Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1006: Onurlu Savaşçı Çiçek Hyogoro

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    226
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ayrıca güçlü olurdu demiyorum ama aralarında çokta fark olmazdı, çocukluklarındaki gibi 100 düellonun 51 ini biri 49 unu biri kazanırdı gibi belki sabo önde olurdu

Bak dediklerine katılıyorum ama bence atladığın nokta ace in gözüktüğü zamanlarda daha haki olayı oturmamıştı, bb ace ilk kez yumruk yedin falan diyordu. Sabo gösterildiğinde haki olayı seriye tam yedirildi. Hani şuan ace yaşasaydı muhtemelen ondada iyi seviye zır ve gözlem hakisi olacaktı ve fatihin hakiside vardı adamda. Sonuçta wb tayfasında yendiği adamlar da wb komutanları.
Aynı savaşta Vista, Jozu, Marco vs haki kullanırken ve bu haki amirallere bile az da olsa etki ederken neredeydi hakisi? Ace zamanında haki tam işlenmedi o zaman bu gücü es geçelim mi diyelim yani serideki şu an en önemli iki güç unsurundan biri olan haki için? O zaman karşılaştırmaya en baştan girmeyeceğiz cane. Yaşadıklarına bakınca Sabo ağır basıyor, eğitimde Sabo ağır basıyor, gördüklerimizde Sabo ağır basıyor yetmiyor üstelik de Ace için tek artı diyebileceğimiz meyveyi de Sabo üstüne yiyor. Şu anki Sabo Ace ile muhatap olsa Ace kendini şanslı kabul etsin.
Ayrıca en baştaki senaryo gereği lafını da görmezden geldim ama böyle şeyler demeyin siz yine de her yerde. Senaryo gereği olmayan bir şey mi var kurgularda? :(
Seriye zaten başından ölsün diye dahil edilmiş bir karakterden bahsediyoruz üstelik burada (Oda bizzat söyledi) :D

Aynı savaşta Vista, Jozu, Marco vs haki kullanırken ve bu haki amirallere bile az da olsa etki ederken neredeydi hakisi? Ace zamanında haki tam işlenmedi o zaman bu gücü es geçelim mi diyelim yani serideki şu an en önemli iki güç unsurundan biri olan haki için? O zaman karşılaştırmaya en baştan girmeyeceğiz cane. Yaşadıklarına bakınca Sabo ağır basıyor, eğitimde Sabo ağır basıyor, gördüklerimizde Sabo ağır basıyor yetmiyor üstelik de Ace için tek artı diyebileceğimiz meyveyi de Sabo üstüne yiyor. Şu anki Sabo Ace ile muhatap olsa Ace kendini şanslı kabul etsin.
Ayrıca en baştaki senaryo gereği lafını da görmezden geldim ama böyle şeyler demeyin siz yine de her yerde. Senaryo gereği olmayan bir şey mi var kurgularda? :(
Seriye zaten başından ölsün diye dahil edilmiş bir karakterden bahsediyoruz üstelik burada (Oda bizzat söyledi) :D
Bak bende onu diyorum işte wb nin ölümü yeni çağın başlaması için öldürülmüş bir karekteri öldürmeden önce amiral gücünde gösterse çok absürt kaçardı ve bu adamın bulunduğu tayfada wb marco jozu vista gibi çok güçlü adamlar varken birde amiral seviyesine yakın ace olsa bu tayfa marinfordun içinden geçerdi oda saçmaladı derdik. Ölümünün alt yapısı olarak ace şamar oğlanına döndürüldü.

Marinforddada zırlanma hakinin ilk temeli atıldı gibi birşeydi. Sonrasında tayfa öğrenince 2y sonra girişinde kollar bacaklar siyaha döndü falan.

Ace yaşasaydı meyvesiyle olacaktı, sabonun meyvesiz haline denk olacaktı yani

Ayrıca eğitim aldığı adamlar diyorsun da gelişim çağında jimbeiyle berabere kalmış sonra üstüne senelerce kendini geliştirme zamanı geçmiş. Bu sırada wb den sürekli dayak yiyip, jozu marco gibi adamlarla düello yapmış. shibukailik falan teklif edilmiş. Öyle insanları öldürmeden 550m ödül verilmiş .

Hani bence cidden fazla küçümsüyorsunuz. He ölmüş seriden çıkmış konuşmanın anlamıda yok gerçi ama ben düşündüğümü söyledim.

Kapak şekil, o kadar eziklemesine rağmen en karizması "Kuraklık" Jack olduğu da kesin keşke karakteri kedi, köpeğe yedirmeseydi.

"Düşman lideri Momonosuke" lafı üstüne Momo'nun tipi fiyasko lakin durumun ciddi olan kısmı veliaht olanın düşmesi demek savaşın nedeninin yok olacağı demek. Bu yüzden çokta tuhafıma gitmedi o sıfat.

Sanji yani Mr. Prince, Avcı vs. yine cool bir giriş yapacak belli ki Oda'nın boş yapmaları da bu yüzden lakin bu cool girişi Marco'ya yapmayacağını düşünüyorum anlamsız geliyor. İlk sebebim Momo'nun öneminden dolayı ayrıca güçsüz olan kısım bu çocuk ve yanında daha önce ismini duymadığı biri var, düşünecektir. Gerek Momo'nun durumu, gerek Yamato'yu erkek sanıp, kız çıkacak olması Sanji'yi buraya yönlendirecektir. Burada Oda'nın espri yapması için ortam mevcut hali ile ayrıca Sanji sürekli kız sanıp, erkek çıkan okamalardan yıldı. Bu sefer de erkek sanıp kız çıkmasına tepkisi üzerinden güzel gırgır dönderecektir Oda.

Sanji'nin Yamato etrafında Süper Saiyan olacağı da kesindir bu arada:

Perospero,Tavşan kısmında aklıma yatmayan nokta dolunayın görüşü kısıldı diye güçlerinin yok olması. Şimdi diyelim ki Minklerin dolunayı görmeleri gerekiyor; bu durumda ışık yayılır, sabit bir yere vurmaz. Gözünüz az buçuk bir şey görebiliyorsa bu ondan yayılan ışık sayesinde demektir. Zifiri karanlık olmadığı sürece ay ışığı etkisi geçerli demektir. Bu dediğimin zıt karşılığı ise tutulmalardır. Tutulma olursa güneş ve ayın ışığı minumuma inebilir ama onda bile hala ışık etkisi geçerli olur. Bu yüzden benim mantığıma ayın önüne bulut geçti diye formunu kaybeden minkler saçma geldi. Dövüşürken aya bakmak zorunda olmaları gerekirdi o halde. Carrot'un haterlığını yapacak değilim çocuğun da gezip görme hayali var, kız Zou'da Kaido korsanlarıyla, adadan çıkar çıkmaz BM korsanlarıyla kapışmak durumunda kaldı. Kardeşleri iki tokat attı diye evden kaçmaya çalışan eziklere, canavar dedikleri için ormanda koşan delilere, balık istedi diye para toplayanlara inat tavşanımızı yedirmeyiz? Peros'da boş ego yapıyor kolunu vermişsin işte zübük daha neyin egosu bu?

Apoo'nun gevşek görünümü altında ki "Sızlanmaları kenara bırak sözü" gerçekten karizma. Adamı hafif siklet sanmayı geçmek lazım millet Borsalino'nun döş kılından korkarken saldırmaya cesaret eden yine Apoo yiğidimdi. Çiçek samurayının ani güçlenmesini ben Luffy'e, Ray'in veremediği P-up' ı vermesine bağlıyorum manasız bir güçleniş ne olacak yani King veya Queen'i bu arkadaş mı indirecek? Drake'in rolünden çalıp bu adama vermenin ne anlamı vardı? Sırf işte bu da güçlü ondan böyle falan demeye getirdi. Yok Oden ile dalsaydık falan 90 yaşında adamın gücü açığa mı çıkar, bunca zaman sanki refah içinde yaşadı, madende köleydin o zaman niye ortaya çıkmadı? Buna niye yükseldim çünkü Luffy'i öğrencim falan ayağı çekmesine bu nasıl kılıf uydurma şeklidir Kishimoto musun sen lan öhöm neyse...

Marco'yu gerçekten ayırmak gerekiyor. Gerek Kata'dan gerek King'den gerek Beckmann'den çünkü güçlü adamın, en güçlü adamı sıfatı var. Birkaç adım diğer komutanların önünde olmasında sıkıntı yok. "WB en güçlüydü 1. Komutanı ise Marco idi." Bu açıdan 1v2 bana mantıksız gelmiyor. Meyvesi zaten o potansiyelde. Sadece Marco'da eksik gördüğüm şey korsanlık duruşunun az olması. İyilik meleği gibi ortada dolaşmaya gerek yok sonuçta böyle bir katil içgüdüsünü de görmek lazım. Phoneix'in kızması Cerberus'a falan benzemez. Pero'nun olaya müdahil olması bence savaşarak olmayacaktır Marco yerine diğerlerine (Queen, King) bile saldırabilir doğru anı kollayıp, Law tayfayla birlikte olduğundan beri sürekli ittifaklar ihanet içerir muhabbeti dönüp durdu. Kid-Apoo-Hawkins ittifakında bunu gördük, Drake'in ihaneti vs. Law üstünden bunu vurgulayıp sürekli başkalarını gösterdi. Pero ve BM' de muhtemelen bir ihanetin peşindeler. Artık Pero annesine mi ihanet eder, BM, Kaido'yu mu götürür ne olur tahmin edemiyorum ama iki Yonko'nun dans edip "ittifak kurduk hehe:a: " demesi dünyanın en saçma şeylerinden biriydi. Kaptanınız varken bunu yapamadınız, 60 yıldır denizlerdesiniz yapmadınız, WB en iyiyken yapmadınız, denizciler NW'ye taşındı yapmadınız, Shanks gibi biri palazlandı yapmadınız, Teach, WB'nin mirasını toplarken yapmadınız velhasıl kelam şimdi niye yaptınız? Yemezler.

Bu bölümden anladığım şey şu oldu.Ölümün kıyısına gelince power up alıyorsun.Yani Garp Roger’a power up vermiş yada birbirlerine power up verip durmuşlar. :D Ha muhtemelen Roger almıştır ve 2-3 hamlede bitirmiştir dövüşleri.

Ace'in yc4 olduğunu düşünmüyorum.
Kata aşırı özel bir adam. Gözlemi sayesinde karşısında yonkou da olsa eğer karşı taraf geleceği göremiyor veya ışık hızına sahip değilse doğru düzgün zarar görmez. ( ha o da zarar veremez o ayrı konu) ki daha bunun meyvesi, mogurası, uyanışı vs vs var. Böyle vs lerde önemli olan nicelik değil, nitelik diye bu yüzden söyledim. Buna benzer başka örnek de, 10000 usopp'nun 1 kizaru alamayacağıdır.
Linlin bildiğim kadarıyla geleceği göremiyor. Oldukça da hantal dövüşen biri. Ama çok rahat hasar verir Katakuri'ye. Katakuri'yi yenmiş! Luffy'yi hafizası gidik halde çaktığı küçük bir yumrukla duvara çivilemişti.
Katakuri'nin yetenekleri çok özel doğrudur. Ama yonkou dediğin başka bir şey.

@Chris
Roci'nin alıntıladığı mesajını gördüm de. :/ Yonkoular zaten çok hızlı. Sen BM'ın kilolu olduğuna bakma o da çok hızlı. Bu yorumunu keşke görmeseydim. :(

Kata aşırı özel bir adam. Gözlemi sayesinde karşısında yonkou da olsa eğer karşı taraf geleceği göremiyor veya ışık hızına sahip değilse doğru düzgün zarar görmez.
Hele bu yorum. :(

Linlin bildiğim kadarıyla geleceği göremiyor. Oldukça da hantal dövüşen biri. Ama çok rahat hasar verir Katakuri'ye. Katakuri'yi yenmiş! Luffy'yi hafizası gidik halde çaktığı küçük bir yumrukla duvara çivilemişti.
Katakuri'nin yetenekleri çok özel doğrudur. Ama yonkou dediğin başka bir şey.
Linlin geleceği göremiyor ve hantal. Bu yüzden katakuri'ye zarar veremez. Ancak katakuri saldırılardan kaçmak yerine saldırmaya başlarsa zarar görür.
@Chris
Roci'nin alıntıladığı mesajını gördüm de. :/ Yonkoular zaten çok hızlı. Sen BM'ın kilolu olduğuna bakma o da çok hızlı. Bu yorumunu keşke görmeseydim. :(

Hele bu yorum. :(
Luffy Kaido'nun saldırısından geleceği görme sayesinde kaçtı. Onun yerinde kata olsa luffy'nin ki kadar bile zarar görmeyecekti. Benim orada kast ettiğim düzgün 1 vs 1 değil. Bm vuracak kata savuşturup kaçacak. Bu senaryo da kata zarar görmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık