Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1013. Bölüm Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arz-talep meselesi alpa.sen okuyucuyu tatmin etmezsen insanlar neden sana para kazandırsın?
İşte olay orada kopuyor birilerini tatmin ettiği için para kazanıyordu. Yani amacı birilerini tatmin etmek değil para kazanmak. Başta belki bir strateji olarak tatmin edecek şekilde yazmış olabilir bilemeyiz belki de hiç öyle kaygısı olmadı. Ama şu an para içinde yüzüyorken niye okuyucu tatmin uğraşına girsin? Ben olsam kendi içimden geldiği gibi yazardım o noktada. Yani Oda'ya bu noktada eleştirebileceğimiz bir durum yok. Biz Oda'ya bizi tatmin ettiği sürece para bile ödemiyoruz. Sürekli verdiğimiz para da yok. Tepkini bundan sonra Mangasını okumayarak gösterirsin daha fazla para kazanmaz Oda.:D Yani baştan beri aralarında çıkar ilişkisi olduğu bir grubu şu durumda niye tatmin edebilme yükü altına kendisini soksun.

Adamın yaşı gelmiş 45'e yani 15 sene öncekine kıyasla çizim hızı,çalışma saatlerine olan gücü vs de doğal olarak azaldı.Yanına yardımcı asistanlar alsın o zaman diyenleri gördüm.Buna asla katılmıyorum.Bu seri onun serisi ve elbette de kendisi en çok emeği vermek ister.Ayrıca bu işler öyle hop hadi oturdum her hafta bir sürü olay yazayım,çizeyim demekle de olmuyor.Bir seri çıkarmak böyle bir şey mi ? Öncesinde düşünüyor,planlarını yapıyor vs.Yaptığı işten çok para kazanıyor diye de bu kadar gömmeye gerek yok adamı.Saçma sapan instagram fenomenleri bile yatarak 2-3 resim paylaşarak haftada binlerce dolar kazandığına göre bana göre böyle bir adamı eleştirmeye hakkımız yok.

Üye silindi 1004

ya yuba ben anlamıyorum ama ya. beğenmezsen okumazsın siz her hafta laf edip her hafta bölümü yorumluyosunuz. hani bu kadar laf ettiğin seriden daha ne bekliyosun ki zaten seriye laf atmak için takip ediyomuşsun gibi geliyo. sonra odaya sallıyosunuz siz zaten seriden bıkmışsınız. daha 5 yılı olan bi seriyi böyle bi durumda niye takip ettiğinizi anlamıyorum
Beğenmediğim bir durumu devam ettirme hakkına da sahibim. Sizin bakış açınıza göre bunun sevmiyorsan terk et demekten farkı yok. Bu seri çok dandik ve rezalet ama okuyorum çünkü 17 yıllık bir yer kaplıyor hayatımda. Ayrıca bu tarz bir konfor alanından çıkmak kolay değil. Seriyi bıraktığım zamanlarda oldu tabii ama genel olarak kendi konfor alanımın dışına çıkınca gerçekleşti bu. Alışkanlıklar öyle kolay değişmiyor. Ayrıca seriyi sadece laf etmek içinde takip edebilir insanlar. Çelişkili olması olmayacağı ya da yapacağın anlamına gelmiyor. Saçma gelebilir kişiye ama çelişkili olması bir şeyi yapamayacağımız anlamına gelmez.

Forum global bir forum olsa Oda'nın Japonya'daki avukatı buraları okusa gider Oda'ya ben artık seni savunmayacağım seni aha bu forumdakiler savunsun bana boşa para verme hakkını veremiyorum der :D Yav burada duyar kasıyorsunuz ama 16 ekim e kadar sayı yok ara var cümlesini duyunca bu savunanlar senindeeee, aranındaaa 16 ekiminin deee manganında deyip 5 dakika süren bir küfür maratonuna girdiklerini biliyorum ama ıspatlayamam :D

Üye silindi 1004

Almasaydın diyecek adam zorla mı aldırdılar? Ya da sana bir şey mi vaat etti
? :D
Evet iyi bir oyun olduğunu vaat etti belki. Olaya çok basit ve çocuk bakıyorsunuz. Ürününün iyi olduğunu söyledi ve ben bu ürüne bir para verdim. Beğenmediysem tüketici olarak sallamak hakkımdır.

Forum global bir forum olsa Oda'nın Japonya'daki avukatı buraları okusa gider Oda'ya ben artık seni savunmayacağım seni aha bu forumdakiler savunsun bana boşa para verme hakkını veremiyorum der :D Yav burada duyar kasıyorsunuz ama 16 ekim e kadar sayı yok ara var cümlesini duyunca bu savunanlar senindeeee, aranındaaa 16 ekiminin deee manganında deyip 5 dakika süren bir küfür maratonuna girdiklerini biliyorum ama ıspatlayamam :D
Ben yapıyorum bunu. Amacım deli gibi savunmak değildi. Özellikle böyle bir durumda. Ama o kadar taşlama görünce insanın içinden taşlayası gelmiyor.

Beğenmediğim bir durumu devam ettirme hakkına da sahibim. Sizin bakış açınıza göre bunun sevmiyorsan terk et demekten farkı yok. Bu seri çok dandik ve rezalet ama okuyorum çünkü 17 yıllık bir yer kaplıyor hayatımda. Ayrıca bu tarz bir konfor alanından çıkmak kolay değil. Seriyi bıraktığım zamanlarda oldu tabii ama genel olarak kendi konfor alanımın dışına çıkınca gerçekleşti bu. Alışkanlıklar öyle kolay değişmiyor. Ayrıca seriyi sadece laf etmek içinde takip edebilir insanlar. Çelişkili olması olmayacağı ya da yapacağın anlamına gelmiyor. Saçma gelebilir kişiye ama çelişkili olması bir şeyi yapamayacağımız anlamına gelmez.
Ben seri bi yerden sonra sevdiğim şeyleri kaybetti diyip bırakırdım. Siz bana bi tık garip geliyorsunuz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık