Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1014: Ömür Boyu Acemi Aktör

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    303
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kapakla ilgili bilgilendirme yapılmış. Tabi ingilizcemiz olmadığından bana linki bırakmak düşer. :D

http://instagr.am/p/CPa_woUlSfT/
Kapakta "Aklıyla bir Byobu Kaplanı yakalamakla görevlendirilmiş genç Budist bir keşiş olan Ikkyu-san hakkındaki Japon halk masalından esinlenilmiş." diyor. Yine İngilizce çeviride şöyle bir açıklama da vardı:

"Kapak, 14-15. yüzyıllarda yaşamış Zen Budist keşişi Ikkyu-san'dan referans alınmış. Anokokuji tapınağında kaldığı süre zarfında yetişkinleri aldattığı yaramazlıkları sayısız kez anlatılmış. Toei 1972-85 yılları arasında bu efsaneleri konu alan bir anime yapmış ve bu anime Ikkyu'nun lotus pozisyonunda işaret parmakları kafasının üstündeyken plan yapmasıyla ünlenmiş. En bilinen hikayelerden biri, kendisine Byobu perdesinden çıkan evcilleştirilmiş bir kaplan gerektiğini söyleyerek Ikkyu'yu sınamak isteyen bir lordun bulunduğu hikaye. Ikkyu'nun, lorda böyle bir şey olmasının imkansız olduğunu itiraf ettirmesiyle bu yalan sonuçsuz kalmış.
Law muhtemelen planlama yaptığı ve nicki (TORA) Japonca'da kaplan demek olduğu için bu kapağa seçilmiş."

Kaidou bu bölümle beraber gözümde Akainu çakması olma yolunda bir adım atmıştır. He buda Kaidou için çok yüksek bir statü kıymetini bilsin. Reyizin havasını 1 bölüm hissettirmeye yaklaştı.

Acaba Kapak'ta ki kaplanın birinin meyvesi çıkma ihtimali nedir? Kaplan kimin lakabıydı??? Akıllara Fujitora'yı getirmiyor mu?

Ayrıca kutsal bir hayvandır kendisi, yamato kaplana mı dönüşecek de askerler kollarında ki kelepçeye atıfta bulundular...

Deniz kralları gelecek büyük ihtimalle veya Alaaddin gelip alacak... Fakat Momo'nun duyduğu ses antik silah olan Kralları çağrıştırıyor olabilir... Zaten Kaido'nun JoyBoy göndermesi yapması da bu konuda şüphe bırakıyor.

Darbenin ardından Momonosuke'nin ağlayışına bakarsak Kinemon öldü diyebiliriz. Ama bu şekilde aniden ölmesi yakışmaz pek Kinemon gibi karaktere, Wano için önemli bir isim sonuçta. O yüzden sonraki bölümde epik bir iki sahne bekliyorum tam ölmeden önce. Kaido'nun Joy Boy mevzusunu bilmesi ise biraz şaşırtıcı oldu, muhtemelen Xebec'den öğrenmiştir diye tahmin ediyorum. O zamanlardan bu mevzular hakkında bilgisi olup, yıllardır Wano'yu o sebeple ele geçirmek istemesi hikayeye ters olmazdı.

Luffy ve Momonosuke mevzusunda ise sonunda bir şeyler öğrenecekmişiz gibi gözüküyor. Momonosuke'nin duyduğu ses muhtemelen Luffy'nin sesi. Luffy'nin yenilgisi açıklandığı sırada bu sebeple Kinemon'a herkese söylemelisin dedi diye tahmin ediyorum. Wano boyunca iki sefer Kaido, Luffy'nin bilincini yitirmesine rağmen hala ona baktığını yani iradesinin hiç kırılmadığından bahsetti. Muhtemelen gelecek bölümlerde göstereceği mevzunun temelini atmak için işlendi bu sahneler ve bu mevzuda muhtemelen her şeyin sesini duyma mevzusu. Tahminim Luffy bilincini kaybedip denize düştüğü sırada içgüdüsel olarak hayatta kalabilmek için bu gücünü tam olarak ortaya çıkardı. Daha önce her şeyin sesini duyma mevzusunun özellikle gösterildiği iki sahne de denizin içinde deniz krallarının sesini duyma yoluyla gösterildi. Muhtemelen Luffy bilinçsizce bu gücünü kullanarak deniz krallarının da kendisini duymasını sağlayacak ve onlar tarafından kurtarılacak. Ve biz de bu gücün asıl olayıyla ilgili bir şeyler öğrenecekmişiz gibi geliyor.

Bu çizgi filme gönderme yapıyor:

Bölümün kapağında Law, televizyon'da aslanı yakalayan bu çizgi filmin ana karakterine saygı duruşunda bulunuyor.(veya saygısını sunuyor)
Kapakta "Aklıyla bir Byobu Kaplanı yakalamakla görevlendirilmiş genç Budist bir keşiş olan Ikkyu-san hakkındaki Japon halk masalından esinlenilmiş." diyor. Yine İngilizce çeviride şöyle bir açıklama da vardı:

"Kapak, 14-15. yüzyıllarda yaşamış Zen Budist keşişi Ikkyu-san'dan referans alınmış. Anokokuji tapınağında kaldığı süre zarfında yetişkinleri aldattığı yaramazlıkları sayısız kez anlatılmış. Toei 1972-85 yılları arasında bu efsaneleri konu alan bir anime yapmış ve bu anime Ikkyu'nun lotus pozisyonunda işaret parmakları kafasının üstündeyken plan yapmasıyla ünlenmiş. En bilinen hikayelerden biri, kendisine Byobu perdesinden çıkan evcilleştirilmiş bir kaplan gerektiğini söyleyerek Ikkyu'yu sınamak isteyen bir lordun bulunduğu hikaye. Ikkyu'nun, lorda böyle bir şey olmasının imkansız olduğunu itiraf ettirmesiyle bu yalan sonuçsuz kalmış.
Law muhtemelen planlama yaptığı ve nicki (TORA) Japonca'da kaplan demek olduğu için bu kapağa seçilmiş."
Teşekkür ederim. Sayenizde bilgilendim. :utaniyorum: Ikkyu-san için doğru kişi seçilmiş. :dd.d

Mangaya bakasım gelmiyor ama Chopper vs Queen olmuş galiba.Biriktireceğim.Ama Sanji’den özür diliyorum günahını almışız. :D Yada @Mike haklı çıktı gücünü saklıyormuş.:hmm:

Luffy kelimesini bitirmeden kendi kendine bayılmış galiba çeviriden öyle anladım ben. Kaldıramayacağı bir moda falan girerken o sıra Momonosuke'nin başı falan ağırmış olabilir mi ? Bu düşüş power-up tetikleyecek bir düşüş. Çok sağlam bir dövüş bizleri bekliyor sıkı tutunalım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık