Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1013. Bölüm Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda'yı biz neden tatmin etmeye çalışalım ya. Tüketici biziz o ise üretici.O tatmin etmeye çalışacak tabi ki.

Bide ben adam ara vermesin demiyorum. Hakkıdır. Sadece boş yere zamanında bu kadar uzatmasaydı. ;)
Oda bizi neden tatmin etmeye çalışsın? Adamın amacı para kazanmak senin tatmin olman değil. En son amacı birilerini tatmin etmek olur herhalde. Bir de kendi sanatına saygısı varsa bir felsefesi varsa ona bağlı kalır içinden geldiği gibi çizer. Öyle bir söylüyorsun ki sanki biz okuyoruz diye adama iyilik yapıyormuşuz gibi.:D

Hatalısın. Bu seri bir fikri mülk ve insanlar tişörtler, figürler ve hatta oyunlar alıyor One Piece'le alakalı. Bunları yapmasak bile yine laf edebiliriz çünkü seriye buradaki herkes en az 10 harcamıştır.
ya anlamadığım adam silah zoruyla mı okutuyo? burda her hafta adama sövülüyo. bu kadar sinir oluyosanız beğenmiyosanız neden hala okumaya devam ediyosunuz? bu yılın meselesi de değil. eski konulara baktım orda da durmadan laf ediliyomuş. tmm durmadan ara vermesi iyi değil ama adama laf etme hakkımızın olduğunu düşünmüyorum. shounen jump bizden para toplamıyo şuanda.

Oda bizi neden tatmin etmeye çalışsın? Adamın amacı para kazanmak senin tatmin olman değil. En son amacı birilerini tatmin etmek olur herhalde. Bir de kendi sanatına saygısı varsa bir felsefesi varsa ona bağlı kalır içinden geldiği gibi çizer. Öyle bir söylüyorsun ki sanki biz okuyoruz diye adama iyilik yapıyormuşuz gibi.:D
Gerçekten ilginç bir insansın vesselam :sapkali:

Sen de öyle bir yazıyorsun ki adam ne yapsa hakkıdır. Biz bir şey diyemeyiz. :/ Tatmin etmekten kasıt; köle gibi çalışsın veya okuyucunun her istediğini çizsin manasında gelmiyor. İşine gelince okuyucularımı memnun etmek için çalışıyorum diye gezmeyecek, bir yorumu vardı. Onu bulursam atarım buraya.

arz-talep meselesi alpa.sen okuyucuyu tatmin etmezsen insanlar neden sana para kazandırsın?

Üye silindi 1004

ya anlamadığım adam silah zoruyla mı okutuyo? burda her hafta adama sövülüyo. bu kadar sinir oluyosanız beğenmiyosanız neden hala okumaya devam ediyosunuz? bu yılın meselesi de değil. eski konulara baktım orda da durmadan laf ediliyomuş. tmm durmadan ara vermesi iyi değil ama adama laf etme hakkımızın olduğunu düşünmüyorum. shounen jump bizden para toplamıyo şuanda.
Yok hayır sen bu seriyle alakalı iğne çöpü almışsan bile Shounen Jump senden para almış oluyor. Steam'den bir oyun aldıysan bile sonsuza kadar Shounen Jump'a sallayabilirsin. Ya da Oda'ya....

Gerçekten ilginç bir insansın vesselam :sapkali:
Oda'yı tanımıyorum pek, acaba başından beri içinden nasıl geldiyse öyle çizmeye devam etti de sırf içinden gelenle mi bu noktaya erişti yoksa para kazanmak en birincil amacı idi diye okuyucuyu tatmin etmek amacıyla normalde o şekilde çizmeyeceği ama bu strateji ile çizdiği bir durum mu oldu felan gibisinden. Her neyse amacı para idiyse onu yaptı şimdi içinden geldiği gibi çizmeye devam edebilir. Demek istediğim bir Mangaka okuyucusunu tatmin etme amacıyla bir şey çizmemeli, eminim Oda da çizmiyordur, nasıl içinden geliyorsa öyle çiziyordur.:D Başta öyle çizdiyse bile artık bu çıkar ilişkisinden kurtulabileceği bir noktada.:D

Arkadaşlar adam hakkında eleştiri yapabilirsiniz zaten. Sadece kalkıp para vermeden okuduğumuz (en azından genelin) bir seriye ''Bizi neden tatmin etmiyor?'' dememiz bir az saçma oluyor. Beni de tatmin etmediği çoğu zaman var ama o kadar kızmıyorum bu duruma.

Yok hayır sen bu seriyle alakalı iğne çöpü almışsan bile Shounen Jump senden para almış oluyor. Steam'den bir oyun aldıysan bile sonsuza kadar Shounen Jump'a sallayabilirsin. Ya da Oda'ya....
ya yuba ben anlamıyorum ama ya. beğenmezsen okumazsın siz her hafta laf edip her hafta bölümü yorumluyosunuz. hani bu kadar laf ettiğin seriden daha ne bekliyosun ki zaten seriye laf atmak için takip ediyomuşsun gibi geliyo. sonra odaya sallıyosunuz siz zaten seriden bıkmışsınız. daha 5 yılı olan bi seriyi böyle bi durumda niye takip ettiğinizi anlamıyorum

Arkadaşlar adam hakkında eleştiri yapabilirsiniz zaten. Sadece kalkıp para vermeden okuduğumuz (en azından genelin) bir seriye ''Bizi neden tatmin etmiyor?'' dememiz bir az saçma oluyor. Beni de tatmin etmediği çoğu zaman var ama o kadar kızmıyorum bu duruma.
dressrosadan beri seriye laf edip durmadan beklentim yok zaten diye yorum atıp sonra oda ara verince laf etmeleri normal mi? bence değil. ben olsam seriyi çoktan bırakmıştım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık