Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1010: Fatihin Hakisi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    412
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Benim bu bölüm den anladığım ashuranın aslında kral haki saldırısı olduğu, eskiden fark etmişti biri ashurayı sadece hayvanlar ve ruh gücüne duyarlı kimseler görebiliyo diye. Kaido ejder olduğundan ashurayı gördü ve Zoroya sendedemi kral hakisi var dedi. Demekki bi seviyede kral hakisinin avatar manifesti olabilir.

Şimdi gelelim Sanjiye ve bu bölüm Diable Jambenin Sanjinin hakisi olduğu yönünde şüphe uyandırdı bende, tabi ateş gücüde geliyor olabilir genlerden ama neden ikisi bir arada olmasın Luffynin kullandığı gibi. Devamlı saf haki gücüne bakan bizler Sanjinin genetik güçlü hardeningi DJi anlayamamışız.

Şimdi acaba Sanjide kral hakisi varmı, bence var ve eliştirmeden önce bir dinleyinde açıklayayım. Hepimiz biliyoruz kral haki yoğun stres altında uyanıyor, peki Sanji 2 yıl boyunca nerdeydi en çok stres yaşayabileceği yerde. Sanji bu stresi yaşadığını hatırlayınca ne oldu, evet doğru bildiniz Hell Memories. Bu HM saldırısı Wadatsumi gibi ada kadar devi tek vuruşta bayılttı, peki Kaidonun kral hakisi yüklü sopası napıyordu Luffye oda onu bayıltıyordu. Sanjinin HMi tramvasını hatırlayarak açmasının sebebi büyük ihtimal Luffy gibi kral hakisine yatkınlığı olmaması ve daha tam kullanmayı öğrenemediğinden olabilir.

Curtain, Barto'nun bariyerine benziyor. Yeni bir saldırı tekniği görmek isterdim ama savunmada lazım, iyi olmuş. Farklı saldırılara açık meyvesi var. Daha da farklı şeyler görebiliriz. Tabi bunu görmekte Oda'nın isteğine kalıyor.

" Yeteneklerin beni oldukça sinir ediyor, Trafalgar. " Böyle bir şey Luffy ya da Zoro için söylenmiş olsa sayfalarca konuşulurdu. Senin gibi inciyi bir tek ben görsem de olur. :rolleyes:

Bir kaç bölüm öncesinde Luffy'nin hakisine diğerleri yorum yaparken Law atar yapmanın düşüncesindeydi. Bu bölümde de aşağı postalamak isterken yine aklı Luffy'nin söylediklerinde değilde yaptığı saldırısına " Dokunmadı bile. " diyor. Umarım böylece Luffy'nin dediklerini es geçer ve sadece Zoro'yu aşağı ışınlar kendisi biraz daha yukarıda kalır. Oda'nın karakterlere ettiği sözleri yutturmasını hiç sevmiyorum. Gönlüm her ne kadar yukarıda biraz daha kalmasını istese de muhtemelen çoktan aşağı inilmiş farklı yerlerde görünecekler. Bekleyip görelim. :( :(

Luffy ve Katakuri dövüşünde karşımıza çıkan şu flashback sayfasını sık sık atıyorum. Bu, aslında Oda'nın "şu nasıl oldu", "bu nasıl olur" gibi sorulara kendince cevabı. Rayleigh'in bu sözleriyle beraber dövüşerek güçlenme kavramı evren içinde de bir bağlama oturtulmuş oldu. Bu sayıda karakterleri bir adım daha öteye taşırken Oda, bu kez Hyogoro'nun ağzından, benzer sözleri hatırlatmış.
Alıntıladığım mesajda belirttiğim üzere dövüşerek güçlenme meselesi evren içinde dillendirilen bir olay. Aslında zaman atlamasından önce Luffy ve tayfanın gelişimi hep bu şekilde oluyordu. Zaman atlamasının ardından Hasır Şapkalar çok güçlenmiş bir şekilde dönünce bir süre boyunca dövüşlerde bir üst seviyeye çıkarak değil henüz kullanmadıkları tekniklerini sergileyerek dövüşlerini kazandıklarını gördük. Araya böyle bir süreç girince en başından beri alıştığımız yöntem garipsenir oldu ama Luffy, Katakuri'yi yine dövüş sırasında güçlenerek yendikten sonra tayfanın tüm üyelerine eşleşme beklediğimiz Wano'da ben adımların daha da büyüyeceğini ve aynı eskisi gibi Hasır Şapkaların başlangıçta kendilerinin çok üstünde kalan düşmanları yeneceklerini tahmin etmiştim. Nitekim şu anda böyle de oluyor. Bu, serinin dinamiklerine ters bir olay değil, aksine alıntı içinde belirttiğim sayfa bana kalırsa bu göreceklerimizin habercisiydi.

Curtain, Barto'nun bariyerine benziyor. Yeni bir saldırı tekniği görmek isterdim ama savunmada lazım, iyi olmuş. Farklı saldırılara açık meyvesi var. Daha da farklı şeyler görebiliriz. Tabi bunu görmekte Oda'nın isteğine kalıyor.

" Yeteneklerin beni oldukça sinir ediyor, Trafalgar. " Böyle bir şey Luffy ya da Zoro için söylenmiş olsa sayfalarca konuşulurdu. Senin gibi inciyi bir tek ben görsem de olur. :rolleyes:

Bir kaç bölüm öncesinde Luffy'nin hakisine diğerleri yorum yaparken Law atar yapmanın düşüncesindeydi. Bu bölümde de aşağı postalamak isterken yine aklı Luffy'nin söylediklerinde değilde yaptığı saldırısına " Dokunmadı bile. " diyor. Umarım böylece Luffy'nin dediklerini es geçer ve sadece Zoro'yu aşağı ışınlar kendisi biraz daha yukarıda kalır. Oda'nın karakterlere ettiği sözleri yutturmasını hiç sevmiyorum. Gönlüm her ne kadar yukarıda biraz daha kalmasını istese de muhtemelen çoktan aşağı inilmiş farklı yerlerde görünecekler. Bekleyip görelim. :( :(
Evet. Umarım Law sadece ittifak ile sınırlandırılıp Wano sonrası arka plana atılmaz. Gücüyle, davranışlarıyla çok güzel bir karakter. İttifakın amacı Kaido'yu indirmekti. Keşke birlikte dövüşmeye devam edip Kaido'yu birlikte indirselerdi. Ya da en azından bu kadar erken saf dışı kalmasaydı. Law'ın gücünün sınırlarını görseydik. Ben hala seri ve Luffy açısından önemli bir yere sahip olacağını düşünüyorum.

Evet. Umarım Law sadece ittifak ile sınırlandırılıp Wano sonrası arka plana atılmaz. Gücüyle, davranışlarıyla çok güzel bir karakter. İttifakın amacı Kaido'yu indirmekti. Keşke birlikte dövüşmeye devam edip Kaido'yu birlikte indirselerdi. Ya da en azından bu kadar erken saf dışı kalmasaydı. Law'ın gücünün sınırlarını görseydik. Ben hala seri ve Luffy açısından önemli bir yere sahip olacağını düşünüyorum.
Luffy'nin yanına Sabaody'den beri ve kapaklarda ayrıcalıklı olarak çizilen Kid ile Law var. Luffy her ne kadar her zaman önde olacak isim olsa da Kid ve Law'ı da arkasından gelen iki korsan olarak gösteriyor bence, Oda. Ben de çatı dövüşünde birlikte yapılmış daha güzel saldırılar görmek isterdim. Gelişi güzel durum gereği yaşanıp bitti her şey. Kid mesela çok eksik kaldı bu yönden. Oda'ya güvenilmez ama hala Law ve Kid'in sırasının olduğunu düşünüyorum. Daha şov kısmına başlamadılar. Keza bunlar savaşabilecek durumdalar, tükenmediler.

Law'ın seri açısından önemini D.'ye bizi ulaştıran kişi olmasıyla sonlandırır gibi geliyor bana. Büyük savaşta da Luffy'e sağlam bir destek olacaktır.

sene 1914. sokullu zoro paşa, sanji gazi, kid gazi sake içiyorum… onigishima köprüsünde… rahatım o seneler… gözlerim hakili, çok tehlikeliyim… gözlerime bakacak bir korsan bulamıyorum… bir baktım trafalgar law... ne var law? dedim. Luffy abi, luffy abi... buyur law dedim. düşman dedi, bizim bu akşam dedi canımızı okuyacak dedi. tamam law dedim... ben dedim burdayım… bak sake içiyorum, ben buradayım dedim… siz zaten o senelerde grand line da yoktunuz… ben vardım. Law dedim ben hallederim bu işi... luffy abi dedi fazla içme! git dedim lan kendine bi sake al da benim kafamı arıza etme law dedim. para yok dedi bende luffy abi.. adamın zaten çok parası yoktu.. berry vardı. attım lawa üç tane.. çek git lan dedim kendine bir sake al gel benim yanıma otur dedim… law koştura koştura bi sake aldı geldi oturdu yanıma… çakal…ben zaten zavallı kardeşim ben çok severdim lawı o senelerde… bi sürü top hazırlamış kendine.. etcez … etcez… law dedim kafana takma bu düşmanın canını okumak benim boynumun borcu olsun bu akşam… senin luffy abin varken dedim… bi baktım ben dedi gidiyom dedi luffy abi.. nereye gidiyon law dedim… beni bırakmadan gitme dedim… ben dedi savaşmaya gidiyom… git dedim o zaman allah belanı versin git dedim… bi baktım çatara putara silah sesleri, mermi sesleri, top sesleri yanıma bi geldi üç tane nakama… luffy kaptanım, luffy kaptanım... buyur nakama dedim.. law öldü dedi… ne dedim law öldü mü?! öldü dedi kaptanım dedi… olamaz, olamazzz, olaaamazzzz, kesinlikle olamaz dedim… lawın topları dedim. Lawdan kalan yarım sakeyi de ben bi içtim mi…bi geçtim topların başına... alahuekber, allahuekber… lawın topları, lawın topları… yer misin, yemez misin düşman…bi baktım aradan bi saat geçti veya geçmedi, beş tane nakama… kaptanım dedi…luffy kaptanım dedi... buyur nakama dedim… düşmanın canını okudun dedi. Wanoyu fethettin dedi bu akşam sen… bana bak dedim nakama karşımda iştimaya topla dedim… nakamalar dedim… bu saatten sonra wanoyu feth eden kişi dedim… zorodur. benim ismim dedim yok... var mıyım dedim ben, yokum… emredersin kaptanım… emrettiğin gibi olsun dedim… bu saatten sonra wanoyu fetheden law oldu… ben yokum dedim… ben dedim hala ayakta yaşıyorum… ama law öldü, o öldü, bu öldü… ben yaşıyorum… wanoyu feth eden benim… wanoyu feth eden roronoa zoro değildir… ben feth ettim ben wanoyu…”

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 21)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık