Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1016 Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O kısmın Türkçe çevirisi yanlış olmuş o zaman. İşin rengi ortaya çıkar yakında.
Resmi çeviriden revize ettim o kısmı, Luffy için "Suyun içinde nasıl konuşabiliyor?" diyorlar. İngilizce versiyonunda da "How could he be speaking in the water!?" diyorlar.

İlk çevirdiğim kaynakta da o balonda, "It's like we could hear his voice even though we're under water" diyorlar. O kısmı da "Suyun altında olmamıza rağmen onun sesini duyuyor gibiyiz!! " diye çevirmişim. Tam olarak nerede hata yapmışım, söyleyebilir misin?

Resmi çeviriden revize ettim o kısmı, Luffy için "Suyun içinde nasıl konuşabiliyor?" diyorlar. İngilizce versiyonunda da "How could he be speaking in the water!?" diyorlar.

İlk çevirdiğim kaynakta da o balonda, "It's like we could hear his voice even though we're under water" diyorlar. O kısmı da "Suyun altında olmamıza rağmen onun sesini duyuyor gibiyiz!! " diye çevirmişim. Tam olarak nerede hata yapmışım, söyleyebilir misin?
Demek istediğim şey Türkçe çevrilmiş kısımda "suyun içinde nasıl konuşabiliyor" dediklerinde sesi duydukları için mi öyle diyorlar yoksa "Momonosukenin dediklerini duyuyorlar ve su altında nasıl konuşabiliyor? " anlamında mı diyorlar idi.

Benim soruma yanıt veren arkadaş sesi duyuyorlar dedi ve İngilizce metne baktığımda duyup söylüyorlar gibi geldi. Türkçe çeviride farklı anlamda çıkabiliyor. Eğer öyleyse yanlış olmuş o zaman dedim. Resmi çeviriye göre mi değil mi bilemedim, nasılsa belli olur demek istedim.

Demek istediğim şey Türkçe çevrilmiş kısımda "suyun içinde nasıl konuşabiliyor" dediklerinde sesi duydukları için mi öyle diyorlar yoksa "Momonosukenin dediklerini duyuyorlar ve su altında nasıl konuşabiliyor? " anlamında mı diyorlar idi.

Benim soruma yanıt veren arkadaş sesi duyuyorlar dedi ve İngilizce metne baktığımda duyup söylüyorlar gibi geldi. Türkçe çeviride farklı anlamda çıkabiliyor. Eğer öyleyse yanlış olmuş o zaman dedim. Resmi çeviriye göre mi değil mi bilemedim, nasılsa belli olur.
Çeviride anlam farkı olabilir, fakat bir hata yok gördüğün gibi. Bilmeden hatalı çeviri ile suçladığın için ufak bir özür beklerdim senden, ama beklentiyi yüksek tutmamak lazımmış.

Çeviride anlam farkı olabilir, fakat bir hata yok gördüğün gibi. Bilmeden hatalı çeviri ile suçladığın için ufak bir özür beklerdim senden, ama beklentiyi yüksek tutmamak lazımmış.
Suçlamadım ama yanlış anlaşıldığım için özür dilerim. Görüldüğü kadarıyla su altındaki Luffy'nin sadece Momonosuke'ye ve denizaltındakilere sesini duyurması olası gelmiyor bana. İngilizce metinde "sanki duyuyor gibiyiz" yazmasına binaen Türkçe çeviriyle ilgili öyle dedim ama resmi çeviriye göre değiştirdiğinden haberim yoktu. Gücendirdiysem kusura bakma.

Demekki Zoro iyileşecek ve oda eşleşecek. Geriye sadece bizim esas oğlan kalıyor. Arada tabi birkaç kişi yine icraatte bulunur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık