Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1009: Cehennem

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İyiydi

Kullanılan: 219 74.2%
  • Fena değildi

Kullanılan: 56 19.0%
  • Kötüydü.

Kullanılan: 20 6.8%

• Kullanılan toplam oy
    295
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tutturmuş bir içten hasar gidiyon. İçten hasar olduğu da belli değil. Basınç yiyor orada bu da içten hasar vermiş olabilir.

Ayrıca atağı doğrudan yrmiyor zaten illa dıştan hasar bırakmasına gerek yok.

Doğrudan haki atağının daha net bir formu oluyor. Bunda öyle bir form görmedik.

Ayrıca içten vurma hakisi dıştan hasar bırakmaz diye bir şey de yok. Roger'ın attığı saldırı Oden'e dıştan da hasar bırakmış.

Çok inatçısın, bir kere olay içten hasar alma adam hasarı içten almış, dıştan net bir hasar görülmüyor.
Bu nasıl bir bakış açısıdır ya ? Tutturmuşum içten hasar diye, adam içten hasar almışken tutturayım dıştan aldı hasarı diye mi ? Öyle mi tutturayım yani ? Olan şeyi söylemek tutturmak mı ?

Sen diyorsun ki içten hasar alsa dahi bunun sebebi, basınç ve şoktur ben diyorum ki yok haki kullanmışlar, Bunlar arasında nasıl bir fark var ? Niye ben Nuh Peygamber değildir demişim gibi yazıyorsun ? Aşağı yukarı aynı şeylerden bahsediyoruz.

Bir de evet gerçekten Roger'in vurduğu yer dıştan hasar almış bak mesela gövdesi yara bere dolmuş.

Bir de ben bu saldırının nesini abartacam ? Bu saldırıyı abartmama gerek mi var ? Serideki en güçlü iki karakterin ortaklaşa attıkları bir saldırıdan bahsediyorum burada, ben sana böyle bir saldırıyı Top Kek arcından Zoro karşılar desem, öfkeden nöbet geçirirdin xD

Adam dalmasa niye dalmıyor, nasıl kaptan herkesten önce atlamalı diyorsunuz, dalsa kendini zor duruma sokuyor diyorsunuz. Değişik valla.
Dediği doğru Chris. Duygusal davranıp düşünmeden umursamadan saldırdı. Bu Luffy'nin tipik özelliği. Böyle durumlarda böyle davranan insanlar grubu zora sokar, hiç de sevilen bir davranış değildir. Luffy başrol diye pek zararı görünmüyor evet ama plot armor olmasa ne olacağı ortada.
Bu dile getiriliyor diye Luffy'yi eleştiren insanlara bu şekilde yorum yapmak doğru değil.

Dediği doğru Chris. Duygusal davranıp düşünmeden umursamadan saldırdı. Bu Luffy'nin tipik özelliği. Böyle durumlarda böyle davranan insanlar grubu zora sokar, hiç de sevilen bir davranış değildir. Luffy başrol diye pek zararı görünmüyor evet ama plot armor olmasa ne olacağı ortada.
Bu dile getiriliyor diye Luffy'yi eleştiren insanlara bu şekilde yorum yapmak doğru değil.
Farkında değilsin sanırım ama kaido'yu tutmasaydı, diğerleri bm'ı çatıdan atamayacaktı.

Çok inatçısın, bir kere olay içten hasar alma adam hasarı içten almış, dıştan net bir hasar görülmüyor.
Bu nasıl bir bakış açısıdır ya ? Tutturmuşum içten hasar diye, adam içten hasar almışken tutturayım dıştan aldı hasarı diye mi ? Öyle mi tutturayım yani ? Olan şeyi söylemek tutturmak mı ?

Sen diyorsun ki içten hasar alsa dahi bunun sebebi, basınç ve şoktur ben diyorum ki yok haki kullanmışlar ? Bunlar arasında nasıl bir fark var ? Niye ben Nuh Peygamber değildir demişim gibi yazıyorsun ? Aşağı yukarı aynı şeylerden bahsediyoruz.

Bir de evet gerçekten Roger'in vurduğu yer dıştan hasar almış bak mesela gövdesi yara bere dolmuş.

Bir de ben bu saldırının nesini abartacam ? Bu saldırıyı abartmama gerek mi var ? Serideki en güçlü iki karakterin ortaklaşa attıkları bir saldırıdan bahsediyorum burada, ben sana böyle bir saldırıyı Top Kek arcından Zoro karşılar desem, öfkeden nöbet geçirirdin xD
1-) Saldırıyı zaten tam yemiyor. Kılıçları ile savunuyor. Saldırı onu o saniyelik zamanda geçmemiş. Belki birazcık bir kısım akmış gitmiş olabilir. Ama, Law, Zoro'yu ışınlayana kadar saldırı o anlık durmuş. Zoro'nun burada yediği şey o saldırının akışını durdurduğu için bir basınç. Doğrudan saldırıyı da yemiyor zaten. O yüzden içten haki hasar verdi demen de yanlış. Saldırıyı yemedi çünkü. Süratle gelen saldırıyı durdurduğu için oradaki basıncı yedi. Bu da vücudunu zorlamış.

2-) Kan öksürüyor, dışında bir yara yok içten hasar aldı diyon. İyi de Zoro baştan beri dıştan da yaralı zaten. Dışından neresinden yara aldı almadı nasıl anlıyon? Sahne bu. Burada dışından da zaten yaralı gözüküyor.

3- Ayrıca hiçbir haki efekti yok. Ne , Kaido'nun ve Big Mom'ın silahlarında bir haki efekti ya da koka var. Ne de genel anlamda haki efektinin yıldırımlar şeklinde çizildiği bir sahne var. Ne de Roger ve WB gibi hakinin aktığı bir ibare var. Hakiye dair bir tane iz dersin, efekt dersin yok. Roger'ın ki tarzı bir formda da almamış. Rüzgar tarzı gidiyor saldırı.

4- Anlatmaya çalıştığım haki olmadığı üzerine deliller daha fazla. Senin ise tek dayanağın içten hasar aldı o zaman içten patlama hakisi ile vurdular demek. Evet çok ikna edicisin.

Farkında değilsin sanırım ama kaido'yu tutmasaydı, diğerleri bm'ı çatıdan atamayacaktı.
Farkındaysan "Luffy başrol diye pek zararı görünmüyor" dedim. Adam kendi kafasına göre Kaido'ya saldırmış. Bu yaptığından dolayı diğerlerinin işi baltalanmıyor diye yaptığı şeyin grupla işbirliği ya da grubun selameti için olduğunu da savunacak değilsin herhalde. Tamamen şahsi gerekçelerle kimseyle iletişim kurmadan plana girişmeden daldı adama. Olan bu. Önceden konuşulmuş şeymiş gibi yorumlamaya gerek yok.
İttifak normalde 5 kişilik ama adamlar orada planlarına Luffy'yi dahil bile etmiyorlar, neden?

Farkındaysan "Luffy başrol diye pek zararı görünmüyor" dedim. Adam kendi kafasına göre Kaido'ya saldırmış. Bu yaptığından dolayı diğerlerinin işi baltalanmıyor diye yaptığı şeyin grupla işbirliği ya da grubun selameti için olduğunu da savunacak değilsin herhalde. Tamamen şahsi gerekçelerle kimseyle iletişim kurmadan plana girişmeden daldı adama. Olan bu. Önceden konuşulmuş şeymiş gibi yorumlamaya gerek yok.
İttifak normalde 5 kişilik ama adamlar orada planlarına Luffy'yi dahil bile etmiyorlar, neden?
He yani kaido'yu tutması grubun yararına olmadı? Adam bildiğin kaido ben de demiş. Kalanları da bm'ı halletmeyi düşünebilmiş işte. Bu kadar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık