Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1019: Triserakopter

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    203
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yav hiç boşa hikaye anlatmayın.Biz bilmiyoruz sanki tanınmayacağım kisvesiyle suit kullandığını.Bunlar Oda’nın öne sürdüğü bahaneler.Topkek arcta da tanınmadan Oven uçurmadı mı bu adam.Çapı yeten aynısını page için de yapar 1 dakikada zaten kimse onu tanıyamaz indirir aşağı.Bunlar Oda’nın alın yiyin diye öne attığı bahaneler.Page one dövüşünde hype yaptırmak istedi okuyucuya bunları çizdi.Şimdi de böyle gaz vereyim demiş ötesini berisini düşündüğü yok.
Zaten benim de insanlara anlatamadığım şey bu. Ben sözde Oda fetişiyim, One Piece fanıyım. Ama ben bile kabullendim bu gerçeği, adam bu tür sürtüşmelerde ne yaparsam kendi kurduğum güç dengesine, mantığına uygun olur diye düşünmüyor. Tamamen insanları heyecanlandırmak, şov yapmak.... Tek ama tek düşündüğü şey bu. Bu yüzden bu seride yarıda kesilmemiş vsler hariç hiçbir şeyi kaale almamak gerekiyor. Geçmişte aynı sebepten dolayı Mihawk amiral altı diyenlere Mihawk'ı kanlı bıçaklı savundum. One Piece'im hikayesi, olay örgüsü vs iyidir, 25 senelik bir seriye göre kemdi içinde gayet tutarlıdır. Ama dövüşlerde ne mantık var ne başka bir şey o yüzden çok derinlemesine incelemek zaman israfı bence.

Sanji'nin suit olmasa öleceği baya baya öznel bir yorum.Raizo olayı gayet bir savaş.Bir tarafın diğerine baskın olması savaş olmasını mı engelliyor.O nasıl bir mantık yahu.

Sanji orda istediğini elde etmiş Momoyu kurtarmış zaten.King de yanında Queen varken engelleyememiş bunu.Sonrasında da Sanji çiziksiz çıkmış.Daha ne olacak.

King sağ kol tabi üstün olacak Queen'den.Biz de öyle düşünüyoruz ama girdiği aksiyonlar Queen ile eş zamanlı rezil şekilde kendisinin.Yanında Queen varken de Marco dövdü bunları.

Kınların baskınında King gene farkını gösteremedi.Kılıcına bile sahip çıkamadı hatta.Bir yerde tabi farkını gösterir de şu anlık öyle bir durum yok.
Ölmese de sağlam hasar alacağı bir gerçek. King'te bunu belirtiyor zaten. Raizo olayına ise çok takılmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum. Sanji vs Page One bile en azından bir bölüm süren bir dövüş yani.

Her sağ kolun gözlemi çok iyi olacak diye bir şey yok ki. Ona bakılırsa über gözlemli Katakuri'yi savuşturan Sanji King'i savuşturamadı. King'inde iyi olduğu alanlar başkadır. Üstelik birde özel bir ırka mensup.

Queen gibi rezil edildiğini düşünmüyorum ben King'in adam tüm ortama hakimdi korsanları yönlendiren falan hep kendisiydi. Hala bir ağırlığı bir var.

Marco'nun kanadını kesen saldırıyı King yapmıştı Queen hiç dokunamadı. Günün sonunda dayak yedi dersen de en azından Marco'dan dayak yedi, WCI Luffy'den dayak yiyen sağ kolda var.

Baskın anında Kızıl Kızların anını baltalamamak için King çok ön plana çıkarılmadı bence. Oda kendisini saklıyor, farkını gösterecektir kesinlikle.

Ölmese de sağlam hasar alacağı bir gerçek. King'te bunu belirtiyor zaten. Raizo olayına ise çok takılmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum. Sanji vs Page One bile en azından bir bölüm süren bir dövüş yani.

Her sağ kolun gözlemi çok iyi olacak diye bir şey yok ki. Ona bakılırsa über gözlemli Katakuri'yi savuşturan Sanji King'i savuşturamadı. King'inde iyi olduğu alanlar başkadır. Üstelik birde özel bir ırka mensup.

Queen gibi rezil edildiğini düşünmüyorum ben King'in adam tüm ortama hakimdi korsanları yönlendiren falan hep kendisiydi. Hala bir ağırlığı bir var.

Marco'nun kanadını kesen saldırıyı King yapmıştı Queen hiç dokunamadı. Günün sonunda dayak yedi dersen de en azından Marco'dan dayak yedi, WCI Luffy'den dayak yiyen sağ kolda var.

Baskın anında Kızıl Kızların anını baltalamamak için King çok ön plana çıkarılmadı bence. Oda kendisini saklıyor, farkını gösterecektir kesinlikle.
Ölecek demek ile bu bir değil.Değiştirmeyelim şimdi.Sanji-Page One tam bölüm falan sürmüyor yahu.Her sağ kolun gözlemi ne alaka ? Adam kılıç ustası kılıcına vurulduğu hissetmiyor.Tepki hızı da ahım şahım boyutta değil.Özel ırka mensup olması.Onun özel olduğu alan gibi duruyor zaten :d Sanji adamın uzaktan attığı jelibondan sıyrıldı yalnız xd.Ki Sanji iyi gözleme sahip bir adam.

Queen'in rezil olduğu çoğu alanda King de oldu.Sencesi bencesi yok onun.Marco'nun kanadını kesen saldırıyı yapan King'i söylüyorsun ama,o sırada Marco'nun dikkatini dağıtan Queen'i söylemiyorsun.King o dediğini tek bile yapmıyor yani.WCI Luffy dediğin adam 5 milyarlık kaptanın sağ kolu olan Marco'dan fazla ödüle sahip adamdı xd.

Bir şey konusunda haklısın.İzo'ya vakit kaybeden sağ kol da var,WCI'da Bege,Jinbei'nin birlikte durduramadığı sağ kol da var.Ray tarafından hypelanan adam da var,Queen tarafından ciddiye alınmayan adam da var.Suitli adama anında tek atan sağ kol da var,o suiti giyene çizik atamayan da var.
Kınların ön plana çıkması gereken yerde Kaido'nun sağ kolunun ön plana çıkmaması da bir bahane değil.Sağ kol bu adam.Kaptandan sonraki en güçlü adam.

Dünyadaki en güçlü birkaç insanın kullandığı yöntemi öğrendi, nasıl ahım şahım bir güç artışı yaşamadı?
Bak kendin de diyorsun "yöntem öğrendi".
Luffy'de 2 birim Haoshoku haki varsa, sen bu tekniği öğrenince 100 birim hakiye mi ulaşıyorsun? Gökten bedenine Haki mi yağıyor?

Gündelik hayattan bir örnekle açıklayacak olursam, elinde 100 mermisi olan bir silah var ve rastgele sağa sola ateş ediyorsun. Haliyle doğru düzgün kimseye isabet etmiyor edenlere de tek mermi isabet ediyor. Ama rastgele sağa sola ateş etmeyi bırakıp, hedefe kitlenmeyi öğrenip 100 mermiyi de tek hedefe sıkıyorsan orada sen sadece bir şeyleri öğrenmiş olursun. Elinde hala 100 mermi olur (ekstra 100 mermi almış olmazsın) ama öncekinin aksine tek bir noktaya hedeflemiş ve tüm mermiyi tek kişiye boşaltmış olursun. E bu durumda doğal olarak rakibin daha fazla hasar görür.

Ayrıca orada verdiğim sayılara bakarsanız başlangıçta Luffy'e 50 dediysem, sonrasında 60-65 dedim. Yani Luffy bu hakiyi kullanmayı öğrenirken bile savaştığı/eğitim yaptığı için (hem de Kairoseki ile) güçlendi. O yüzden de "ahım şahım" güç artışı olmadı dedim.

Ha siz buna çok büyük güç artışı yaşadı derseniz, eyvallah derim. O sizin düşünceniz.
Benim power-up anlayışım eğitim yaparak güçlenmek, dragon ball vb. manga/animelerdeki gibi bir anda bedeninin potansiyelinin ötesine geçmek vb. şeyler.
Yani varolan gücünün üstüne ekstra güç koymak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık