını duymayan yoktu, meşhurdun. o kadar ismimi gökler duyacak de, maria senin adını sanjiden sonra ansın ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık