Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1017: Emirler

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    212
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy'nin sürekli bir şeylerinin özel çıkması Luffy'ye olan saygımı azaltmaya başladı. Eğer olur da Joy Boy'un meyvesi çıkarsa iyice sıvamış olur Oda. Luffy yalnızca Luffy olduğu için başarmış olsun isterdim.

Ee bunların yanında Law ve Kid'in gelişmiş olması absürt kaçmasa gerek. Kid'in net gücünü bilmiyoruz ayriyetten o da Luffy gibi hapiste eğitim yapmış oldu.

Law, Doffy'den sonra daha fazla direnç dayanıklılık kazanmasının yanında Roomu daha aktif ve rahat kullanmaya başladığını gördük. Law zeki adam. İmparatorun çok çok daha fazla zorlacağını biliyor. Adada Luffy'i bekleme süresinde teknikte geliştirmiş olabilir. Keza yeni teknik curtain gördük. Belki hakiside daha fazla gelişim aldı. Belki Doffyde görünce uyanışa çalıştı. Çatıda Gamma Knife bu kadar erken kullandığı için bundan daha etkili yeni saldırı göreceğimizi düşünen okuyucular var. Big Mom karşısında daha net göreceğiz bunları. Olursa da absürt karşılamam. Law, Doffy'den biliyor gelişmesi gerektiğini. Her şeyin farkında olarak burada.
Sanji ve Zoro güçlendiyse Law ve Kid'in güçlendiği de barizdir. Bize göstermemiş olduğu için bu adamlar gözümüzde zayıf görünüyor. Örneğin Luffy ve Law birlikte Doflamingo'yu indirirken Kid toplantı yapıyordu time skip sonrası bir mücadelesine tanık olmadık. Tek savaşı Kaido'ya karşıydı ve onda da ağır bir yenilgi almış ve kıçının üstüne oturmuştu. Udon hapishanesinde Luffy'yle koca taşları kaldırıp antrenman yapıyordu. Kaido karşısında çok işlevsiz kalmış olsada King'le kapışacak olsa yenme noktasında bir şansı var. Roger-Whitebeard ikilisine benzetilmek istediği bariz belli Kid'i Luffy'ye yakın çizmeye çalışıyor. Halbuki meyvesi itibari ile Law çok daha sağlam bir karakter güç anlamında da bence Kid'den daha aktif bir gücü var. Doflamingo'yla köprü üzerinde yaptığı savaş müthişti. Yani gerçekten meyvesi en havalı kişi kim deseler net Law derim.

Hakisi Luffy gibi sağlam olsa bu meyveyle çok daha fazlasını da yapar. Her dövüş sonrası daha da güçlenme meselesini düşünürsek Law tabi ki daha da güçlenmiştir. Daha fazla teknik geliştirme meselesine gelirsek bu da mümkün çünkü senin de dediğin gibi Law seride zekasını kullanabilen nadir karakterlerden biri ve Kaido'yu indirmek için bu kadar yanıp tutuşurken Doffy karşısındaki halinde kalması beklenilemez. Yine de yc1 seviyesi böyle kolay geçilebilen bir seviye olmamalıydı. Yani bakıyorum sağ kollara Rayleigh, Katakuri, Ben Beckman, Marco, King, Shiryu. Hepsi de potansiyelli kimseler ve yıllarını vermişler o konumlarına yükselebilmek için ama bizim yeni yetmelere bakıyorsun 19-25 yaş arası veletler bu adamları zorlar olmuş. Ya bu adamlar tecrübe sahibi ve girdikleri bunca mücadelelerinden bu seviyeye gelmişler. Bizim yeni yetmelere bakıyorsun maksimum 5 yıllık korsanlık geçmişi var. Ace'nin, Yamato'ya bahsetti kişiler idamından 3 yıl öncesi filan herhalde bahsettiği zaman dilimi. Bu zaman dilimine bakarak Kid'in ve Killer'in 5 yıllık geçmişleri var. Law muhtemelen daha da önce çünkü yaş itibari ile hepsinden büyük. Luffy, Zoro ve Sanji'nin 2 yıllık korsanlık geçmişi var. Hadi Luffy'nin geldiği soy, dedesi ve babası belli. Joy boy'un reenkarnesi falan filan der yırtarsında diğer dördünün bu kadar yükselmesi ne bileyim çok da makul durmuyor. Neyse biz keyif almaya bakalım. :respect:

Sanji ve Zoro güçlendiyse Law ve Kid'in güçlendiği de barizdir. Bize göstermemiş olduğu için bu adamlar gözümüzde zayıf görünüyor. Örneğin Luffy ve Law birlikte Doflamingo'yu indirirken Kid toplantı yapıyordu time skip sonrası bir mücadelesine tanık olmadık. Tek savaşı Kaido'ya karşıydı ve onda da ağır bir yenilgi almış ve kıçının üstüne oturmuştu. Udon hapishanesinde Luffy'yle koca taşları kaldırıp antrenman yapıyordu. Kaido karşısında çok işlevsiz kalmış olsada King'le kapışacak olsa yenme noktasında bir şansı var. Roger-Whitebeard ikilisine benzetilmek istediği bariz belli Kid'i Luffy'ye yakın çizmeye çalışıyor. Halbuki meyvesi itibari ile Law çok daha sağlam bir karakter güç anlamında da bence Kid'den daha aktif bir gücü var. Doflamingo'yla köprü üzerinde yaptığı savaş müthişti. Yani gerçekten meyvesi en havalı kişi kim deseler net Law derim.

Hakisi Luffy gibi sağlam olsa bu meyveyle çok daha fazlasını da yapar. Her dövüş sonrası daha da güçlenme meselesini düşünürsek Law tabi ki daha da güçlenmiştir. Daha fazla teknik geliştirme meselesine gelirsek bu da mümkün çünkü senin de dediğin gibi Law seride zekasını kullanabilen nadir karakterlerden biri ve Kaido'yu indirmek için bu kadar yanıp tutuşurken Doffy karşısındaki halinde kalması beklenilemez. Yine de yc1 seviyesi böyle kolay geçilebilen bir seviye olmamalıydı. Yani bakıyorum sağ kollara Rayleigh, Katakuri, Ben Beckman, Marco, King, Shiryu. Hepsi de potansiyelli kimseler ve yıllarını vermişler o konumlarına yükselebilmek için ama bizim yeni yetmelere bakıyorsun 19-25 yaş arası veletler bu adamları zorlar olmuş. Ya bu adamlar tecrübe sahibi ve girdikleri bunca mücadelelerinden bu seviyeye gelmişler. Bizim yeni yetmelere bakıyorsun maksimum 5 yıllık korsanlık geçmişi var. Ace'nin, Yamato'ya bahsetti kişiler idamından 3 yıl öncesi filan herhalde bahsettiği zaman dilimi. Bu zaman dilimine bakarak Kid'in ve Killer'in 5 yıllık geçmişleri var. Law muhtemelen daha da önce çünkü yaş itibari ile hepsinden büyük. Luffy, Zoro ve Sanji'nin 2 yıllık korsanlık geçmişi var. Hadi Luffy'nin geldiği soy, dedesi ve babası belli. Joy boy'un reenkarnesi falan filan der yırtarsında diğer dördünün bu kadar yükselmesi ne bileyim çok da makul durmuyor. Neyse biz keyif almaya bakalım. :respect:
Diyecek sözüm yok. Katılıyorum. :rolleyes:

Benim halen anlamadığım nokta shanks ne ara joyboyu falan öğrendi bu adam son adaya gitmemişti. Bize gösterilen rogere bir soru sorup ağlaması olmuştu. Millet ne ara shanksı bu kadar şey bilir hale getirdi onuda merak ediyorum.

Ya şu seride robotik zımbırtılari hiç sevmirem. Fantastikliği alıp götürüyor.

Ama multimilyon bölüm önce çizdiği şeyide bağlaması muazzam oluyor onada hastayım.

Aslında basit bir mantıkla ilerliyor. Karakterler tek başına belli bir seviyeye geliyor bir iki tık üstüne koyuyor ama daha fazlası olmuyor tek başına. Zoronun bir sözü vardı enies lobby arcında ( mangada var mı bilemiyorum) sadece luffy ile takılarak nerelere geldiğinden bahsediyordu. Bu direkt olarak bana güç mekanizmasını açıklar nitelikte oldu. Bu seride bir karakterin güçlenmesi yanındaki müttefik veya tayfası tarafından oluyor. Bir örnek ile anlatacak olursam luffy bir savaşa giriyor ve tayfası bu işin içine sürükleniyor karşılaştıkları rakipler onları daha güçlü hale gelmeye zorluyor. Şuan için Law ve kid luffy ile birlikte luffy yine bir savaş başlattı ve bu sefer kendinden kaç kat güçlü birine karşı buda direkt olarak diğer karakterleri ateşledi bu sayede Law ve kid şuan diğer yonkouya daldı tabi o savaş nasıl biter bilmiyorum ama kesin olarak o savaş sonrası kid ve lawın ödülü en az 1.5-2.5 milyar arası olacaktır ve seviye olarak bu arc olmasa bile yonkouları aşacaktır.
Kısacası birbirine yakın olan isimlerden biri bir dövüşe girince rakibine bağlı olarak elde ettiği gücü diğer karakterler aynı oranda elde ediyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık